Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

given
12. okt 2015

@annaanna Áno, je prvák na Teplickej. Ešte ma napadlo, možnože ich je 5 skupín a 3 učiteľky to učia (nie naraz samozrejme 🙂 )

kape
13. okt 2015

Minuly sk. rok boli na Teplickej v pravckych triedach 3 urovne Aj, 3 urovne matematiky a 3 urovne na citanie.

mommy12
14. okt 2015

Rodicia deti do 5 rokov, mate nieco nove?
U nas sa syn "vrhol" na hodiny, uz vie povedat ked je pol aj cela...behom jedneho dna... 🙂 sam to chcel...ani by ma nenapadlo ucit ho hodiny

improvizacia
16. okt 2015

Abojte maminy prvakov/druhakov na Teplickej.
Prosim vas kolko je deti v triede a kolko je prvych tried? Plus zaujala ma aj anglictina - neviete ci je tam aj skupinka s detmi ktore uz anglicky hovoria pri nastupe do 1.rocnika???
Dakujem!

marielik78
16. okt 2015

@improvizacia Moja kamaratka tam ma syna aj dceru, ta je teraz prvacka a vie plynule anglicky aj francuzsky uz... spominala, ze sa delia na skupiny podla znalosti a urovne aj v anglictine, ale isto ti tu aj ine maminky odpisu.

given
16. okt 2015

@improvizacia ahoj, triedy su 4 a v kazdej je ich 15. Co sa tyka angliny, delia sa na skupiny podla stupna vedomosti, akurat sme sa o tom bavili - pozri pls hore na stranku.

kape
16. okt 2015

@improvizacia -je tam skupina do ktorej su zaradene aj plynulo hovoriace deti, ale urcite ak hovori plynulo bude mat riadne navrh, lebo v skupine bude mat deti, ktore plynulo nehovoria este, aj tato najlepsia skupina prechadza knihu kde sa ide od zaciatku ako ostatne dve skupiny.

slniecko26
2. nov 2015

Ahojte mohla by som sa spýtať jednu otázku moja dcérka ako päťročná absolvovala vyšetrenie v CPPPaP a bola vyhodnotená a odporučená do školy pre nadané deti. Na uvedenú školu ju aj prijali ale rozhodli sme sa nakoniec pre normálnu základnú školu. Teraz je prváčka. Chcela by som sa len spýtať ak by chcela od 2 ročníka navštevovať takúto školu musí znovu absolvovať vyšetrenie v CPPPaP? Nemáte niektorá takúto skúsenosť. Malá je veľmi šikovná a vidím, že oproti deťom v triede je veľmi dopredu, takže už ľutujem rozhodnutie, že sme ju dali do normálnej školy. Dakujem

marielik78
2. nov 2015

@slniecko26 ahoj, moja je tiez v klasickej skole a ked sme pred tristvrte rokom robili testy v CPPPaP vsetky, tak ma prave upozornili, ze su platne iba jeden rok a ak ju budeme chciet prelozit do inej skoly, budeme musiet absolovat znova vsetko...

miskatn
4. nov 2015

ahoj @marielik78 , chlapec z blizkeho okolia nastupil do 1. triedy na standardnu ZS a prestupil na Teplicku az do 2. rocnika. Rodicia podobnu tuto skolu predtym nepoznali, neriesili to, odporucila im to az ucitelka na ZS, ze je sikovny a ona bohuzial pri inych detoch nema priestor sa mu venovat, dopadlo to dobre, spokojnost na vsetkych stranach.

mummy01
9. nov 2015

Ahojte,viete mi poradit skolu alebo aspon triedu specialnu v Ba alebo okolie Senca pre dieta s elektivnym mutizmom,socialne nezrele ale intelektovo nadpriemer a v niektorych oblastiach az vysoky nadpriemer. Dali by ste takemu dietatu odklad? Mame totiz vyraznu nesurodost medzi intelektom ( mentalny vek viac ako +2roky) ale socialne sme vyrazne pozadu a v spec.poradni radia odklad.

vladka306
9. nov 2015

@mummy01 Ahoj budete skoro podobný prípad ako my len moja je AS a odklad som jej dala len zato ze je narodená koncom augusta ale je pravda ze trochu soc.dozrela.Podarilo sa mi ju dat do triedy Aprogen a zatiaľ to celkom ide.

