Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

zuzkaanicka
28. dec 2013

@e5 neviem, ci som to prehliadla, mozno to niekde pises, ale preco nechodi do triedy pre nadane deti (aprogen)?

e5
29. dec 2013

Ked sme boli u psch. v 5,5 roku, povedala, ze ako je lavak a hyperaktivny, ze by bolo dobre dat ho do triedy kde je maly pocet deti. (On sa naucil nasobilku az cez prazdniny pred vstupom do 1. triedy - SAM, vtedy aj zacal plus minus nad 20, este na testoch to az tak dobre nevedel, tie boli na zac. febr. ale vyslo mu uz aj vtedy ze je velmi sikovny na matiku, logiku, pamat, ale nebol to nejaky extrem ako ze by uz vo febr. vedel nasobilku, to prislo samo az cez prazdniny pred 1. triedou, vtedy uz mal cerstvych 6r.) Kedze vyrasta v multilingv. rodine, chceli sme ho dat do 1. roc. do sukr. skoly so zameranim na jazyky, kde bolo denne 5 hodin angliny aj s rodenym hovoriacim. Prijali nas, velmi sme sa tesili, ze skusime rok a potom uvidime ako bude syn napredovat. Lenze v skole to bol totalny horor, ja som odtial doslova usla, vzala decko a viac sme neprisli. V triede bolo 13 problemovych deti, ktore akoze presli cez psch. testy a deti NEmali specialneho pedagoga. Ucitelka NEmala 1 den praxe, 7 rokov sa starala o nejakych muzov v Londyne, ucitel v SKD bol Kanadan, bol super, ale on este nikdy nebol cely aktivny cas s tak malymi detmi sam, dovtedy iba ucil AJ. Deti si tam ublizovali, synovi zacali miznut veci, 2x som ziadala triednu o psch. sedenia pre triedu lebo tam bol problem v celej triede, nebolo to mozne, aj ked na tej skole je velmi znama psch., syn mal vtedy aj zlomenu nohu, riaditelka mi nedovolila aby syn pouzival vozik alebo barle, alebo aby som mu nosila tasku, .... vyzadovala odo mna papier od lekara, ze so zlomenou nohou moze navstevovat jej skolu. Proste, decko tam chodilo 2,5 mesiaca, ked mu jeden velmi problemovy a velmi podpriemerny chlapec strkal prsty do oci, a vobec sa to neriesilo, vzala som dieta od tial prec a chceli sme v klude dokoncit 1. roc., isli sme do spadovej skoly. (Nebudem hovorit kam sme chodili do skoly, ale keby sa ma niekto pytal sukromne, tak mu poviem. Inak, ti ucitelia tam uz neucia a riaditelka prijala uz aj spec. pedagogicku.) Spadova skola bola mala, v kazdom roc. 1 trieda, bola tam vyborna druzina, chodili pravidelne korculovat, vozil ich autobus, ZUS bola super blizko. Bolo to fajn, ale casto chybala triedna, nemal ju kto zastupovat, AJ doslova katastrofa - ked do toho clovek trochu vidi. Pytala som sa potom ucitelov (sukromne som hladala info), ze kam dat svojho syna, prijal/a ho jeden/na riaditel/ka, som mu/jej velmi vdacna, lebo evidentne to bolo dobre rozhodnutie, ze sme tam kde sme, ze a za mame fantasticku ucitelku. Preco nie je integrovany? Mam zo vsetkeho strach. 