Potrebujú 7-ročné deti pri kúpaní nonstop dohľad?

lilitela
30. aug 2019

Ja mám v tom jasno, keď som bola s dcérou na bazéne, prakticky stále som ju kontrolovala, či je ok. Materinské pudy. Objektívne a trošku s odstupom, myslíte si, že 7-ročné deti, čerstvo naučení plavci, čiže ešte žiadna 100% istota, ale už nepotrebujú nafukovacie pomôcky, potrebujú nonstop dohľad, alebo je prijateľné ich nechať na 2 minúty samých, zatiaľčo som na WC?
Skôr ma zaujímajú vaše postoje, či áno, či nie, a v závere ten väčšinový, koľko z diskutujúcich by nechalo a koľko nie.
Vzájomnou výpomocou medzi tými 7-ročnými, ak by nastal prúser typu kŕč do nohy a pod, som si neni istá.

hettinka
30. aug 2019

@lilitela ja sledujem aj 12-ročného. A pláva od 4 rokov celkom dobre. Teda teraz už na zo wc odbehnem.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
30. aug 2019

@lilitela Skor ti polozim otázku-aj doma, pri inych aktivitách dieťa nonstop mas na ociach? A myslis,ze ti to pomôže zabrániť nejakemu urazu, atd.,...? Ja chodím sama na WC od narodenia deti, nie som typ matky ze musim mat dieta na WC so mnou a ani moje deti nemali túto potrebu. A ano viem,je to len príklad. Stat sa moze hocico a môžeš stat vedla dietata. Trosku zdravého rozumu a ukľudniť sa a nevidiet za každym "rohom strašiaka".😉

zuzubb007
30. aug 2019

No neviem ja mám tiež skoro sedemročného a hádam do 15 tich ho budem v bazéne clevek nikdy nevie v ziadnom prípade nenechávam malé deti bez dozoru dokonca ani doma vo vani dlhšie ako minútu bez dozoru

mpg
30. aug 2019

Medzi 7 ročnými deťmi je veľký rozdiel - niektoré sú oveľa samostatnejšie (hlavne dievčatá), záleží aj od toho ako často chodí plávať, ale lepšie je mať istotu a ešte ho nenechávať samé.

pralinka86
30. aug 2019

Potrebuju. Staci par sekund a dieťa je pod vodou, zle sa nadychne, niekto ho soti neúmyselne.. A navyse, ani nevies ako sa 2min mozu zmeniť na 5. Nikto si ho nemusi všimnúť..

evittam
30. aug 2019

Tak my budeme asi za divných rodicov ako čítam. Nechali sme 11rocneho strazit 5rocnu sestru v detskom svete-voda tak deťom po kolená (ano ja viem aj v lyžičke vody da utopit) - cca 30minut bez nas...

ivkus
30. aug 2019

aky hlboky je bazen?

sissy27
30. aug 2019

@evittam tak zase bazén a domácnosť sú dve dosť odlišné veci. V bazéne by som 7 ročného bez dozoru nenechala. Za ruku ho držať nemusím ale mať ho na dohľad aby som v prípade potreby vedela skočiť za ním určite áno.
@lilitela

patka06
30. aug 2019

záleží od bazéna ak dočiahne na dno ...určite nepotrebuje strážiť každú sekundu
Deti potrebujú aj trošku voľnosti ..naučiť sa poradiť si aj keď nie je rodič na blízku

kristina2412
30. aug 2019

@lilitela asi by záležalo na hĺbke toho bazéna a tiež na tom či je bazén " verejný" kde je prítomný plavčík alebo kdesi doma na záhrade. Čo si pamätám tak sme s kamarátkou chodili samé na kúpalisko ako 10 ročne, to sme už plávali veľmi dobre. Sedem ročne dieťa by som ale ešte chcela mať pod dohľadom.

pralinka86
30. aug 2019

@evittam podla mna je ine nechať strazit a nechať same.. a teda jasné, hĺbka bazena tiez zavazi

evittam
30. aug 2019

@sissy27 Jasne. Suhlasim. Ale aj v domácnosti sa môže stať xy horších veci. Niekedy sa tu trosku preháňa to som tým chcela napísať.😉 A ano tiez mam obavu a strach o moje deti...dokonca viac ako moji rodicia v tom veku...

