Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nezodpovednosť 7 ročnej dcérky

manamani1
13. jan 2012

Akoby ste riešili, keď doteraz bolo čo sa týka zodpovednosti na jednotku, vždy všetko spravené, upratané...a zrazu...moja dcérka pozabúda veci v družine, doma, v škole! Začalo to, časopisom z ktorého sa mala naučiť básničku, potom na krúžku si zabudla mikinu aj mobilný,a dnes to bol peračník v družine. Toto za 1 týždeň. Neuveriteľné. Takže mobil vypnutý, a ďalej neviem ako riešiť....

hajanka
15. jan 2012

@manamani1 Ale ved vsetko to o com sa tu pisalo patri k teme a problemu, pretoze prave to je dovodom toho preco sa tvoja dcerka sprava ako sa sprava, trestanie, kladenie vysokych narokov na dieta, tvoja psychicka labilita.... dieta ma strach, nie je na takyto tlak vyzrete (kto by aj bol). Tak sa neurazaj ked ti to niekto povie a chce ti poradit a pred tym nez zalozis nabuduce temu s podobnym znenim a dalsim novym problemom ktory tvoje spravanie v dcerke vyvola, tak sa najskor skus pozriet sama na seba, do svojho vnutra.... a porozmyslaj, preco asi...

hajanka
15. jan 2012

Suhlasim, @manamani1 tvoj postoj k @pici
z jej prispevov na fore sledujem, ze ma ovela viac skusenosti s detmi (teoretickych ale urcite aj praktickych, hoc nie s vlastnymi detmi) ako mnoho mamiciek tu na fore (a to nie len prvorodiciek, ale aj viac nasobnych mamiciek) aj ked nema este vlastne dietatko. Tak co je horsie? Mat dieta a nevediet o nom ani puk, proste sa zjavit akoby zo dna na den, potom sa tu vyplakavat v internetovych diskusiach, lebo dieta nepapa 80ml mliecka ale "az" 120ml, panikarit ked ma dieta zvysenu teplotu 37.5 alebo si zabudne v skole ceruzku ci peracnik a podobne robit z komara somara, alebo mat zdravy usudok a byt na dietatko pripravena a vyspela nie len po psychickej stranke ale aj po tej rozumovej? Ja teda nepochybujem ze urcite je.

irriss
15. jan 2012

@hajanka
Uz jsem nechtela zasahovat, ale mam dojem, ze kam dosla @manamani1, dosla nejen vlastni vinou, ale protoze ji to okoli tolerovalo..at uz k tomu melo "okoli" jakykoliv duvod v jakekoliv podobe- strach, lhostejnost, nezajem..nechut..ale je to vyvin, dlouhodoby proces, ktery si vybudovala a pomohli ji k tomu prave ti nejblizsi, vcetne manzela... 😖
Okoli svym "tichem" ji umoznilo jednat jak jedna...a ona se ted citi uzasna...
Aby nas lide respektovali, nemusime mit 7 hlav a srset zlo...

😉
Zrejme se Ti "okoli" boji cokoliv rict, protoze samo dobre vi, ze je prave ono spoluvinikem..protoze "prihlizejici a nereagujici" je ve skutecnosti spoluvinikem... ☹ 😖 😠

