Nadváha u detí od 8 rokov. Ako to napraviť?

strasiak
16. apr 2008

Ahojte,máte deti s nadváhou alebo začínajúcou nadváhou?Podelte sa s nami o rady a tipy ako to napraviť!!!!

sue
16. apr 2008

Strasiak, jedine vylúčiť sladkosti a mať viac pohybu 😉
Namiesto čokoládiek a keksíkov "ovocné a zeleninové bomby", vyhodiť chipsy a celá rodina nech spolu športuje... decká musia mať vzor vo svojich rodičoch vo všetkom 😉 (takže nedeľné spoločné túry, správne stravovanie a podobne)

lenka0005
16. apr 2008

ahoj ja mám 8-ročnú dcéru a zbadala som,že cez zimu pribrala do bruška,ale aj do tváre.Zatiaľ to neriešim,myslím,že to v lete vybehá 🙂 😉 🙂

cairka
16. apr 2008

moja neter má tiež 8 a nepatrí k chudým, ale není ani že by bola moc tlstá, ale to som chcela, že asi pred 2 mesiacmi začla chodiť na judo a veru troška sa spravila. jedálniček má stále ten istý, to už nie je len tak takým veľkým zobrať chipsy a čokoládku 😉 nedáš , tak si vezme z vreckového a kúpi si 😎

katty3
17. apr 2008

aj ja mám 10 ročnú dcérku,má 40 kíl,ale je aj dosť vysoká,je to vidieť najviac na bruchu,,čo sa týka pohybu nič moc,,,,,,,,,v škole sa jej vysmievajú,ale som si všimla,že v poslednej dobe ju to trápi,lebo sa sama od seba rozhodla,že začne behať,no najväčším problémom su sladkosti a babka s dedkom,kde do nej tlačia same akože zdravé veci a hlavne večer

junovka
17. apr 2008

ja si myslim, ze taky 8 rocny chlapec pri vyske 140 cm ma vahu 50 kg, patri tiez uz k nadvahe, nemyslite??

katty3
17. apr 2008

no to asi určite ☹ ☹

junovka
17. apr 2008

lebo jeho matka je na to pysna, ako dobre je 😖 ...a chudak chlapec, ani nevladze behat 😒 ☹

katty3
17. apr 2008

tak mama robí velkú chybu,nejde ani o to ako vyzerá,ale o to ,že si tým vlastne ničí zdravie.....určite by s tým mala niečo robiť,ale ono to je ťažké

junovka
17. apr 2008

ona sa len takto vystatuje asi predomnou, nakolko moja Timeika je od mala strasny zly jedak.....tak si mysli, ze ma tym nastve 😀 😀 😀 😀 jej syn a moja Timeika su bratranec a sesterka 😉

katty3
17. apr 2008

ja mám tri deti,prvá dcéra(10),ktorú som spomínala od malička velmi dobre jedla,ale nikdy nebola pevnejšie,naopak vždy bola taký drobec oproti svojim rovesníkom,,,až v posledných dvoch rokoch začala tak nejako priberať,,,,syn (8)od malička tak isto dobre jedol a je taký akurát a druhá dcéra (2) tak s tou mám problémy s jedlom,ona pre istotu zase nechce papať....kolko má tvoja dcérka Timeika teraz,myslím vek?

junovka
17. apr 2008

BUDE MAT 7 ROKOV 😉 kAZDE DIETA JE INE

tilly
17. apr 2008

mňa by tiež zaujímalo, ako to začalo? kedy ste si všimli, že je dieťatko trošku "pri sebe", ako vám papalo keď bolo malé, bolo kojené? ako dlho?