2 roky som hladala pre neho tu najlepsiu skolu a vybrala som katastrofu. Ja viem ako to funguje v CENADE, syn dokonca s tymi detmi chodil na ZUS este ked chodil do 1. ZS, a napr. tam by som syna nedala. On potrebuje rezim, vtedy slape, potrebuje disciplinu, inak by uletel. Poznam si svoje decko. V triede to ma tazke, ale ma super ucitelku aj v skole, aj v SKD, davaju ho za vzor, ostatni rodicia uz tiez pochopili, ze syn je sikovny a deti treba celkovo usmernit v spravani a v komunikacii medzi sebou. Takze problemy sa riesia ihned a spravanie celej triedy sa evidentne zlepsuje. Nasa pani ucitelka je skutocne velmi narocna, stale dava detom, a to vsetkym navyse ulohy a pre tych sikovnych dalsie navyse ulohy, projekty, ... Mam pocit, ze syn ma toho fakt vela, napriek tomu stiha ZUS flautu a klavir, v decembri mal 4 koncerty, k tomu vystupenia pre spoluziakov, na den matiek, ...raz do tt. ma sach, raz do tt. ma vytvarnu, 2x do tt. ma basket (kedze je taky tlcik, drevo, ale strasne sa nazi - a to uplne vo vsetkom, od 3 rokov ma vzdy nejaky sport a tie pokroky na nom fakt vidno, takze od tohto roka ma basket, aby sa naucil spolupracovat a spravat sa timovo a my sme taka basketacka rodina, takze aj ked nebude profi hrac, aspon dodrzi rodinnu tradiciu 🙂 ). Poobede sa mu venujem vo veciach ktore ho bavia. Otec s nim hrava sach kedze je sachista. Mam pocit, ze ma toho pri tejto ucitelke fakt habadej. Uz viac by sme asi nezvladli. Ved pri nom kazdy den padam na hubu. Teraz je cez prazdniny v Rakusku, chodime po rodine, cele dni keca len nemecky, vsetci sme z neho "mrtvi", on znici celu rodinu. Proste uz viac by som sa mu nevladala venovat. Chce ist na super 8rocny gympel so zameranim na matiku. Takze o 2 roky nas cakaju prijimacky. Skor dufam, ze sa nejako vyprofiluje, lebo je to velmi narocne kazdy den ho rozvazat va vsetky kruzky a pripravovat sa s nim - flauta, klavir, sach. Uci sa sam, ale zas treba to dohliadat, preskusat, v sachu treba aj dost studovat, teda to vyzaduje trener, my to berieme tak sportovo, decko to bavi, zas nechceme sa z toho zblaznit, ako mu to ide, tak mu to ide. Myslim, ze viac by sme ani on ani ja uz nezvladli. Chodi spat o 23,00 hod. a to je u nas uspech ak uz je vtedy v posteli. On proste nechce chodit spat, to je kazdodenny boj dostat ho do postele. Keby mal este viac ucenia, uz fakt neviem kedy by spaval. Hlavne mame taku ucitelku, s ktorou som stale v kontakte, hovorim jej co momentalne cita, ako sa vydarilo vystupenie, ako sach. turnaj. Vsetko spolu konzultujeme. A hlavne im stale dava projekty, ktore si deti mozu spracovat ako chcu, takze u syna nehrozi vytlaceny papier nejakej tovarne, on si ju zostroji a vymaluje, ... ked mali projekt vichrica v Tatrach, este povedal p. uc. info, kt. ani ona nevedela, ale zas my chodime raz do roka na mesiac do V.Tatier bud lyzovat alebo na turistiku, takze ma prehlad. Sme spokojni tak ako sme, po tom horore co sme mali v 1. triede. Len mat sikovne deti, ktore su este aj velki extroverti a silne osobnosti uplne od mala, je to pre rodica strasne narocne, ale to vie len ten kto to ma doma. Som statsna, ze ho mam, ale dalsie pri nom nehrozi, to by som sa zblaznila.

