Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

ladyamor
26. máj 2015

@modra1 veď práve toho sa bojím, že ho nič iné nezaujme, keďže od mala chce byť veterinárom a je zažratý len do tých zvierat. Preto som mu chcela ponúknuť nejaké nápady, či by ho niečo nezaujalo. A učiteľ to myslel tak, ako som písala, žiadne témy zvieratá, vraj je to moc ľahké a majú mať už vyšší level (už tento rok nemal nikto okrem syna projekt o zvieratach a aj ten naš bol zameraný viac na hippoterapiu a drezúru). Stavbu akvárka a iné vlastné prínosy (napr. rôzne hlavolamy, výroba vlastného mydla....) mali u nas deti tiez, vraj sa teraz majú zemerať na porovnavanie pre a proti, urobit napr. nejaký výskum....

moni73
26. máj 2015

@ladyamor a teda uplne jednoducho tema veterinar? alebo mudr vs mvdr, ked porovnanie. u nas teraz zaujimave ufo, 7 divov sveta, vynalezy co zmenili svet, vybusniny, tvorba web stranok, psychicke choroby 😉

kukulka17
26. máj 2015

@ladyamor Tvojho syna absolútne chápem, aj ja som bola zamilovaná do zvierat a na veterinu som nakoniec išla. O zvieratách môže písať aj vo "vyššom leveli" a vôbec by som sa toho nebála. Ja som napríklad robila na ZŠ biologickú olympiádu... či čo to bolo, a spracovávala som tému: Vplyv teploty prostredia na polohu mačky v spánku. Doma sme mali kocúra a tak som spojila príjemné s užitočným. Vždy keď kocúrik zaspal, položila som vedľa neho izbový teplomer a zaznačila si jeho polohu. Bola to taká malá vedecká práca 🙂 Určite by som ho nenútila robiť niečo iné, keď má tak rád zvieratá. veľmi Vám držím palce! 🙂

vladka306
26. máj 2015

Aj moja chce ísť na veterinu dufam že jej to vydrží. 🙂

ladyamor
27. máj 2015

@kukulka17
@vladka306
dakujem, tak to budeme mat kopu veterinarov 😀 😀 😀

vladka306
27. máj 2015

Moja povedala že pôjde na veterinu do Brna že tam to bude asi lepšie ako na Slovensku no uvidíme. 😀

mooonika1975
27. máj 2015

@nika.r veľmi pekne napísané, naozaj to tak funguje, dať možnosť výberu, dodnes to aplikujem, nie direktívne, teda v niečo áno, ale v niečom má možnosť si vybrať z ponúkaných možností, aj svoju tam vždy zakomponuje, aby mal pocit, že to nie je vynútené, ale že to je z časti aj jeho rozhodnutie 🙂 .

nika.r
29. máj 2015

@mooonika1975 ano, presne aj u nas tak. Ono to vela znamena aj pre formovanie zodpovednosti, ved kolko ludi ma problem sa rozhodnut a zhodnotit situaciu a to, co je lepsie a vhodnejsie.

