Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

hajanka
23. jan 2014

@digysa omg 😲 aj tvoj? aj moj chce byt youtube-er 😲 a cele dni nepocuvam o inom len o minecrafakovi, gogovi, pedrovi.... a hra to uz dobre 2 roky, bude mat teraz 10. A s anglinou nema tiez problem.

digysa
23. jan 2014

@hajanka Ja sa hlavne bojim, ze klikne na nieco zle a tam sa mu zobrazi nejaky sexualne video, no proste mam z celeho internetu strach..... Nemam rada youtube, hlavne ked je takyto maly. Ked bude mat 12-13 rokov, tak OK...ale som radsej, ked sa hra iba hru a nepozera tie navody.

hajanka
23. jan 2014

@digysa jasne chapem, ved to aj ja, ja som ho uz aj poucila ze LEN hry nic ine neklikat a on pozera len tych playerov, odobera len ich kanaly a ja si spatne viem v historii pozriet na akych videach bol, tak mi ostava mu verit

moni73
23. jan 2014

@digysa
v marci bude mat 8.... ☹ no a hra sa tiez cca 2 hodky denne, vratane tych videi a cez vikend urcite viac. Len som ju nastrasila, ze ked bude v kuse hrat (ona tym uplne zije... rozprava len o minecrafte a spoluziakovi, do ktoreho je zalubena), tak "zosalie". Len som jej tym privodila fobiu - hra rovnako dlho, len sa cca kazdych 10 min pyta, ci este chvilku moze, alebo uz zosalie 😝

digysa
23. jan 2014

@moni73 mozeme si podat ruky.....moj syn sa ma stale pyta to iste....CO keby bol minecraft naozajstny????

😕 😕 😨 😨 😨

moni73
23. jan 2014

....az teraz som docitala... Mala hrala najskor na tablete, ale uz jej to straaaaasne nestacilo a teraz uz hra na notebooku. Je to aj v slovencine.... doteraz sa aspon snazila anglicky a cez google si prekladala a myslim, ze jejto dalo z angliny celkom dost 🙂 A este nech potesim - tohtorocna rocnikova tema bude MINECRAFT 😀 co uz, aspon bude jasne, ze je to len a len jej praca

moni73
23. jan 2014

sama si to nejako prestavila na slovencinu, aj teraz vedla mna "masti", hra ale len creative, lebo ine sa boji.... stale chce odo mna, aby som jej stiahla nejake mody, zatial tm nic nema, lebo jej mama je pc-hrovy analfabet. wow, prave zistila na co sluzi "name tag" hura!

e5
23. jan 2014

@digysa Moj syn skoncil so sachom tento tt,ze uz bude hrat len s otcom, a 2x viac basketbal. Takze u nas to iste.Vymenil sach za basket. On ma toho celkovo moc a tajne som dufala, ze so sachom skonci bud.rok, lebo nam to zerie vela casu.Ale ked bude s otcom, budu hrat sach, to je " ich zalezitost". Zas ku sachu sa da vratit hocikedy.
Ohladom skoly, urcite su aj vyborne sukronne skoly, my sme mali na H..., teraz musi slapat vo vykonnostnej statnej skole, kde sa neda vypadnut na1 den, lebo uz po 1 dni je co dohanat.A k tomu mnoho aktivit kazdy den, tak som rada, ze ho basket teraz tak chytil, je 3.generaciou basketakov v rodine. Sport da do zivota vela. Viem co su to 3- fazove treningy, niekedy sme uz fakt revali, nechcela som aby moje decko preslo tym istym ako ja, ale teraz, ked viem ake ma moznosti so sportom a ze asi bude po mne basket.zavislak, tak ho v tom podporujem. Ked ma vybornu hlavu, vie studovat v cudzom jazyku, je priebojny, vyborn v sporte, tak nech to do buducna vyuzije vo svoj prospech.

