Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

wetka
29. dec 2015

@paris3 Na Slovensku sa dá za peniaze kúpiť všetko a všetci máme kamarátov, ktorí majú tiež svojich kamarátov... O výnimočnosti a dokonalosti svojich detí, najmä tých v predškolskom veku, boli rodičia presvedčení vždy (nemajúc ekvivalent porovnania), ale čo z prestíže dokážu rodičia urobiť dnes, nad tým ostáva veľa krát rozum stáť. Toť moje skúsenosti. 🙂 Tým nechcem povedať, že sa nenájdu i deti nadané a talentované. 🙂

moni73
29. dec 2015

@mooonika1975
@paris3 teplicka, 4.rok a moonika, tusim si pochopila spravne... tych 80% je bohuzial na doplnenie

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3 v triedach ? to práveže nie , práveže je to opačne, v nadanej škole potrebujú doplniť, lebo trieda jedna v jednom meste je skôr pomaly preplnená ako prázdna, kdežto celá škola sa zapĺňa dosť ťažko a nechce sa mi veriť, že len v BA sú inteligentné deti 😎 😎

mooonika1975
29. dec 2015

@moni73 myslím, že sa chápeme 🙂 😉 😉

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3 ja nerobím prieskum, len som si tipla číslo 😉 😉 😉 a čuduj sa svete, správne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

paris3
29. dec 2015

@moni73 no tak ja poznam asi len tych okliestenych 20% 😀 na Teplicku mi chodili 2 chlapci z rodiny (nebudem popisovat, ze tam naozaj patrili 🙂 ), neboli tam veru velmi spokojni a vselico som pocula na tu skolu (co teda nevrha samozrejme dobre svetlo na skoly podobneho druhu) no ale nedovolila by som si tresnut taky pomer 😉
a co sa tyka mojich osobnych skusenosti, tak v dcerinej triede su vselijake typy, ale teda nepridu mi ako 'protekcne deti' 😉

paris3
29. dec 2015

@mooonika1975 tak ked si si len tipla, logicky nevies, ci su spravne 😉

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3
baby ja na dnes končím, všetko je to o ľuďoch, o ničom inom, o učiteľke, o jej prístupe k deťom, k výchove, o riaditeľke, o jej presvedčení , proste 80/20 je zovšeobecnené, ale myslím, že v tejto dobe fakt sa približuje realite.
slnko v duši dievčatá 😀 😀 😀

moni73
29. dec 2015

Bol to len odhad... nie moj... predsa, sme tam uz 4 roky😉

moni73
29. dec 2015

Viac takto verejne nie...

paris3
29. dec 2015

@mooonika1975 @moni73 tak ako presne, slnko v dusi si zachovat chcem 😀 a preto sa snazim nevidiet vsetko tak cierne 😉 majte sa krasne!

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3 všetky farby sú dobrééé 😉 😉 pekný večer

aemka
8. jan 2016

je tu niekto, koho dieta navstevuje ZS v Sali, triedu pre nadane deti?

miskatn
24. jan 2016

dievcata prosim vas kolko tried maju na teplickej v jednom rocniku, dakujem @moni73

moni73
24. jan 2016

@miskatn 1.-3. ročník 4 triedy, terajší stvrtaci sa spájali - tam sú 3 triedy. Neviem, či je to tak vždy, ale aktuálne je to takto.

mipam
28. jan 2016

zdravim, viete mi niekto vysvetlit ci je, resp. aky je rozdiel medzi pojmami mimoriadne nadane dietata a dieta so vseobecnym intelektovym nadanim ... ? dakujem

lucka188
28. jan 2016

@mipam ja co som si citala tak je viac druhov nadania, napriklad sportove, umelecke.. a z hladiska skolstva sa testuje toto vseobecne intelektove nadanie

emma_932
28. jan 2016

ahojte dievcata, mam na vas takuto prosbu. nasa dr. uz viackrat naznacila, ze syn by mal ist do triedy pre nadane deti, no a teraz nas poslala na prijimacky a vravela, ze by mohol zacat chodit do skoly ako 5rocny. len ja vobec neviem ako to funguje, tam sa robia nejake prijimacky? ci treba aj k psychologovi na vysetrenie/pohovor? ak ano, vedeli by ste mi odporucit dobreho psychologa/psychologycku v BA, prip. na okoli? dakujem.

marielik78
28. jan 2016

@emma_932 Ahoj, musite ist (treba sa objednat telefonicky) do Centra psychologickeho poradenstva a prevencie podla bydliska, ale aj hocikde v ramci inej bratislavskej mestskej casti. Tam urobia testy skolskej zrelosti, pohovor a ine dni aj inteligencne a emocne testy. Kedze je 5-rocny, tak je to predcasne zaskolenie (oficialny termin), aj my sme to tak mali... a na skole potom su este zvlast testy, zalezi ci by ste sli na specialnu skolu pre nadane deti, alebo nie...

marielik78
28. jan 2016

@emma_932 A hradi to poistovna, nie vy... (v tom CPPaP), kdezto, ked pojdete sukromne psychologovi, tak si to platite vy a nie na kazdej skole to akceptuju. U nas bol pre nich smerodajny len papier z CPPPaP.

emma_932
28. jan 2016

@marielik78 super, dakujem za info 🙂

annaanna
28. jan 2016

@emma_932 my sme boli na testoch priamo v škole pre mimoriadne nadané deti na Teplickej ul. v Bratislave, kde aj dcéru prijali a je prváčka... je to tiež zdarma a dá sa objednať, na stránke majú kontakt

given
28. jan 2016

Myslim, ze najmladsie deticky, ktore brali na Teplicku mali 6.narodeniny v jeseni. Mladsie asi velmi neberu.

ladyamor
7. mar 2016

Mamičky prosím Vás o rady, tipy...
Mám malého syna, ktorý už od 20 mesiacov pozná komplet abecedu (velké aj malé písmená a ovláda to aj v SK aj v ANJ jazyku), vie napočítať akuálne do 100, pozná všetky možné tvary, farby... všetko toto ho nesmierne zaujíma a naučil sa to sám. Väčšinu pomenovaní farieb, tvarov, císel... zvláda v oboch jazykoch (aj keď sme ho to nikto neučili, no pochytil to z anglických piesní.) Postupne si začína spájať hlásky a niektoré slova už dokáže aj prečítať. V lete bude mať 3 roky a chcem ho dať do škôlky. Volala som aj na pedagogicko-psychologickú poradňu, či mi nevedia nejakú škôlku odporučiť, kde by ho vedeli rozvíjať, alebo či by mi nedali nejaké odporúčanie ako s ním doma pracovať. No narazila som asi na nejakú moc "ochotnú" pani, ktorá ma len odbila. Máte nejaké rady, ako ho podporiť v rozvoji? Veľa čítame, hráme sa pexeso, s plastelínou, maľujeme.... Jeho však najviac zaujímajú len čísla, tvary a abeceda - stále by to skladal, spájal...

foco
7. mar 2016

Ahojte,
my máme syna na Teplickej už v tercii.
Tiež sme si všeličím prešli v škôlkach 😠 . Ak potrebuje niekto poradiť konkrétne, resp. sa na niečo spýtať,
rada pomôžem ak sa ohlásiš.
Názorov je veľa, ale najdôležitejšie je aby sa dieťa cítilo šťastne a rado chodilo do školy.

mooonika1975
7. mar 2016

@ladyamor v škôlke kde je 20 deti asi individuálnu starostlivosť netreba čakať, skôr ak chceš tak súkromnú a potom ja by som šla cestou montessori, tam sa tie deti krásne rozvíjajú a stále nové podnety treba dieťaťu, samozrejme aj stereotypy a čítať, recitovať, spievať, a ostatné je už na ňom 😉

kukulka17
7. mar 2016

@ladyamor ahoj, ako keby som citala o mojom synovi 🙂 ...pokial si z Bratislavy, pripadne okolia, mozno by Ti vedela poradit pani riaditelka Laznibatova z Teplickej. Na poslednom stretnuti predskolakov totiz hovorila, ze sa im asi podari otvorit prvu skolku pre nadane deticky. Detaily vsak nehovorila. Drzim Vam palce ;)

ladyamor
7. mar 2016

@kukulka17
Ďakujem, žiaľ nie sme z BA. A ty sa ako hráš s malým?

nika.r
8. mar 2016

Milé mamičky (oteckovia)!

Je vytvorená súkromná skupina o nadaných deťoch pre všetkých, ktorí majú potrebu spoločne zdieľať všetko okolo výchovy a vzdelávania nadaných, o živote s nimi.

Skupina je určená pre rodičov nadaných detí, teda nie pre tých, ktorí chcú písať o tom, čo je nadanie, či existuje, či nie je len výsledkom aktívnych rodičov a podobne.

Uvítame aj pani učiteľky pracujúce s nadanými.

Žiadosti o pridanie do skupiny môžete posielať mne. Druhou moderátorkou skupiny je @kape.

Tešíme sa na všetky príspevky a nápady.

kvetka589
8. mar 2016
Používateľ kvetka589 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kvetka589.

🙂