Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ochlpenie u 8 ročného chlapca

tomasko27
13. dec 2014

Ahojte,dnes ked sa dokupal som si vsimla ze na genitaliach ma ochlpenie.S mamou sme sa rozpravali ze je to dako skoro.Pod pazuchami ani okolo ust som si nevsimla.Mate daktora s tym daku skusenost?

velkacica
13. dec 2014

zober žiletku a ohoľ mu to, ak vidíš problém

mawka
13. dec 2014

@tomasko27 je to normalne. mojho syna kamosi tiez mali niektori uz v 8,9 rokoch. teraz maju 11 a polovica triedy uz chlpatie. nasmu sa zacinaju vyfarbovat trosku fuziky, ale to je take paperie iba z blizka viditelne. a minule krical, ze ma az 1 chl medzi nohami 😀 neries to. ved niektore baby maju uz v 8 a 9 rokoch menzes a ochlpenie. a je toho cim dalej tym viac. fyzicky nam decka dospievaju skor.
btw, ty kupes 8 rocneho chalana? moj maly sa kupe uz davno sam. aj mala ma 5 rokov a dokaze sa sama osprchovat 😕

tomasko27
autor
13. dec 2014

@mawka On je ale troska vyvojovo od narodenia pozadu,mame aj ADHD a je autista,takze asi preto.Ale dik za radu.

mawka
13. dec 2014

@tomasko27 ako adhd suvisi s fyzickym dozrievanim? toto nechapem trosku.
pozri - praxe, mali sme velmi postihnute dievcatko na oddeleni, ktore len lezalo, malo neskutocny hydrocefalus, skutocne obrovske postihnutie a aj napriek tomu jej telo dospievalo po hormonalnej stranke. dostala menstruaciu. aj ked vyskou a vahou vobec "nesedela" k svojmu veku a mentalne bola ako babatko. takze neviem, ci je nejaky suvis medzi fyz. dozrievanim a adhd a autizmom. myslim si, ze nie.

jaja018
13. dec 2014

@mawka ja si myslim ze nemyslela suvis mezdi ADHD a fyz. dozrievanim ale ADHD a autizmis a reagovala na prispevok o tom preco sa malý nekupe sam

mawka
13. dec 2014

@jaja018 aha, potom hej, ja som to pochopila k tomu ochlpeniu. hej, potom rozumiem 🙂

tslobik
13. dec 2014

@mawka zakladateľka mala asi na mysli, že ho v 8 rokoch kúpe preto, že má také zdravotné postihnutie aké má.

tomasko27
autor
13. dec 2014

Ano tak som to myslela.

jolinka
14. dec 2014

@tomasko27 ak mate podozrenie na predcasnu pubertu, dajte si vypisat listok na endokrinologiu.

januarova
16. dec 2014

@mawka, pytas sa otazku na jedno a odpoved cakas na ine? 😕

juliagregor
16. dec 2014

bola som na endokrinologii

mawka
16. dec 2014

@januarova pozri, tato tema je starsia, uz vyssie som napisala ok, nepostrehla som, odpoved bola nejednoznacna, este kolke mi tu napisete svoje postrehy ako cez kopirak? staci raz nie? alebo nemate ine na praci len rypnut do niecoho, co je uzavrete? 😀 ze mate cas sa takym niecim zaoberat 😉
pekne sviatky.

hena6
16. dec 2014
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

dnesne deti su ovela vyspelejsie ci fyzicky ci mentálne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli