Moje bábo už nie je bábo. Je školák

nika83k
28. aug 2012

Ahoj maminky,ako preživate a zvladate to,že Vaše ratolesti idu do školy prvy krat?Ja sa s tým akosi nemožem stotožniť,že už mam takeho velkača čo bude každe rano kračať s tou velkou taškou do školy,že sa mu skončilo bezproblemove obdobie,že už začina nejaku novu etapu v živote,že už bude mat ine povinnosti ako len si upratat hračky .O týžden to vypukne a ja neviem či si do vtedy nevyrevem všetky slzy ,ktore mam ešte v zasobe ☹ Ako to zvladnut a hlavne prijat,že to moje male babo už nieje babo.....

andrejka1974
28. aug 2012

Neboj sa vsetko zvladnes. Tvoj drobcek ide do prvej triedy ano je to krasna udalost j, a som pri prvom synovi tiez slzy vyronila , ze uz ide do skoly a teraz ma tento skolsky rok caka uz jeho skuska dospelosti , v maji mi bude uz maturovat a dalsi syn mi bude robit skusky na strednu skolu./ Ako ten cas leti , ale mam este siedmaka a dve male dcerky starsia nastupuje o tyzden do novej skolky a najmensia ta ma len 4 a pol mesiaca. Uzi si tieto najkrajsie chvile a ver mi bude ich este velmi vela

ematko29
28. aug 2012

@nika83k aj ja to tak prežívam.už mi skončíla druhá rodičovská .staršia dcera už druhačka teraz bude.

nika83k
autor
28. aug 2012

@ematko29 to som rada,že niesom sama ,ja mam ešte mesiac rodičak ale dceru davam do školky už v pondelok ,to je dalšia rana pre mna ešte aby toho nebolo malo tak manžel odchadza o tyžden na 7 mesiacov mimo svk ☹ ked satu nezblaznim tak budem fakt rada....

ematko29
28. aug 2012

@nika83k ideš aj do robotky?umna je to iné ja do roboty neidem. ☹ tak nedávam aniá dcerku do škôlky.Ale ked si predstvím,že sa nedávno narodila auž má 3roky hrozne rychlo to zbehlo.je mi smutno asi aj preto,že už dalšie bábo mať nebudeme

evabb35
28. aug 2012

Tak ten prvý deň v škole je pre rodičov dojemný, foťák a tak....pre mňa osobne však bol viac dojemný zápis do školy - vtedy som si uvedomila, že jedna etapa už skončila. Ten prvý deň v škole - to už bolo nastupovanie do školského rýchlika, takže tam veľa času na prežívanie pocitov nebolo. Prvý deň v škole je náročnejší aj po organizačnej stránke, zoznamovanie s učiteľkami....je to už iné. Na druhej strane tá radosť v očiach dieťaťa, nové zážitky, radosť z nových poznatkov ..a veľmi dojemný je ten okamih, keď sa po prvý raz podarí napísať písmenko správne, keď prvý raz sa podarí prečítať slabiku správne, zastavuje sa pri nápisoch a číta, keď dieťa s radosťou a správne vypočíta príklad v matematike, keď dieťa napíše svoj prvý diktát a k tomu všetkému tá detská samostatnosť, zo dňa na deň je dieťa samostatnejšie.... a potom odrazu príde koniec roka, prvé vysvedčenie a nekonečná úľava...naozaj máte sa na čo tešiť...čaká vás úžasný rok...užite si ho s radosťou.

evabb35
28. aug 2012

My sme sa na prvú triedu pripravovali asi rok dopredu, postupne sme kupovali školskú tašku, vrecká, peračník, pastelky....pomôcky do školy. Jednak finančne to bolo potom miernejšie a jednak aj psychicky sme sa takto pripravovali na novú životnú etapu dieťaťa. Nechať si všetko na poslednú chvíľu prináša stres a šok - finančný a aj psychický. 🙂

kvojtanikova
29. aug 2012

@nika83k ahojky ja som napokon velmi rada ze som ucitelka a v prvy skolsky den budem mat ako triedna kopu povinnosti s cudzimi detmi, do skoly ide so synom manzel, ja by som to cele prerevala 😀 Keby som nesla do roboty a nemala sa na co "vyhovorit", neviem ako by som to tam zvladla, kazdy den ked maly zaspi sa na neho chvilu pozeram a sledujem aky je uz velky a krasny, v poslednej dobe naozaj vidno ako sa stava coraz viac samostatnym, som na neho velmi hrda.

