Podmienky nástupu do 1. ročníka základnej školy

snehovagula1
7. feb 2015

Viete mi niekto povedat ako to je podla zakona, ked chcete dat dieta do prveho rocnika, musi predtym chodit do materskej skoly?co ak nechodi?ako to je?nezoberu Vam dieta do skoly?povinna skolska dochadzka je predsa povinna nie?Dakujem za info.

sisaha
7. feb 2015

@snehovagula1 ak dieta dosiahne vek, kedy musi ist do skoly, tak rodic je povinny sa na zapis dostavit. Do skolky chodit nemusi, moze mat vsak s niektorymi vecami problem, ak sa mu rodic nevenoval. Na zapise zistia ucitelky ci su v niecom medzery, pripadne odporucia pedagogicko psychologicku poradnu, kde dieta otestuju na skolsku zrelost. Ak budu odchylky, odporucia odklad.

snehovagula1
autor
7. feb 2015

@sisaha no dobre pojde o rok neskor, nedaju dieta aj tak do skolky ale bude s babkou, potom ale uz musi nastupit nie?nikto neskuma kde dieta je s kym je....?teda viem ze je teraz novy zakon ze matka musi nahlasit kde je diet a s kym ak nechodi do MS, ale ak tuto podmienku splni tak nikto mu nebrani v nastupe na ZS, tak?

sisaha
7. feb 2015

@snehovagula1 preco by malo ist o rok neskor? Len tak, alebo dali dieta testovat? Na zapis ist musi, ak dovrsilo vek 6 rokov do 31.8., a ked je vsetko ok, dieta moze nastupit

snehovagula1
autor
7. feb 2015

@sisaha ja myslim situaciu ze ides na zapis lebo musis, ale doporucia ti odklad, tak je zasa rok doma....a potom uz vlastne musi nastupit, ziadny odklad sa uz neda dat

sisaha
7. feb 2015

@snehovagula1 aha, tak som nepochopila celkom.. Inak v niektorych skolach existuje nieco take ako nulty rocnik. V niektorych pripadoch je to lepsie ako ostat dalsi rok v skolke, kde deti nenapreduju uz potom.

cairka
7. feb 2015

@snehovagula1 , je teoretická možnosť druhého odkladu, ale využívajú to už takmer výlučne u detí s nejakou diagnózou... Ten nultý ročník je fajn alternatíva.

bajana
7. feb 2015

@snehovagula1 predskolska dochadzka nie je povinna, dieta do skoly zapisu aj ked nechodilo do MS - asi to ta zaujimalo, nie?

snehovagula1
autor
8. feb 2015

@bajana ano to, tak to je....aj ked sa "vravi" ze by dieta malo ist pred nastupom do ZS do MS, ale nie je to povinne.....teda nie je to nikde v zakone

andrejka1974
9. feb 2015

skolka nie je povinna,ale ak chces dat odklad tak na to musis mat dovod a u nas sa vyzaduje aj dokl
ad z pedagogickej poradne a od pediatra ze odporucaju odklad ja som dala koli zlej vyslovnosti ale urcite nebude doma ale ju davam do nulteho rocnika kde bude mat navyse aj logopediu urcite nenechavat dieta doma a zapis musite absolvovat