Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

renab
25. jún 2012

@hanahsuza máš ešte čas, ale ak v LM nemáte triedu pre nadané deti, tak si skús pozisťovať, či nemajú na nejakej škole skúsenosti aspoň s integráciou takýchto detí a potom uvažovať nad tým.

anpolia
1. júl 2012

Ahojte maminy, najde sa tu niekto,koho dieta navstevuje triedu pre nadane deti na ZS Krosnianskej v Kosiciach prip. Od septembra tam ma nastupit?Dcera by tam mala od septembra ist,tak by som sa rada dozvedela ako ste s tou skolou spokojni,prip.popisala o dojmoch s niekym,koho to podobne ako nas este len caka.dakujem vopred za vase nazory.😉

tamoulik
6. júl 2012

Ahojte, necitala som celu temu a potrebovala by som sa poradit, v akom veku je vhodne najskor absolvovat testy, ci je dieta nadane? Syn ma cez 3,5r, uz nas na to upozornovali v skolke, nedavno sme boli na vysetreni u optometristky kvoli ocnej vade a po chvilke sa pytala, ci sme ho uz testovali, lebo ze je velmi technicky a analiticky schopny. Je pravda, ze v istych veciach je velmi popredu (abeceda, cisla, PC, vsetko technicke), ale v ostatnych mi pride uplne na svojej urovni. MM si mysli, ze je to hovadina, ze dnes su vsetky deti technicky zdatne, a nechcem z neho robit genia, len nas na to viaceri upozornuju...ale teda 3,5r mi pride velmi skoro. Dakujem za rady.

anpolia
7. júl 2012

@tamoulik my sme dceru dali testovat az pred zapisom do skoly kvoli tomu, aby sme sa vedeli rozhodnut, co s nou dalej, teda ci ju zapiseme na klasicku skolu alebo ak prejde testami, do specialnej triedy urcenej pre taketo deti. Kedze testami presla, bolo nam odporucane aj vzhladom na jej osobnost dat ju skor do tej specialnej triedy. V septmebri by tam dcerka mala nastupit, tak dufame ze to bude fajn a bude tam spokojna. Predtym sme testovanie neriesili, hoci dcera velmi skoro zacala napr. s citanim a pocitanim, vsimli sme si teda ze je asi trochu ina, aj viaceri nas na to upozornovali, ale nechali sme to tak, nepotrebovali sme to. Ak tvoj syncek sam zvladol abecedu, cisla a podobne veci, ako pises, podla mna tam nadanie urcite bude. 😉

lienockaa
8. júl 2012

@tamoulik my ideme na vysetrenie teraz..ma 4,5roka..ale moj hlavny dovod nie je jeho sikovnost,ale urcite vychovne problemy,ktore s nim mame..skor chcem radu ohladom spravneho pristupu,nez zistit vysku iq..lenze jeho inakost je taka,ze s nami bude pracovat pani psychologicka pre nadane deti,v cpppap sa tak rozhodli na zaklade toho,co sa dozvedeli odo mna..keby sme s nim tie problemy nemali,tak by som ho dala pozriet az pred zaskolenim..tiez sme stale cakali,ze to je snad dnormalne,ale odkedy chodi do skolky,tak je to samy problem a uz sitviem predstavit ten rozdiel oproti rovesnikom lepsie..a fakt to norma nieje..