bobocka
15. jan 2012

@manamani1 inak odporucam knihu respektovat a byt respektovan http://www.martinus.sk/?uItem=68554 .teda odporucam je silne slovo,sama som ju necitala,no trosku som nakukla do temy s tym nazvom a vraj sa da aprikovat na dieta v akomkolvek veku,len si to trosku musi rodic preluskat a mozno aj medzi riadkami citat.mozno ak sa ti tazsie prijima kritika takto od cudzich zien na fore a niektore rady sa tri zdaju ostrejsie,tak si skus prelistovat v tej knihe a mozno tam najdes odpovede ako co najlepsie znasat situaciu a vyrovnat sa s tym tak,aby tebe nervy nepraskli a aby sa mala v klude naucila veci,ktore sa naucit ma.lebo zabudlivost ,a teda s nou spojena zodpovednost ,je len jedna vec.este pridu ine veci,ovela podstatnejsie a ked uz toto je pre teba vec ziadajuca si pomoc (radu) tu na mk,tak neskor,ked ti zacne chodit poza skolu,fajcit,pride domov opita,tak sa z toho zblaznis.byt rodicom je narocne a s rukou na srdci viem povedat,ze uz som za kratky zivot mojho syna kadejake hluposti porobila a je mi jasne,ze este aj porobim.je ok poziadat o pomoc a je ok si chybu priznat.nikto z nas nie je dokonalym rodicom a nikdy ani nebudeme.len sa musime snazit zo vsetkych sil,aby sme boli co najlepsimi rodicmi akymi byt mozme.

irriss
15. jan 2012

@bobocka
a ja doporucuju @manamani1 a propaguju 😉 uz nekolik mesicu knihu: "Ctyri dohody"

ja ji musela cist nekolikrat, neni duvodem nesrozumitelnost, ale neustale se navraceni ke svym chybam a nutnemu opetovnemu pocatecnimu kroku..neni to lehke..konecne i sam autor na konci knihy prozradil, ze i on sam musel nekolikrat zacinat..
dulezite je, zacit sam od sebe.. 😉

bobocka
15. jan 2012

@irriss o tom som este ani nepocula.teda o tej knhe.idem googlit 😀 😀 😀

bobocka
15. jan 2012
irriss
15. jan 2012

@bobocka

funguje 😉 ...je to mala investice na velke "plany"😉

bobocka
15. jan 2012

http://www.martinus.sk/?uItem=40713 tu je link na tu knihu,nejak som zle prekopirovala,hadam to uz bude ok 🙂

bobocka
15. jan 2012

@irriss no budem musiet aj ja zacat taketo daco studovat pomaly.zatial mam superdobre nenarocne dieta,no je mi jasne,ze raz to pride a nejaky ten sedivy vlas mi pribudne od nervov,tak uz mi je teraz dobre sa pripravit,nech to potom vsetci v zdravi prezijeme 😀 😀 😀

irriss
15. jan 2012

@manimani1

pouziju googlovani od @bobocka 😉 ..

Štyri dohody

Nehreš slovom

Slovo predstavuje tvorivú silu. Je to dar. Všetka vaša magická moc sa opiera o slovo. Vždy, keď vyslovíte svoj názor, akoby ste prednášali magické formule. Slovom môžete druhého človeka zakliať, alebo ho zo zakliatia vyslobodiť.

Slovo môže stvoriť ten najkrajší sen, alebo všetko okolo zničiť. Ak nehrešíte slovom, šírite okolo seba krásu a lásku, vytvárate nebo na zemi.

Neber si veci osobne

Ten, kto je upnutý na dôležitosti vlastnej osoby alebo si vzťahuje veci na seba, prejavuje najvyšší stupeň sebectva, pretože vlastne počíta s tým, že všetko sa točí okolo neho.

Nech už si ľudia myslia čokoľvek, čokoľvek robia alebo hovoria, neberte si to osobne. Názory druhých zodpovedajú tomu, čomu títo ľudia veria, a preto nech si o vás myslia čokoľvek, v skutočnosti sa vás to netýka. Vždy to vypovedá iba a len o nich.

Nevytváraj si domnienky

Akonáhle ste o niečom presvedčení, domnievate sa, že máte pravdu. A ste dokonca ochotný zničiť svoje vzťahy s ostatnými, iba aby ste obhájili vlastné stanovisko. Vzdajte sa potreby obhajovať svoj postoj.

Vždy je lepšie sa opýtať než si vytvárať domnienky. Pozbierajte svoju odvahu a pýtajte sa tak dlho, dokiaľ sa vám veci čo najviac neujasnia. Akonáhle na svoju otázku dostanete odpoveď, nebudete si už musieť vytvárať žiadne domnienky, pretože budete poznať pravdu.