e5
29. dec 2013

Myslim, ze som terajsej triednej uc. pri nejakej prilezitosti hovorila, ze sme boli pred nastupom do skoly na testoch, aj ake ma cca. IQ, vtedy to bolo malo nad 130 (syn nema paru o tom, ake ma IQ, ani co to znamena, vobec sa s nim o tom nikto nerozprava, len vie, ze mu skola ide lahko a ze si vsetko zapamata, ze mu staci precitat raz a vie, vlastne precvicujeme citanie s porozumenim). Sach vraj zvysuje celkovo IQ o 2 body, teraz to uz ale nechcem riesit, uz mi je to jedno lebo ucitelka je fakt super. A ona sama mi povedala, ze ona ho neporovnava s ostatnymi detmi, ze nanho hladi samostatne, vnima ako sa vyvija, kam sa posunul od sept.. Napr. mu nehodnoti ani upravu, ked uz je to fakt katastrofa, tak vtedy nieco pripise, aby sa trosku viac snazil, ze to vie aj lepsie, ale v podstate pokial to vie dieta po sebe precitat, tak to berie. Zas niekedy ked sa snazi, je to priam ukazkove, to ho pochvali. (Pred 1. triedou som si myslela, ze bude dys - graficky a bala som sa ako bude zvladat skolu kedze je hyperakt., ale nastastie respektuje prirodzene autority, nie vynutene. )(Ucitelka si sama nevie predstavit cim sa toto dieta bude zivit, lebo jeho zaujima vsetko. Mne to pride az sialene ako ho strasne moc vsetko zaujima. A ma take obd. napr. teraz stale kresli a majstruje z drotu a z papiera, on sa lepsi zo dna na den, a to v skolke kreslil totalne zle. S takym zanietenim a pohltenim sa pusta do veci. Potom ma zas obd. ked len robi pokusy. Lenze ono sa neda vediet dopodrobna vsetko, ved to nie je realne. Nakoniec si bude musiet vybrat. Je strasne zlaty, len ide ako raketa a niekedy je uz toho vazne moc.) Rodina sranduje, ze prvy inteligent v rodine (hoci su takmer vsetci lekari), ale nadanie beru s rezervou. Ked su vystupenia, ... vidia jeho kresby, vysledky, povedia si, ze je fakt sikovny, ale ze je to viac-menej vysledok toho ako sa mu vsetci venujeme. Jasne, zaklad ma, k tomu sa mu venujeme, ma velmi podnetne prostredie, potom ide ako raketa. Ale zas super je to, ze vie spracovavat a pouzivat info v novych situaciach, tam sa to vazne prejavi. (Okolo mna su mamy, ktore riesa bezne skolske veci - ako ze je vazne skoro ucit deti v 2. triede spelovat, ze nevedia pisat angl. diktaty a moje decko sa naucilo spelovat vsetko a plynule za 3 dni a z angl. diktatu este ani raz nemal chybu, vzdy ma 1 plus lebo si to proste lahko vizualne zapamata, kedze anglina je ovela lahsia ako slovencina - to je odovodnenie mojho dietata preco ma v slovenskom diktate chyby a v anglickom nema. AJ je jeho az 3. jazyk. Mame srandu. Ale inak je to normalne, sibnute, blaznive deco co sa nevie nudit.)

e5
30. dec 2013

Napr. syn nikdy nerata na prstoch, velmi ho otravuje rozpis prikladu, ale ucitelka u nho na tom netrva, v style kto vie vyratat a nechce robit rozpis, nemusi. Pokial to vyslovene z nejakeho dovodu od vsetkych nevyzaduje. A napriek tomu, ze ked isiel do prvej triedy sice poznal abecedu, vedel napisat tlacene pismena, v podstate nevedel citat (iba take kratke jednoduche slova precital), ale ked sa v skole ucili citat, zrazu zacal citat cele slova naraz (nie po slabikach) a nikdy si neukazoval prstom na slovo alebo riadok ktory cital. Do toho vhupol rovnymi nohami. Take prebudenie sa. 🙂

klaudia19
30. dec 2013

Ahojte..vie niekto koľko sa platí mesačne na ZŠ Teplickej, Bratislava (Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium - http://smnd.sk/teplicka) ?? Neviem to nájsť na ich stránke.

zuzkaanicka
30. dec 2013

@e5 celkom ma zaujala ta informacia, ze sach zvysuje IQ o 2 body ... mohli by ste dat nejaky link, kde sa o tom pise? ... resp., ak viete napisat, ze trebars ako casto ho treba hrat, na akej urovni, po akom case sa to prejavi a pripadne, ci sa tie body nemozu navysit zvysenou frekvenciou odohranych hier 🙂

moni73
31. dec 2013

@e5 aj mna podobne ako "zuzkaanicka" prekvapil ten sach... Moja dcera travi skoro vsetok cas doma za pc a hra minecraft ☹ . Obavam sa, ze tato hra spada skor do kategorie hier, ktore iq znizuju a pri intenzite, s ktorou moje dieta hra, skonci uz coskoro v minusovych hodnotach. Pls, co s tym? 😉

zuzkaanicka
31. dec 2013

@moni73 aj moja to hra a pokial viem, tak vacsina jej spoluziakov-su vyberova trieda 😅 ... mladez nam zhlupne, nase kvality vyniknu 😝 ... osobne si nemyslim, ze by to mohlo IQ znizit (ale ani zvysit) 😉

