Názor na školy Paneurópska a Teplická

alexaalex
14. apr 2021

Ahojte,poprosim aktualne info..kto do danych skol chodi..ake s nimi mate skusenosti..Ake deti podla vas s odstupom casu su vhodne do skoly dat a ktore radsej nie..Ako je to s asistentami vs psychologmi..poplatkami pristupom..proste vsetko co vas napadne a mala by som vediet..Pripadne budem rada aj za nazor,ktora z danych skol je podla vas lepsia,v pripade ze ste navstevovali obe..Temy tu na MK su starsieho data a rada by som mala aktualne info..Recenzie su tiez rozne na obe skoly, aj pozitiv aj negativ..Dakujem pekne za vsetky info

alexas56
14. apr 2021

PEVS odporucam..uzasna skola, moderna, je drahsia, ale naozaj super..uplatnila som sa v obore ešte, keď som bola len tretiačka..niekedy boli zle recenzie na školu, ale veľmi veľa sa zmenilo..dokonca som postrehla, že cez pandemiu mali ako jedna z mála škôl možno aj jedina riadne štatnice a promocie..takze ak si mozte dovoliť vyssie skolne , smelo do toho

zuzanka.zuzu
14. apr 2021

@alexas56 autorka nemyslí VŠ 😀 či poznáš vysokú s názvom "teplická"? a zaradenú v kategórii "máme doma školáka"?

alexas56
14. apr 2021

@zuzanka.zuzu aha tak, to som uz neprecitala :D ale mam znamych chodili im tam deti, boli velmi spokojni 🙂

lilke
14. apr 2021

Predpokladám, že myslíš ZŠ. Teplická je pre nadaných, tam netreba počítať s asistentami. Deti musia prejsť intelektovými testami a následne sitom u riaditeľky. Nie je to spádová škola, detí dostatok, tak ak je problémové dieťa, snažia sa ho zbaviť. Pokiaľ sú u dieťaťa dysky, príp. ADHD, a dieťa je naozaj šikovné, s tým dokážu učiteľky pracovať. Ale je to tiež na ochote jednotlivých učiteliek, predpokladá sa aktívna spolupráca rodičov.
Kamarát má na paneurópskej syna. Tam v triede okrem učiteľky aj asistent. Konkrétne v ich triede viac detí s diagnózami, o nadaní ani reči. Najlepší odišli priebežne do iných škôl. Ale je to trieda na 2.st. Možno sa ozve niekto, kto má menšie dieťa, možno tam v triedach je už iná zostava detí.

lavinis
1. feb 2022

@alexaalex ako ste sa nakoniec rozhodli?

zdenulkam
5. mar 2022

@alexaalex aj mňa zaujíma

lavinis
6. mar 2022

@zdenulkam odpovede sa nedockame, pisala som aj ss, asi tu uz nechodi

alexaalex
autor
7. mar 2022

@lavinis
@zdenulkam ahojte..nevsimla som si ze mi prislo upozornenie na prispevok ..az teraz spatne..zaujimala sa o nu kolegyna,lebo ona nie je na MK..takze ma zial negativnu skusenost a po 3 mesiacoch syna odtial odhlasila..jej syn je velmi zivy a ma poruchu spravania,takze bol neustale izolovany od ostatnych deti..nemohol chodit s detmi na ziadne vylety ani prechadzky..ze vraj ho ucitelka nezvladala..napriek tomu ze deti bolo 5 v triede a su na tuto problematiku specializovany..respekt na konkretnu ,,diagnozu,, ktoru mal..v skole nie je jedalen ,museli sa chodit stravovat mimo skoly do nejakej restauracie na menu a ked sa nahodou stalo ze prisla platba za obed p den neskor,tak chlapcovi nedali najest a bol hladny..Dalej su tam skryte poplatky, uvodna cena za vzdelanie teda nie je finalna a postupne sa navysuje , zo 400 mesacne od nej pytali neskor 700eur a musela platit aj za letne mesiace kedy sa deti v skole nenachadzaju..takze nemala ona osobne dobru skusenost a syna odhlasila,teraz chodi na inu skolu ,kde maju tiez specializaciu,neplati take extremne palky a synovi sa dari,je sikovny a rychlo sa adaptoval, ucitelia s nim nemaju problem..takze ocividne ide o neprofesionalov,ktori beru peniaze asi za nic..a chyba nebola v jej synovi ale v pristupe skoly ako takej..Ale ako sa hovori sto ludi,sto chuti..takze mozno ini maju inu skusenost..🙂

lavinis
7. mar 2022

@alexaalex jeej, vdaka 🙂

zdenulkam
8. mar 2022

@alexaalex a kde je teraz ,v ktorej zs +?

alexaalex
autor
15. mar 2022

@zdenulkam na karpatskej

fidea
18. apr 2023

@alexaalex ahoj, prosim, ta odpoved, kde nezvladali chlapca vraj s problemami v spravani atd., to bolo myslene na ktoru skolu, Teplicku? Vdaka

luliu
18. apr 2023

@fidea Teplická nie je skola pre deti s problémami, takže predpokladám, že myslela PEVS