Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

mooonika1975
29. dec 2015

@wetka vediet citat nie je pre zistenie nadanosti ziadny ukazovatel

mooonika1975
29. dec 2015

Noo takto, ta pani psychologicka co mi zistovala iq, teda detom, tak hovori, ze nie je dolezita uroven poznatkov,ich mnozstvo, ale ine ukazovatele, ako napr ze dokaze pochopit suvislosti v tych tes och, co im davaju, alebo najst ine riesenie, mozno aj prejav dietata,

wetka
29. dec 2015

@mooonika1975 Chyba, omylom som reagovala na nesprávny - Tvoj nick. 🙂

wetka
29. dec 2015

@mooonika1975 Pozerám, že som sa pri klikaní nepomýlila. 🙂 Chcela som počuť odpoveď od adresáta mojej otázky. 🙂

mooonika1975
29. dec 2015

@wetka veď v pohode, ja som ti tiež odpísala 😉

moni73
29. dec 2015

@wetka bez toho, aby bo niekto cielene citat ucil, hoc aj v 18tke, nie?

wetka
29. dec 2015
moni73
29. dec 2015

@wetka pre mna to bol v podstate jediny ukazovatel....

wetka
29. dec 2015

@moni73 A v koľkých rokoch sa sám čítať naučil Tvoj syn?

mooonika1975
29. dec 2015

@moni73 nooo, jediný, ale nie správny, robím v mš, často vidím, že deti vedia už čítať, rodičia sa tým pýšia, ale bohužiaľ v iných veciach stráádajú, takže vedieť čítať je veľmi zlý ukazovateľ, ako hovorím, moje mladšie dieťa nevedelo nič, ani knihy nejako nemusel, ALE mal niečo čo bolo pre nich smerodajné, a to už sa hranica IQ menila, zvyšovala

moni73
29. dec 2015

@mooonika1975
@wetka jaaa teda neviem... ja som tu daavno pisala, (mam dceru), vedela skoro rozpravat, poznala farby, tvary, planety, bavili ju dinosaury, vesmir, telo, cisla... no skratka bola zvedava s dobrou pamatou...
Zacala citat v 2,5 roku. Nikdy nebola knihomol a necitala. Nikto sa tym nechvalil, teda okrem jedneho stareho otca😁. Nikto v skolke nevedel, ze cita, pise... v predskolskej si uz vykresy podpisovali asi vsetci, moje dieta nie. Toto je myslim o vychove, dcera sa absolutne neberie vazne a velmi o sebe pochybuje😕

mooonika1975
29. dec 2015

@moni73 nespochybňujem tvoje dieťa, to absolutne, len hovorím, že čítanie nie je ukazovateľ, nič iné 😉 aby sme sa chňapali 😲

paris3
29. dec 2015

@mooonika1975 nemam take skusenosti, ze by nadane deti prijimali podla toho, ci su prominentne a kolko maju na ucte rodicia 😉 podla mna je smerodajny vysledok z testovania v CPPPaP, kde dieta musi vykazat IQ nad 130 😉 neviem si predstavit, ze by si to IQ vedeli zbohatlici pre deti niekde kupit 🙂 navyse deti, ktore na to nemaju, by sa akurat citili v takych skolach velmi zle, kedze by nadanym 'nestihali' ...

marcy77
29. dec 2015

Môj syn chodil do triedy pre nadaných. A čítať teda nevedel. Bol na testoch a na záver sa psychologičky opýtal, že kedy môže prísť znova, že sa s ňou dobre porozprával. Takže treba IQ nad 130.

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3 to v tejto dobe myslíš fakt vážne ? dá sa všetko ....

paris3
29. dec 2015

@mooonika1975 no tak iste sa da skoro vsetko 😉 napriklad nasilu dostat dieta do skoly/triedy pre nadane deti (aj ked chudak take dieta 😒 ) ... ale trvam na tom, ze kupit IQ zbohatlici nevedia .... nastastie 😀 a myslim, ze to nie je zase pravidlo, teda vacsina z tych deti, co tam chodia, naozaj su nadane. neoznacovala by som tie skoly resp. triedy tak, ze tam chodia deti samych zbohatlikov ;) nemam rada take oznacovanie, lebo sa z toho robi nejake elitarstvo a tak to naozaj nie je a nema byt...

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3 nevedia kúpiť, ale vedia zariadiť, a podporovaním školy, triedy sa dá privrieť očko, možno obidve aby dieťa stíhalo. V prvých ročníkoch to neni až tak vidieť tie rozdiely medzi deťmi, to až neskôr

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3 určite nie, samozrejme aby si škola zachovala status nadanej, musia tam byť aj také deti, ale myslím si, že aj takí sa tam šuchnú, čo tam možno ani nepatria 😉 tak ale mne to môže byť v celku jedno, toto mám už poriešené sama so sebou, že život je proste takovej ...... 😉 😉 😉 😎

paris3
29. dec 2015

@mooonika1975 tak samozrejme to nevylucujem, tiez viem ako funguje svet 😉 ale pre tie deti to urcite nie je dobre, ze hej... niektori rodicia zial vo svojej ctiziadostivosti idu cez mrtvoly 😒 a tiez to iste zavisi od vedenia... ja len, ze v nasej skole som ten dojem nemala...

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3 učiš ? či máš dieťa?

moni73
29. dec 2015

@mooonika1975
@paris3 ja by som ocakavala omnoho rychlejsi a obsirnejsi system vyucovania. Ako som spominala, podla mna je velmi slabe a nemalo by ho problem stihat akekolvek ak nie priemerne, tak urcite troska sikovnejsie dieta.

moni73
29. dec 2015

@paris3 tipujem - mamicka.

@mooonika1975 ucitelky to vidia celkom realisticky 20/80

paris3
29. dec 2015

@moni73 necitala som to cele.... a neprezradis, kde chodi tvoje dieta? do skoly pre nadane, alebo do triedy pre nadane v beznej skole? ja len ci to je rozdiel...

paris3
29. dec 2015

@mooonika1975 mam tam dieta 🙂 ale balik sme za to nedali 😀

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3 my chodíme do triedy, v normálnej škole, čo som rada

paris3
29. dec 2015

@moni73 ten pomer by ma zaujimal.... kolko coho 😉

mooonika1975
29. dec 2015

@moni73 juj, 80 je čo ? môžem hádať ? 😎

paris3
29. dec 2015

@mooonika1975 tak ano, tam si myslim, ze skor potrebuju alebo chcu 'doplnit' stav aj detmi, ktore tam nepatria 😉 kdezto v skolach pre nadane deti maju skor poradovnik....

mooonika1975
29. dec 2015

@paris3 škoda, som myslela že si tam učiteľka, to nemôžeš vedieť z pozície rodiča aké sú tam machinácie 😎

paris3
29. dec 2015

@mooonika1975 @moni73 😀 tak baby snad srandujete 😀 ste robili nejaky statisticky prieskum, ze mate take presne cisla? 😝