hajanka
31. dec 2013

baby len tak sim nakukla a co tu nevidim, Minecraft! no moj Adrian je zblazneny do toho 😖 aj zvysok jeho triedy (Aprogen program), inak ono je to dost na logiku ta hra, sami si musia zvolit postup, vyberat material... atd, tak si myslim ze to nejaky vplyv na rozvoj bude mat 🙂
@zuzkaanicka
@moni73

zuzkaanicka
31. dec 2013

@hajanka ja si myslim, ze v tejto dobe je uz tolko logickych hier, ze obmedzenie na sach je zbytocne ... logicke myslenie sa da rozvijat stale 😉

zuzkaanicka
31. dec 2013

@hajanka otazne je akurat o kolko bodov sa zvysi IQ pri hrani Minecraft-u 😅

e5
31. dec 2013

Ohladom sachu - pozriem to, uz neviem kde som to citala. Syn hra sach, nakolko jeho otec hraval sach zavodne v podstate cely zivot (v Rakusku), zakze cca. v 4 rokoch pomaly zacali, v 5 rokoch to uz bolo o niecom a od 6 rokov hra systemovo v kruzku, ale na turnaje chodi len raz za mesiac na Slovan. Inak sa hra GPX Slovenska sutaz kde v prvej urovni do 8 rokov sutazia aj skolkari. Dalsia uroven je myslim GPX do 11 rokov atd. Ale hra sa cez vikendy a treba aj cestovat mimo BA. Pre nas je toto nerealne pre mnozstvo aktivit, nam staci ist na turnaj "zaciatocnikov" (ale su tam ine kapacity!) aj iba raz za mesiac. Najblizsi turnaj je 8.1.2014 na Slovane, Gessayova ZS v Petrzalke. Este stale to tam vedie Rintel, mozno by Vam vedel zodpovedat info ohladom sachu. Syn hra len s otcom, takze cez sviatky, cez vikendy. Viem, ze na turnaj chodia deti co hraju denne. Jeden chlapec je tam z CENADY, mava velmi slusne umiestnenie. V CENADE sa tiez harava sach - zaujmovo, mozno aj tam by vedeli poskytnut nejake info ohladom vplyvu sachu na IQ, ... Syn hrava sach, nie pre vysku IQ, ale ze ho to bavi a ze u nas v rodine, z otcovej strany, v Rakusku, vsetci hraju sach, takze kam prideme na navstevu, hned sa taha sach. (Syn nehra ziadne PC hry lebo na to nemame ziaden cas, cez prac. tt. ma denne vela kruzkov a cez vikendy sme na aktivitach, cez prazdniny - napr. tieto letne - nemal ani jeden den volny, dva mesiace mal aktivity v SR alebo v zahranici. Takze ma 7,5 roka a este nehral a ani nehra ziadne PC hry, iba ak by v skole na informatike. A to byva v BA/ Linz. :D) Drzim palce! Ak najdem info s linkom, dam sem.

barbora21
31. dec 2013

@e5 ahoj, ak ti to nevadi preco by si nedala svoje dieta do Cenady, zaujima ma vyslovene len tvoj nazor. Dakujem 🙂