eva4444
4. jún 2015

Ahojte maminy,
chcem sa vas opytat na klasifikaciu deti v nadanych triedach. Nas Peto chodi do druhej, a dnes nam pani ucitelka po rocnikovych pracach oznamila, ze mu dava dvojku zo SJ na konci roka.Dve hlavne pisomky ma na 93 a 92% (ja viem ziadny zazrak ale stale je to jednotka) a dve pisomky este len idu pisat! Diktaty ma tak dvojky jednotky, teda skor dvojky, ale myslim ze to ma tak vacsina triedy. No a este kopec malych znamok, prevazne jednotky. Velakrat sam vravi ze niekedy odpovie aj na otazky co ostatni ziaci nevedia. Pani ucitelka odovodnila znizenu znamku s tym ze si neplni povinnosti, a ze zvazuje este aj dvojku z matiky. podotykam, ze Peto na vsetkych sutaziach typu klokanko, vsetkovedko, logicka olympiada, maksik atd bol uspesnym riesitelom, sice nebol nikdy na prvom mieste z triedy ale zvacsa sa mota tak okolo toho tretieho, je ich v triede 12. podla mna ma vedomosti nad uroven druhaka beznej triedy. dovod pani ucitelky bol, ze si neplni povinnosti. ze zabuda zosity, zabuda pisat ulohy atd a ze potom je to nespravodlive voci ziakom co si povinnosti plnia. to, ze nase dieta zabuda viac ako je zvykom je mi zname, vzdy sme vsetko dodatocne dokoncili, v tomto davam za pravdu, avsak znizena znamka a hned z dvoch hlavnych predmetov a este aj bez nejakeho predosleho naznaku? hm, neviem,pre mna silna kava. mozem miknut plecom ze kaslat na znamky no ale ruku na srdce ako jediny z triedy by nemal same jednotky a uz raz ked sa to s dvojkami rozbehne uz sa to nezastavi. co robit? neviem.
mam ist za psychologom po papier, ze Peto ma proste roztrzitost ako diagnozu a nerobi ucitelke naschvaly aby jej podryl autoritu v triede.. Ved tento program ma zvazovat individualitu deti, podporovat ich a nie ich ubit a len za to ze nie su presne v tabulke. cele sa mi to nepaci, od septembra ide do aprogenu aj nasa druha dcera, ale uz nie som taka presvedcena ze je to uplne super. Tak ak ste docitali az napiste mi prosi, vas nazor, pripadne ako by ste postupovali, mam pocit ze ucitelka je uz rozhodnuta. este som zabudla na polroku mal pokarkanie triedneho ucitela za zabudanie.

zuzkaanicka
4. jún 2015

@eva4444 ak by si isla k psychologicke po papier, co by si z toho Tvoj syn vzal? ... to, ze ak bude nejaky pruser, tak sa vybavi papier? ... naco by to bolo dobre? ... je druhak, ak si casto zabuda veci, tak je to aj Tvoja vizitka, mala by si ho este kontrolovat ... resp., toto bolo treba resit uz vtedy, ked to pre ucitelku zacalo byt neunosne-zrejme pred tym pokarhanim ... uz vtedy si mala ist za nou a skusit to riesit tak, aby k takym situaciam nedoslo ... ak si zabuda poznacit ulohy, tak treba vymysliet system, aby si sa k uloham vedela dostat, ale zaroven ho "trenovat", aby sa postupne v tomto zlepsoval ... papier od psychlogicky tu jeho zabudlivost, alebo nesustredenost nevyriesi ... ja osobne by som zasla za ucitelkou s tym, aby ste skusili spolocne nieco vymysliet na zlepsenie ... lebo nie preto sa mu budu dvojky kopit, ze teraz dostane dve, ale preto, ze bude zabudat dalej.

geegee
4. jún 2015

@eva4444 aj moj syn zabuda..."Maminka, ved vies, ze som zabudlivy" Preto mu kontrolujem aktovku, peracnik, ulohovnik, ziacku, aj oznamko dennodenne. A nto je tretiak! Ak zabuda tvoj syn veci, tak na to diagnoza nie je a ospravedlnenim nie je ani nadpriemerne IQ. Porucha pozornosti je jedna vec a zabudlivost druha.
Na tvojom mieste by som s ucitelkou spolupracovala, urcite maju skusenosti s takymito detmi, mozno ma na to recept. Ale treba spolupracovat a nie v nej hladat chyby. Zacat treba od seba a mozno byt na syna prisnejsia a doslednejsia v kontrole 😉

Maminy, idete niektora s dietatom teraz 12. 6. s rocnikovou do Bratislavy na tu konferenciu?

eva4444
4. jún 2015

baby dakujem za odpovede. myslim, ze ste nepochopili celkom co sa pytam, moj problem je to ci si za zabudanie 'zasluzi' znizenu znamku, aj napriek nadpriemernym vedomostiam - nie nadpriemernemu IQ, to neriesim. A verte mi, ze dosledni sme doma co to da, ale ked uloha nie je poznacena,a Peto nam po poznamke povie, ze ani nevie kedy tu ulohu ohlasila, tak tu som bezmocna. a ulohy zabuda tak asi jednu tyzdenne, co je dost ale podla mna nie ziaden extrem kedze denne piseme 1-2 ulohy, vychadza to tak na 10-20% zabudnuteho, ale to 80-90% nezabudnuteho sa neriesi. proste mi to prislo na druhaka prisne, nic viac diki za vas cas a cafte

zuzkaanicka
4. jún 2015

@eva4444 no, len Ty neriesis pricinu tej dvojky, ale len znamku ... a to je uplne zbytocne ... ak chces synovi pomoct, tak zacni uvazovat v suvislostiach ... ja myslim, ze my sme obe pochopili, kde je problem a v podstate sme Ti obe poradili, ze mas zacat splupracovat s ucitelkou, aby sa to zabudanie postupne odstranilo.

