Nepríjemní spolužiaci. Ako ste to riešili?

karthur
29. jan 2008

Mojej malej v skole robia stale zle 2 dievcata. Su z jednej triedy, kopu jej do ciziem sneh, ukradli jej perecnik, vyhodili jej siltovku naschval tak vysoko, aby si ju nevedela zobrat, smeju a jej a pod. Ked mala poprosila o pomoc ucitelku, ta jej povedala, nech si to vyriesi sama.

Velmi ma to mrzi a najradsej by som tie deti "vytahala za usi" 🙂 ...

mate podobne skusenosti? Ako ste to riesili?

dadulka19
29. jan 2008

karthur,skús to povedať učiteľke ty 😉 ....
moja dcérka sedela od začiatku roka vedľa problémového chlapca.Pred časom sa začala doma sťažovať,že ju vyrušuje,hrká do nej,silno jej ruku chytil a pod.Tak som jej povedala,nech poprosí pani učiteľku,aby ju presadila.Na to jej uč.povedala,že ešte počkajú,či sa to bude opakovať.Medzi tým to malá povedala aj chlapcovej mame.Raz išiel s malou do školy muž a som mu nakázala,nech zariadi to presadenie.Učiteľka zase,že ved ona ho má stále a očiach a blá,blá.Tak ma to vytočilo,že ked som prišla pre malú do družiny a sedela stále na starom mieste,vyletela som na učku,že nech ju presadí,že čo to má znamenať,prečo neberie na vedomie,čo jej hovoríme...na druhý deň ju presadila....
..učím malú,aby si vedela veci zariadovať sama,aby povedala,ked sa robí niečo zlé a teraz chúda hovorila na všetky strany a nič... ☹ ....inak,vedľa toho chlapca ju učiteľka posadila preto,že je dobrá a kľudná,aby ho krotila...,no ale ako k tomu príde to malé dieťa,ved to je učiteľkin problém.... 😝

karthur
autor
29. jan 2008

Aj ja to tak vidim, ze sama poviem ucitelke.
Aj ja som za, aby si dieta riesilo veci same, ale ked si nevie sama dat rady....predsa na to tam ma aj ucitela, aby v nom mala nejaku oporu...

dadulka19
29. jan 2008

karthur,držím palce 😉

nera
29. jan 2008

jednoznačne za učiteľkou a ďalej podporiť dieťa, aby Ti všetko rozprávalo a snažilo sa sama riešiť problémy.....týmto len ukážeš, že jej veríš a že si za ňou stojíš.
Prípadne ak by sa to opakovalo, vyzvať rodičov tých detí, aby prišli na pohovor, samozrejem za prítomnosti učiteľky.
Takéto veci treba riešiť čím skôr, aby si tie deti nezvykli, že môžu si s každým robiť čo chcú.

roasha
29. jan 2008

karthur,urcite by som trvala,aby urobila poriadok ucitelka.pokial by to nadalej ignorovala,bola by som raznejsia,a povedala jej,ze v tom pripade by som to brala ako sikanovanie,a riesila to inak. ked deti take veci tvojej malej robia,je to obycajne sikanovanie,a tvoja babulka si to sama riesit nevie,preto hlada pomoc u teba. 😕

karthur
autor
29. jan 2008

Aj moja sestra vravela, ze jej to pripada ako ista forma sikanovania. ☹ Stale na to myslim, velmi ma to stve. Viem, ze mala nie je zakerna a je to mile dieta. A ked mi to hovorila, ze povedala som to pani ucitelke a ona, nech si to vyriesim sama, tak som sa nezdrzala som pred malou povedala, ze je to krava. 😒

Asi kazda matka vie, aky je to pocit, ked sa ublizuje jej dietatu. 😒

roasha
29. jan 2008

jasne,netreba to nechat tak,dnes si dovolia toto,a zajtra?preco by mala chodila do skoly v strachu,co jej zasa tieto priebojnejsie baby urobia?ked hlada pomoc,pomoz jej,kto jej ma pomoct,ak nie rodic?ja by som si to urcite nenechala,aj keby som to mala riesit ako sikan,upozornit este raz triednu,potom riaditelku,a keby to dalej ignorovali,tak policia.netreba sa bat,nenecham predsa,aby mi vlastne dieta nedoverovalo.drzim prsty. 😉

karthur
autor
29. jan 2008

Urcite za nou pojdem. Alebo ju mozno preradim do inej skoly.