magic08
30. aug 2019

Určite by som 7 ročne čerstvo naučené plávať nenechala bez dozoru. Mam syna 6 ročného, pláva sám od 5tich a ešte ho pár rokov z očí nepustím ci doma alebo vo verejnom bazéne

dadulala
30. aug 2019

pokial ide o kupanie doma tak ano, nesedela som pri vani ked sa kupali, chodila som ich pozerat a vzdy som bola tak aby som ich pocula.V bazene v ziadnom pripade, ani minutu bez toho aby som ich stratila z oci.Nestala som vedla nich, ale sedela na kraji bazena. Obe deti vyborne plavu, starsi dokonca plaval aj zavodne ale aj teraz by som sa bala ho pustit s kamosmi sameho na kupko a to uz ma skoro 14r. Nie koli nemu, ale staci ze na neho niekto skoci, smykne sa, udrie hlavu...Este ze tento rok to este nechcel 😆

sissy27
30. aug 2019

@evittam tak ale v bazéne je to znásobené tým, že niekto druhý môže ublížiť, úmyselne alebo náhodou... raz sme boli s deťmi v bazéne, boli ani nie meter od nás, ale asi to pôsobilo, že sú samé... decká škôlkári, v kolese, detský bazén... a zrazu nejaký puberťák schmatol decko v kolese a ťahal ho preč, k partii svojich kamošov... o čo mu išlo aj sám zabudol, takú dostal po papuli a myslím, že ešte dlho mu do smiechu nebolo... pani odpadla na kúpalisku, pár minút trvalo, kým si niekto všimol, že sa neopaľuje na blbom mieste a v blbej polohe... proste bazén je oveľa rizikovejšie prostredie ako domácnosť.

sissy27
30. aug 2019

@kristina2412 práve som na kupku a úprimne, keby sa tu niekto začal topiť, tak plavčíci budú asi poslední čo si to všimnú...

kristina2412
30. aug 2019

@sissy27 My máme pri dome kupalisko a tým chudakom šéf nedovolí ani dychat nieto ešte odísť na wc🥴takú brigádu by som fakt nechcela. Asi závisí ako kde...

pribinak
30. aug 2019

Syn chodi na plávanie od babatka. Je skvely plavec. Bud sedím pri bazéne a chytám bronz alebo ležím na deke a on sa kúpe, len z Času na cas pozriem co robi bud s kamošmi, alebo so sesternicou
Je naučený ze ak vdýchne vodu ma ju vykašľať von, ist ku kraju a tak.
To je na kupku
Ak sme pri jazere ci mori, tak ho stale sledujem, to je ine
V bazéne mu na 100% dôverujem, ale jazero a more to je uz nieco ine
Ma čerstvých 9 rokov

sandri
30. aug 2019

Syn ma coskoro 6. Od 6 mesiacov chodi na plavanie (najprv baby plavanie, teraz uz klasicke). Realne plave od tohto roka, aj to sa dokaze nadychnut len raz - vie vyborne plavat pod vodou, ale ma problem zvladnut nadych a v plavani pokracovat. Napriek tomu ho bez problemov pustam do bazena, kam dociahne (voda mu je po plecia). Do velkeho plaveckeho bazena ma zakazane ist, hoci viem, ze keby tam nahodou spadol, tak sa na breh svojpomocne dostane. Verim, ze buduci rok uz bude mat plavanie zvladnute uplne a v tom momente plava na kupalisku sam - len mi musi oznamit, do ktoreho bazena ide.

marsmykkok
30. aug 2019

ak na kúpalisku tak určite by som trvala na tom aby vyšli z vody a kým budem na wc do vody neliezli, ak porušia na kupko viac nejdeme. ved na wc nejdeš každých 10 minút, ale raz za niekoľko hodín. doma vo vani alebo v malom nafukovacom bazéne by som nechala chvíľku aj bez dozoru

sisaka
30. aug 2019

U nás musia byt deti do 8 rokov bez ohľadu na to, či vedia plávať v bazénoch na dosah ruky od osoby, ktorá ich ma na starosti, táto osoba musí mat minimálne 16 rokov. Ak plavčík zbadá, že je vo vode dieťa bez dozoru dieťa musí vyjsť z vody a hľadá sa rodič, takze u nás by určite neprešlo mať 7 rocneho vo vode a odbehnúť si na WC.
Môj syn ma 11 pláva samostatne od 4 rokov, bez dozoru dospelých ešte v bazéne nebol, Tj - rodičia, jeho sestra (20 rokov), rodičia jeho kamarátov atď. sú v bazéne alebo pri bazéne a deti sledujú.
Ak idem preč od bazéna musí z neho vyjsť von, môže sedieť na okraji.
V domácnosti ani na ulici ho už dlhé roky nesledujeme, takze za nejakeho úzkostlivého rodiča sa nepovažujem

lenpi
30. aug 2019

Zavisi od miesta a dietata, napriklad nasho by som nenechala. Na druhej strane ot neznamena, ze som mu vkuse meter za zadkom, ale neriskovala by som nebyt tam, jeden nikdy nevie.

arcenciell
30. aug 2019

Nasa ma 10 a ma za sebou 2 plavecke kurzy, plava 100%tne ppreplava cely bazen takze tento rok som ju nechavala uz aj samu. Ale iba aby ona mala pocit ze je sama ja tajne nakukam kazdu chvilku 😀

vendulka80
30. aug 2019

Ja osobne nenechala. Radsej by som si isla ciknut do krikov ako si potom trepala hlavu o stenu ked sa nieco stane. To iste plati aj o malých deťoch v detských bazenikoch. A o kúpaliskách ani nehovorim. Pri debilite dnešných deti kedy jedno druhé naschval drží pod vodou alebo mu skoci rovno na hlavu a mamicky sedia na kávičke 50 metrov od bazéna nenechám bez dozoru ani svoju 10 ročnú.

alexandraalexandrova
30. aug 2019

Nechala by som dieta bez dozoru ak by som mala istotu ze respektuje moju poziadavku cakat sediac na kraji bazena kym sa z wc vratim. Ak by som v nom istotu nemala, muselo by ist z bazena von a cakat na deke.
@evittam stat sa moze vselico, vselikde, to je pravda...ale predsa je rozdiel medzi domacnostou ktoru poznas ako svoju dlan a v ktorej sa zdrziavaju ludia ktorych reakcie dokazes predvidat, kde poznas rizika, ako v bazene kde je kopa deti u ktorych nemas ani sajnu ako sa zachovaju, ci neublizia umyselne, neumyselne, to je jedno. Alebo ak dieta napriklad dostane krc do nohy, alebo epilepticky zachvat ( je to len priklad) a je vo vode, mas tam 100 % sancu ze sa stane nieco velmi zle az tragicke, ked sa to stane doma v detskej izbe, to riziko je podstatne nizsie...takze je to dost rozdiel. Ja som sa ako 10 rocna skoro utopila v bazene, lebo som stratila orientaciu a pritom som vedela plavat a nikdy predytm som nemala ziadny problem. Stat sa moze vselico, netreba to podcenovat...

evittam
30. aug 2019

@alexandraalexandrova Ja nic nepodceňujem. A uviedla som priklad. Aj v domácnosti ktorú ako pises poznáš na 100% sa moze stať hocico co by si v zivote necakala. 😉

junova
30. aug 2019

@sissy27 Súhlasím s tebou. Porovnať kúpanie doma a v bazéne je cez čiaru. Doma vo vani je dieťa samé v troche vody. V bazéne často hlava na hlave, 7 ročná sa asi nebude kúpať vo vode po kolena, okrem krča do nohy hrozi úraz. Dcéru nechtiac kopol jeden chalan do hlavy keď robil tam kotrmelce. Ja sama som sa topila ako 8 ročná keď ma rodičia pustili z očí.

abbey1
30. aug 2019

Na kúpalisku, v jazere, mori a podobne neexistuje, aby bola sama. Doma v bazéne ju nechávam samotnú len na nevyhnutnú chvíľu, keď behnem a wc. Ak je doma v bazéne s kamarátkami, nechávam ich aj sane, aké mám otvorené okno, aby som počula a priebežne ucha okná kontrolujem. Dcéra má 9.

vroni
30. aug 2019

Moje deti od štyroch rokov plávajú (mam na mysli, ze zvladaju nejaký plavecký štýl a preplávaju nim bazén, nie ze sa cvachtaju vo vode a ku dnu idú až po druhom zabere), takže sedemročne by som na ten odskok na WC samé nechala. Na kúpalisko by som ho samé nepustila.