hajanka
11. júl 2012

@tamoulik my sme tiez testovali az pred nastupom do skoly aj ked "inak" sa javil uz ovela skor, v troch rokoch uz pisal napr., ja som to vtedy vobec neriesila ze to vie a ze sa to naucil sam, nikdy som deti neporovnavala takze som to naozaj neriesila, ale nejake testovanie som neriesila vobec, od 4r chodil do skoly v Anglicku a tam su deti takmer vsetky v tychto veciach popredu, aj ked moj bol popredu aj pred nimi 😅 ale nejak specialne som to neriesila, uplne bezne sme kominkovali, odpovedali, venovali sa, prisposobovali... a naozaj na testovanie siel az pred nastupom do skoly, ked sme sa vratili zo zahranicia

biankacertik
12. júl 2012

Ahojte kocky, pisala som uz davnejsie ale dako moja otazka zanikla v dave. Kedy ste sa dozvedeli ze mate nadane dieta? s akymi problemami ste bojovali? Ako ste ich zvladali? AKo to bolo u Vasich deti so spankom? My mame 20 mesacne dietatko, v 16 mesiacoch nam psychologicka dala nalepku nadpriemerne inteligentne dieta, od malicka sme sa trapili s placlivostou, drazdivostou, nespavostou. teraz si dcerka uplne vynechala denny spanok. Nechcem ju zatazovat, ani vidiet ako inu ale snazim sa dopatrat hlavne ako poriesit tie problemy so spankom, a uz sme prakticky vycerpali vsetky moznosti. Kedy vase deti prestali cez den spavat? a este jedna vec, dcerka sa javi ako hyperaktivna, psychologicka tvrdi ze hyperaktivna nieje, kedze sa vie pekne sustredit na ulohu, ktora ju zaujima, ale akonahle je bez cinnosti, napriklad doma, kde to pozna, alebo v novom prostredi, kde je vela novych podnetov tak pobehuje a je nezastavitelna. Neurologicka, ku ktorej chodievame od babatka nam odporuca EEG ona zase tvrdi ze dcerka s najvacsou pravdepodobnostou hyperaktivna ale taktiez ju povazuje za nadpriemerne inteligentnu.

martina2001
12. júl 2012

@tamoulik ja by som to neriešila na tvojom mieste, nech sa vyvíja ďalej, akurát ti môžem odporučiť odpovedať mu na jeho otázky, aby nestratil záujem o vedomosti. My sme testovali na základe podnetu zo škôlky 1krát vo veku 5rokov, zle mu vychádzajú roky a potom vo veku 6rokov. Nesúhlasila som s tým aby išiel do školy skôr.

martina2001
12. júl 2012

@biankacertik v takom útlom veku sa to moc určiť ešte nedá, a syn nespával cez deň od 14mesiacov, ale v noci išiel spať o 19tej a vstával medzi 9-10tou

biankacertik
12. júl 2012

@martina2001 takze asi skor neist na to eeg a ked tak pockat rok ako sa to vyvinie?

lienockaa
12. júl 2012

@biankacertik preco nechces ist na eeg?..ved to nic nezmeni na tom, ci je alebo nie je nadana, to vysetrenie jej neublizi..mozno naopak pomoze..mozno sa ukaze, co ma a co nema za vlnky na nom, preco nespava, nakolko je nervova sustava zrela a tak..podla eeg sa nezisti, ci je nadana ani teraz, ani o rok..myslim, ze nie je dovod odkladat vysetrenie..mozno by to pomohlo definitivne vylucit hyperaktivitu napr.
co sa tyka mojho, tak nespaval od 2 rokov poobede..ale tie priznaky, co popisujes, to pobehovanie a tak, to nemal..na eeg sme tiez zhodou okolnosti boli, ale nie pre podozrenie na hyperaktivitu, ale preto, ze nam 2x skolaboval,raz u lekara a raz doma..na eeg nema ziadny nenormalny nalez.. 😉

tamoulik
12. júl 2012

Dakujem vsetkym za prispevky, nechame to vysetrenie na neskor, ako sa to pozdavalo aj mne.