e5
1. jan 2014

Preco nie CENADA? Su to vyslovene osobne veci, ktore niekomu mozu vadit, ale pri celkovej vyucbe nie su tak dolezite, proste prioritu ma clovek inde, ale mne to velmi vadilo a preto som hladala inde. Hlavne som mala aj spatnu vazbu od uc. zo ZUS kde syn chodil s tymi detmi do triedy na teoriu. Vtedy sme boli vsetci v jednej budove. Inak, keby sme neodisli na inu skolu a tym padom aj inu ZUS, co nam bolo blizsie, tak by sme museli prejst do inej skupiny na ZUS lebo synova skupina v ZUS sa rozpadla, bol by tam ostal sam co chodil na teoriu do ZUS. Lenze on ma nacvik, kedze do ZUS chodi od 4 rokov, prenho neexistuje, ze nejde na hudobnu. Zmenili sme ZS aj ZUS a s oboma skolami som velmi spokojna. Obe ucitelky sa detom venuju nadcasovo (zadara) podla toho aku pripravu na aky koncert treba urobit a neexistuje aby sa zameskalo co i len 5 minut z vyucovacej hodiny. V ZS mame tu najprisnejsiu a zaroven najlepsiu ucitelku. Snazi sa, aby vsetky deti z jej triedy boli komplexne. Napr. hned v 1. mesiaci skoly boli v SND na opere. Syn bol napr. tento polrok na 3 operach v SND a premiere Luskacika, ale v triede je takyto exot sam. Tak tato zlata pani ucitelka vlaci deti po divadlach, po vyletoch, exkurziach, ... robi im noc v kniznici - na ukor svojho casu, lebo aj keby sa mali nejake hodiny zameskat, lepia rozvrh a nic nezameskaju. Nie je tyzdna, co by v triede nemali nejaku extra aktivitu. Aj syn aj ja sme velmi velmi spokojni s terajsimi ucitelkmi. Napr. aj na anglictinu (ktoru ma syn uz teraz 2 hod. do tt. viac ako jeho spoluziaci, takze ma 5 hodin do tt.) ma kvalifikovanu ucitelku s praxou, ktora celu vyucovaciu hodinu komunikuje anglicky. A tie pridane 2 hodiny AJ navyse su len konverzacia. Proste nemam potrebu hladat inu skolu - do 4. roc. ZS. Som spokojna s tym, co mame. Syn ide ako raketa, takze o stagnacii nemoze byt ani rec. (Vacsiu rychlost napredovania by som nezvladla :D) On sa musi naucit vychadzat s inymi detmi, ktorym nejde ucenie tak lahko, ale zas su napr. lepsi v sporte - chodia spolu na basket, tam zas tahaju oni jeho. Kedze mame super pani ucitelku, ktora skutocne vie ako zatazit, nemam potrebu hladat teraz ziadnu inu skolu. CENADA je fajn projekt, ale syn tam nie je. Vie sa sustredit ked potrebuje, nema pokarhania ani poznamky - dokonca ako jediny chlapec z celej triedy na 1/4 roku. Nech sa nauci fungovat v normlanej triede. Je hyperkativny, ale v skole vie fungovat, odreaguva sa potom poobede, doma, na kruzkoch. Neviem ako je to mozne, ale ono to akosi ide aj bez zaclenenia v specialnej triede - myslim teraz to hladisko spravania. Stale som presvedcena, ze za to vdacime hudobnej a sachu, ze sa proste naucil skludnit a skoncentrovat ked potrebuje. Keby mal "skutocny" problem so zaclenenim v normalnej triede (alebo by tam nechcel chodit, ...), asi by som zvazovala CENADU, zatial to Chvalabohu zvladame.

e5
1. jan 2014

AD SACH - http://sachtrochuinak.wordpress.com/ - tu su nejake info. Je mi luto, ale uz neviem kde som citala, ze o 2 body a za akych podmienok. Mozno by v skole ako CENADA, kde sa sach uci aj v ramci vyucovania, vedeli kvalifikovane odpovedat, alebo nejaky sach. trener. (Ja by som dieta nenutila/ neucila hrat sach pre zvysovanie IQ. Syn hra, lebo aj jeho otec hra, ... ma s kym hrat a hlavne pre radost. U nas aj o 1:30 na Novy rok mastili sach - do 3:00 rano. Urcite by "chlapi" nehrali keby islo o IQ.)

greenline
2. jan 2014

ahojte. sú tu nejakí rodičia ktorých dieťa navštevuje triedu pre nadané deti v PD - Mariánska?
ak áno, veľmi rada by som si prečítala, ako ste spokojní s výukou a tiež vaše dietko. ďakujem 🙂

e5
3. jan 2014

dnes idem do PD, opytam sa. Sme z PD, ale fungujeme BA - Linz - PD.

e5
13. jan 2014

Ad sach: www.sach.sk - sach na skolach - preco je sach pre ziaka dolezity

zuzkaanicka
13. jan 2014

@e5 to, co tam je napisane, sedi na lubovolnu strategicku hru, takze by som ten sach tak neprecenovala ... kvalitny ucitel matematiky dokaze pre dieta urobit isto ovela viac, ako sach 😉

kape
23. jan 2014

Mamicky z BA a okolia, ktore mate deti v skolach pre nadane deti v BA, ktoru by ste mi doporucili? Teplicka / statna je pre nas neskutocne daleko, museli by sme cez cele mesto , potom nam dnes psychologicka doporucila ZS na Bajkalskej , tu za rohom mame ZS Intelekt a este je tu Cenada, to je tiez pre mna od ruky.

digysa
23. jan 2014

@moni73 Nenavidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim MINECRAFT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co budeme robit s tymi nasimi deckami?
Kolko ma dcerka rokov?

Ja som uz na prasky z tejto hry......

@zuzkaanicka
@hajanka Minecrat je skvela hra nie iba na logicke rozmyslanie, ale aj na slovnu zasobu, lebo tie produkty si musi decka zhotovovat same.... Je to skvela hra, ALE tak navykova, ze mi je z nej nagrcanie!!!!!

Moj syn dokaze urobit tolko veci samostante, len aby som mu dovolila hrat, ze niekedy zasnem...... Vyuzivam to v moj prospech, ale tym zistujem, ze ho zatahujem viac a viac do tejto hry.

Vskutu ho ale chcem od tejto hry odlepit!

Kolko dovolite hrat detom doma tuto hru? Napiste mi prosim vas presne cas.

renab
23. jan 2014

@digysa môj syn má 10 a cez pracovné dni mu to dovolím hrať max hodinu denne. ale cez víkend hrá aj tri a okrem toho pozerá na youtube tie videá.

digysa
23. jan 2014

@e5 Moj syn hra tiez sach....ale prave sme skoncili...... nema cas. Potrebuje sportovat, tak sme pridali na sportovej cinnosti....
ALe sach ma rad a je to dobra hra, pomaha to pri matematike.

Inak moj syn do "nadanej" skoly nechodi.....ale obidve deti chodia do sukromnej skoly, kde sa robia skusky a z 200-300 deti beru okolo 40 (maju 2 triedy z kazdeho rocnika).
V sukromnych skolach tu maju vzdy vacsie naroky na ucenie...a vzdy sme popredu s vyucovanim....uz len preto, ze si za to my rodicia platime....

hajanka
23. jan 2014

@digysa @renab no moj take 2 hodky za tym sedi urcite a cez vikendy aj viac 😖 a tie okrem hrania pozera videa a potom podla nich dotvara hru podla svojich predstav

renab
23. jan 2014

@hajanka @digysa ja to mám horšie, lebo jeden synátor v Brne na VŠ - informatika hrá o dušu a podporuje v tom aj mladšieho. už majú zriadený svoj server a stavajú a stavajú .....

digysa
23. jan 2014

@renab PRESNE ako my......cez tyzden ma poslednu hodinu z dna na minecraft.....a tie youtube vide ma tiez dokazu nasrat....lebo nie vzdy su tam vhodne slova.....

renab
23. jan 2014

@digysa veď to, ten slovník je úžasný.... ☹

jedinú výhodu vidím v tom, že sa ochotnejšie začal učiť angličtinu (mladší), doteraz len frfľal.

digysa
23. jan 2014

@renab No mna porazi............ 😀 😀 😀 😀 Moj syn mi vravi, ze ked vyrastie tak jeho povolanie bude "youtub-er"
Zacinam mat z neho mierny sok.... a tiez si chce urobit server a chce si natocit svoju hru. Nemozem mu to dovolit, on ma 8 rokov.

@hajanka ano, presne tak - tie videa im poskytuju rozne info ake "potions" mozu vyrobit a menia si "skin"...

KOcky je tato hra aj v slovencine?

renab
23. jan 2014

@digysa náš to drví od deviatich a s tým povolaním si to vystihla. oni sú rovnako "švihnutí" 🙂

zrejme nie je v slovenčine, lebo náš by si to už určite uľahčil.

digysa
23. jan 2014

@renab Moj sa to hra uz od 7 rokov, lebo to videl starsim detom v skole na ich tabletoch. Tretiaci si mozu nosit svoje tablety do skoly, takze po vyucovani v "druzine" na nich pozeral.
Potom sme to kupili domov a zacal stavat......to sa mi este pacilo, lebo to bolo ako virtualne lego: staval domy, rozne obydlia, zamky a pod..... Ale zacal hrat "survivor" a tam uz zombie a podobne prisery....
Neskor presiel na server (ktoremu sme velmi odolavali) a teraz hrava tie survival boje s dalsimi hracmi.

Ale stale mu do hlavy hucim, ze nemsie osobne udaje davat nikomu.

A on to ma o to lahsie, ze anglictina je jeho prvy jazyk.....

A najnovsie chce aby som sa JA s nim hrala....tak ja to mam na telefone a pripajam sa z telefonu na jeho tablet a spolu hrame v jeho svete..... Koniec!