Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

belasy_motylik
8. mar 2016

@nika.r súkromná skupina Intelektovo nadané dieťa... je tu už 2 roky 😉

susminka
8. mar 2016

@nika.r Ahoj, prosím ťa, môžeš ma pridať? Prípadne kam treba napísať... Ďakujem

beruska9561
8. mar 2016

@nika.r poprosim pridat

ralficka
8. mar 2016
Používateľ ralficka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ralficka.

to ma tam musi niekto pridat?

tinqua
8. mar 2016

Baby prosim vas kedy sa zacinaju riesit veci ako iq testy a podobne? Tiez mam pocit ze moja je na tom kus lepsie ako niektore ine deti...ma 21 mesiacov, pozna vacsiu cast abecedy, vie ju zaspievat, pozna 5 farieb, napocita do 10, vie zarecitovat mojho macika , ukazat casti tela aj v anglictine...je aj skolka pre nadane deti?

mooonika1975
8. mar 2016

@tinqua dievcata, nie je dolezite aby dieta vedelo abecedu, z toho vyplyva ze dieta musi mat hlavne logicke myslenie, musi tie znalosti vediet uplatnit, pouzit, dieta sa najlepsie uci pozorovanim, skusenost ak, prezivanim..... Som ucitelka, mam dve deti v nadane j, jedno nevedelo ani tuk z abecedy, ani tuk z citania

nika.r
8. mar 2016

@belasy_motylik vazne? nenasla som nikde takuto skupinu, hmm, jasne, ani som nemohla, ked je sukromna 🙂 tak co teraz?

natalka13
8. mar 2016

@tinqua toto vsetko ste ju naucili, takze moze mat dobru pamat.
moj nadany siel do skoly koly inym specifikam o rok neskor a nevedel citat,pisat iba pocital,nasobil,delil.
Psychologicka velmi rychlo objavi kedy ide o vrodenu a kedy o tzv.ziskanu inteligenciu.
V 2 rokoch je skoro, to sa u tak malych deti riesi nadanie ak citaju a maju pomaly encyklopedicke znalosti v urcitej oblasti.

nika.r
8. mar 2016

@susminka
@beruska9561 pridám Vás to tej novej skupiny. No mozno by bolo lepsie sa spojit s uz existujucou skupinou?
@belasy_motylik co myslis?

tinqua
8. mar 2016

@mooonika1975 rozumiem a dakujem...som na nu tusim len moc pysna 🙂 uz ale robi veci take ze sa snazi citat na reklamnych banneroch na zastavkach, urputne napisat pimenko, pocita schody ked schadzame zato som si myslela...ved teda pockam kym nebude aktualna skola a uvidim

tinqua
8. mar 2016

@natalka13 dakujem za radu...budem ju teda len podporovat v tomto a uvidime 🙂

nicky7
8. mar 2016

@nika.r aj aj by som chcela poprosit o pridanie do súkromnej skupiny, ak je to možné. Ďakujem veľmi pekne 🙂

nika.r
8. mar 2016

@nicky7 pozvanka poslana 🙂

nicky7
8. mar 2016

@nika.r Ďakujem krásne 🙂

ladyamor
8. mar 2016

@nika.r @belasy_motylik
môžem poprosiť pridať do skupiny

amima
8. mar 2016

@tinqua sikovna

amima
8. mar 2016

Poprosim aj ja o pridanie @nika.r

sofia17
8. mar 2016

@belasy_motylik
@nika.r
poprosím o pridanie do skupiny

amima
8. mar 2016

@natalka13 prosimta, preco isiel o rok nesko? Mozes kludne aj do IP, mozno mame rovnaky problem,potrebovala by som radu

nika.r
8. mar 2016

@tinqua ja myslim, ze okolo tych 4 rokov to uz bude jasne, ci je to naucene alebo ma naozaj dobre myslenie, to uz budes vidiet, ci vie vedomosti prenasat aj na ine oblasti, kombinovat, vyvodit si sama zavery...

nika.r
8. mar 2016

@amima
@sofia17 poslala som Vam pozvanky, mali by ste sa dostat ku skupine, ked ich potvrdite 🙂

foco
8. mar 2016

@nika.r Poprosím o pridanie

susminka
8. mar 2016

@nika.r dakujem za zaradenie do skupiny

amima
8. mar 2016

Vdaka @nika.r

tinqua
8. mar 2016

@nika.r no som sama zvedavá, niektoré veci už robí sama od seba ....ja som ju učila počítať si pršteky a ona začala tie schody počítať alebo lyžičky keď je polievku, je pravda že sa jej venujeme, možno si len zapamätala keď som ja počítala aj keď ja už si na konkrétne veci nepamätám 🙂

nika.r
8. mar 2016

@tinqua minimalne ma dobru pamat, ak by ju nemala, nenahucala by si to do nej 😉 uvidis...

kukulka17
8. mar 2016

@ladyamor nuž, náš malý je už veľký... má 10 rokov, ale keď som čítala Tvoje riadky, ako keby som videla nášho Miška, keď bol maličký... keď mal 18 mesiacov... Nuž, veľmi veľa sme sa rozprávali, o všetkom, veľa sme si čítali, kreslili (maľovanie ho nebavilo, ale kreslenie ceruzkou áno), veľká zábava bola preňho každá jedna prechádzka, lebo chodil od auta k autu a čítal všetky špz, poznal všetky značky áut, veľmi často sa hrával s autami, zohnala som mu rôzne logické hry, hry na pc, určené pre malé deti, kde v angličtine musel určovať správne farby, tvary, čísla, písmená, porovnávať veľkosti... veľmi rád vypĺňal knihy pre predškolákov... Chodil do klasickej škôlky a nudil sa tam... bolo nám ho ľúto, a tak sme sa mu to snažili kompenzovať aspoň doma. Veľmi rád si staval z Lega, postupom času sme kúpili napr. stavebnice Cuboro a magnetické skladačky Magformers... sú skutočne výborné a hráva sa s nimi aj dcérka a samozrejme aj my ;)) Držím vám palce 🙂

filantropka
8. mar 2016

@belasy_motylik
@nika.r
Mozete ma pls pridat do sukromnej skupiny s touto temou? Dakujem

ladyamor
8. mar 2016

@kukulka17 ďakujem za rady

miskatn
8. mar 2016

@nika.r Poprosím o pridanie