hajanka
12. júl 2012

@biankacertik my sme sa to dozvedeli presne po prvom vysetreni u psychologicky pred nastupom do 1.r. podobnym co opisujes sme si aj my presli, ja som to konkretne rozpisovala uz v tejto diskusii viac krat 🙂 niekde vzadu 😅
adko v dvoch rokoch uz cez den nespal (presne nepamatam kolko mal mesiacov), u neurologa sme nikdy neboli

kvojtanikova
14. júl 2012

@anpolia ahojky nas Matej tam tiez nastupuje v septembri, tiez som velmi zvedava ako mu to pojde. On este nevie citat, pozna sice vsetky pismena ale nespaja. Celkom dobre mu ide matematika a logicke uvazovanie. Zdalo sa mi na zapise ze popri ostatnych detoch ani nie je taky nadany asi, urcite tam boli aj ovela sikovnejsie deti. Mozno budu aj spolu v triede s tvojou dcerkou, tento rok tusim otvaraju dve triedy.

renab
18. júl 2012

@biankacertik tak ja by som tu o nespavosti dieťaťa mohla písať celé state. prešla som si tým u dvoch synov, u mladšieho to bolo "na nevydržanie". ako novorodenec spával cez deň cca 20 min. aj to len na mojich rukách. cca v 10-tich mesiacoch nespal vôbec. doktorka nám povedala, že každé dieťa má individuálnu potrebu spánku. do siedmych rokov bol jeho spánkový režim asi takýto: išiel spať okolo 22,00 hod. pred 24,00 hod. už bol vyspatý a putovali sme po byte - z jednej postele do druhej, z izby do izby..... večne sa niečo pýtal, čítali sme knihy. potom zas na chvíľu zaspal a takto sa to striedalo. aj v škole v prírode to bolo podobne - strážil s učiteľkou deti takmer celú noc. cez deň fungoval, akoby sa nič v noci nedialo. jednoducho spať nepotreboval. upravovať sa to začalo v druhom ročníku ZŠ. vôbec neviem, čo to spôsobilo, ale už v noci spí. vstane maximálne raz-dva krát za noc, ale po chvíli zaspí. neviem, či mu pomohlo, že som mu dala svoju perinu a vankúš.... odporučili nám aj spánkové laboratórium, ale som odmietla. nevidela som v tom zmysel, lebo lieky som do neho pchať nechcela a čo iné by mi poradili?
starší ten zas ako bábätko od 8,00 do 20,00 prereval a od 20,00 do 8,00 prespal. cez deň spal tiež minimum a od roka vôbec. ako školák chodil spávať neskoro a skoro ráno vstával. momentálne (je na VŠ) chodí spávať aj o 3,00 ráno a o 6,00 je vyspatý.
moje deti hyperaktívne neboli, ale stále vyžadovali kontakt s okolím a nové podnety. držím ti palce a dúfam, že so spánkom sa to zlepší skôr, ako u nás.

syslica
18. júl 2012

@biankacertik Ahoj, starší syslík bol na tom podobne ako tvoja dcérka... už od svojho narodenia ma oberal o posledné zvyšky energie, lebo bol náročný, plačlivý, umrnčaný, jediné, čo pomáhalo, boli nové podnety a neustála pozornosť okolia. Keď som sa už ozaj so silami a nervami v koncoch šla poradiť s doktorkou, prečo tak málo spáva (a to bol ešte bábätko) povedala mi len: buďte rada, máte inteligentné dieťa! 😀 Musím povedať, že ho prekukla skôr ako ja...
Doteraz potrebuje málo spánku, bežne o desiatej v noci ešte diskutujeme o zásadných otázkach vesmíru a spoločnosti 😀 😀, je tiež také perpetuum mobile, ale podozrenie na hyperaktivitu nikdy nepadlo - práve preto, že keď ho niečo zaujme, dokáže sa neskutočne sústrediť. Má hyperaktívnych kamarátov, takže viem porovnať... Na EEG sme boli, dokonca viackrát, pretože raz v škole odpadol a potom mával také stavy "na odpadnutie". Nič abnormálne sa nezistilo. Akurát, keď mu robili EEG po spánkovej deprivácii chodilo naňho pozerať celé oddelenie, pretože nebol vôbec ospalý, normálne fungoval, riešil úlohy a dokonca aj test pozornosti so skvelým výsledkom. 😉
EEG tvojej dcérke určite neublíži, ak chceš mať istotu, absolvujte ho... mne sa podľa tvojho popisu hyperaktívna nevidí. 😉

