Plač v škole

majoska
3. sep 2020

Dobré ráno, potrebujem poradiť, moja prváčka veľmi plače, nechce chodiť do školy , plače cez deň, pred spaním, viem, že je to len druhý deň dnes, ale aj viem, kde je problém. Do škôlky chodila v dedine, kde bývame a do školy som ju prihlasila v meste, kde nemá kamarátky, chcela chodiť do školy tu, s kamarátkami , lenže naša škola je otras, bez jedálne, žiadny školský klub a deti sa tu striedajú jeden týždeň ráno a jeden poobede kôli malej kapacite tried. Dala som sa externé na výšku a od októbra nastupem do práce, preto sme sa s manželom rozhodli dat malú do školy v meste. No teraz veľmi váham, celú noc som preklakala, ona je veľmi šikovná, do školy sa veľmi tešila a teraz takto . Myslíte, že si zvykne? Alebo mám ju preložiť späť tu ?

hettinka
3. sep 2020

@majoska jasne, že si zvykne. Nájde si kamarátku a bude fajn

janetinka27
3. sep 2020

@majoska ano zvykne, len asi tie zaciatky budu tazsie. chudatko. ale casom si najde urcite kamaratky, bude mat na vyber z viacerych deti. teraz si vsetky deti v triede budu niekoho hladat, takze sa urcite najdu 🙂

ibrunova
3. sep 2020

Aj môj plakal a za pár dní to prešlo.

nikaella
3. sep 2020

Neboj... moja plakavala dost dlho. Trvalo jej pokial sa adaptovala a nasla nejaku kamaratku. Zo skolkarskej triedy jej dali 3 chalanov, inak vsetko nove deti. Ale zas ona je taky placko... Ale zvykla si. Len jej stale rozpravat ze nech sa neboji ze si niekoho najde. Ze v skole je fajn.

simca06022011
3. sep 2020

@majoska zvykne si... moja sice neplakala, ale tiez isla takto z dediny, kde som ju nechcela dat do skoly, do mesta...

beronsche
3. sep 2020

@majoska hlavne by som zasla za triednou, vysvetlila situaciu a poprosila o pomoc.. Citlivy pristup ucitelky naozaj velmi pomoze..

mogaa
3. sep 2020

@majoska sama uvidíš...určite komunikuj s učiteľkou aby tolerovala plač...ono je pravda že prvák v škole by už plakať nemal, takže záleží ako sa k tou učiteľka postaví...ja by som pár dní počkala možno 2-3týždne a ak plače neprestanú, dala by som ju do škôlky v dedine....račej by som ju o rok dva preložila, keď už to bude lepšie zvládať....sama poznáš svoje dieťa, sú deti čo nemajú problém s nadviazaním priateľstva a aj také čo s tým problém majú.....aby dieťa nezačalo mať odpor ku škole len preto že tam nemá kamarátku....

majoska
autor
3. sep 2020

Ďakujem dievčatá, rozhodli sme sa ešte počkať, ako ste nám radili , Nelka sa do školy tešila, je veľmi šikovná , plače len kôli kamarátkam , že veľmi chcela chodiť do školy s nimi , no naozaj nie je možné ju tu preložiť , ak chcem ísť do práce