"Obedy zadarmo" ZŠ

lenka0033
28. nov 2018

Mamicky, dobry den. Prosim co si myslite o "obedoch zadarmo" pre ZS? Vcera som zachytila informaciu, ze zatial budu mat iba deti v MS, deti na ZS az od septembra 2019. Druha vec, chcu prispiet 1,20 e/den no my platime 1,40 e/ den. Mohli by radsej prispiet na skolske pomocky pre deti, skolske poplatky alebo jednoducho zvysit pridavok na dieta nakolko je to almuzna tych 26 eur,to nie je ani na stravu v skole.

sintra
28. nov 2018

@lenka0033 je to dalsi z akoze socialnych nezmyslov tejto vlady. Zhodou okolnosti sme minuly tyzden riesili na rade rodicov, riaditelom skol to este aj pekelne skomplikuje pracu (nechce sa mi rozpisovat, preco). Toto nie su ziadne systemove opatrenia, to su bludy, ktore maju uspokojit ludi, co nedokazu realne ekonomicky rozmyslat.

dominika6
28. nov 2018

obedy zadarmo niesú zadarmo,zaplatíme ich my z daní..
dalšia vec,začne sa tam chodiť stravovať tlupa neprispôsobivých občanov..
kapacitne to stačiť nebude a nehovoriac o počte kuchárok,ktoré už teraz nestíhajú..

čiže suma sumárum,je to další blud od Ficka,ktorý chce zalepiť oči rodičom,ked ho už dôchodcovia prekukli aký je šmejd

lenka0033
autor
28. nov 2018

@sintra ja sa im mozem vykaslat na ich "obedy zadarmo ", isto to nebude zadarmo. Radsej keby zvysili ten prídavok na dieťa

lenka0033
autor
28. nov 2018

@dominika6 súhlasím z tebou. Nic nie je zadarmo. Ja mám dost vysoke vydavky spojené so starostlivosťou o syna. Ma postihnutie, za terapie davam mesacne aj 80 eur (logopedia, psychológ, specialny terapeut), na to, ze ma preukaz ZTP-S platim mesacne 60 e MHD do a zo skoly. Poplatky skole su dalsia vec, stravne je necelych 29 eur, to ma nezabije platit. Este 200 eur exekuciu mesacne. Radsej keby dali prispevok na nieco ine

sintra
28. nov 2018

@lenka0033 pridavok na dieta, rodicovsky prispevok...cokolvek zmysluplne a nie taketo somariny. Lenze volici koalicie pocuju "zadarmo" a su v siedmom nebi.

simona24
28. nov 2018

moja mama je kucharka na ZS, hovorila, ze to nemaju sancu stihnut navarit pre tolko deti, jednak je ich tam malo uz teraz a kapacitne nebude stacit nielen jedalen, ale ani kuchyna. Radsej mali zvysit rodinne pridavky ☹

lenka0033
autor
28. nov 2018

@sintra ja zberbu SMERakov nevolim, fuj. Napr. by mohli zaviest vianočný prispevok pre matky, ktore sa staraju o ZTP deti ku opatrovatelskemu. RP tusim zvysuju o 50 e od budúceho roka

lenka0033
autor
28. nov 2018

@simona24 tomu verim, ze nebudu stihat. A hlavne kto kucharky zaplati?

marienka1989
28. nov 2018

pripojím sa....obedy zadarmo, to hej, ale že my rodičia musíme na každé dieťa, stravujúce sa v školskej jedálni prispieť na režijné náklady 2,50 €, aby to škola vôbec zvládala, tak to je už druhá vec....to si radšej budem platiť tých 20 € mesačne za obedy a mám svätý pokoj a nemusím riešiť nič....

simona24
28. nov 2018

@lenka0033 jednak nema kto zaplatit kucharky a za ten plat im tam ani nechcu ist robit a druha vec je ze budu musiet celu kuchynu prerobit a dokupit vybavenie, lebo nemajú ani tolko riadu na taky pocet obedov plus im bude treba hrnce, plechy .... Akoze toto nikto nevidi v tej vlade ☹

lenka0033
autor
28. nov 2018

@simona24 myslim si, ze by im mohli plat zvysit. Priatelova mama varí v kuchyni a ma minimum

pribinak
28. nov 2018

@lenka0033 obedy zadarmo su zadarmo asi tak ako vlaky zadarmo.
Platíme to vsetko z dani a to uz nie je zadarmo. Ak chcu pomoct rodinám, tak nech zvýšia prídavky pre deti, znížia dane pre pracujúcich rodicov, ale zvýšia bonus.
Toto je len populizmus nic viac. Kazdy kto ma vsetkych 5 pokope, tak vie, ze zadarmo to urcite nie je.

lenka0033
autor
28. nov 2018

@pribinak ved to ja viem, ze to nie je zadarmo, vlaky "zadarmo" musi niekto zaplatit. Co sa tyka stravy matky co poberaju davku v hmotnej núdzi stravu v skolke,skole celu neplatia. Nech radsej zvysia pridavok na dieta alebo iny príspevok.

renula05
28. nov 2018

Je to riadne mimo rozhodnutie a druhá strana mince je ešte,či tam deti budú na obedy chodiť...Lebo môj 13ročný odmietal už minulý rok chodiť,išiel na obed len keď videl že je tam niečo čo mu chutí a polovicu obedov nebol...Tento rok na obedy nechodí vôbec a len sa zbytočne za neho jedlo vyhodí!

lenka0033
autor
28. nov 2018

@renula05 my mame opacny problém. Doma je syn (o tyzden 7 rokov) velmi vyberavy no v skole zle vsetko (okrem zemiakov a ryby)

mogaa
28. nov 2018

No veď podľa toho budú tie obedy aj vyzerať🙂 jednak kvalikou a jednak časovo - ak do školy chodí 800detí a jedáleň je na 80detí tak to niektoré budú obedovať o16-tej🙂a ak by aj pristavili jedáleň, vydávanie obedov netrvá pol hodinu ani hodinu hlavne u detí🙂

m.i.r.i
28. nov 2018

@renula05 ono aj na tie obedy "zadarmo" sa bude treba nahlasit, takze nebudu varit pre tych co tam chodit nechcu...kazdopadne ale je samozrejme, ze ked je nieco "zadarmo" tak sa tam prihlasim a ked sa mi nechce, tak nejdem, ved ma to "nic" nestoji..
Takze samozrejme takyto krok je o nicom, nevyriesi nic, platime to z dani..
Ja nie som za ziadne plosne poplatky za nikoho..s vynimkou prispevkov spojenych so zdravotnymi problemami ( opatrovanie, invalidita, starostlivost o postih dieta atd). Vsetko ostatne je nanic...mali by znizovat dane pre pracujucich rodicov, zvysovat danove bonusy, znizit odvody pre pracujucich a podobne...ja nie som ani za zvysovanie rodicovskych a podobnych davok...radsej zvysit platy tym ze znizim odvody a podobne..ze viac ostane pracujucej rodine..ale to zial socialne nevyzera...tuto my budeme platit obedy aj vsetkym tym spoluobcanom co sa teraz nezmestili do hmotnej nudze a aj tak ich mali zadarmo ako vsetko..

korunka1
28. nov 2018

U nás je jedáleň maličká, už teraz je nával, stoja si nad hlavami a zazerajú na seba, kto skôr vstane a odíde. Nechcem si ani predstaviť ako to bude vyzerať potom. A aby dcéra čakala do 15,00 , kým sa naje..im môžem kýchať. A nebudem asi sama. Vyriešili to úžasne, budem jej variť alebo dám lístok, nech ide do reštiky
Našťastie, keďže to posunuli, tak sa ma to nebude už týkať. Už bude na strednej.
Ale aj tak populistické riešenie ako všetko, čo vzíde z ich hláv

nataliaondrejkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jamabe
28. nov 2018

Bude to len mrhanie penazi nas vsetkych. Kompetentni by sa mali ist pozrieť ako to v skolskych jedalnach vyzera. Deti vyhadzuju kopec jedla, casto i cele porcie! Vacsina deti je dost priebercivych. Dalsi kopec je tych, ktorym rodicia daju peniaze a nakupia si po ceste do skoly blbosti ako chipsy, sladkosti. Absolutne s tym nesuhlasim, hoci tiez platim dietatu obedy v skole. Ked uz chcu rozhadzovat, tak nech daju prispevok na pomocky, na pracovne zosity, to by bolo 100x uzitocnejsie.

majkeel
28. nov 2018

Bonbonik "myslenia" tejto vlady je, ze to plati iba pre materske a zakladne skoly. Na strednych skolach uz asi studuju sami dospeli.

reni666
28. nov 2018

@lenka0033 U nás na škole sa robilo tak že prvý stupeň išiel na obed po štvrtej hodine potom polovica druhého stupňa po piatej hodine a ôsmaci a deviataci čo mali 6hodin tak po šiestej a zmestili sme sa 🙂

3009
28. nov 2018

Ale ešte aká bude tá "strava zadarmo" keď už aj teraz niekde varia otrasne a ešte pre II. stupeň porcie ako pre prvákov. Polievky samá voda, druhé jedlá samá múka, mäso len na ukážku. Však treba brať domov.

matazirafa
28. nov 2018

Ovečky budú bečat, o to cele tam ide. Fico má stravovanie deti hlboko tam kde zahrabal aj svoju dôstojnosť. Podľa mňa tento národ má medzi sebou stále tú dementnú väčšinu ktorá tých debilov zase zvoli. Bodaj by som sa mýlila.

lenkakravcova
28. nov 2018

@lenka0033 A aj budú zadarmo, tak sa deti nebudú ohlasovať keď budu choré - lebo načo.. A jedlo sa bude variť a vyhadzovať... Okrem toho tam určite nebude chodiť polovica deti co tam nechodí dnes (lebo "zle varia" a mama zaplatí restiku).
Zbytočne plytvanie financií zo státneho rozpočtu.

lenka0033
autor
28. nov 2018

@lenkakravcova my do trstiny nechodíme ani sme nechodievali. Keď tak sa varí doma. Stravu odhkasujem v prípade choroby syna a tak to bude aj naďalej

lenkakravcova
29. nov 2018

@lenka0033 slušní rodičia od hlásia tak ci tak, ale tým ostatným to bude jedno. 😐

maminkasisa
29. nov 2018

napr. v našej škole ide byt z tohto velký problem, máme malu jedálen, musí sa pristavovat /vraj/, o stoličkách, stoloch a príboroch ani nehovorim, vobec , vobec sa neporiešili deti s celiakiou a inými intoleranciami, o kuchárkach ani nehovorim.... cele zle.....

arasidka123
29. nov 2018

@lenka0033 načo zvyšovať...netreba...hlavne že oni zarábajú kráľovské peniaze za to že na seba každý deň kydaju a figu robia...a doteraz deti aj tak poriadne obedy nejedli..teda niektoré..tak teraz keď budú zadarmo tak duplom šak na čo keď sa za to neplatí...

lenka0033
autor
29. nov 2018

@arasidka123 bodaj by nefrflali.....alebo ked nie su spokojne nech to nerobia. Oni asi robia lebo musia a nie preto, ze chcu. Obedy v nasej bývalej škôlke boli mňam, chutné kvalitne, i detom chutilo. V skole sa mi zda ok len im davaju mensie porcie, ale za 29 e mesačne maju nielen obed ale aj desiatu