leva
29. jan 2008

karthur,urcite chod jednoznacne za ucitelkou,ked jej nestaci ze sa jej dieta stazuje a nic neurobi,treba aby jej to vysvetlil niekto dospeli.A najlepsie povedat aj tym dvom slecnam,ja som to raz uz riesila so spoluziakom mojej malej,tiez robil zle detom,zhadzoval im veci z lavice a pod.V mene nasej som mu dohovorila a je klud 😉

karthur
autor
31. jan 2008

Pani ucitelka nam dnes povedala, ze nasa mala je bezprobleova, ale tie dve robia problemy, ze ona to teda bude riesit...vyborne, to jej nestacilo, ked ju poprosilo dieta...

dadulka19
31. jan 2008

karthur,tak super,snád to vyrieši...a dúfam,že mala aspoň trochu zlé svedomie,že nepočúvala už tvoju malú... 😉

roasha
2. feb 2008

kathur,drzim prsty.vidis,netreba utekat z bojiska. 😉
malej posielame pusu. 🙂

karthur
autor
3. feb 2008

Vcera som jej obliekla saty a povedala, ze sa jej v skole smeju, ked ich ma na sebe... 😖 potom, ze si cizmy neobuje (hunate, chlpate), lebo sa jej smeju v skole...
Rozmyslame na prelozeni do inej, aj tak.

leva
4. feb 2008

Ahoj kartur,inak mas aj pravdu,skolsky rok len zacal a ked mas moznost ju preradit tak to urob a bude pokoj,aj tak si nebudes ista ci jej tie dve nebudu dalej ublizovat za chrbtom ucitelky,ved to je len prvacka a to je dost skoro aby ju nedaj boze zacali sikanovat,potom sa to odzrkadluje aj na prospechu a dokonca niekedy to dieta uz ano doma nepovie.Drzim palce.

junovka
5. feb 2008

karthur, ja mam to iste s Timeikou v skole.Ale, ja vzdy idem za triednou,riesi sa to za horuca a na rodicku vzdy poviem svoje aj dotycnym rodicom, aby si lepsie vychovavali svoje rozmaznane deti 😉 😉

makulienka
5. feb 2008

ahoj-te.
moja rada: problém treba riešiť za ,,horúca,, a komunikovať s triednou učiteľkou.
je potrebné otvoriť ústa.
😵

alami
28. feb 2008

karthur - tak ako to pokračuje? Povedala si to učiteľke?

liana
7. mar 2008

ja len prispejem vlastnou skúsenosťou. keď som bola druháčka na ZŠ, tiež som natrafila na také dve soplane, ktoré mi robili zle účelovo. nakoľko som v tej škole bola nová, našli si vo mne dobrú obeť. nebola som zvyknutá mame sa sťažovať ako mi niekto robí zle ( ohováranie- až psychická tyrania, poškodzovanie vecí a pod..), nepovedala som to ani učiteľke, nakoľko som sa bála že mi urobia ešte horšie. Len som to tak v duchu pretrpela. Tá prvá z nich bola akási vodkyňa, bola dosť silná osobnosť a nahovárala tú ďalšiu na tie veci. Postupom času aj vekom sa mi s jednou z nich ( tou slabšou) podarilo skamarátiť, na čo tá prvá to niesla a ešte nesie stále veľmi ťažko ( po tých rokoch). Život však chcel, že tá druhá je mojou najlepšou kamoškou a tú prvú tiež extra nevie zniesť i keď na rozdiel odo mňa sa s ňou dokáže v pohode baviť. vezmite si, že vtedy sme mali tak do 9 rokov, teraz máme 26 a ju tá závisť stále neprešla. Paradoxom je, že žiadne z jej intríg za tie roky nepadli na úrodnú pôdu a vypomstilo sa jej to tak, že tá druhá nikdy nebola a nikdy nebude takou tou spriaznenou dušou pre ňu o ktorú takýmto spôsobom bojovala. Ja jej síce neprajem v živote nič zlé, ale ani dobré jej nikdy nezaželám a nesmierne ma teší, že sa jej môžem pozrieť do očí s úsmevom a akýmsi úsmevom, že predsa si to nedosiahla ty potvora.Stretla som sa v škole aj s ďalšími intrigánkami, ale ani tie v živote nedopadli dobre. Takže ako sa hovorí, na každého raz dôjde.

