Prečo sa musí odovzdať stará žiacka knižka?

krivan
12. dec 2015

ahojte, chcem sa opytat, ci ste sa s tym stretli
moje dieta malo v skole dzusovu nehodu a olial ako ziacku tak aj zrkadielko...teraz, ked sme zabezpecili nove, jasne, tak ma ucitelka ziada o odovzdanie starej ziackej knizky a toho zrkadielka. neviem preco, ale chcem sa spytat, na co to je? preco to chcu?
ma s tym niekto skusenosti?
dakujem

elise
12. dec 2015

Ak ste za nu tu obliatu zaplatili, tak je vasa, inak znamky maju v klasifikacnom harku a netreba ziacku vratit a aj zrkadielko, nie je na to pravny ani iny dovod.

katy2
12. dec 2015

Predpokladam, ze dieta nema zapisane vsetky znamky zo ZK do klasifikacneho harku. Osobne by som z toho vedu nerobila, ak nechces dat z ruky ZK, tak ju prefot a kopiu daj ucitelke.... Asi potrebuje zapisat znamky. Iny dovod nevidim. Som ucitelka, tak pisem z vlastnej skusenosti. Niekedy sa aj mne stane, ze do klasifikacneho harku prepisujem znamky zo ZK....

katka1981
12. dec 2015

Aj stare doklady musis odovzdat. Mne by to bolo jedno. Mozno nechce aby mala ziacku duplicitne.

ellen
12. dec 2015

priklanam sa ku @katy2 - dcéra tiež nemá v klasifikačnom hárku všetky známky, učiteľka nestíha, lebo je ich veľa.. denne donesie aj 2-3 známky, takže by som jej vyšla v ústrety, príp. sa rovno spýtaj, prečo to potrebuje ;) s úsmevom sa všetko rieši ľahšie :D

tomasko27
12. dec 2015

Otazka: Co je to to zrkadielko?U nas maju len ziacku.

sissy27
12. dec 2015

@krivan zrejme učiteľka nechce, aby mali tieto veci dvojmo - do jednej si bude dávať zapisovať len tie dobré známky a do druhej zlé a poznámky a potom rodičia prekvapení... možno sa niekto zasmeje, ale nebol by to prvý "šikovný" žiačik 🙂
@tomasko27 zrkadielko je malý slovníček, kam si deti zapisujú oznamy, odkazy medzi učiteľom a rodičom, prípadne poznámky o správaní, ospravedlnenky od rodiča a podobne... naši nemajú ani klasickú papierovú žiacku knižku - len internetovú a všetko viem prakticky okamžite a nezatají nič...

jaaty
12. dec 2015

ad 1) ..ak by sa také čosi stalo, učiteľke by som ju vrátila a nehľadala by som v tom nejaké "zvláštne" dôvody. Ak ju chce, nech ju má.
ad 2) ... neriešila by som to ako "rodinný problém" na verejnom fóre. Niektoré problémy sú skôr smiešne ako vážne.

horana
12. dec 2015

A nie je to jedno na co to chce, nech si to aj doma zaramuje na stenu 😠 . Naco to vobec riesis, dala by som jej to a hotovo. Ved co by som s tym ja robila? Zahodila to. Ked si to chce archivovat a zahlcovat sa takymi kramami, jej vec 😀