zuzkaanicka
25. jan 2014

@digysa ahoj 😉 ... tak u nas to vysedavanie s pc hrami nie je take strasne, lebo dcera ma treningy a kopec dalsich kruzkov a zaujmov, takze nestiha tolko hrat 😅 ... to skor, ked je chora, alebo cez prazdniny ... nie som z toho nadsena, ale myslim, ze aj vdaka tomu sa naucila dost anglickych slovicok a snad aj premyslat 😉 ... nesmie sa to stat jedinym zaujmom, ako to teraz u mnohych (aj ovela mladsich) deti vidim 😝 ... s tym sachom a matematikou-no, neviem ... je kopec inych moznosti ako rozvijat matematicke myslenie ... kedysi velmi ine strategicke hry neboli, navyse to tak nejako patrilo k "spravnej" vychove, ale ja by som sach rozhodne neprecenovala a myslim, ze to (minimalne z tej matematickej stranky) viem celkom dobre zhodnotit 😉

e5
25. jan 2014

Krpec robil Vsetkovedka, robi Maksika, teraz mat.Klokana cez ich stranku a ide na Klokana. Na Klokana je sam z triedy. Vsetkovedka ich ucitelka namotivovala az 4 , co bolo najviac z 5 2-hackych tried zo skoly. Na angl.konverzaciu chodia z ich triedy 5, co je najviac opat zo vsetkych tried, a teraz na konci pol roka uz chodia len 5 ziaci. A to na jazykovej ZS! Tym detom sa asi nechce,aleb co. My mame super triednu, ktora to s detmi vie a taha ich vo vsetkych smeroch, ale v globale za vsetky triedy - nezaujem, naco by sa s niecim takym otravovali.

zita19
25. jan 2014

@e5 a nebojis sa, ze mu teraz klesne IQ ked nebude hrat sach tak intenzivne? Pytam sa, lebo niekolko stran dopredu si spominala, ze pravidelne hranie sachu zvysuje IQ o 2 body. Sice sme sa nedozvedeli ako casto a v akych davkach ten sach treba hrat. Ci je to len jednorazove zvysenie po urcitom pocte partii v nejakom casovom useku, alebo pri urcitej frekvencii hrania sachu je toto zlepsovanie pravidelne...

stardust
25. jan 2014

@e5 preco skoncil tvoj syn so sachom v klube, ci kde si ho pravidelne vozievala?

stardust
25. jan 2014

@e5 Moj syn skoncil so sachom tento tt, ze uz bude hrat len s otcom, a 2x viac basketbal

mozes vysvetlit prvu vetu suvetia? Najprv som pochopila, ze tento tyzden, ale on je tehotny ci ako? Alebo co znamena skratka tt?

barbora21
25. jan 2014

@kape no urcite si dohodni v kazdej stretko ak je to mozne a pozistuj si info, porovnaj co je kde lepsie, horsie. CENADA robila den otvorenych dveri, dalo sa ist pozriet na vyucovanie a pod. a potom info od rodicov co na tych skolach su, alebo boli a odlisli inde

digysa
25. jan 2014

@zuzkaanicka ale kdeze by som precenovala sach. Suhlasim, ze su aj ine moznosti. My hrame sach vsetci okrem mamy. Je to pre nas stolova hra a syn si to vybral ako konicek.

Moje decka maju tiez dost vytazeny rozvrh-tenis je u nas cislo 1. Ja mam problem prave s tym volnym casom. Ked ho ma, tak chce hrat iba minecraft. Ja chcem, aby robil aj ine cinnosti, ktore robil predtym, ako spoznal tuto hru. Chvala panu, ze lego ho bavi stale 🙂

e5
25. jan 2014

@stardust tt - tyzden. Ja som povedala preco - lebo to zralo vela casu. Min. rok boli na sachu super partia 10 chalanov, vacsinou dost dobri hraci ( ktori mojho syna tahali) a simultat. s nimi hraval chlapec, ktory je velmi dobry.Deti to bavilo. Tento rok z nich zostali len 2 chalani, prisli 4 deti, ktore sa ucia tahat figurkami. Nebavi ho s nimi hrat. Mal by chodit teda na Slovan na treningy aby sa niekam posunul, lenze tam su deti co beru sach velmi vazne, doma analyzuju kazdy tah,... treba sa vela ucit. Syn hra sach, lebo ho k tomu doviedol otec, oni 2 budu dalej pokracovat, kruzok sme momentalne zrusili.
V ten den, ked hraval sach s trenerom, ma este dalsie 2 kruzky. Uz to bolo unavne, kedze teraz volne chvile travi na baskete. Vcera hodinu, dnes hodinu, zajtra sa chystame na 2 hodiny, ked sa da, tak stale 🙂
Trener na sachu bol dobry, s nim sme boli vsetci spokojni. On sam povedal, ze k sachu sa moze hocikedy vratit. Je to prvy kruzok, ktory som zrusila.

