Prispôsobí sa 9 ročné dieťa na život v inej krajine?

nina88
28. okt 2013

AHojte, prosím o podobnú skúsenosť,nejakú maminku. Ideme sa sťahovať do Rakúska, len niekam od BA po Viedeň. Manžel pracuje už 3 roky vo Viedni a každý deň dochádza, ja idem na materskú,tak sme sa rozhodli,že sa presťahujeme bližšie k jeho práci,aby bol viac s nami a tak celkovo,v Rakúsku majú deti lepšie šance na život. Jedinú pochybnosť,ktorú máme, je naša 9 ročná dcéra, (tretiačka), ktorá odkedy vie,že by sme sa mali sťahovať do Rakúska,kde nerozumie reč a musela by pravdepodobne aj opakovať ročník,je úplne na nervy chúďatko. Stále plače... Otázne je,či je to len strach z nepoznaného,alebo čo ak ju to psychicky navždy poznačí?? Plánujeme am ísť od septembra, dovtedy ju ideme prihlásiť na intenzívny nemecký kurz,nech má aspoň základy,ale začínam sa báť,či je to dobré rozhodnutie.
Ďakujem za všetky názory a rady. 😉

nikolet_89
28. okt 2013

ahoj ja osobne si myslim, ze si dcerka zvykne je to pre nu tazke, nikoho nepozna, nevie rec. Mozno keby sa vam podarilo ist tam na vikend alebo na vilet ukazat jej, kde by ste zili ako to tam vyzera ake tam ma moznosti by sa jej do toho islo lahsie, prihaste ju na kurt nemciny a isla by som tam aspon 2 mesiace pred zacatim skoly ja osobne nech sa aklimatizuje a nieco na nu nalepi...myslim si, ze rovnako nestastna ako je tu bude aj tam je to dieta prisposobi sa rychlo 🙂

svano
28. okt 2013

Tvoje dieťa sa prispôsobí isto skôr ako ty. Jazyk sa deti učia veľmi rýchlo. Skôr by som sa obávala ako nás prijmú medzi seba, lebo pokiaľ viem rakúšania nás príliš v láske nemajú a vedia to dať patrične najavo.

posed
28. okt 2013

A čo tak si adoptovať černoška s Afriky?Ta zmena by asi bola tažka...

ullala
28. okt 2013

my sme sa tiez stahovali do zahranicia, ked som mala 9 rokov. jazyk som nevedela vobec a nejako sa na mna nalepil 🙂 bolo tam super, skor som hrozne prezivala, ked sme sa o par rokov museli vratit do tohto kocurkova