Pastelky a pero pre prváčika

mamadana2
15. aug 2013
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

Ahojte, kupujete už výbavu pre prváčika?
Chcela by som sa najmä opýtať na pastelky a pero? Dávate prednosť ergonomickým alebo klasickým?

ivanka1980
15. aug 2013

ja som kupila ergonomicke Stabilo

anexis
15. aug 2013

my sme kupili trojhranne farbicky maped, pero zatial nie..nemali sme napisane v zozname, zo zaciatku budu pisat ceruzkami...aj tie mame trojhranne

nicky07
15. aug 2013

ahoj, prvý ročník už máme za sebuou takže z vlastnej skúsenosti - skúšali sme atramentové pero Faber Castel, Stabillo, na odporúčanie učiteľky Tornádo a Torpédo. Najväčšia spokojnosť je však s perom Pilot, ktorý má gumovateľný atrament. Používali sme ho u oboch detí. staršia už mohla aj gumovať tak zošity boli bez škrtaníc, zmizikovania a následného prepisovania iným perom. U mňa najlepšie určite kupujem aj tento školský rok.
Pastelky sme vyskúšali takmer všetky. Od trojhraných Maped, vysúvacích, drahších Faber Castel, všetko sa však lámalo a zastrúhať to bol neskutočný problém. Nakoniec som v tescu natrafila na pastelky Bic Tropicolors , oni sú take nejaké pružnejšie aj ked padnu nepolamu sa. použivali sme ich viac ako pol rok a v podstate sme ich ani velmi struhaním neskrátili takže tento rok kupujem tiež túto značku.

namornicka
15. aug 2013

Čo sa týka pera, prváčikovia ho začnú používať niekedy v novembri a každá škola má iný systém, nám povedali prineste klasické s brčkom, čiže mali sme normálne zn. Herlitz. Vo vyšších ročníkoch keď deti už píšu dobre na pere záleží stále menej. Farbičky sú dobré trojhranné pretože sa neskotúľajú z lavice 🙂

sissy27
15. aug 2013

@mamadana2 nekupuj nič dopredu, v septembri aj tak pero potrebovať nebudú, budú písať ceruzkami a učiteľka vám na začiatku roka povie čo a aké treba kúpiť, niekedy chcú, aby mali všetci rovnaké...

slnieckolu
15. aug 2013

Farbicky a ceruzky...trojhranne...velmi dobre na drzanie medzi prstami a tiez sa tak nekotulaju 😉
Pero staci az neskor...mozno az po novom roku, ucitelka vam povie. Gumovacie pera neodporucam pre tie prve dva rocniky...sustredia sa potom len na to, ako co vygumovat, prepisat a nestihaju.. Deti musia aj vidiet, aj ucitel...aj ked to bude preskrtnute, kde robia chyby a precvicovanim si ich napravia...nie zmazanim🙂

naruto
15. aug 2013

ahoj,ja som mala prvaka minuly skolsky rok a nedam dopustit na gumovatelne pero PILOT..Super vynalez,hlavne ked sa ucili pisat a bol vystresovany z toho, ze sa mu nepodarilo pismeno napisat tak ako treba.Vygumovali sme a pisali znova a znova dokola kym sa nepodarilo.A vsetko bolo bez skvrn a mazaníc a zosit vyzeral pekne...Aj ucitelka nam ho odporucila a nemala proti nemu ziadne namietky...A tento skolsky rok ho kupujeme znova.

kvojtanikova
15. aug 2013

ahojky ja som mala prvaka vlani, pisali sme najprv ceruzkami takze pero ozaj az neskor, suhlasim s farbickami trojhrannymi a dakujem @nicky07 za tip na farbicky, tento rok vyskusam, lebo aj u nas sme skusali vsetko mozne a stale sa lamali a nedali sa zastruhat. Nam sa osvedcili aj take tie hrubsie farbicky, treba na ne sice aj zvlast struhadlo ale krasne kreslili, uz ale neviem aka to bola znacka.
Co sa tyka gumovatelneho pera - teraz napisem ako ucitel nie ako matka, ako matke by sa mi to tiez pacilo ze su zosity pekne a bez cmaranic, ale ako ucitelka to velmi neodporucam. Ucim piatakov a minuly rok mi polovica triedy stale gumovala, potom zabudli co chceli napisat, a aj to, ze potom si neuvedomia ze urobili chybu. Urobila som pokus, ze som im dala vypracovat cvicenie, opravili sme a mali sa naucit. Na dalsiu hodinu to iste cvicenie a lepsie ho napisali ti, ktori si opravovali vedla, napr. inou farbou, ako ti, ktori si to iba vygumovali a prepisali. Gumovanim napisaneho si deti nevytvoria spravny navyk a zodpovednost za to, co robia. Ked to vygumovat nemozu, sami sa budu chciet zlepsovat aby uz nemali v zosite machlanice. Navyse, ako pise @slnieckolu aj ucitel musi vediet kde konkretne ti ziaci robia chyby aby sa im mohol venovat.