tilly
25. jan 2014

@e5 kam chodite na basket?

e5
25. jan 2014

@tilly o par dni uz oficialne aj na Inter - pripravka, teraz este nie na treningy s ostatnymi, ale uz chodime aj do Hant areny na treningy - individ., inak v skole na basket.kruzku, ale hlavne vonku so mnou, kedze som hrala basket 9 rokov a mam basket.triedu. Doteraz bolo tak teplo - dalo sa, ale dnes aj minus 5, potom 0, my vonku na ihrisku, budeme zdravi :D alebo chori? Potom pol hodka futbalu, aspon sa vybehame 🙂

tilly
25. jan 2014

@e5 v skole mame basket? Som ani nevedela... tak sa budu robit nabory? Mozno by sme to aj skusili...

e5
25. jan 2014

@zita19 :D Zrovna on to nehra pre IQ, ale preto, ze hra s otcom, ktory hraval zavodne. K sachu ho priviedol otec a s otcom aj hrat bude lebo oni tak spolu travia cas, aj cele dovolenky. V niektorych rodinach sa hraju karty, niekde sa divaju svorne na TV, niekde hraju neviem co, tak u nas sach, celkom normalne.

zuzkaanicka
25. jan 2014

@digysa to s tym precenovanim sachu uz v podstate nepatrilo Tebe 😅 ... tu sa o sachu predtym pisalo ako unikatne vplyva na IQ 😉 ... pozri, ak ma maly aj ine zaujmy, tak podla mna nevadi, ak si chvilu oddychne pri pc 😉 ... samozrejme, keby mal nad tym denne presediet 3 hodky, tak by som mu dala do ruky vysavac-nech je z neho aj nejaky uzitok 😅 ... asi by som po hodine drtenia nadhodila iny plan-spravne namotivovat 😉

e5
25. jan 2014

@tilly ano, v skole je basket, na pripravku prvy pol rok/ rok to staci, som sa pytala inej basketky, co trenuje. Beru vsetkych, co chcu chodit na treningy, co je fajn.

tilly
25. jan 2014

@e5 som netusila ani... tie kruzky som pozerala na zac roku, ale neutkvelo mi to v pamati...

moni73
11. feb 2014

Baby, neviem teraz ci som v dobrej teme.... ale chcela by som najst niekoho, kto dieta z teplickej prelozil. Z vlastneho rozhodnutia. Chcela by som vediet ci ste isli do klasickej zs, alebo hladali nieco speci, co sa vam na telickej nepacilo, resp. co je v novej skole lepsie. moze byt aj ip, dakujem.

dada2007
12. mar 2014

ahojte kočky,
v tejto téme som prvý krát, niečo som spätne dočítala 😉 .....naša dcérka absolvovala v januári zápis do ZŠ, kde ju odporučili na testy a teda do nadanej triedy( otvárajú jednu nadanú a 3 klasika triedy). Testy mala teraz v pondelok, IQ 134 a odporúčená do nadanej triedy........no a teraz nastáva dilema-dať ju tam? nedať? rozprávali sme sa s rodičmi, čo tam majú detičky.....aj s učitelkami niektorými......aj so psychologičkami. Názory sa líšia....rodičia a hlavne deti su spokojné, učitelky 2 za a 1 proti, psychologička jedna za a druhá proti. Plus velmi vela názorov na nete, v diskusiách, článkoch....
vieme, že konečné rozhodnutie je na nás.........ale i tak by ma zaujímal váš názor.....tie čo sa rozhodujú-podla čoho? alebo to beriete tak, že spravilo testy, spadá do skupiny tak ho tam automaticky dáme?
alebo......tie čo vám tam chodia deti, v čom vidíte nevýhodu?