Rob všetko čo najlepšie

Vždy si počínajte, ako najlepšie dokážete, ale neprepínajte sa! Keď sa prepínate, vaše fyzické sily sa vyčerpávajú, pracujete sami proti sebe a cesta k naplneniu cieľa sa tým iba predlžuje.

Ak budete znovu a znovu robiť všetko čo najlepšie, stanete sa majstrami osobnej transformácie. Vaše návyky hrešiť slovom, brať si veci osobne a vytvárať si stále nejaké domnienky sa budú prejavovať čím ďalej tým vzácnejšie, až nad vami úplne stratia svoju moc.

Don Miguel Ruiz: Čtyři dohody, vyd. Pragma

baramborka
15. jan 2012

Nezodpovednosť 7 ročnej dcérky ... prečitaj si to dokola aspon 5x ...a potom sa pozri do zrkadla ..dieta je odraz svojich rodičov a robia iba to k čomu ich navedu .takže tu nesed, Nevypisuj na konikovi A venuj jej svoju pozornost a ved ju tou cestou , ktorú ty chceš...čo očakavaš od mamičiek tu na konikovi ? čo vlastne očakavaš od dietata ktore robi to čo nechceš ??? tak asi to dievčatko potrebuje trpezlivu mamičku , ktorá ho nato navedie, a podla tvojho vystupovania / nielen tu, však my dve sme už neaku tu vetičku prehodili / usudzujem, že si netrpezliva sebecka a zabudaš čo vsetko ti uniká tvojou nepozornostou .
a neopováž sa mi napísať, ze ja nemam dieta, ze ja neviem ake to je.... ale bola som a som diettaom matky, ktora je cisty opak teba... takže mam živy priklad ako ANO a teraz , ked čitam čo tu pises aj ako NIE ...

irriss
15. jan 2012

@baramborka

krasne napsane...libi se mi mlade SILNE mamicky! 😉 🙂

baramborka
15. jan 2012

@irriss Ďakujem krasne 🙂 myslim, že ked ma človek silne položené základy vychovy, tak ho taketo niečo nechapavo mierne vyvedie z miery ale tak , sme kadejaky 🙂 ale este raz velmi Ďakujem 🙂
verim že budem pre svoje dieťatko nielen mama , ale aj najlepšia kamaratka poradkyna a zaroven budem rešpektovanou osobou ale v takom prijemnom " svetle " 🙂

irriss
15. jan 2012

@baramborka
Respekt si musime zaslouzit...dite a dospely jsou na stejne care, kde v tomto ohledu nejsou (nemely by byt) zadne hranice a limity...
Casto se stava i ve skole, nejen v rodine, 😒 ze dospelak Nerespektuje "mladi"ale vyzaduje Respekt ze sve pozice a domnenky, ze je "silnejsi"...
Ale "leta nevladnou.."
Kdyz nerespektujeme dite, nemuzeme ocekavat, ze nas dite bude respektovat..maximalne bude mit strach..ale to neni Respekt..

baramborka
15. jan 2012

@irriss tak tak 🙂 presne ako pišete 🙂 je to proste symbioza , je to vzajomne , bez toho to nejde 🙂 respekt davat, respekt prijmat 🙂

