Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

kape
21. aug 2015

@mommy12 - je zbytocne ho teraz testovat, podla toho co pises, bude patrit do skupiny, u nas to bolo rovnake, staci ist na testy, ked budete uz riesit skolu cca 5,5 roka.

mommy12
21. aug 2015

@kape do akej skupiny myslis 😅 ok necham ho este pokial je v skolke a je tam spokojny 🙂

kape
21. aug 2015

@mommy12 - nadanych deti 😉 , na testovanie mate cas, minuly rok napr. na Teplicku mladsie ako 5 rocne deti aj tak nebrali, najmladsi synov spoluziak mal v druhej polke oktobra 6 rokov

mommy12
25. aug 2015

chcela by som sa opytat, ci ste nemali skusenost , mamicky nadanych chlapcov ze sa v skolke hrali skor s dievcatami ako s chlapcami? 😅

modra1
30. aug 2015

@mommy12 môj nie

given
30. aug 2015

@mommy12 ani môj syn nie. on má čisto chlapčenské záujmy (autá a podobne)

barbusik9
2. sep 2015

Moj sa hra velmi rad s barbinami aj kociarik potlaci.neriesim to,deti chcu vsetko vyskusat a nadane o to viac oni vidia vo veciach iny zmysel aj v tej hre s babikou resp.s dievcatami.

mommy12
3. sep 2015

@barbusik9 moj ma starsiu sestru tak mozno aj preto...skor ho nebavi vobec take nahananie a brm brm s autami, tie dievcenske hry su zmyselnejsie ..... 🙂

barbusik9
3. sep 2015

@mommy12 moj ma zas mladsiu sestru ale barbie je jeho kamoska.a mas pravdu tie dievcenske hry su zmyselnejsie.ale hra sa aj s autami ale tiez radsej zamestnava hlavu inymi hrami ako auta.s inac aj batbie obliaka paradi ju a aj perie v pracke v detskej barbinine veci.no proste co vidi u mamicky to opakuje.ale bude z neho indian😂😂😂

given
3. sep 2015

asi myslíte zmysluplnejšie, zmyselnejšie znamená niečo trošku iné 😀 😎

marielik78
3. sep 2015

@given 😎 🙂

moni73
3. sep 2015

@given a podla mna aj zmyselnejsie 😉

barbusik9
4. sep 2015

@given hej hej jasne v tej rychlosti 😂😂😂😂😂😄zmyselnejsie.samozrejme zmysluplnejsie

annaanna
13. sep 2015

@katy1979 ... chodíte ešte a teplickú?

ladyamor
22. sep 2015

ahojte dievčatá, neviem či to sem patrí ale potrebujem poradiť. Staršie 2 deti sú nadané a chodia aj do školy pre nadané deti. Ale mám teraz problém s najmladším vyše 2 ročným synom.
Zaujímajú ho knižky, dokáže už vyspelovať anglickú abecedu (naučil sa to sám - má rád anglické pesničky), na všetko sa pýta, rozumie, pozná farby, tvary, časti tela, čísla, písmená.)
No neviem ako ho naučiť na nočník. Všetky osvedčené metódy aké poznám doteraz nezabrali (sedí na nočníku a čítame, pozerá rozprávku, skúšali sme aj na záchod, aj v sede aj v stoji, v lete behal len v slipoch, alebo v tréningových nohavičkách). Proste nič nezaberá, keď sa ho opýtam či mu treba, tak vždy je odpoveď nie a ani za nič sa nechce posadiť, a keď sa aj pociká tak mu vôbec nevadí, že je mokrý. Aj keď mu hovorím, že už je veľký a súrodenci ani my rodičia nenosíme plienky a ani kamaráti, ktorí budú v škôlke ich nemajú a opýtam sa ho či sa teda už bude pýtať na záchod alebo nočník, vždy povie NIE (akoby mu to bolo jedno.) U dvoch starších som nemala problém - to už boli od 1 roka bez plienok. Žiaľ budem musieť nastúpiť do práce skôr ako som pôvodne plánovala a do škôlky ho nevezmú pokiaľ bude mať plienky. Máte nejaké rady čo by pomohlo, lebo sa trápime už pár mesiacov.
Ďakujem

zuzkaanicka
22. sep 2015

@ladyamor nie kazde dvojrocne dieta je pripravene na odplienkovanie a nema to nic spolocne s tym, ako vie rozpravat, alebo spievat ... jednoducho treba byt trpezliva a akusat to, ale mozno aj odlozit na nejaku dobu a potom skusat znovu ... ziadna zazracna metoda asi neexistuje ... treba len trenovat ... deti su rozne, moja starsia dcera sa odplienkovala bez najmensich problemov a mladsia, to bolo ovela narocnejsie ... rozhodne netreba tlacit na pilu, lebo sa to moze naopak este zhorsit. Doma ho maj bez plienky a ked sa stane nehoda, tak sa stane nehoda. Vysedavanie na nocniku, ci zachode-to je zbytocne ... za kazdy uspech ho treba pochvalit a trpezlivo riesit neuspechy.

3kvetka3
28. sep 2015

Ahojte, prosím Vás, ako sa adaptujú, resp. aké majú pocity Vaše deti zo školy, ktoré neprijali kvôli nedostatku miesta do školy pre nadané deti a momentálne navštevujú klasickú ZŠ? ďakujem.

marielik78
28. sep 2015

@ladyamor Suhlasim so so Zuzkaanicka, nie kazde dietatko v tom veku je pripravene na odplienkovanie... Moja bola tiez od roka bez plienok cez den i v noci, ale je to velmi individualne a vidim to vsade v okoli... dokonca sa mi ani nezda uplne pravdiva teoria, ze chlapcom to trva dlhsie, lebo su vokol mna maminy s dievcatkami a este v troch rokoch maju na noc plienky a cez den donedavna tiez plienkovali... Ale zase mam pocit, ze nieco zavisi aj od nastavenia matky, jej postoj, jej natlak ci trpezlivost, jej vyposriadanie sa s nehodami (ktore mozu byt aj parkrat za hodinu, ked si dietatko iba ucvrkava a pod.)... A porovnavnavanie s inymi detmi tiez asi neplati na kazdeho, na moju teda rozhodne nie, od malinka jej bolo jedno, v com je ine dieta "lepsie", ona si isla svojou cestou a teraz mi rovno odvrkne, ze ale ona vie krasne malovat a pisat a pocitat a pod., teda zdorazni, co vie ona lepsie ako ine deti :D :D :D Pripadne mi rovno povie, ze ale ja som raz uz taka :D Takze sa mi zda, ze toto na tvojho synceka neplati tiez a este mam pocit, ze si akoby pod tlakom (musis nastupit skor do prace) a vtedy je to o to tazsie...
Tiez by som to riesila tak, ze ho pochvalit za kazdy uspech a nekritizovat a neporovnavat, ked sa nehody stanu... 🙂 A velku davku trpezlivosti 🙂

katy1979
29. sep 2015

@annaanna ahoj. Moj maly na teplicku ani nechodil. Chodi do cenady. Momentalne hladame inu alternativu. Ale pristupom podobnu skolu

iwonita
7. okt 2015

ahojte dievcata, prosim najma tie, ktore uz mate deti v programe aprogen - chcem sa spytat, kedze deti nerobia domace ulohy, ako je to s nosenim si veci do skoly ? normalne plna taska kazdy den, alebo ich nechavaju niekde v priestoroch skoly ? ako potom - kedze nie su D.U. - viete, co sa prave dieta uci ? na zaklade tych rocnych prac alebo ? mam este aj viac otazok, tak ak sa niektora z vas najde, co by mi ich zodpovedala , by bolo paradne !

paris3
7. okt 2015

@katy1979 ahoj! Prosim ta, preco chcete zmenit skolu? Ake mate skusenosti s Cenadou? Budem rada, ak napises... kludne aj IP, vdaka 🙂

nicky7
7. okt 2015

@iwonita ahoj, u nás si knihy a zošity väčšinou nechávajú v škole, každý má na to takú papierovú polokrabicu - zložku /neviem ako to nazvať/ s menom, niekedy ale majú aj dom.úlohy, niekedy majú doma dokončiť, čo nestihli v škole, dcéra si nosila domov napr. čítanku, a keď dlhšie neviem čo sa deje, tak poviem dcére, aby doniesla domov knihy a zošity a popozeráme ich spolu.

annaanna
7. okt 2015

@iwonita naša dcéra chodí do prvej triedy - aprogen - v Bratislave a úlohy majú. Z 5 dní určite 4x majú. Z čítania majú čítať z čítanky, učia sa básničky, matematiku mávajú nejaké "príklady" alebo čo sú to, písať číslice - niečo zo zbierky a niečo im predpisujú do zošita, angličtinu tiež - z internetu a tiež sa niečo učí... napr. pesničku.... Paličkové písmo resp. slovenský jazyk majú vždy niečo predpísané. Trvá nám to tak cca 45 min. denne, aspoň tak počítam čas na úlohy. Ale čistého času možno 15 min, len stále niečo má.. wc, napiť sa a taaaak, ako aj iné deti. 🙂

iwonita
8. okt 2015

@nicky7
@annaanna

dakujem vam velmi pekne za info, dnes uplnou nahodou nahodnou som spoznala maminu , ktora ma tu u nas v Ziline prvacku v APROGEN projekte, tak mam info z prvej ruky priamo zo skoly, na ktoru chcem dat mojho, v pripade, ze prejde testami. vdaka !

improvizacia
12. okt 2015

Ahojte
Prosim Vas mate niekto aktualne dieta na Bajkalskej v prvych rocnikoch? Ak ano aka je tam uroven anglictiny?
Prihliadaju na deti, ktore uz vedia cudzi jazyk zo skolky alebo vsetci musia ist od zaciatku?
Dakujem!!!

improvizacia
12. okt 2015

Este druha otazka, kde ste boli dat testovat deti v Bratislave? Odporucate nejake centrum kvoli niecomu viac ako ine?
Diky!

annaanna
12. okt 2015

@improvizacia my máme dcéru na Teplickej.... angličtina je tak, že vytvorili zo všetkých detičiek skupiny podľa úrovne, myslím 5 skupín a je ich v ročníku 60.
Našu testovala psychologička priamo zo školy

given
12. okt 2015

@annaanna Myslím, že z angličtiny sú len 3 skupiny - nemajú viac angličtinárok. Aspoň teda v prvej triede. Z matiky a z čítania je 5 skupín.

annaanna
12. okt 2015

@given neviem... možno len 3
a tvoj syn chodí na teplickú? prvák?

marielik78
12. okt 2015

@improvizacia My sme dali v CPPPaP na Brnianskej, boli pedatni a mimoriadne dosledni (to je kamen urazu, niektori rodica to kritizuju, ini ocenia), aj sa s dcerkou rozpravali, aj testovali skolsku zrelost a este sme mali aj IQ a emocne testy (tie trvali hodinu a pol)... Najprv som sa cudovala, preco v tomto CPPPaP chcu aj IQ testy a emocne, kedze presla na 100% skolskou zrelostou, a v inych CPPPaP sa to nerobilo..., ale napokon som rada, ze sme to absolvovali... Nazory sa vsak na toto CPPPaP roznia...
No a este nas testovala aj skolska psychologicka pri zapise, ale to nebolo smerodatne.