marielik78
9. nov 2015

@mummy01 Ahoj, moja kolegyna ma 6rocneho chlapca a dali ho do skoly (augustovy je), ked mal cerstvych pat, do sukromnej anglickej a uz druhy rok maju velke problemy... Intelektovo je nadpriemer (ale testovali ho az teraz, co uz ma za sebou cely prvy rocnik a cast druheho), ale socialne hlboko podpriemer :( Vzhladom na to, ake maju problemy denno-denne a ta moja kolegyna takmer nie je v praci, ale jemu v skole za zadkom (kvoli nesustredenosti, nespoluraci, konfliktom s inymi detmi), tak by som rozhodne volila odklad...
Moja bola testovana v 5 rokoch a mala +2 roky intelekt, nieco az +3 roky a socialne na urovni 5 rokov a povedali, aby sme to zvazili, ale keby mala vyrazne socialnu nezrelost, tak by sme ju do skoly nedali (ona je naviac septembrova, takze isla ako 5-rocna) a teraz vidim obrovsky socialny pokrok u nej a nestacim sa cudovat, ako rychlo napreduje socialne... Aj ked stale si myslim, ze intelektom je este viac vpredu, ale rozhodne sa priblizila aj socialne...

mummy01
9. nov 2015

@vladka3 no moj syn je ale januarovy takze ak dam odklad tak pojde do skoly ako skoro 8rocny co si teda neviem predstavit. Socialne by mu to sice urcite pomohlo ale...on este aj mladsie deti nema velmi rad.

marielik78
9. nov 2015

@mummy01 V tomto veku deticky rychlo dozrievaju... ja by som urobila asi ako ty, no treba si zvazit, ako sa u neho ta socialna nezrelost prejavuje v kolektive a ako sa dokaze adaptovat a pod. Aj ked aby isiel do skoly uz takmer ako osemrocny so sestrocnymi a prip. ako moja, este ani nie sestrocnym dietatom, tak to je velky rozdiel potom... no aj u dcerky je aj par deti, co mali odklad, a funguje to fajn, akurat su teda fyzicky odlisne vyraznejsie...

modra1
9. nov 2015

@mummy01 asi skúsiť asistenta. Na poruchy učenia je fajn škola Jelenia, či riešia aj nadpriemerné deti, neviem.

mummy01
9. nov 2015

@marielik78 ak by siel do skoly v termine tak bude mat 6rokov a 8mesiacov,ak dam odklad tak skoro 8rocny. Bojim sa ze tym utrpi jeho intelektova oblast,on je uz teraz uplne niekde inde ako jeho rovesnici a je to na nom strasne vidiet. Ale na druhej strane zle komunikuje s okolim,iba sepka s okolim ( doma nonstop mudruje samozrejme)ma problem s adaptaciou,odmieta robit veci ktore nepovazuje za dolezite...uf,takze netusim ako dobre urobit.

marielik78
9. nov 2015

@mummy01 ano, je to tazke, moja nemam problem spolupracovat a sustredit sa a preto bolo velmi lahke sa rozhodnut, mala nesulad socialna zrelost a intelekt, ale socialne bola na urovni svojho veku, nie pozadu, takze preto proti vam lahke rozhodovanie...
S tym sepkanim to ale moze byt problem, tak by som volila specialnu skolu pre itelektovo nadane deti, ale zaroven, ktore vedia k socialne nezrelym a s poruchami pristupovat... urcite by som sa poradila, vyhliadla si skoly, isla tam za pedagogmi a riaditelkou a psychologicko a vypocula si ich nazor na tvojho syna... viac hlav, viac nazorov a v konecnom dosledku uz viac zmatena byt nemozes, skor to pomoze pomoct.

klalen
9. nov 2015

@mummy01 Poznáte školu pre intelektovo nadané deti na Znievskej 2, v Bratislave? Išla by som sa tam poradiť.

beruska9561
17. nov 2015

ahojte maminy, aj moja dcéra navštevuje ZŠ pre nadané deti, odmalička je filozof, tomu prispôsobujeme aj vianočné darčeky, ona sa nevie hrať s bežnými hračkami, vždy ju bavilo čosi iné, puzzle, skladačky, logické hry, tento rok neviem, čo jej kúpiť, máte skúsenosť s nejakými logickými hrami, skladačkami pre túto vekovú kategóriu, ktoré zaujali vaše deti? Hoci túži po hračkách ako každé dieťa, poteší sa s nimi jeden večer, odloží do poličky a tým pre ňu hračky končia. Rada by som ju potešila nejakou kreatívnou sadou alebo hrou, s ktorou strávi viac voľného času a nielen jeden večer.