geegee
30. aug 2012

Ja mam syna, ktory tiez ide v pondelok do skoly prvy krat a ja si vravim: No konecne. Moj syn sa neskutocne tesi, kazdy den vytahuje vsetky zosity, peracnik, a tesi sa ked si bude pisat domace ulohy. Tesim sa, ze bude zahlteny novymi informaciami a dufam, ze skola do ktorej ide splni jeho, aj moje ocakavania 🙂

nika83k
autor
1. sep 2012

@ematko29 nie nejdem do roboty v mojej situacii to teraz nemožem,presne mam taky pocit ako ty ,mala bude mat koncom septembra 3 ročky,zbehlo to neskutočne ani som si ju tak neužila ako prvorodeneho 😖 do školky ju chhcem dat len na doobedie nech je medzi deckami,vzali mi ju bez problemov tak už len dufať nech to s nou učitelky vydržia,lebo to je ine dieta,Tvrdohlave,zatate,urevane a hlavne mamine !!! 😎 @geegee aj moj maly sa teši ako to niet pochyb len ja to nemožem ustat,ale čim je to bližšie tým to tak nevnimam ešte 2 x sa vyspim a hor sa pravou nohou do povinnosti 😀 😀 😀

maca793
3. sep 2012

6 rôčkov ubehlo ako voda, ani som sa nenazdala, a už mám doma prváčku, doteraz bola len škôlkarka, aj to dnešné ráno sme si zmýlili smer, namiesto do školy sme išli do škôlky. 😀 ale to nevadí, ale prvý deň bol pre nás super, už je zbalená na zajtra našťastie som doma, lebo toľko vecí musí zobrať do školy, že by som sama neodniesla. a tá táška čo má je väčšia ako ona. 😀 ale časom do nej dorastie.
@nika83k
máš pravdu s tými hračkami, my sme už polovicu odložili, niečo vyhodili. času na hranie už nebude toľko čo doteraz. aj dnes mi povedala, mami, zajtra ráno o ôsmej mám bibi a tinu, my little pony... a ja jej vravím so slzami v očiach, drahá moja zajtra máš už školu a svoje oblúbené rozprávky budeš pozerať len o víkende, ked budeš doma.

nika83k
autor
6. sep 2012

@maca793 tak ste si aspon sprijemnili menšim trapasom den ,že ste šli inym smerom 😀 Moj malý by sa na tom rehnil ešte dva dni 😵 😵 Týžden mame pomaly za nami,včera bol už aj plač nad ulohami a to mal len vyfarbit obrazky,Som zvedava čo bude ked už to pojde k pismenkam .No mna teraz zase trapi moja frndula ,rano take plače do školky ,že aj zabudam na synatora 😎

maca793
7. sep 2012

@nika83k
našťastie zatiaľ nemáme úlohy a ani staršie deti ale kaja si zvykla a rada tam chodí dokonca dnes mi povedala, že ju zoberú dievčatá so sebou. jedine keby sa niečo stalo, že dvojčatá by ju nemohli zobrať do školy neviem či by tam sama došla aj ked školu máme 5 minút od domu a to nejde ani cez cestu. normálne sa toho bojím. ani do obchodu sama nechodí ani von ako dvojčatá v jej veku

nika83k
autor
9. sep 2012

@maca793 moj chodi sam von už dost dlho,do školy ho vodim aj ked sa mu to nepači,ale bohužial mam po ceste školku takže oboch pekne vyprevadim a som aspon kludnejšia ,že je isto v škole.A od zajtra ideme na prve pismenko celkom sa teši on nieje moc na kreslenie tak hadam pisať ho bude viac baviť...

maca793
13. sep 2012

@nika83k
že vraj prvé písmenko o tom my budeme snívať ešte najmenej 2 týždne tento týždeň sme boli chorý po vyše pol roku a dúfam že aj posledný lebo nemôžem si dovoliť byť na očr. ☹ tak super my sme len pri čiaročkach a uvidím čo bude zajtra síce sme sa učili čo mali napísané na nete úlohy ale najnovšie sa malej nechce vôbec chodiť do školy. kedže bola celý týždeň doma zajtra už ide do školy ale veľmi sa jej nechce.

nika83k
autor
15. sep 2012

@maca793 OO tak to mi je ozaj luto,že ste hned schytali chorobu.Ja tiež trpnem kedy to mojho zmori,lebo v školke chodil tento polrok cca 2 mesiace do školky čo bol vkuse chori,tak nerada by som aby vynechaval v škole koli chorobe-Predsa je to ine ked chodili do školky ako teraz.My sa trapime s tými kopčekmi a oblukmi a je to pre mojho take otravne a tažke,že sa musim sakra ovladať aby som mu to nenapisala ja nech mam pokoj a reve pri tých ulohach ako keby to bola katastrofa.No horor proste...však už len 9,5 mesiaca a konečne bude koniec šk.roka 😀 😀

maca793
29. sep 2012

@nika83k
no tak sme zase choré sople sople sople 😠 ide ma šlak trafiť a to už berú písmenká