Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môže dieťa navštevovať škôlku nepravidelne?

Materská školaPredškolák (3 - 6 rokov)
oblivian
20. aug 2019

Môj 4 r. syn ide v septembri prvýkrát do škôlky. Máme také podmienky v rodine, že ho nebudeme môcť každý deň odniesť do škôlky. V škôlke sme to dopredu nepovedali, aby z toho nebol problém (sme radi, že ho vôbec zobrali). Bude to OK alebo môžeme mať z toho my/škôlka problém?

zabina27
20. aug 2019

Podľa mňa ho normálne odhlásis, keď nepôjde, aspoň u nás nejako neskumaju dôvody ani nepýtajú ospravedlnenku od lekára, ale ak by aj, veď vymyslieť sa dá hocičo, prečo ostal doma. Nespomínala by som, že je to plánované, že nechodí denne

eriksonka1234
20. aug 2019

@oblivian malo by to byt v poriadku. Pracujem v MŠ a mávame takéto prípady, ak by však chýbal dlhodobo cca celý mesiac súvisle, treba to nahlásiť a zase treba sa aj informovať, či od vás nebudú požadovať lek. potvrdenie. My musíme pýtať od rodiča akonáhle dieťa absentuje v MŠ 3 po sebe nasledujúce dni.

bibistec
20. aug 2019

Ano v pohode mpja tak chodila ale skolne platis normalne ako keby chodila. Ak by nebola cely mesiac vtedy neplatis skolne. To ti este vysvetlia v skolke. Moja aj cele mesiacevmala vypadky koli chorobnosti a aj ked bola po chorobe nechala som.ju. Ale aj kedykolvek ked sa.mi nezdala len tak. Len stravu treba na ten den kedy nedavas odhlasit aby si neplatila.

renirv
20. aug 2019

Nie je to problem pokial budete platit kolko mate, tak je to na vas proste, tam nemaju povinnu dochadzku ako v skole

hettinka
20. aug 2019

@oblivian dieťa môže chodiť nepravidelne, treba vždy odhlásiť stravu.
Ale nie je zo dobrý nápad, kvôli dieťaťu. Oni majú program, všeličo nacvičuju a dieťa je z toho potom vyčlenené. Aj kamarátov si ťažšie nájde, horšie sa adaptuje.

siska53
20. aug 2019

@oblivian suhlasim.s.hettinkou.. moze, ale ci to bude pre to dieta dobre, zvlast ak ide prvykrat..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre