Náboženstvo verzus etika

sixx
27. dec 2012

Ahojte baby, aký je váš názor na náboženskú výchovu detí? Je podľa vás správne dovoliť, aby v škole sa dieťa zúčastnilo náboženskej výchovy? Ak áno prečo? Ak nie prečo? Alebo dieťa prihlásiť na náboženskú výchovu až ked sa samo rozhodne či chce prijať náboženstvo za "svoje"

burina4
19. mar 2013

je to uplne jedno či etika alebo náboženstvo skor sa deti dávajú podľa toho či ste doma v náboženstve či už v katolícialebo evan. alebo inej alebo ste ateisti a podľa tohosa rozhodnete ved nikto z vás sa deti nepýta kde ste íst ved aj keby povedal etika atk ho zariaknete.Ved primanie konfirmáciu si môže urobiť aj v dospelosti no nie 🙂 🙂 🙂 🙂
ja som aj za jedno aj druhé a viem o čom hovorím 🙂 🙂 🙂 🙂

katechetka
28. aug 2013

ja si osobne nemyslím že je to zbytočná hodina... ani na náboženstve ani na etike sa deti neučia nič zlé, každý rodič si môže vybrať, kde prihlási svoje dieťa nevidím v tom problém... možno niekto povie že sú to zbytočne vyhodené peniaze štátu, no ja napríklad tiež nechcem aby sa z mojich daní , ktoré mimochodom každý mesiac sú odvádzané štátu, platili rôzne futbalové zápasy a stavali ihriská, či platili v neskutočnej sume zásahy policajtov, keď začnú nevychovanci robiť bordel... no musím to rešpektovať - ak prepočítame peniaze dávané na katechétov a cirkev a tie ktoré som hovorila na zápasy a rôzne hlúposti určite bude vyššia suma pri tom druhom... okrem toho ja aspoň pracujem a čo tí neprispôsobiví občania a tí čo nechcú pracovať??? tých príspevky už nikto nerieši???? tam je neskutočné množstvo peňazí ...-.-