ďakujem za každý názor a prajem krásny dník 😉

janickacrazy
13. mar 2014

@dada2007 Ahoj, kamoška má tiež takú dcéru, psychologička ju odporúčala do triedy pre nadané deti, kamoška ju tam nakoniec nedala a chodí na normálnu ZS, kamoška je spokojná a dieta takisto, teraz je už šiestačka a má stále samé jednotky a je v triede za hviezdu, šikovná, iniciatívna, chodí na výtvarnú a aj iné krúžky. Kamoška tvrdí, že ju tam nedala preto, že by ju musela vozit do mesta, pričom má ešte syna, ktorý chodí do normálnej ZS, kedze on mimoriadne nadaný nie je. Tiež mi vravela, že sa bála, že možno časom by na dcéru toho učenia bolo vela a takto nemá s nou problém v normálnej škole. No je to tažko posúdit, mna to tiež asi čaká, moj syn má síce len 3 roky, ale je velmi nadaný, tak tiež nad tým rozmýšlam ako to bude u nás. Držím palce, aby ste sa rozhodli správne.

dada2007
13. mar 2014

@janickacrazy ďakujem pekne za názor. U nás to nie je o dovážaní-školu máme asi 50metrov od činžiaku. Malý tam bude chodiť zrejme tiež, ale myslím, že do klasika triedy.
A teda.......rozhodnutí už asi sme, dcéra tiež.......tak uvidíme.

bets
14. mar 2014

Mňa psychologicka odhovarala, že aj ona má šikovné deti a nedala ich do takej triedy 🙂 vypocula som si, ale kedze uz tam som mala jedno dieta, tak som vedela prečo tam davam deti, a že tento systém bude sediet mojim detom. Do 4r. som ani nevedela, že dieta chodí do skoly, až som sa zlakla, že nároky su nízké, že dieta sa nenauci učit sa. V 5r. nastal zlom a aj dieta, ktoré nie je prakticky založené, naucilo sa systematickejsie pripravovat do skoly. Domaca priprava je menej casovo náročná ako na inych školách, aspoň u nás, a mne to vyhovuje. Škola dostatocne pracuje s detmi a neprenasa povinnosti na rodicov. Zároveň sa zucastnuje mnohých sutazi, projektov, deti sa mozu rozvijat v roznych smeroch. Od 1r. sa deti ucia prezentovat referáty, projekty, ucia sa narabat s informaciami, rozvija sa kritické myslenie deti. Prave kritické myslenie mojho dietata by mu na inej škole mohlo narobit problémy, nakolko je to dieta a komunikaciu este nemá ako dospely clovek a nie každý učitel má rád tzv. "vrtaka", ktory má potrebu opravovat aj nepresnosti výkladu ucitela 🙂

@dada2007

m.i.r.i
14. mar 2014

@janickacrazy ja zareagujem na tvoj prispevok o tej kamoske a jej dovodoch, preco nedala dcerku do nadanej triedy....nejako mi z tych dovodov uniklo, ze kde je tam spomenuta vyhoda/nevyhoda pre to nadane dieta..v podstate dievcatko sa musi prisposobit rodicom a mladsiemu bratovi....rodicia si vybrali lahsiu cestu pre seba...nechcem tym teraz polemizovat ci je lepsia skola pre nadane alebo nie, lebo podla mojho nazoru je to velmi individualne a kazdemu dietatku prospeje nieco ine...v kazdom pripade, to ze dievcatko ma same jednotky a rodicia s nou nemaju problemy neznamena, ze by to pre nu bolo lepsie...ked je sikovna, tak vynika nad ostatnymi a nic ju nenuti robit viac, v podstate sa prisposobi priemeru...v nadanej triede by podla vsekeho ovela viac vedeli vyuzit jej potencial, tvorivost...lebo same jednotky nie su vsetko...

dada2007
14. mar 2014

@bets ďakujeme s manželom krásne za názor.....pekne si to veru napísala a u nás je to podobne-čo mi rodičia hovorili...tvoja ,,recenzia" mi tiež pomohla zrovnať si to v hlave 😉