bobocka
15. jan 2012

@baramborka vies,ono byt rodicom je fakt narocne,.ja osobne som sa od mojich naucila to,akym rodicom BYT NECHCEM 😅 😀
ja som uz par chyb porobila.a robim denne aj ked viem,ze by som nemala.hracky ukladam po malom,netrvam na tom aby ich ukladal sam(niekedy ulozi,niekedy nie),nejedava za stolom,no nahanam ho s lyzickou po byte,ak mam stastie a zapne si vcielku maju,tak ho nakrmim pri telke 😀 nie je jednoduche to preonacit.aj chcem a aj velakrat zlyham.no snazim sa dalej,nepolavila som uplne.ono teoreticky clovek vie ako by mal asi dieta vychovavat,no zrazu pride realita a uz to nie vzdy ide tak lahko. 😅 mne osobne je tiez velmi tazko prijimat kritiku a prijmem ju len a len od manzela,pretoze on je skutocne jedina osoba,ktora ma pravo do vychovy a starostlivosti o nase dieta zasiahnut. lenze manimani1 poziadala o pomoc na verejnom fore a zrazu jej zaclai chodit aj kriticke komenty a to uz ona najstastnejsie nezvladla.je tazke prijat kritiku,no toto nie je debata zoci do oci,clovek sedi za compom a moze si svoje slova dobre premysliet.ona niekedy dost prestrelila.ja osobne si myslimz,e ona si aj uvedomila kde asi chyba nastala a zamrzelo ju to a preto niekedy reagovala ako reagovala.

baramborka
16. jan 2012

@bobocka pišeš pravdu , ja viem že to je makačka .. mat dieta , to je niečo celkom ine ako očakavame ..ale je to poslanim nas žien a preto musime byt občas omylne a je to prirodzene , pretože to je ta cesta ktora je spravna , ked si tie omyly uvedomujeme..viem že moja sestra je matka , je to pre nu naročne a velakrat bola zufala a neštastna že kde robi čo zle . ale už to je dobry krok podla mna ked si to ta žzena uvedomi a nie hadže vinu na svoje preboha.. 7 ROČNE DIETA ... vieš , kritika ... ked dá takuto temu na TAKETO FORUM , AUTOMATICKY RÁTA A PODPISUJE SA TOMU , ZE TO BUDE AJ S KRITIKOU,pretože je 100 zien 100 chuti , pokial si nevie dat rady s dievčatkom , je fajn že ju chce doviest k zodpovednosti , ano to je spravne, ale tato cesta to nieje, nie na konikovi , proste zrejme to chce psychologa ked to nezvlada ona čo jej samozrejme nedavam za vinu pretože sa vraciam na začiatok , vychova je naročna..

bobocka
16. jan 2012

@baramborka ono na koniku sa da najst vela velmi uzitocnych rad, aj vychovnych.podla mna je ok,ze tato mamina poziadala o pomoc aj ine maminy.no zjavne necakala,ze niekto jej pocinanie zhodnoti aj riadne negativne.ono fakt prijimat kritiku vzhladom na vlastne dieta je strasne tazke.to potom sama zbadas,ze ta vytoci do vysav ked okolie nebude suhlasit s tou ci onou vecou,ktoru budes robit pri svojom dietatku.co sa dietata tyka,tak rodicia to beru strasne osobne a ked si uvedomia,ze to okolie moze mat aj pravdu,tak to zamrzi este viac,lebo si ten rodic uzna,ze tu chybu ozaj spravil.lenze spravne rodicovstvo je aj o tom si chybu priznat a v buducnosti sa rovnakeho nespravneho konania zdaleka vyhnut.ale priznat si chybu vo vychove je riadne horka pirula pre rodica 😅

meg9
16. jan 2012

@irriss aj k jednému aj k druhému , čo si napísala by som dodala niečo podobné.Neviem, či vám niečo hovori meno Satirová. Je to psychologicka, ktorá sa zaoberá rodinnou a hovorí :
„ čokoľvek čo o nás hovoria je potrebné brať ako niečo s čím treba pracovať. Nie ako niečo čo ma definuje“ ..ber všetky výpovede o sebe ako niečo na čo treba reagovať, nie ako pochybnosti o sebe, lebo môžu vychádzať z emocionálneho stavu daného človeka nie zo skutočnosti
Myslím si , že to v tejto diskusii platí pre jednu aj druhú stranu 🙂

danu
16. jan 2012

Diskusiu zamykam na ziadost zakladatelky

Tu začni písať odpoveď...

Odošli