Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

kape
31. mar 2016

Prosím Vás vie niekto niečo viac o tej vznikajúcej škôlke na Teplickej ?

zuzana723
7. apr 2016

Milé mamičky,
prepáčte, že Vám vstupujem do témy. Chcela by som Vás len poprosiť, či by ste si nenašli chvíľku času a nevyplnili mi dotazník k bakalárskej práci, ktorá sa týka vplyvu reklamy na správanie detského zákazníka. Veľmi pekne Vám ďakujem. Ak Vás to obťažuje, prepáčte.
https://docs.google.com/forms/d/1-XFUQalQQoMRp3...

marielik78
7. apr 2016

@zuzana723 Ja rada pomozem, ja som studovala marketingovu komunikaciu a aj ked vyskumy som mala na bc. aj mgr. ine, toto mali spoluziacky 🙂

iwonita
9. apr 2016

@zuzana723 hotovo

mam33
21. apr 2016

@alure Ahoj viem, že je to stará diskusia ale chcem sa opýtať či ste na Znievsku napokon šli a ako sa vám osvedčila. Tiež zvažujeme túto školu, moc dakujem

mimiri
22. apr 2016

@mam33 ahoj. aj my zvazujeme. Boli ste tam?

mam33
22. apr 2016

@mimiri ešte nie až budúci týždeň keď budeme mať písomne posudok Z IQ testov. Máte Ďakujem recenziu od niekoho čo tam chodil či chodí

mimiri
22. apr 2016

@mam33 ja som očakávala, po tom čo sa všetko syn sam naučil, že jeho výsledky budú jednoznačne "vysoké" . A to si po prvom stretnutí myslela aj psychologička, čo ho hodnotila. Nakoniec ho do školy pre nadané deti odporučili len podmienečne. Odradilo ma to, ze prvý polrok sa bude učiť to čo už vie - konkrétne na Znievskej. Momentálne nevie písať písané písmena, z niektorých oblastí vie aj viac ako sa deti vôbec na ZŠ učia. Na Znievskej deti prvý polrok naučia čítať a písať paličkovým písmom. Písané sa učia v druhom polroku a to je to načo sa môj malý veľmi teší.

veronickas
22. apr 2016

@mam33 čokoľvek, len nie Znievska.. Kto moze, ide odtial prec..

mimiri
22. apr 2016

@mam33 od kamarátky som počula o tej škole veľmi pekné veci, chodia tam deti jej kamarátky. Je jasné, že je spokojná ináč by im našli inú školu. A aj osobne sa mi tam páčilo, aj synovi. Čítala som zas aj opačné názory. Ale nikdy nebudú spokojní všetci. Všetko okrem financií mi hrá za túto školu. Majú tam individuálny prístup k deťom. Aj keď je utiahnutý, tak sa tam nestratí. Čo je veľké plus pre mňa - je to asi najbližšia škola od nás. Ak by to nezaťažilo môjho syna a nebol by to problém, dala by som ho tam možno od druhého ročníka.

bublinam
22. apr 2016

j aosm si len všimla,že o našej škole saa asi veľa nehovorí- tak dám trošku reklamy- Voláme sa Cenada a sme tiež pre nadané deti v BA 🙂

mimiri
22. apr 2016

@veronickas prečo? keďže tiež zvažujem túto školu, som zvedavá.

mam33
23. apr 2016

@veronickas máte zlú skúsenosť ak áno akú kľudne aj do ip môžete písať dakujem

mam33
23. apr 2016

@bublinam registrujeme aj vašu školu ale pre nás je to od ruky.
@mimirichceli sme Bajkalsku to bola pre nás top ale syn má zlú jemnú motoriku a tam chcú ďeti co sú šikovné aj po tejto stránke. Podmienka tam bola IQ nad 130 a manuálna zručnost a tou žiaľ syn neexceluje. Narnia je už asi pase keďže si testujú deti tam a syn bol testovány inde a IaQ test sa môže opakovať až po pol roku. Čiže preto skúšame získať referencie na Znievsku.
Prípadne integrované zaradenie V bežnej ZŠ a budúci rok skúsiť Narniu.

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mam33
23. apr 2016

@ariadna1 ja som napísala zaradenie nie zariadenie😀. Nám jednoznačne odporučili školu pre nadané deti len tá jemná motorika nám robí problém tak navštěvujeme v specializovanom centre metódu dobrého startu. Kde nás informovali aj o tom ze ho môžeme popřípadě dat do normálnej školy a požiadať o úpravu učebných osnov . Keby sme to vedeli skôr že je tak intelektuálne vysoko nadpriemer riešili by sme to skôr žiaľ odhalili to až testy predškolskej zrelosti . Inak máte skúsenosť s dámou školou co by takto fungovala (dobre)v Ba ?