zita19
4. jún 2015

@eva4444 ak ucitelka nemoze oznamkovat ulohu, lebo ju ziak zabudol vypracovat alebo zabudol vypracovanu doma, je to pre nu to iste akoby ich vypracoval zle. Cie gula a bodka. Ja si pamatam, ze za mojich cias zabudnuty zosit s ulohou, neodovzdane zadanie nacas bola jednoznacne gula. A to bolo uplne jedno ci prvy stupen ZS alebo stredna. Naucili sme sa nezabudat, lebo to bolo na nasu skodu. Nikto sa neopovazil reptat, ze nezasluzena gula. Ked sa take cosi doma prevalilo, tak bol este dalsi cirkus, lebo to bola nasa chyba, nie ucitelka bola na nas zla a dala nam gulu, poznamku... Moji rodicia nebezali k psychologovi pre papier ani neobvinovali ucitelku. Sprisnila sa kontrola a zvysil sa dozor nad skolopovinnym dietkom. Naucili sme sa velmi rychlo, kto je za co zodpovedny a ze nikto nam nebude cesticku zivotom zametat.
Tie ise metody som pouzivala aj u mojich deti. To uz muselo byt vazne, aby som sa vybrala za ucitelkou riesit nieco. Platilo pravidlo, ze v skole je sefom ucitelka a ma pravdu (az na velmi vzacne vynimky).
Ty by si nemala riesit znamky ale to, aby si zo svojho syna vychovala zodpovedneho cloveka. Je skolak, ma povinnosti. Chodit do skoly, ucit sa tam aj doma, nosit do skoly vsetky potrebne pomocky, nosit vypracovane vsetky ulohy. Kedze este je maly, treba ho kontrolovat. A to je zas tvoja povinnost.
To dokedy mienis takto riesit jeho zabudanie? Zabudne odovzdat bakalarku na cas, tak pojdes na fakultu oplieskat dekanovi o stol papier od psychologa? Ci ako to bude o 5, 10, 15, 20 rokov? Budes chodit oplieskavat papier jeho sefovi, ked si nesplni svoje povinnosti, oplieskas ho o kredenc neveste, lebo tvoj syn zabudne tvoje vnuca na pieskovisku?

geegee
4. jún 2015

v prvej triede moj syn nemal DU poznacene nikde! Co si nezapamatal, to nemal. Parkrat zabudol, nikto z toho nic nerobil, ale naucil sa. V tretej triede sa im zmenili ucky, aj system a maju ulohovniky - aj tam si obcas nezapise, obcas nevie kde dal litok s prikladmi, obcas zabudne vypracovany projekt na Obohatenie doma...ale OBCAS! A ucitelky to nijako neriesia, lebo je to obcas. Ani velke vedomosti by nemali ochranovat lajdaka - moj nazor. Ako bude pracovat? Spoliehat sa na to, ze z toho vyrastie nestaci. Prave preto, ze tieto deti su niektore taki cudacikovia - mojho syna nevynimajuc, treba im pomoct zaclenit sa do nasho normalneho systemu.

eva4444
5. jún 2015

baby nic v zlom ale ste vsetky vedla ako ta jedla. boze moj, nevidim ani kusok empatie, ktoru som hladala, keby ste mali take dieta, ktore je uzasne, empaticke, oblubene, neklame nekradne respektuje vsetky pravidla ibaze je roztrzity, asi by ste sa na vec pozerali inak, ja sa za moje deti vzdy postavim a urcite nikomu nepreslapavam chodnicek, nejdem sa k tomu uz vyjadrovat, nerozumieme si vobec, howk.

zuzkaanicka
5. jún 2015

@eva4444 chces svojmu synovi pomoct? ... alebo len chces, aby Ti tu niekto napisal, ze ucitelka je nespravodliva a maly si zasluzi same jednotky? ... no, znamka nie je aritmeticky priemer, ani percento ... znamka by mala odzrkadlovat celorocnu pracu ... riesila si s ucitelkou jeho roztrzitost? ... zrejme velmi nie a tipujem, ze ucitelka odhadla, ze jedine zhorsena znamka Ta k niecomu vyburcuje ... akurat Ta stale nevyburcovala k tomu, aby si zacala riesit pricinu, Ty sa radsej urazis, ale takto svojmu synovi isto nepomozes ... je to vsak Tvoje dieta, Tvoja zodpovednost ... myslim, ze sme sa Ti snazili pomoct, ale ked sa neda, tak sa neda ... chod za riaditelom, nech vymeni ucitelku, lebo tato je isto neschopna, ked nedokazala ocenit Tvojho syna.

zita19
5. jún 2015

@eva4444 hlupemu chleba podas, ale rozumu nenalejes. V dobrej voli som sa ti snazila veci vysvetlit. Zrejme som uplne zbytocne stracala cas, lebo ty ocakavas len "empaticke" pochlebovanie. Tak v tomto mas smolu, toho sa ti odo mna nedostane. Howg.

moni73
6. jún 2015

@zuzkaanicka Ahoj 🙂, uz som davnejsie rozmyslala... pises, ze znamka je za celorocnu pracu. ako je to potom s komisionalnymi skuskami? cisto teoreticka otazka. dieta cely rok flaka, komisionalky spravi za 1. co sa potom deje?
@eva4444 na tvojom mieste by som poprosila ucitelky o vkladanie du do tasky. u nas to viac-menej funguje. na polroka som dostala info od ucitelky, ze z matiky z 22 du, doniesla 3! a zacali aj ucitelky viac spolupracovat. netrapila by som sa 2 na vysvecku. bola by som spokojna, ze vie a vysvetlila, ze ked este nebude zabudat ulohy, tak bude mat jasnu jednotku.

ako by ste riesili dieta, ktore ma z testov za polrok povedzme 6-8 jednotiek a za kazdu du, tj cca tych 25 patku, pretoze ich nedonieslo? ja by som mu dala 1tku a zamyslela sa nad tym, co ho vlastne ucim, kedze aj napriek tomu, ze si nespravil ani jednu du, ucivo lavou zadnou zvlada. a tu by som ocakavala ten prezentovany individualny pristup!
ak dieta uz dlho pred nastupom do skoly cita, nutili by ste ho precitat si za du clanok? s cistym svedomim moja dcera necitala ani jeden (oni sa potom citali v skole, len aby to pre deti nebol uplne novy text). cakam od uciteliek na tychto skolach, ze zohladnia vedomosti dietata a prisposobia sa im. nevidim zmysel v ulohach, kde musi k 20tim cislam, priradit cislo o jedno mensie, kedze to vedela uz v skolke... tolko za mna

zuzkaanicka
6. jún 2015

@moni73 ahoj 😉 ... rada Ta vidim 😉 😉 ... nemam teraz velmi cas, vecer mozeme podebatit ... teraz len take vseobecne veci napisem ... z mojich (a nielen mojich) skusenosti je to tak, ze nadanie, talent-to je len zlomok toho, co clovek potrebuje ... zrejme sa zhodneme na tom, ze vyucovanie nie je len vzdelavanie, ale aj vychova ... vychova napr. k buducemu povolaniu ... ak sa dieta nenauci systematicky pracovat, tak potom je velka sanca, ze sa to nenauci ani neskor a bude mat neskor velke problemy normalne fungovat ... ak si niekto mysli, ze na to, aby bol napr. super vedec, staci, ze mu to dobre pali, tak je na omyle ... za vedeckymi vysledkami je zvycajne more mravencej systematickej prace a isto aj super napad ... super napad ale tiez nikomu nespadne z neba, na to treba mat vedomosti, skusenosti, nadhlad ... mozno umelci to maju inak, tam to tak doverne nepoznam. Takze, ak sa dieta v skole nenauci plnit si povinnosti, v dospelosti sa to bude ucit tazsie ... asi by nikto neocenil lekara, ktory je sice dobry odbornik, ale flakac ... a co sa tyka precvicovania jednoduchych uloh-kazde dieta je na tom trochu inak, niekomu staci vypocitat 3 rovnake/podobne ulohy a uz to vie navzdy, niekto ich potrebuje vyriesit 100 ... toto by mal ucitel zvazit a sikovnemu dat nieco narocnejsie, kym s tymi menej sikovnymi precvicuje tie jednoduche ... ale pozor, prave tieto jednoduche operacie by mali mat deti zautomatizovane, aby nimi nestracali cas, ked riesia nieco zaujimavejsie ... a pokial deti nevyriesia dostatok (otazne je, co je dostatok, ale na toto Ti sotva niekto odpovie) uloh, tak nebudu mat nadhlad, ten sa jednoducho inak neda ziskat ... takze zatial len tolko, velmi narychlo 😉

