Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Návrat do školy 1.6.

Školák (6 - 11 rokov)Koronavírus
nanka1986
21. máj 2020

Prosím o Váš názor.... Syn druhak, v triede počet detí presne 20. Mam to chápať tak, že ma pravo nastúpiť do školy aj keď žijeme v domácnosti, kde je osoba staršia ako 65r?
Ja som to tak pochopila, že sme síce riziková skupina, ale iba v prípade, že je plný stav. Teda, ak to kapacita dovoľuje, bude môcť ísť...?

katulienkax
21. máj 2020

podla toho co viem je to len odporucanie
Inac som citala ze skoly su prekvapene zo tolko rodicov chce dat, nechapem co su prekvapeni, rodicia uz maju pokr toho ich inline! Aj u nas skoro cela trieda ide dat

mondolina
21. máj 2020

Pravdaže, je to na dobrovoľnosti, vy musíte zvážiť riziko.

veronika4495
21. máj 2020

no ja zas nechápem dokedy to ako chcú odkladať...veď ten vírus už nevymizne a ľudia by sa mali naučiť s ním žiť...toľké choroby sú veď to by museli byť školy zavreté nonstop...neviem ja by som deti normálne vrátila do školy...aj tak rodičia chodia do práce keby tak sa kľudne nakazia aj od nich...a rodičia tiež nebudú do nekonečna na OČR...

jasminet
21. máj 2020

to, ze rodicia (ne)daju dieta do skoly, lebo ziju s dochodcom, zeny su tehotne, atd je cisto na uvazeni zakonneho zastupcu. cize ak ty chces dat dieta do skoly napriek osobe starsej 65r, tak das. ty si musis zvazit vsetky rizika...

zuzkalujza
21. máj 2020

@katulienkax u nás ide z 25 detí len 5. Triedna má 72 rokov 🙄

didaa
21. máj 2020

@zuzkalujza a odkial viete kolko detí ide do školy?

zuzkalujza
21. máj 2020

@didaa máme vytvorenú rodičovskú skupinu na FB a tam sme každý napísali či dávame, alebo nie

didaa
21. máj 2020

@zuzkalujza aha, no to by aj mňa zaujímalo aký záujem bude u nás o školu.

jana_eyre_2
21. máj 2020

@veronika4495 ja som si tiež vravela že dám, ale úprimne - keď už to má prísť celkom začínam pochybovať či to je naozaj správne rozhodnutie a stále neviem konečne rozhodnutie.. vírus nevymizne, a áno sú vseliake choroby ktorých sa bojím aj viac..
ale prečo musia byť zrovna najmladšie deti vystavené prvé riziku to proste prestávam chápať.. keď oznámili prvy prípad školy sa hromadne zatvárali a teraz keď každý deň pribudne jeden tak sa otvárajú... aby zrovna leto nebolo zase o tom, že máme ostat doma.. vidím že čakáš bábätko a ďalšie maličké máš doma, v prípade že to človek nemusí riešiť sa na to aj inak pozerá..

(akčné a utocne ženy, nemusíte ma napádať za to že sa neviem rozhodnúť či to je alebo nie je dobré rozhodnutie.. to sem píšem po.skusenostiach s touto témou)

amel
21. máj 2020

@didaa ja som sa ucitelky normalne opytala.
Ja ma 3 deti, ocr nrmam a nedavam.

didaa
21. máj 2020

@amel dcerka sa do skoly teší, veľmi chce ísť. Len vôbec neviem kolko detí sa do ich triedy vráti...budem to tiež riešiť s triednou učitelkou

ibrunova
21. máj 2020

@zuzkalujza Možno vám dajú inú učiteľku zatiaľ.

veronika4495
21. máj 2020

@jana_eyre_2 no to áno ale zas nemôže to byť takto do nekonečna...a úprimne naozaj deti sedia na zadku doma alebo behajú po vonku a s kamarátmi? ak tu ten vírus bude desiatky rokov tak deti prestanú chodiť do školy? rodičia chodia do práce, na nákupy, hocikde sa môžu nakaziť a priniesť to domov a nakaziť aj deti...život sa predsa nemôže zastaviť kvôli jednému vírusu...okrem toho našťastie deti chorobu až tak zle neznášajú aspoň vo väčšine prípadov...

katulienkax
21. máj 2020

@zuzkalujza aj nasa je dochodkyna a napriek tomu uz viem ze vacsina ide, mame spolocnu skupinu preto to viem. mozno ich bude ucit ina ucitelka ktovie.

zuzkalujza
21. máj 2020

@katulienkax
@ibrunova bude ich mať pôvodná, už to vieme s istotou. Dnes to potvrdilo vedenie.

