Neočkované dieťa do školy alebo škôlky. Bude to problém?

1909viktoria
1. feb 2015

Je tu niekto na MK kto dáva v septembri 2015 dieťa do školy alebo škôlky a je čiastočne očkovanie alebo vôbec..... Lekárka mi dala potvrdenie a nezábudka doplniť že je neočkovane, tak teraz neviem či s tým škola alebo škôlka nebude robiť problém🙂

katy1979
1. feb 2015

Nam pan doktor tiez rozpisal ockovania a neockovania a nikto to neriesil. Ale zavisi od konkretnej skolky

eeffka
1. feb 2015

Neockovanie v súčasnosti nie je dôvod na neprijatie dieťaťa, aktuálne sa iba štatistický hlási,ak je problém tak menovite a rieši to hygiena.info mám od riaditeľky škôlky z dnešného týždňa.

zita19
1. feb 2015

Ockovaci status dietata je sucastou takéhoto potvrdenia. V niektorých krajinach je chybajuce ockovanie dovod na neprijatie dietata do skolskeho zariadenia financovaného z verejných zdrojov (mestske, obecne, statne skoly a skolky).

masinka
1. feb 2015

ked mi starsie isli do skolky, odovzdavali sme na zaciatku skolskeho roka aj kopiu ockovacieho preukazu, tento rok nastupovala najmladsia a riaditelka ked mi davala zoznam, tuto polozku z neho vyskrtla, ze vraj uz netreba.... takze u nas v skolke toto neriesia...

vonicka
1. feb 2015

Ked neockujem tak musim ratat s tym, ze to moze sposobit aj taketo problemy. Mojej kamaratke nechceli zobrat dieta do skolky kvoli nejakemu inemu dovodu,a le ked videli na papieri, ze navyse nie je ockovana, tak okamzite jej povedali, ze ma smolu.

cannella
1. feb 2015

U nas v skolke by s tym problem bol, podla slov riaditelky uprednostnuju ockovane deti a kedze je vela ziadosti, tak tak by zrejme neprijali. Najlepsie je sa informovat priamo v skolke

acer11
1. feb 2015

neexistuje žiadny zákon ktorý vylučuje neočkované deti zo škôlky....a vlastne čoho sa boja v škôlke plnej bezpečne zaočkovaných detí?? a čo do školy?? nepôjde? alebo tam to už prestáva vadiť???? a ak nebudú chcieť prijať,dôvod sa nájde...

katrinka8
1. feb 2015

Mne naša pedi povedala, že to, či je alebo nie je dieťa očkované sa do prihlášky do škôlky uvádzať nesmie. Má sa uvádzať, či je alebo nie je spôsobilé zdravotne, čo má posúdiť pediater.

sunshineka
1. feb 2015

Preco by to mal byt problem?ved ockovane deti sa nemaju coho bat,predsa su ockovane.ale ano niektore primitivne vedenie s tym ma problem,ale v zakone nic take nie.cize,ak ti koli tomu dieta nevezmu,zlyhal ludsky faktor a predsudky

eunomia
1. feb 2015

Ockovane nie su100% chranene.(to len na margo prispevku vyssie) Myslim, ze nas pediater nepisal nic o ockovani na prihlasku a neviem ani o tom, ze by bola takato diskriminacia niecim odobrena.

gennara
7. feb 2015

No u nás neexistuje žiadny zákon o vylúčení neočkovaného dieťaťa zo škôlky preto, že u nás je očkovanie zo zákona povinné a preto nepredpokladá tento stav. V krajinách, kde je očkovanie dobrovoľné, nemajú neočkované deti žiadnu šancu sa do škôlky dostať. Jednoducho sloboda rozhodovania, ale pekne aj s dôsledkami. U nás každý chce mať právo, ale povinnosti žiadne a už vôbec nie nejaká zodpovednosť za naše konanie...