zita19
6. jún 2015

@zuzkaanicka napisala si to aj za mna 😉

zuzkaanicka
6. jún 2015

@moni73 k tym komisionalnym skuskam-neviem o tom, ze by sa robili z toho dovodu, ze sa niekto cely rok flaka a potom ide na komisionalne skusky ... nemylis si to s reparatom? ... komisionalky sa robia napr., ked je niekto dlhodobo PN, alebo napr. v zahranici, alebo prestupuje do vyssieho rocnika (pri nadanych detoch), alebo ak rodicia nesuhlasia s hodnotenim, tak mozu dat podnet. Skusky su potom v sulade s osnovami, pisomne, alebo ustne, resp. kombinovane. Toto su vsetko specialne pripady a je jasne, ze ak je niekto dlhodobo PN, tak sa musi do uvahy brat vysledok tej jednej skusky, lebo tam to inak nejde ... ale v beznych pripadoch je znamka suhrn jeho celopolrocnej prace.

zita19
6. jún 2015

@moni73 vysledok reparatu sa zapocitava do celorocnych vysledkov a z toho sa dava za dany predmet vysledna znamka. Teda ja som este nepocula o pripade, ze by ziak musel absolvovat reparat pre katastrofalne vysledky pocas predchadzajuceho skolskeho roka, a ked ho spravil za 1, tak na vysvedceni dostal 1. Pri velkom stasti a ked bola komisia veeelmi dobre naladena, tak mu s zavretymi ocami dali 3. Ale vacsinou to bolo za 4 a postup do dalsieho rocnika s odretymi usami.
Komisionalka funguje inac a je to tak ako pise @zuzkaanicka

moni73
7. jún 2015

@zuzkaanicka
@zita19
myslela som komisionalky 🙂 . nasla som si to... ak sa rodicom nepozdava znamka, riaditel moze ale aj nemusi dovolit komisionalne preskusanie. znamka sa moze zmenit maximalne o 2 stupne (aj k horsiemu) a je zavazna.

zuzkaanicka
7. jún 2015

@moni73 tak tento dovod komisionalky som Ti predsa uz vcera napisala ... ale Ty si pisala predtym o tom, ze ak sa dieta cely rok flaka a potom ide na komisionalky ... teda to znamena, ze rodicia su voci svojmu dietatu zrejme nekriticki-vidis ten rozdiel? ... mali by byt nespokojni s pracou svojho dietata a nie s hodnotenim ucitela ... ale toto je v tejto dobe dost caste-ak sa dieta flaka, treba nalozit ucitelovi 😝 ... takze, dieta sa flaka, moze zato ucitel ... za flakanie dal ucitel ohodnotenie, rodicia s nim nesuhlasia, budu komisionalky ... dieta dostane jednotku ... co si z toho to dieta odnesie? ... k comu ho vlastne rodicia vedu? ... rodicom nevadi, ze maju doma maleho flakaca? ... ano, moze byt chyba aj na strane ucitela, nie su vsetci taki, aki by mali byt ... ale rodic sa ma starat skor ako sa blizi vysvedcenie a ak sa dieta flaka, tak ma zistit, kde je chyba a okamzite riesit.