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronickas
24. apr 2016

@mam33 , @mimiri , napisala som obom IP

mam33
24. apr 2016

@bublinam a môžem sa opýtať ake sú U vás podmienky na prijatie žiaka 1 ročníka? Ďakujem

misska22
25. apr 2016

Ahojte mamicky nasa slecna sa tak strasne puci a vydava strasne zvuky robia to aj vasi??? Co s tym diky za odpovede

kape
26. apr 2016

@misska22 - asisi v nesprávnej téme 🙂

kape
26. apr 2016

@mam33 - Narnia nie je špeciálne škola pre nadané deti. Dokonca osobne som bola pri tom, keď riaditeľ školy hovoril nám rodičom , aby sme si ich školu neplietli s týmto typom školy. Oni dokonca berú vraj aj "slabšie" deti a vraj ako to prezentoval, učia tie šikovnejšie deti , aby boli spolupatričné a brali ohľad aj na slabších. Sami sme vyskúšali dať posudok do narnie k žiadosti o prijatie, syn tam urobil veľmi dobre ich vstupné testovanie (mala som to overené od pedagóga, čo tam pracuje) a neprešiel kvôli veľkému záujmu a tomu, že kritériom na prijatie do narnie je spraviť tie testy - spraviť neznamená byť v testoch najlepší, či druhý, ... prosto spraviť a ak tam máš staršieho súrodenca dostávaš prednosť a veľkú zelenú. Aspoň v BA je takýto problém. Teraz by už však mali otvárať po 2 triedy v ročníku a nemal by už byť až taký veľký problém dostať sa tam.
Ale neupieram aj deti, ktoré už toho veľa vedia pri nástupe do školy sa v narnii určite nebudú nudiť.

sanide
26. apr 2016

@veronickas No teraz ste mi nasadili chrobaka do hlavy, nakolko aj my si uz pomaly robime prehlad o skolach pre nadane deti, kedze je Znievska pre nas najblizsie, rozmyslame prave nad touto skolou. Mozem aj ja vediet ake su tam problemy? Dakujem. 😉

zuzana36
27. apr 2016

ahojte, doslo mi vyhodnotenie psycholog testov dcery vie mi niekto objasnit vetu, ze v teste SOCAG vysledky zodpovedaju 7.stenu?
v urbanovom teste tvorivosti dosiahla uroven C- C znamena, ze je malo zrucna? a intelektove schopnosti ma vyssi priemer, to co som pozerala, tak IQ by mala mat od 110 do 120, cize asi ako vacsina populacie

mimiri
27. apr 2016

@zuzana36 moj ma iq podobne, tiez vyssi priemer a blizsie 116-122. A pisem to preto, lebo to je jedine - hodnotenie IQ, co je spolocne s vasim hodnotenim. Slova, ktore tam pouzivate v nasom teste vobec nie su, mozno kazdy pouziva iny sposob vyjadrenia hodnotenia. Mozno sa snazia o to, aby ich spravy boli desifrovatelne len kompetentnymi ;) . A na zaklade vysledku mate odporucanie do skoly pre nadane deti, ci nie?

zuzana36
27. apr 2016

@mimiri dakujem za odpoved, nie neodporucaju ju - 🙂 suhlasim, tiez si myslim, ze je to len na desifrovanie kompetentnymi 🙂
ma v hodnoteni, ze je velmi komunikativna, ze ma velmi dobru slovnu zasobu, osobne nam povedali, ze vsak pri jej postoji , k zivotu" by ju tei deti ,, ubijali- v nasej nie je dostatocna dravost a teda by sa z jednotkara razom stala podpriemerna ziacka. inac sa uci na same jednotky, teda az na matiku, ale ak by sa jej dostatocne venovala, tak by ju mala za jedna, co vsak ja nepovazujem za dolezite, jasne, ze jej to nehovorim, ale nestriela sa z toho a nebudem ju tlacit tam, kam ona sama citi, ze jej to berie kopec energie. beztak je velmi netrpezliva a veci co ju nebavia, jej az tak dobre nejdu ako tie, pre ktore sa nadchne, to je ina a rychla robota. nach ma svoj svet, nech ma normalny zivot, no nie? 😀

geegee
1. máj 2016

kedysi platilo, že do triedy pre intelektovo nadané deti odporučili deti s IQ nad 130. Mojim deťom napríklad IQ do správy nepísali, len mi ho povedali. Myslím, že je to aj dobre, ak učitelia nevedia presnú výšku IQ.

mimiri
1. máj 2016

asi zazivam jedno prekvapenie za druhym. Psychologicka v pedagogickom centre ohodnotila syna ako vyssi priemer s niektorymi extremnymi oblastami a odporucila ho do skoly pre nadane deti. Po pozorovani deti v skolke sa vyjadrila, ze asi rad kresli, lebo ma velmi dobru jemnu motoriku. Po tom co som si tu precitala, som zanechala mysllienky na Znievsku a rozhodla som sa ho zapisat do statnej skoly. A zrazu prislo hodnotenie ucitelky, ktora ho asi hodinu skusala...naozaj som to necakala - je pomaly, nepocuva pokyny a robi si co chce, ma slabu grafomotoriku...hoci vidno, ze je inteligentny, nie je zrely na skolu....Nebola som schopna na to nieco povedat. A stale neviem co robit. Aj som zistila, ze to ze syn presedi hodiny pri pisani a kresleni asi nic neznamena.

marielik78
2. máj 2016

@mimiri A to kde ho testovala ucitelka?

mam33
2. máj 2016

@mimiri a to ste boli na Teplickej ?