lebo môj malý bude mať vraj nábeh na obezitu, narodil sa ako 4,5 kilový a všetci ma strašia... teraz nie je tučný, ani moc chudučký, také normálne dieťa, ale nepapá mi dobre, samé kraviny, ja sa snažím, aby jedol normálne, ale ovocie, zeleninu do neho nedostanem a tatino ho nacpáva pudingami, normálne papá len v škôlke, tam má "bio" stravu, domáce jedlo, z vecí pestovaných doma a mäso králičie a z domácich kuriatok a sliepok, domáce vajíčka, domáce cestoviny, jedine tam sa mi dobre napapá, doma mi je otrasne... a samozrejme vonku sa natlačí piškotkami, keksíčkami a pod. ... 😠

junovka
17. apr 2008

tilly, presne toto som mala a aj mam doteraz s tym problem u Timky, co sa tyka jedenia.Timku som kojila 3 ty\zdne, mla 3150g , ked sa narodila a dodnes je chuducka. 😖 😒 ☹

princeznicka.
17. apr 2008

Presne tak-vylucit sladkosti,sladke napoje,slane chipsy,neprisalat jedla,jest menej vyprazane a udene,viac ovocia a zeleniny.A pohyb uz aj u malych deti! Do dvoch az troch rokov sa totiz pri prejedani sa mnozia tukove bunky,ktorych sa uz potom neda zbavit ani cvicenim.Po tomto veku sa uz nemnozia,uz sa len zvacsuju,a to mozno cvicenim zredukovat.

esci
17. apr 2008

tilly, aky velky je Dominik? Moja starsia sa narodila 4,6 kg a zajtra ma 3 roky-ma 18 kil a 106 cm...Ale nezda sa mi tucna vobec, je bambulka ako ma byt na ten vek, si myslim 😕 🙂

glorita
17. apr 2008

no presne tilly,to aj mna zaujima....maly sanarodil ako 44OO g ,sice aj dlhy 54 cm,teraz ma 4 mesiace a ma 70cm a 9300g a to ho len kojim...bojim sa ze ked budem pridavat jedlo bude 2 x taky...aj ked ma niekto ukludnuje ze behanim to zhodi,co myslite?Je normalne ze kojene deticky tak priberaju?testy na cukrovku sme absolvovali a boli v poho...on nie je ani pasivny,pekne sa pretaca z chrbatika na brusko od 3 mesiacov,vzdy by len uz sedel apod....ale aj tak moze mat nabeh na obezitu??? 😲 😲

esci
17. apr 2008

glorita, ja kojim mladsiu a 7.5 mes.vazi 6,5 kg 😕 a to uz aj UM prikrmujem...starsia, co sa narodila 4618 a 54 cm ( nezistena GD ) mala rocna 10 kil, ked sa ti Leusko zacne pekne hybat, nebude tak priberat, si myslim. Mas proste asi dobre mlieko...

glorita
17. apr 2008

esc bodaj by to bolo v dobrom mlieku 😒 ale sa snazim jest same kaloricke jedla,ale prtom ziadne nezdrave-mysli kalorie najma v kuracom masku na smotane ,velke mnozstvo jogurtov,apod...ziadne sladkosti,vyprazane apod.blbovin.

tilly
17. apr 2008

mne malý najviac priberal, keď som ho kojila... bol 1,5 kojený, z toho takých 7 mesiacov výlučne kojený, potom trošku aj papal, ale vždy strašne mizerne jedol...

teraz má 2,5 roka, má skoro meter a 16 kg

esci
17. apr 2008

tilly, pozrela som fotky, chces na zadok? 😉 maly je uzasny, nema chybu, v zivote by ma nenapadlo s nim spajat nabeh na obezitu. Mne sa narodilo prve dieta velke a povedali mi, ze podla nich bude skor vysoka a tenka 😅 🙂

glorita
17. apr 2008

tilly esc ma pravdu 🙂 sak maly je v pohode...moje krsniatko chalan ma 1,3 r a ma 16 kil!!!!a tiez nie je tucko,jednoducho bude z neho chlapina 🙂 a ty vyzeras byt tiez vysoka,tak to ma mat po kom...