bibianka
7. jún 2015

@eva4444 Ak máš podozrenie na poruchu pozornosti, zájdi k psychológovi do CPPP a prípadne i k neurológovi. Je možné, že sa nič nezistí, aj keby tam nejaká porucha bola, ale ak áno, môže učiteľka prispôsobiť prístup (napr. uistiť sa, či si zaznačil, čo treba urobiť alebo doniesť). Na tom nie je nič divné. Inak si treba vymyslieť nejaký spôsob, ako si to overiť, napr. u nejakého spolužiaka. V prípade poruchy pozornosti sa to u mnohých detí vekom zlepšuje a aj vymizne. Pravda je, že kvôli dvojkám by som sa asi papierom s diagnózou neoháňala, aj keby bola potvrdená - takto chytré dieťa to myslím nepotrebuje. Ale chápem ťa 😉

lujza123
22. jún 2015

Caute, snad mi poradte, absolutne neviem co mam robit. Malu mi chcu supnut do triedy pre intelektovo nadane deti, ale ja mam obrovske pochybnosti. Zacalo to tym ze sme ju chceli dat skor do skoly uz , aj ked 6 bude mat az koncom septembra. Takze okrem klasického zapisu absolvovala vysetrenie u psychologicky, ktore potvrdilo pripravenost do skoly. Psychologicka po vysetreni navrhla este dalsie vysetrenie no a na zaklade toho automaticky poslali papier do buducej skoly a zaradili ju do programu aprogen.

Len mam obrovske pochybnosti ci to tam zvladne a ci ju to nebude demotivovat ked budu ostatni sikovnejsi nez ona... Mala totizto vôbec neposobi ako nejake nadpriemerne inteligentne dieta, mali sme take v rodine, aj kamoska ma takého syna a to su uplne ine deti nez ta moja...v 3 citali, zaujmali sa o encyklopedie, knihy, skladali puzzle, povahovo boli skor opatrne, tichsie...Moju toto absolutne nikdy nezaujmalo, ona je take klasicke roztopasne dieta, extrovert, ukecana ziadny studijny typ. Je pravda ze zacala rozpravat velmi skoro, v skolke maju anglictinu ta jej ide tiez super ale to je tak vsetko... Aj na tom vysetreni jej zistili ze je vysoko nadpriemerna len vo verbalnej inteligencia a nadpriemerna v matematike..ostatne oblasti priemer..

Teraz neviem ci ju do takejto triedy vôbec davat...predsa len su tam deti z celého mesta takze nebude mat ani kamaratov z okolia. Ci ju to nestopne ked bude vidiet ze ostatne deti su chodiace encyklopedie.. Navyse bude najmladsia...neviem co robit

nicky7
24. jún 2015

@lujza123 my sme boli v podobnej situácii, dcéra mala 6 rokov až v polovici októbra, do poslednej chvíle som si nebola istá, či je to dobré rozhodnutie, či ju neoberám o škôlkové hravé obdobie. Dcéra je teraz druháčka a celý ten prvý rok sa do školy neskutočne tešila, cez víkendy a prázdniny sa nevedela dočkať, kedy už zasa bude škola, lebo tam sa diali samé zaujímavé veci 🙂 veľmi veľa závisí od pani učiteľky. Nie všetky deti sú chodiace encyklopédie, aj dcéra má oblasti, kde jej to ide lepšie a kde jej to ide horšie, a ju to práve veľmi motivuje, keď vidí, že niektorí napr. lepšie čítajú ako ona. A tiež sme sa informovali , či je možné preložiť ju do normálnej triedy, keby bolo treba. S tými kamarátmi nám tiež pani psychologička povedala, že sa s tým nemáme trápiť a mala pravdu, nie sú to noví kamaráti, sú to ďalší kamaráti, ktorí pribudli k tým pôvodným. U nás sa to zatiaľ javí ako dobré rozhodnutie.

nicky7
24. jún 2015

@lujza123 inak moja je tiež skôr extrovert a športový ukecaný tip 🙂

lujza123
24. jún 2015

@nicky7 a ako to zvlada vasa dcera ze je najmladsia? Vnima to, ci ani nevie? Ja sa prave tohto bojim aby taka kombinacia - skor do skoly a este aj do takejto triedy nebola na nu prilis. .Na druhu stranu sa mi paci ako sa ucia, ze ich je menej, projekty, cudzi jazyk a ked uz takato moznost je (ze ju teda vzali) a navyse v skole par metrov od domu tak by bola mozno skoda to nevyuzit.
Kazdopadne zajtra tam idem pozriet a porozpravat sa s ucitelkou tak uvidim.