jana_eyre_2
21. máj 2020

@veronika4495 lenže rodičia keď aj chodia na nákupy či do práce nosia v interiéri ruska a deti v triedach ich budú mať dole.. ten virus tu bude desiatky rokov a postupne si na neho budeme zvykať, ale je mi jednoducho proti srsti to skúšať na vlastných deťoch ako to dopadne.. jednoducho malo sa začať so socializaciou v exteriéri a nie rovno do interiérov kde je najvyššie riziko nákazy.. aj počty v triedach sú vysoké..

pininka1
21. máj 2020

To že ich môže byť 20 ešte nič neznamená keďže majú sedieť každý sám v lavici. Máloktorá trieda je na toto prispôsobená, to isté ŠKD a jedáleň.

sovica
21. máj 2020

Tu máte všetky relevantné info:
- pre školy si otvorte: Organizácia a podmienky prevádzky základných škôl
- pre škôlky si otvorte: Organizácia a podmienky prevádzky materských škôl
https://www.minedu.sk/organizacia-a-podmienky-v...

asia83
21. máj 2020

@jana_eyre_2 Môžete mať aj tri rúška, nakazíte sa. Rúško máte na tvári, aby ste vy nenakazili iných.

jana_eyre_2
21. máj 2020

@asia83 lenze v triede nebude mať rúško nikto..

veronika4495
21. máj 2020

@jana_eyre_2 myslíš že tie rúška ochránia ľudí? lebo pokiaľ áno asi by nebolo toľko nakazených...ale tak urob ako chceš nikto ťa nenúti ale zas nie je dobré uzavrieť sa pred svetom kvôli strachu z choroby ktorá tu už jednoducho bude...

asia83
21. máj 2020

@jana_eyre_2 Áno, je tam väčšie riziko, že choré dieťa prenesie, ale deti znášajú chorobu lepšie. Ani v septembri nebude úplný pokoj od toho. No neviem, či to vtedy všetko pustia do škôl, škôlok?

amel
21. máj 2020

Moje deti pracuju pilne doma, nic nevynechali a teda denne maju skolu 4-5hodin.
S kamoskami sa stretli raz. Su stale vonku, ked maju cas.
Online maju i hudobne nastroje. Je to tazsie ako normalna škola, bezpochyby.
Mna odradili podmienky, "opakovanie" uciva, mozna chorobnost. Predpokladam, ze by dovliekli domov hneď daku virozu, koronu snad nie😂
Mam 3 deti, nepotrebujem to teraz a hlavne v režime , v akom teraz u nas pracuje pediatricka.
Tiez chapem v tomto pripade skolu ako miesto "na odlozenie" deti. Navyse ide o 4 tyzdne.
Kedze som doma a neriesim pracu, naozaj nemam o com rozmyslat.

marci77
21. máj 2020

napriklad zaujem v nasej skole vyzera takto

jana_eyre_2
21. máj 2020

@veronika4495 nechápem to konštatovanie že sa mám uzavrieť pred svetom, ja sa nijak neuzatvaram len uvazujem, alebo to je zakázané? ty svoje malé.dieta vpohode vezmeš do obchodu teraz?
@asia83 určite bude viac jasná situácia po viac týždňoch ako teraz keď sa len spustila 4ta fáza..

veronika4495
21. máj 2020

@jana_eyre_2 ja som nenapísala že sa máš uzavrieť pred svetom ale či kvôli nejakému vírusu ktorý proste nevymizne sa teraz budeš celý život strachovať aj poslať dieťa do školy...nikto ťa nenúti ak chceš nechaj si ich doma...áno keby mám väčšie dieťa ja osobne ho do škôlky pošlem malý má rok chodíme von on samozrejme rúšku nemá...do obchodu s ním nechodím ale ani nie tak zo strachu ako skôr z obmedzení v obchodoch...

deti95060810
21. máj 2020

dôchodci aj tak behajú po obchodoch , tak isto chodia do kostola tak neviem prečo by som nemala dať dieťa do školy...tiež žijeme s dôchodcom...

amel
21. máj 2020

Tiez zalezi, v akej Hornej-Dolnej skola ci skolka je. Ja do Ba ee.

amel
21. máj 2020

Priznam sa vsak, nerozumiem, preco zistujete stale, ci nejake dieta do skoly ide ci nie.
Vase(moje) dieta a vase(moje) sukromne rozhodnutie.
Rovnako nasledky si kazdy bude niest sam, ci uz da ci nie...

sara07
21. máj 2020

@jana_eyre_2 je doporučené aby sa vyučovalo hlavne vonku, telesná len vonku a v rušku budu chodit napr po chodbe
v rámci triedy nie ale na chodbe napr ano aspon ja som to tak pochopila
obedovat bude len jedna skupina,nemaju sa miešat ani striedat učitelia

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre