Počet učiteľov u druháka

dada07
4. feb 2015

Ahojte. Chcela by som sa spytat, kolko ucitelov ma Vas druhak/druhacka. Nas ma 5 a mne sa to zda privela.... Vdaka za nazory (ocenim aj prispevky ucitelov).

cairka
4. feb 2015

V druhej triede mali jednu učiteľku na všetky predmety, teraz v tretej majú 2. Jedna skupina 3 - angličtinu majú rozdelenú na skupiny a jednu skupinu má triedna, tam je aj moja a druhú skupinu má iná p. uč.

zuzkaanicka
4. feb 2015

@dada07 nepises, o ktore predmety sa jedna ... je dost casty jav, ze vychovy ucia rozni ucitelia-to je v poriadku, lebo je jasne, ze ucitel na prvom stupni sice ma byt pripraveny ucit vsetky vychovy, ale ak je jeden lepsi na vytvarnu, iny na hudobnu atd., tak je lepsie, ked kazdy uci to, k comu ma lepsi vztah ... je to lepsie aj pre deti, aj pre danych ucitelov ... no, a este je tam cudzi jazyk a ten zvycajne neuci triedna, ale jazykarka ... mne sa 5 roznych ucitelov nezda vela.

felycity
4. feb 2015

ahoj, aj my sme tak mali, lebo naša triedna pani učiteľka bola aj zástupkyňa tak nestíhala všetko a nemali sme problém..aspoň si deti zvykli v podstate od vyšších ročníkov ich to čaká tak či tak

demetria
4. feb 2015

Nas najstarsi syn mal v druhom rocniku na takmer kazdy predmet ineho ucitela. Bolo to privela, deti mali chaos a velke problemy aj s vyukou, aj s pomockami. Niektore nemali zosity ani po pol roku. Rodicovske boli tiez strasne, lebo triedna ich ucila len matematiku a slovencinu. Z ostatnych predmetov ich potom pretazovali, lebo chceli vykazat cinnost.
Pisali sme staznosti, dosiahli sme len mierne zlepsenie komunikacie, lebo dovtedy bol aj to problem.
U nas to bol dosledok toho, ze triedna dosiahla dochodkovy vek a napriek protestom rodicov jej znizili uvazok. Detom to nic nedalo, lebo tych ucitelov uz okrem toho rocnika nikdy nestretli, boli to ucitelia 1-4, takze ziadna specializacia na prirodovedu, vlastivedu...

bonaqa2013
4. feb 2015

Moje deti už v prvej triede mali 2 učiteľov. Syn v druhej triede mal triednu z 2 stupňa, ktorá ho učila len výtvarnú. Ostatné predmety iní učitelia. Na rodičovskom nevedela o deťoch povedať nič. Známky sme mali v žiackej. Ale to bolo dávno, ešte niekedy v roku 2002.

alusha
4. feb 2015

nas prvak ma styroch a je to v pohode, triedna uci zakladne predmety, anglictinu dalsi, nabozenstvo dalsi, telesnu zase ina ucitelka... a od druheho polroka pribudne informatika s dalsim ucitelom 😀

dada07
autor
4. feb 2015

Triedna ich uci matiku a slovencinu/citanie, informatiku a jednu hodinu tv (=16h z 24). Druhu TV maju iny sport s inym ucitelom. Dalsia ucitelka ich uci PDA a HV, tretia VLA, stvrta AJ, piata VV a dalsia etiku. Teda dokopy 7 ucitelov. Vadi mi hlavne ta PDA a VLA. Tam sa ucivo velmi prelina a synergia nikde.

barla5
4. feb 2015

@dada07 syn mal v druhom ročníku 5 učiteliek, teraz ako tretiak má 6. Rátam všetky predmety, aj angličtinu, informatiku, náboženstvo. Na niektorých školách majú angličtinu a informatiku až od tretej triedy, tak tých učiteliek môžu mať menej. S PDA a VLA je to svätá pravda, učia sa tam v podstate to isté. V tretej triede je to už lepšie, učivo je rôzne. Inak ja tiež nevidím výhodu v takom množstve učiteliek na prvom stupni, také 2-3 by bohate stačili.

ivett1
4. feb 2015

@dada07 naša mala v druhom triednu (MAT, SJa CIT, informatika,PDA, VYV, TV), ďalšia učiteľka ich učila HUV, tretia VLA, štvrtá AJ a piata etiku (náboženstvo) ... takže mali 5 učiteliek ...teraz v treťom majú tri ...(triednu, angličtinárku a etika/náboženstvo) ...
PS: ja si také niečo nepamätám, lebo my sme mali len jednu a viac učiteliek (na každý predmet iná) sme mali až na 2. stupni ...

jaaty
4. feb 2015

Dcérka je druháčka a má 8 učiteľov, v prvom ročníku ich mala tuším 5. Nikdy neriešila to, koľko učiteľov ich učí. 🙂

prasiatko30
4. feb 2015

V druhom rocniku mala zo 4 ucitelov a kebyze triedna nie je anglinarka tak asi 5 a potom este lektora anglicana raz tyzdenne - myslim si ze to nie je az tak vela aspon si zvyknu ze kazdy ucitel ma iny pristup nie je to na skodu

dada07
autor
4. feb 2015

Ďakujem za názory. Počet učiteľov je len jedna vec. Ďalšia je tá, že triedna hasí zastupovanie telocviku iných tried. Tzn, že aby niekto mal telocvik, naši nemajú M aSJ. Teraz sú lyžiarske, tak sú dva týždne bez triednej a učí ich bohviekto. Nie je to chyba triednej, treba to riešiť vyššie. Len som potrebovala poznať stav inde. 🙂 Celkom ma tie počty učiteľov na prvom stupni prekvapili. Potom je aký rozdiel medzi prvým a druhým stupňom? jeden učiteľ naviac? .-)

ivett1
5. feb 2015

@dada07 ja sa priznám, že mňa tie počty neprekvapili ...ale... šokolvali ... a predýchavam to dodnes ... bohužiaľ, neovplyvním to ... možno sa im takto bude ľahšie zvykať na systém výučby na druhom stupni...