anpolia
20. júl 2012

@kvojtanikova ahoj, tesim sa, ze si sa ozvala, mozno, ze sme sa aj stretli na dni otvorenych dveri, co bolo tusim niekedy v aprili, ak sa dobre pamatam. 😉 Nasa citat vie, avsak samotne citanie nemusi byt prejavom nadania, teda nie kazde nadane dieta musi vediet citat pred nastupom do skoly. Myslim ze deticky sa prejavia naplno az po nastupe do skoly, postupne budu rozvijat svoj potencial a mozno budes zo svojho synceka prekvapena. 😉 Viem ze otvaraju dve triedy, je teda sanca ze budu nase deturence spolu v triede. 🙂 Dostali ste zoznam veci, ktore treba kupit (lebo my nie), ci sa to dozvieme az na zaciatku skolskeho roka?

kvojtanikova
23. júl 2012

@anpolia ahoj, ano, my sme dostali na zapise taky maly zoznam co treba kupit, no ale ratam s tym ze este aj na zaciatku roka to zopakuju alebo povedia co este treba dokupit. Ja som zatial kupila Sadu zakl. pomocok pre prvaka - maju to v Sevte (Aupark, Galeria) v takom igelitovom vrecku cele zabalene za 25E, su tam zosity, vykresy, plastelina, farbiccky/fixky/vodovky, ceruzky, pravitko, struhatko, guma, farebne papiere a neviem co este.

anpolia
27. júl 2012

@kvojtanikova ach tak, takze vy ste uz takmer riadne pripraveni do skoly. 😎 My sme pomocky zatial nezhanali (akosi nam to nedochadza, ze v podstate za mesiac je uz zac. sk. roka 🙂 ), ale kazdopadne vdaka za tip, taku sadu by som brala aj ja, je to prakticke a setri to cas, ked nemusis kazdu vec zhanat zvlast a mas to pokope.

daducha
29. júl 2012

Ahoj,

tak nas maly do triedy pre nadane deti zrejme patri, aj napriek tomu ho tam nedavam.Nastupi na normalnu ZS-ku a ked sa to skutocne tak bude zdat, budem uvazovat o preradeni.Uz mu raz robili testy,v 4 rokoch bol inteligencne zhruba na urovni 5.5 rocneho dietata.Plynule cita,aj pohybujuci sa text,cita ocami,potichu,pozna hodiny rucickove poviem stvrt na sedem a hned mi krici to je 6.15,presne sa orientuje v case,vie kolko ma hodina minut,sekund,ovlada to ako dospelak,sam si pise aj vety,zacina pouzivat zakladne gram. pravidla - de,te,ne,le a pod.,ma uzasnu pamät,vsetko si pamäta po prvom pocuti,ma velmi vyhranene zaujmy - momentalne to su huby, pocasie a je iny ako väcsina deti 😀 ,myslim spravanie,vyjadrovanie,emocionalitu,je to take dospele dieta,co ma dost mrzi,ale nic s tym nenarobim.Aj preto chcem aby bol medzi beznymi detmi s kamaratmi.Ma vybavenu velmi dobru ale prisnu ucitelku,tak hadam bude vediet co s nim.Sama som zvedava ako to bude zvladat a co sa z toho vykluje.Na druhej strane,matika zatial nie je jeho kamarat 😀 , nechce pocitat na prstoch, vsetko v hlave a hneva ho, ze mu to nejde rychle 😀