tilly
17. apr 2008

nooo, ja neviem, tučný nie je, ale to som počula, že deti, čo sa rodia vyše 4 kilové, že majú automaticky nábeh na obezitu, aj keď viem, že sa to dá ovplyvniť stravou, pohybom (ktorého má ako dedinské decko neúrekom), tak mám strach, predsalen, obezita je civilizačná choroba...

glorita
17. apr 2008

tilly aj mne to tak bolo povedane,ze nabeh na obezitu,lebo bol hypertrficky novorodenec,t.j. babo nad 4 kg a ony su nejak viac sledovane pediatrami ako "normalne"deticky tak ako aj hypotofici,teda baba pod 2,5 kg... 😔 ale clovek sa boji,je to prirodzenea este viac preto,ked v rodine to nema mat po kom tam obava je najma z moznych chorob.... 😕

glorita
17. apr 2008

opravujem:hypertroficky a hypotrofici... 😅

tilly
17. apr 2008

z manželovej strany nábeh na obezitu nie je, aj muž je ako prútik a to mu ťahá na 40tku, ale od nás... 😖

glorita
17. apr 2008

tilly a ked zacal jest -jedol vela?teda ci bol taky hlados...da sa vobec take male (od pol roka hlavne)este nerozumne dieta nejako obmedzit v strave??? 😅

eros
17. apr 2008

ja si myslim ,ze kazde dieta je ine a moze to mat aj na svedomy gen.moja segra ked sa narodila mala 3800g a papat jej chutilo az moc vypila viac MM nez mala.teda aj UM neskor,ale aj narastla aj spevnela dnesne deti velmi rychlo speju a mozno je to aj tym.treba dat na sportik troska aj inak zabavit,ale najma geny.aspon moj nazor

esci
17. apr 2008

glorita, ani tebe neostanem nic dlzna 😀 pozrela som si albumy, poznam ich z videnia podla prvej fotky v tretom albume a kolkokrat som si povedala, aky rozkosny chlapcek. Skutocne. Takze ziadne obavy.
podla mna genetika , zla zivotosprava, malo pohybu...ale vsetko sa da ovplyvnit, nie u takych malych deti, to je priskoro na "dietky". 8 rocne deti- to este neviem...ani neviem, kolko by malo take dietatko vazit.. 😕
tilly, neviem, ci 4 kg novorodeniatko ma sklon na obezitu, skor zena, co take velke porodila, ma zvysenu sancu na tehu cukrovku v dalsom tehotenstve , je predpoklad, ze matky s takymi velkymi detmi malu tehu cukrovku alebo aspon zvyseny cukor, aj ked nebol zisteny v case, ked sa robilo vysetrenie na cukor. Ja som pri druhej dcerke bola testovana hadam 5x, az v osmom mesiaci som mala pozitivne vysledky na GD, teda urcite som ju mala i pri prvom tehotenstve, len mi to v tom tyzdni nezistili a neskor uz nevysetrovali, tak babo narastlo..

mamacat
17. apr 2008

podla mna s tou porodnou hmotnostou to nesuvisi. moj lekar mi povedal ze porodna hmotnost je v genetike a zalezi tiez od stravy tehotnej matky. z velkych novorrodencov mozu kludne vyrast chudy a nizky ludia a naopak. nas znami ma 150kg a narodil sa ako 2500g novorodenec. ja tu v usa vidim ze z hocikoho sa moze stat obezny clovek ak sa prejeda a nesportuje 😕 takze asi je najlepsie vela sportovat, a jest zdravo pre kazdeho ako prevencia. 🙂

esci
17. apr 2008

vlastne tym,co napisala mamacat- viete, ze som praveze citala, ze z tych malinkych deti, s nizkou porodnou hmotnostou casto vyrastu obeznejsi dospeli?Ze vraj ak sa prikrmuju, aby lepsie priberali, vytvori sa zbytocne velky pocet tukovych buniek a je to zaklad pre dospelacku obezitu, tak neviem.
ale iste je to indi-vindi.