Určite však budem svoje dieťa viesť k tomu, aby sa k tomu problému nestavalo tak ako ja, ticho netrpelo, ale pekne si to riešilo v počiatku samo, až potom zainteresovalo rodičov. Dnešné deti sú viac rozmaznané a drzé, o rodičoch ani nehovorím, takže určite by som to povedala nielen učiteľke, ale aj dotyčným rodičom, a ak by to nešlo, tak preloženie by bolo jednoznačné. Ale okrem toho by som narobila aj humbuk v riaditelni a dotyčné decká aj s rodičmi poslala ku prśychológovi. Šikanovanie nie je dobrá vec, je potrebné to riešiť, pretože to môže dieťa poznačiť v budúcnosti viac než treba. I keď tie decká nedopadnú dobre.

karthur
autor
8. apr 2008

Jaaaj, nas problem sa zhorsil. Velmi. Moje decko place rano, ze neide do skoly, zo skoly nam volaju, ze malu boli brucho...ked pride domov, nic jej nie je. Je mi jasne, ze to ma psychickeho podkladu. Rozpravali sme sa s ucitelkou, dnes som ale zasla sama za soplanami, pretoze ma strasne vytocilo, ked mi mala vravela, vcera, ze jej neublizuju tak, ze jej tecie krv, ale tak, ze ju to boli pri srdci.

Tak som zavolala dievcata (neviem, ci to bol dobry napad 😒 )
Som sa ich opytala, ci vedia, co je to primitivne spravanie sa, ony mlcali, tak som im povedala, nech sa to opytaju doma mami. Pritimne spravanie je ale to, co robia ony, a ze teraz sa ja zachovam tiez primivne ako ony, ... ked teda este az budem nieco pocut, budu si zbierat zo zeme zuby, aj mliecne aj trvale... 😒

karthur
autor
8. apr 2008

Doma si zo mna robia srandu, ze som Sicilianka 😀

leva
9. apr 2008

Ahoj karthur,urcite to bol dobry napad,treba im povedat poriadne ak to nejde po dobrom a povedala by som to aj na rodicko na tvojom mieste a ak to bude pokracovat aspon vies kde je chyba.Si pisala ze ju asi prelozis,neprelozila si ju?

karthur
autor
9. apr 2008

OOO, tak dnes prisli herecky, ze ci sa s nimi bude mala hrat 😀 Povedala, ze to skusi, ale ked to nepojde, tak maju zabudnut (po kom to dieta ma to vyjadrovanie 😀 )
PRelozime ju v septembri, teraz je to akysi problem.

dadulka19
9. apr 2008

karthur,tak to ma teda mrzí,že sa to nezlepšilo,ba ešte aj zhoršilo ☹ ...

..ja som riešila asi 2 týždne dozadu jedného spolužiaka Luckinho.Strkal do nej,rozprával jej hlúposti a pod.Tak som si ho zavolala a povedala som mu,že to sa dievčatám nerobí,že to robia len hlúpe deti a on predsa hlúpy nieje.No...,dalšie dni sa jej už nedotkol,ale hlúpe reči pokračovali.Zavolala som si ho znovu a povedala,aby s tým prestal,lebo to poviem jeho tatinovi.Začal krútiť hlavou,že aby som to nehovorila.No a od vtedy je kľud 😉 ....ono totiš,aj naša malá to jeho mame hovorila a neprestalo to,preto som do toho zatiahla otca,reku snád sa zľakne,ked z mami má vrtulu 😀 .......a ak to začne znova,budem rozprávať už s rodičmi...

karthur,veľmi držím palčeky 🙂 ...napíš,či Sicilianka zabrala 😉

dadulka19
9. apr 2008

karthur,tak zabralo 😉 ..som rada......tak to si fakt Sicilianka 🙂 ...snád to bude už o.k. 😉

olivova
9. apr 2008

napisem skusenost mojej kolegyni. Ma chlapca, ktoremu takisto robili zle dvaja chlapci. Nahodou, sa mi pacilo, ako to vyriesila. Pockala si na nich pred skolou a potom sa spytala, ci vedia, kto je. Oni ze nie. Tak sa predstavila, ze je mamou toho a toho a ci im to meno nieco hovori. Tak mlcali obaja. A ona na to, ze ona je jeho mama, a ak sa ho co len dotknu, alebo bude pocut od svojho syna, ze mu robia zle, potom to bude riesit aj inak - cez rodicov..... Doslova sa im vyhrozila. Odvtedy ma pokoj. Na druhej strane, keby sa ti chlapci stazovali doma, ze sa im daka teda vyhrazala... 😀 ...Ale pacilo sa mi to.