hajanka
30. júl 2012

@daducha ahoj, trosku tomu nechapem, preco mu neumoznis a nedas to co potrebuje, co ho bude posuvat vpred, osobne si nemyslim, ze by jedna ucitelka (hoc prisna - nadane deti neakceptuju autority, takze..) zvladla tolko deti v triede + nadaneho a mala cas venovat sa beznym, ktori sa este len ucia a nemaju take napr. rychle chapanie, cize im treba ovela viac x vysvetlovat a opakovat + zabavila tvojho nadaneho. V dnesnej dobe a pri takychto moznostiach tomu nejako nerozumiem ☹
aby sa nestalo, ze tam medzi nimi "zakrpanie", prisposobi sa ich urovni, alebo nezacne vynikat inym sposobom (vytrcat z radu, vyrusovat a pod. inym sposobom na seba upozornovat...) asi by to bola skoda, ci?
nadane deti nie su vhodny kamarati? nejako tomu naozaj nerozumiem.....
napriek tomu mu drzim palce, nech si vybojuje svoje miesto

moni73
31. júl 2012

@daducha Ahoj, aj ja musim zareagovat, lebo som nepochopila..... Aj mala ma pred prvou triedou, je prijata na teplicku a stale som ju neodhlasila z nasej zs 😒 . Som s malou sama a logistika bude velmi narocna, takze som bola dlho, dlho na vazkach. Keby stala teplicka na mieste nasej skoly, tak po dlhych diskusiach (aj tu) nevaham. Ale uz je rozhodnute ide na teplicku a uvidime.....
- testovanie deti pred 5 rokmi je inym testom, ktory vraj dost nadhodnocuje.... takze vlastne jej "nadanie" som si potvrdila az teraz,
- ja by som sa zs bala, moje dieta nie je maly dospely, podla mna je totalne nezrela emocne a socialne.... v marci mala 6,
- riaditelka zo zs povedala, ze prechod teplicka-zs je lepsi ako naopak, prihovaram sa za uz aj z dovodu zmeny kolektivu, kde by sa viac-menej vratila do svojho skolkarskeho kolektivu,
- prisnu ucitelku by som urcite nechcela, chcem niekoho chapaveho, ktory vie, ze napriek tomu, ze mala uz myslim prvacke ucivo vie, by v nej stale videla dieta. dieta, ktore moze vyrusovat, plakat a pod....
- aj ja chcem, aby bola mala medzi beznymi detmi a po dni otvorenych dveri na teplickej viem, ze su to bezne deti,
- v triede 12tich deti, je napr. sikana urcite mensia (kedze deti budu aj podobnejsie) ako v triede 22 deti, aj "nadanie" moze byt dovod na sikanu.
Na druhej strane ti zavidim, ze si presvedcena o svojej pravde... aj ked celkom neviem, lebo ten prispevok mi pripada takym vykrikom do tmy. Nech sa vam dari.

moni73
31. júl 2012

@moni73 opravujem testovanie nie pred 5-timi rokmi ale pred 5tym rokom 🙂

daducha
2. aug 2012

@hajanka
@moni73 baby, vy ste zo mna urobili matku,ktora nechce dat dietatu to najlepsie co môze a brani mu vzdelavat sa primerane jeho nadaniu 😖 .Je velmi tazke opisat par riadkami aky je,viem ze vie viac ako ine deti v jeho veku, no zase si nemyslim, ze je je to na urovni geniality.proste nechcem z neho robit nieco co nie je, iba na zaklade môjho usudku.Ak uvidim, po par tyzdnoch v skole, ze mu to skutocne nestaci,ze sa nudi, ucivo ovlada a skola ho neposuva vpred, ak mi ucitelka povie,ze by bolo vhodne uvazovat o testoch inteligencie a preradeni do triedy pre nadane deti tak to zacnem riesit a urobim.Aj preto vaham, lebo v testoch skolskej zrelosti mal niektore oblasti zvladnute velmi dobre, lepsie ako ostatni,v inych bol priemerny a nedostala som avizo ze je to uzasne,perfektne a pridte ideme ho testovat atd .
Ucitelka ku ktorej ide bola priamo detmi vyhlasena za najlepsiu ucitelku roka,poznam rodicov ktorych deti tam chodia a prisnost neznamena, ze ju bezhlavo pocuvaju na slovo, nemôzu mat svoj nazor a pod. Ma prirodzenu autoritu a deti ju maju velmi radi.A ze si vie urobit poriadok v triede ,to je hadam iba plus.Nikdy v zivote by som ho nedala k despote z ktorej by mal mat strach,bal sa jej a pod.
Nikdy som nepovedala ze nadane deti nie su " normalne, bezne ",no v istych crtach povahy su " ine" ale to urcite neznamena ze zle.Tazko sa mi to opisuje, no myslim ze sa to da pochopit.
Na druhej strane, mam velmi dobru kamosku,ktora mala dieta v triede pre nadane deti a nielen ona, ale aj iny rodicia brali deti po skonceni roka z tejto triedy prec.V prvom rade je to o ucitelke,ci uz v beznej alebo triede pre nadane deti a ak je tam chyba,je to zle tak ci tak.A sikana bola aj medzi nimi.
Môj nazor je, ze radsej dam dieta do beznej triedy a ak treba, tak ho preradim, ako ho dat z triedy pre nadane deti do beznej triedy z dôvodu, ze to nezvlada.Nechcem si predstavit tie posmesky ostatnych a pre jeho psychiku by to tiez nebolo plus.Aj ked hadam, ked uz testy ukazu ze tam patri,tak to tak naozaj je.Inak, v jednom meste mimo Ke boli do takjeto triedy prijate aj bezne deti, trochu sikovnejsie,aby tu triedu vôbec mohli otvorit a dostat na to .....
Tak som to hadam vysvetlila, aj ked som nemala potrebu obhajovat svoje rozhodnutie, len to objasnit.

Drzim palce nasim detom, nech sa stretnu len s tou naj ucitelkou,lebo len tak budu mat skolu radi, nech uz je to bezna ZS ,alebo nadana trieda.
Pekny den
Dada

hajanka
2. aug 2012

@daducha intelektove nadanie je nieco co sa casom a dostatocnymi podnetmi vyvyja, preco si myslis, ze by mal byt hned genius???? 😲 ziadne nadane dieta nie je genius 😀 podla toho co pises, to chapes velmi mylne...

ako pise @moni73 to testovanie ktore mal nie celkom smerodajne a intelekt u tak malych deti velmi rychlo napreduje, zmeny su v roznom rozpati, ci uz nejku dlhsiu dobu stagnuje, alebo preziva akysi skok vpred... tam vedia robit velke rozdiely mesiace, toboz roky... preto sa diagnostika robi v posledne mesiace (dni) pred prazdninami, co najneskor pred vstupom do skoly, aby boli vysledky aktualne.

intelektovo nadane deti su uplne rovnake ako ktorekolvek ine 🙂 tiez radi vystrajaju, tiez sa vedia urazit, ale tiez vedia pekne spolupracovat, len potrebuju tu spravnu motivaciu a cas 😉 a to ci ju tvoj syn dostane v beznej triede je otazne... take preradenie vie na deti vplyvat (hlavne na prvakov) ovela horsie nez si myslis, bolo tu uz niekolko takych diskusii, nikto ti vsak nezakazuje to skusit 🙂

... no neviem vsak ci je vobec dovod to tu teraz rozoberat, ked tvoj syn je "zrejme" nadany, to este s urcitostou povedat nevies a uz riesis nejake posmesky a podobne... (ak je isto nadany, tak pre jeho psychiku nemusi byt bezna trieda zase to prave), najskor si to zisti a potom uvazuj, viem co by som robila ja (najskor diagnostika, potom vyber skoly), co spravis ty je len na tebe 🙂

ps: nadana trieda, ktora prijima okrem intelektovo nadanych ziakov aj tych beznych nemoze byt vobec doveryhodna a nemoze vobec niest meno "nadana" alebo tak nejak.... 😀 😉

prajem ten spravny vyber 🙂

bets
6. aug 2012

@daducha
u nas je skor tazsie dieta dodatocne dostat do skoly pre nadane deti. triedy pre nadane deti boli zaradene do specialneho skolstva a musia sa riadit zakonnymi podmienkami specialnych tried. a tu je definovany max. pocet deti v triede, hoci triedy pre nadane deti by vedeli pracovat aj s vyssim poctom deti na prvy rocnik ako je 12 deti v triede (v pohode aj 15-16). a triedy sa hned naplnia, stane sa, ze pocas roka su nejake zmeny deti, niektore nenastupia a uvolnia sa miesta, ten dodatocny nastup je aj pre samotne dieta tazsi, ale nie nemozny. niektore deti, ktore prisli neskor sa tazsie adaptovali, niektore sa zaclenili az po dvoch rokoch, aspon co mam moznost pozorovat. dokonca aj deti, ktore su dlhsie v zahranici, po prichode to maju dost tazke, ani nie co sa tyka uciva, ale celkovo zaclenit sa do kolektivu, je to tazsie aj preto lebo kolektiv je mensi a uzavretejsi aj preto, ze vsetky tieto deti su silne individuality a same si hladaju miesto v kolektive tazsie.
odchod dietata do beznej ZS nepoznam, ak dieta prejde testami, ucivo v pohode zvlada. odchod deti je skor z inych dovodov ako nezvladanie uciva.

katy1979
17. sep 2012

Babulky viete mi dat referencie na skoly v ba popripade v okoli. My sme zo senca takze musim riesit aj dostupnost a vzdialenost.

moni73
20. sep 2012

Ahojte,

tak sme nastupili.... Zatial dojem vcelku ok, mala je v pohode - nie ze by sa tesila, ale nechodi ani s nechutou a aj to potesi 🙂 Co ale trapi mna, je vyska noveho prispevku. Ako ste na tom vy? Zda sa vam to v poriadku? Mate tu deti uz dlhsie, tak mi to skor mozte vysvetlit? Vazne skola potrebuje tolko penazi???

kvojtanikova
20. sep 2012

@anpolia ahojky tak co nastupila tvoja dcerka do skoly? ako sa jej paci? Neviem ci chodi s mojim Matejom do triedy, oni maju len 3 dievcata z toho jedno pozname este zo skolky. Maju tam este nejaku Ninu a Natalku. Vcera doniesol Matej prvu ulohu - citanie a dneska konecne aj dake pisanie, uz som zacinala mat pocit ze tam nic nerobia, len peracnik a desiatu nosil hore-.dolu 😀

anpolia
21. sep 2012

@kvojtanikova ahoj ahoj 🙂 ano dcerka nastupila, prvy den v skole bola nou uplne nadsena - vsetko nove a tak a ani teraz sa nejako nestazuje, takze prve tyzdne v pohode. Dufam ze jej to nadsenie vydrzi co najdlhsie. 😎 Len badam na nej ze je unavenejsia, bezne mi cestou domov v aute drieme,ani vstavat rano sa jej nechce. A Matejkovi sa ako v skole paci?
Nasa je tiez Natalka ale do jednej triedy s vasim Matejom nechodia, lebo v ich triede ziadneho nemaju. 😉 Ale v skolskom klube sa urcite stretavaju, myslim ze na skolskom dvore som aj zaregistrovala nejakeho Matejka z 1.B. 🙂 A pokial ide o ulohy, aj nasa vcera mala ako du citanie zo slabikara, ale uz aj predtym priniesla co-to z matematiky a tiez z angliny. A s tym peracnikom a desiatou si to vystihla, aj u nas je to obdobne. 😉