zuzkaanicka
17. nov 2015

@beruska9561 tu mas rozne logicke hry na vyber, tipujem, ze aj na Slovensku sa daju zohnat.
http://www.mindok.cz/cz/uvodni-strana

jolinka
18. nov 2015

@beruska9561 Smart games, Logico Piccolo. mikroskop,

marielik78
18. nov 2015

@beruska9561 my mame sady logico piccolo a tiez vela smart games 🙂

mummy01
18. nov 2015

Baby,nechodi niektorej dieta do skoly na Jeleniu v Ba,do triedy pre nadane deti? Oni ju len minuly rok otvarali. Ideme sa tam zajtra pozriet ale neviem co mam od toho cakat...nemate niekto skusenosti?

mipam
7. dec 2015

zdravim, chodi Vase dieta na SZS Bajkalska? Mohli by ste mi napisat Vase postrehy, skusenosti?
Co je zahrnute v skolnom, pripadne ake su realne mesacne naklady? (na stranke je 1500 za rok, ale asi su este doplatky za vylety a podobne) Staci napisat do spravy. Dakujem za kazde info.

paris3
8. dec 2015

@mipam pridavam sa, aj mna by zaujimali skusenosti so SZS Bajkalska 🙂

rainee
8. dec 2015

ahojte, chcela by som dat dceru otestovat v CPPPaP pre BA V, neviete mi niekto poradit kde aktualne sidlia, vraj sa pestahovali z hrobakovej na svabinskeho? je to bezplatne a objednava sa ako dlho vopred?

rozmyslame kam dceru zapisat na ZS. je podla psychologicky (+testy sk.zrelosti) aj ucitelky v MS vraj velmi sikovna a urovnou ma dost naskok v kazdom smere, tak rozmyslame ci ju dat do obycajnej ZS alebo zvolit nejaku pre nadane deti, prip.sukromnu. 😲

kukulka17
9. dec 2015

Ahoj rainee, CPPPaP pre Ba 5 sedia aktualne na Svabinskeho 7. Vysetrenie je bezplatne. Oni mavaju vzdy v pondelok alebo v utorok sedenie, kde si rozdelia nove deti, takze ked tam zavolas napr. zajtra, povies co chces a udaje, ktore si vypytaju, tak buduci tyzden v utorok Ti daju konkretny termin... predpokladam, ze to bude az po sviatkoch. Prve sedenie je iba s rodicmi (s rodicom), a dalsie 2 - 3 sedeni zhruba po tyzdni budu len s dcerkou - testovanie. Zaverecne sedenie je opat s rodicmi (s rodicom), kde povedia vysledok a daju oficialne stanovisko, ci dieta odporucaju alebo nie. Pocet sedeni s dietatom zavisi od dietata, nakolko je schopne sa sustredit, ci vladze pracovat, do akej miery spolupracuje a pod. My sme to absolvovali so synom pred 2 rokmi. Drzim Vam palce 🙂

marielik78
9. dec 2015

@rainee Ahojky, ako ti pise kukulka, je to bezplatne, treba si tam zavolat, poveda zakladne udaje o dietatku a oni ti dalsie dni daju termin, niekedy daju hned terminy. Ja mam skusenost, ze sme cakali necely mesiac, boli sme na Brnianskej, kamaratka bola na Svabinskeho v maji a cakali dva mesiace na termin. Absolvovali len jednoduche testy skolskej zrelosti a rovno v dany den mali vysledok a papier v ruke. My sme to mali v ramci dvoch sedeni (v rozsahu 4 tyzdnov), aj IQ aj EQ, aj skolska zrelost a rozhovor s dietatom, co ma rozhodne vacsiu vypovednu hodnotu (najma ak uvazujete o nie beznej ZS)... Nakolko ked som videla tie testy skolskej zrelosti, tak to bezne robili uz v skolke (podobne ulohy, co sa narocnosti tyka) a s tym ani tvoja dcerka mat problem nebude (moja sa uz pritom patricne nudila) 🙂

rainee
9. dec 2015

@kukulka17 @marielik78 dakujem baby, pozriem to a uvidime