atlaska
13. apr 2008

Ja som si tiez "pokecala" so synovymi spoluziakmi a ZABRALO, ani jeden vedomi si ze robili nieco zle doma nezaloval. Teraz ma zdaleka obchadzaju ked ma vidia. Prelozenie??? a preco amm ja prekladat svoje sieta s ktorym nieje v skole problem ani pri vyucovani ani v druuzine, nech si beru prec deti ti rodicia ktorich decka terorizuju ostatne-moj syn nebol jediny ktoremu robili zle.

klaudi13
14. apr 2008

Mila karkul, ja som mala problemy s dvoma chlapcami z inej triedy ako chodi moja dcera. Ked sa mi stazovala isla som za ucitelkou ale aj s nou za tymi chlapcami a povedala som im ze o tom viem a ze si neprajem aby robili zle mojej dcere a ked neprestanu tak sa skontaktojem s ich rodicmi a poviem im ako sa chovaju v skole. Chlapci sa zlakli lebo od tej doby je pokoj. Ak sa tvoja mala stale stazuje urcite jej treba pomoct, vsak kto iny by jej pomohol ked nie mamina, za kym inym ma ist. Uvidis bude to v poriadku a mala bude stastna ze si sa jej zastala a bude vediet ze ti vzdy moze vsetko povedat. Ja mam s dcerou vyborny vztah. Povedala som jej nech si skusi riesit problemy medzi kamaratmi sama ale ked to nejde tak potom vzdy moze prist za mnou. Tak drzim palce a nech sa dcerke dari. Nieje nic horsie ako ked sa boji ist do skoly koli inym detom. 🙂 🙂 🙂 pa pa

mechurik
23. apr 2008

DAJ DIETA PREC DO INEJ SKOLY. AK NEMAJU RADI SPOLUZIACI TVOJU DCERU, TY S TYM NIC NEUROBIS VER MI, MNE TO LEN PRIHORSILO, KED SA DO TOHO MONTOVALI RODICIA. 🙂

mechurik
23. apr 2008

KLAUDI, lenze toto jej robili zle chalani, ale akonahle nesedi v kolektive dievcat, bude to s nou bezat az do 9teho rocnika ZS, zanecha to na nej stopy a bude sa bat kamaratit s babami, v 2 triede Zs to je este nevinne, ale aj tak to uz zacina, a bude len stupnovat. 😉

ppipina
26. aug 2008

Ahojte, máme problém v škole, myslím,že ide o šikanu ☹ .
Všetko sa začalo tým, že som syna vybrala z družiny, pretože som nepracovala. Vypadol z kolektívu, a nemal v triede žiadneho kamaráta. Nosí k tomu ešte okuliare a predné zuby ma veľké, tak získal prezývky zajac a okuliarnik. Spolužiaci mu začali robiť rôzne veci od brania šiltovky a prehadzujú si ju, cez skrývanie pier a ceruziek a končilo to tým, že ho začali biť, bránia mu vyjsť cez prestávku von z triedy, aby nemohol za učiteľkou a kopec iných vecí, ktoré by som tu rozoberala veľmi dlho. Spolužiaci sú problémovy, chodia ku psychologičke, ale pani učiteľka vec nikdy neriešila, vždy si to od nej zlízol syn, spolužiaci začali na ňho žalovať rôzne klamstvá a syn sa bránil ale ona mu neverila. Bránil sa vždy plačom, z čoho sa mu zase len vysmievali.
Takto sme prežili celý rok, a teraz nás čaká posledný rok na prvom stupni a ja mám krče v žalúdku čo sa ešte stane namiesto môjho syna. Z triedy odísť nechce aj sa bojím ako zapadne do nového kolektívu. Neviem ako to riešiť, syn na vysmievanie a bitku reaguje plačom a krikom, začo ho učiteľka trestá, a je to stále v jednom kole, dostane poznámku aj za niečo čo neurobil. Som z toho zúfala, najradšej by som ho preradila na inú školu