Problém s družinárkou

nika251
21. jan 2016

Ahojte! