Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

nika.r
26. apr 2014

Fiha, no to ste mali riadne vesele s prvym 🙂 , aspon si svoje knihy oznackoval 🙂 a on mal urobene testy az v tom druhom rocniku? Viem, ze v 1.rocniku ZS velmi vela robi aj ucitelka, vlastne vsetko je zalozenej na nej a je smola, ked to hned na zaciatku nevyjde. Uvedomujem si, ze teraz mozem tymto rozhodnutim ovplyvnit aj cely jeho vztah ku skole.

budem velmi rada, ked mojmu pomozu v sebahodnoteni 🙂 lebo je sice empaticky, vie velmi dobre verbalizovat svoje pocity, ale s prehrou a inym nazorom ma velky problem.

Ako je to s druzinou a jedalnou? Su priamo v skole, pripadne kruzkova cinnost? Nie som velmi zastancom kruzkov u malych deti, ale my budeme mat dost velky problem s dochadzanim a asi ho tak ci tak budeme vyberat neskor.

gudulo
26. apr 2014

@nika.r obaja mali uzasne druzinarky 😵 druzina je priamo v skole, jedalen tiez 🙂 takze toto je bez problemu.

nika.r
26. apr 2014

@gudulo vdaka vdaka za vsetky tvoje postrehy a rady.
A ten samostatny projekt sa robi uz v 1. Rocniku?

gudulo
26. apr 2014

@nika.r ano, rocnikova praca sa robi uz od prveho rocnika 🙂

nika.r
26. apr 2014

@gudulo na fotkach vyzera byt skola dost velka. Pre ND otvaraju 2 truedy? A kolko je klasickych? Lebo uz rozmyslame aj nad dcerou, je medzi nimi dva roky rozdiel a su na seba velmi naviazani, radi by sme boli, keby chodili do jednej skoly. Tak mozno dceru by sme potom dali do klasickej triedy.

nika.r
26. apr 2014

@gudulo jej, tak to bude zaujimave 🙂 a ako riesite volny cas deti? Stihate sa im venovat? Ked mate dvoch takych zvedavcov, to musi byt riadna fuska. Aspon ja mam obcas riadne velku hlavu 🙂

nika.r
26. apr 2014

@gudulo asi Ta uz necham ist spat 😉

gudulo
26. apr 2014

@nika.r skola ma 4 triedy v rocniku, vzdy su dve pre nadane deti a dve klasicke 🙂
Jo a este som zabudla - kruzky - su aj v skole, vela deti chodi aj inam na kruzky, v stredy tam je sachovy kruzok, hned v susedstve je ZUS (myslim sukromna) kde tiez chodi vela deti a potom sa niektore vracaju do druziny 🙂
Veru daju zabrat ale uz su v podstate samostatni a venuju sa svojim zalubam 🙂
Ved ked ta cokolvek este zaujima alebo ti napadne kludne sa pytaj

nika.r
26. apr 2014

@gudulo o com boli pohovory v skole? Ak prejde testami psychologicky, tam sa to uz asi nezmeni, nie? Ja len, ci sa este moze stat, ze ho tam ani nevezmu. Mame si na to vybrat dovolenku z prace? Psychologicka nas pripravila na cele doobedie.

kape
28. apr 2014

Chcem sa opytat ci tu je niekto, kto uz tento rok od marca absolvoval na Teplicej testovanie a pohovr s pani riaditelkou. Nas je augustovy a este nam neprisla ziadna pozvanka na konkretny termin. Dakujem.

nika.r
29. apr 2014

Ako ste boli spokojne s dicsiplinou v tychto triedach? Vela deti ma ADHD alebo ine problemy. Ucia ich podla Vas dobre zvladat samych seba, naucit sa respektovat autority a prisposobit sa? Lebo aj to k zivotu treba vediet.
Moje dieta nema s autoritami problem ( aspon zatial a verim, ze toto poznanie, ze nie vzdy ma pravdu a obcas sa musi prisposobit, mu zostane). Trochu sa obavam, ci tato skola nepodpori este viac pocit, ze je iny. Pre mna ako rodica, ktory chce vychovat v prvom rade spokojneho a stastneho cloveka nie je priorita rozvijanie intelektu ako skor to, aby so svojimi vlastnostami a danostami vedel pracovat a vyuzit pre stastny zivot. Samozrejme, jeho vlohy sme rozvijali vzdy, vzdy sme jeho zaujmy podporovali a aj budeme a trapilo by ma, keby na klasickej skole stagnoval a bol nestatny. Ale zaroven dat ho na takuto skolu a urobit to, ze sice intelektovo bude napredovat, ale bude zaroven rast jeho izolovanost v "priemernom" prostredi pre mna nie je dobre riesenie. Lebo vacsinu zivota sa bude stretavat prave s "priemerom" a bude s nim musiet vediet zit. My sme s manzelom sice pre mnohych cudaci, ale nie sme ziadna elita, ktora by si potrpela na vyske IQ, pocte diplomov a uspechov z olympiad alebo sa stykala len s nejakou splocenskou vrstvou, lebo ini by boli " pod nasu uroven". A toto chcem, aby vedelo aj moje dieta.
Aj ked si myslim, ze vzdelavaci system v triedach pre ND je velmi dobry a mojmu dietatu by prospel, ked sa dostavam vo svojich uvahach ku konkretnym dosledkom, akosi som na pochybach. Ach jaj, velmi tazke rozhodovanie.

inkinka
1. máj 2014

@nika.r poznam niekolko dospelych absolventov skoly pre nadanych a zaclenili sa do realneho zivota vcelku dobre.

nika.r
1. máj 2014

@inkinka vcelku dobre neznie velmi presvedcivo 😉 ale dakujem za info 🙂
boli sme este raz u psychologicky, venovala nam dost casu a podrobnejsie sme rozobrali aj ine alternativy ako je integracia v klasickej zs alebo nejaka vyberova zs. Zatial sa aj tak najviac priklaname ku skole pre ND.

celasapremenim
3. máj 2014

obe deti sme mali po predskolskom testovani mimoriadne nadane, akceptujuce autoritu a rovnomerne nadanie na vsetko, niektore veci extremne...napr. nadanie na jazyky, matematiku a extremnu pamat zo sluchu, syn zo zraku
jedno islo do skoly v piatich rokoch, druhe sme potiahli aspon do siestich, isli do kvalitnych skol v ba, integrovane su tak, ze ked maju ukoncene ucivo, su hned zatazene znovu a tiez maju projektovu vyucbu navyse
zvysok sme zabezpecili podla ich vlastneho smerovania a som s tym riesenim spokojna
inak nemyslite si, ze budu mat jednotky az nulky v skole vzdy 🙂 deti su deti a specialne taketo su niekedy sustredene na upne inu cast vesmiru, co sa prejavi

nika.r
13. máj 2014

Dnes sme boli na Krosnianskej 4 na overovaní schopností. Možno niekomu, kto sa rozhoduje, pomôžu naše postrehy.
Keďže sme sa nevedeli rozhodnúť, veľa som vkladala do osobnej návštevy školy a môžem povedať, že dojem bol veľmi pozitívny. Kým boli deti na testoch, boli sme na otvorenej hodine, počas ktorej žiaci prezentovali ročníkové práce. zažili sme úžasné dievčatko, ledva ho bolo vidieť od počítača, ale rozprávalo ako odborník, aj ja som sa veľa nového naučila 🙂 čo ma ale zaujalo bolo, že ostatné deti dokázali tichučko sedieť a počúvať, išlo o druhákov a prezentácia trvala skoro 20 minút. Čiže moje obavy z nedostatočnej disciplíny sa nepotvrdili, neviem si predstaviť, že by v klasickej triede dokázali 7-8 ročné deti takto počúvať. Pani učiteľky veľmi nenápadne usmerňovali, až tak, že miestami som mala pocit, že učiteľa tam ani netreba. Dievčatko všetko okolo prezentácie zvládlo samo, deti si zmoderovali ešte aj diskusiu. Bolo vidieť, že ju počúvali, pýtali sa trefné otázky, aj sa zasmiali, ale tak milo, k téme, spolužiačku ocenili. Aspoň na tých otázkach to bolo vidieť. Viem si predstaviť, že mnohé z tých detí by v klasickej škole boli "za čudákov", tu svoje schopnosti oceňujú a ťahajú sa navzájom.
Škola inak zvonku vyzerá strašne, ale interiér je pekný, živé, veselé farby, množstvo výzdoby, žiackych prác.
Moje dieťa prišlo z testovania opäť spokojné, že sa mu páčili úlohy aj pani učiteľka. 🙂
Takže my sme rozhodnutí. 🙂

eviku78
19. máj 2014

ahojte, najde sa tu niekto komu chodi dieta do ZS Teplicka v Bratislave? chcela by som sa na par veci popytat. dik. 😉

anda123
20. máj 2014

Ahojte, chcem sa opytat chodi niekomu dieta do tejto ZS a spokojnost?
http://intelekt.edupage.org/
Dakujem 🙂

modra1
20. máj 2014

@eviku78 áno?

eviku78
20. máj 2014

@modra1 chcem sa len spýtať ako máš staré dieťa, či je tam spokojné a v akom pomere má v triede deti napríklad s aspergerom a tak.

modra1
20. máj 2014

@eviku78 Tretiak, spokojný, na otázku o prípadných diagnozach neviem odpovedať, doteraz som nemala dovodzaujimat sa o zdravotny stav jeho spolužiakov, nie sú žiadne problémy a každé dieťa má svoje špecifiká.

eviku78
20. máj 2014

@modra1 ďakujem a keby si sa mala znovu rozhodnúť, dala by si ho tam? poprípade svoje druhé dieťa?

modra1
20. máj 2014

Jeho áno. Ďalšie dieťa by najskôr muselo spĺňať požiadavky školy, vtedy by som začala uvažovať, mojou prioritou však nie je mat dieťa na škole pre nadané deti 😉, takze by to bolo dlhé uvažovanie s vopred neznámym výsledkom.
Už ti dieťatko prijali, alebo s rozhodujete či ísť na testy?

kape
25. máj 2014

Je tu niekto , kto absolvoval pohovor s pani riadietlkou na ZS Teplicka v ramci prijimacieho procesu pre dieta do 1. rocnika ? O com ten pohovor je , co sa pyta, na co sa mame pripravit ? Kludne aj do IP, velmi pekne dakujem.

sofia17
10. jún 2014

baby potrebujem radu, boríme sa z DÚ
potrebujem opačný význam slova "bezočivý" má to byť na 8 písmen pričom 4 od zadu je písmeno "č"
poraďte prosím....

eviku78
16. jún 2014

@modra1 áno, prijali.
@kape moja dcéra ten pohovor absolvovala, ale ja som čakala vonku, takže neviem presne ako to prebiehalo. kým som bola vnútri, tak jej dávala len nejaké základné otázky, opýtala sa jej, či vie čítať a tak.

modra1
16. jún 2014

@eviku78 tak sama uvidíš.
Ja som vďačná najmä za prístup učiteľov a v synovej triede je aj skvelá družinárka.

elliah
16. jún 2014

Omyl

kape
18. jún 2014

@eviku78 ; dakujem za info. No my stale este nemame termin na pohovor, volam tamm a furt ma odpalkuju ze nie su volne terminy, alebo ich este napr. na tento tyzden nemaju. Sme uz z toho dobre s muzom na ..... 😒

eviku78
18. jún 2014

@modra1 ďakujem. nech už je to akákoľvek škola, všade je to v prvom rade o učiteľovi. tak verím, že budeme mať šťastie na milých ľudí 😉
@kape nám zavolali asi až po 2 mesiacoch ako som tam poslala prihlášku.

kape
18. jún 2014

@eviku78 - no prihlasku tam mame od DOD, to bolo v januari, len my sme mali syna testovaneho inde, tak sme museli teraz v juni konecne este aj k nim, lebo to predosle im nepostacovalo , podla vsetkeho si musia kazde jedno dieta otestovat aj sami, ak uz bolo testovane , tak aspon si trosku sami skontroolovat a uz je koniec roka o tyzden a oni este stale nic 😒
Inak super napady v tvojich albumoch 😵