lucka273
15. aug 2013

@mamadana2 ahoj my sme mali prvacku minuly rok tiez som kupovala vsetko do predu a zbytocne :( je jasne ze kazdemu dietatu vyhovuje nieco ine.... v skole nam povedali ake pera ceruzky farbicky uprednostnuju u nas to boli najprv ceruzky maped,castel ...farbicky sompotom malej kupila tie vysuvacie mala mi nemusela struhat iba vysunula a aj dobre kreslia aj tento rok bude mat tie...tuhy su lacne myslim do 1€ cize vymenis kedy chces aj aku farbu chces ...a co sa tyka pera najprv stabilo to nevyhovovalo potom tornado ...az ked sa naucili riadne pisat s atramentovim odporucila ucitelka pilot a to nam najviac vyhovovalo pretoze da sa zgumovat aj tento rok som jej kupila nove pilot pera hadam to uz ucitelia nebudu menit...myslim ze kazda skola ma svoje overene preto radsej byt tebou pockam 🙂dufam ze trochu pomohlo 🙂

fiffinkaa
15. aug 2013

trojhranné pastelky, pero tornado a stabilo..to nám nadiktovali na rodičku v máji, ostatné potreby kupuje škola, aby mali všetky deti rovnaké, čo sa mi zdá dobre a hlavne nemusím lietať po obchodoch, ale my si to samozrejme musíme zaplatiť 🙂

dada07
15. aug 2013

Ahoj. Najviac sa osvedcili kvalitne Kohinoorky nekupovane v Tescu, ale v normalnom papiernictve. Nelamali sa, kdezto ked sme kupili akekolvek ine, zastruhat ich bol neskutocny problem. Najlepsie boli tie hrubsie 3hranne, ale bol problem ich vopchat do peracnika, tak sme presli na tensie 3hranne.

nicky07
15. aug 2013

@kvojtanikova k tomu gumovaniu by som asi toľko ešte chcela, že my sme mali v prvom ročníku dosť problém s našou učitelkou. Staršia pani ešte komunistická škola. Podľa mna neskutočne velké nároky mala na prváčikov, denne päťminútovky, diktáty a len tak lietali trojky štvorky a päťky... Ked som otvorila žiacku knižku môjho prváka tak som mala pocit že je už aspoň siedmak podľa tých známok. No a pani učitelke sa nijak proste nepáčilo keď mali deti poškrtané v zošite, čo si myslímže ako prváci tak na to majú nárok ked sa písmenko nepodarí alebo omylom napíše malé kde má byť veľké ale uvedomí si tak dám do zátvorky preškrtnem a je to super že si to už v tej hlavičke malej uvedomilo a opravilo. No našej pani učitelke škrtanice a zátvorky vadili, jednoducho dala o stupen horšiu známku ako by bola inak. Gumovať ani zmizikovať v prvom ročníku nemohli ale pokial natrafim na taku podobnu učitelku aj vo vyššom ročniku tak myslím že gumovacie pero je pre dieťa tou najlepšou alternatívou. Lebo naozaj bolo mi vždy ťažko ked prišiel domov sklamaný z toho že pani učitelka mu dala horšiu znamku lebo mal šktrnuté...

kvojtanikova
15. aug 2013

@nicky07 tak to ano, suhlasim ze s takym pristupom by som aj ja ako matka asi kupial gumovatelne🙂 Ucitel moze komentovat zosit ziaka, moze mu povedat ze je to podla neho skarede ale urcite by nemal za upravu davat horsiu znamku. Je ine, ak zhorsi znamku u prvaka napr.za to, ze chybaju bodky na i alebo ma pismeno celkom iny tvar a male/velke pismena, ale pokial si to tvoj syn opravil, neviem preco bola na neho taka.

ivicak8
16. aug 2013

Ahoj,
naša mala mala zo zaciatku problem s drzanim pera v ruke, takmer ho obcas drzala ako keby v pästi. Snazila som sa jej ukazat ako ho spravne drzat, dat jej ho správne do ruky, no po cvili si ho znovu pretocila. Samozrejme jej klasicke atramentove nepisalo a vynechvalo. Kupila som jej potom na odporucanie pani ucitelky Stabilo pero a cvicili sme s nim doma, aby si nan zvykla. Pouzivala ho aj v skole a nakoniec si ho aj velmi oblubila. Navyse sa jej pacilo ze je ruzove 🙂 My sme so Stabilom velmi spokojni a kupili sme aj ich trojhranne farbicky.

demo
16. aug 2013

@mamadana2 ake pero treba kupit,to vam povie ucitelka. takze by som ho zatial nekupovala.

sakura77
16. aug 2013

Aj my trojhranne pastelky, voskovky a pero stabilo, ale tak najprv pisu len ceruzkami tak uvidíme potom.maly nema problem drzat aj normálne rovne pero tak snad to bude ok.ale tiez tu u nas dost spomínali to tornado.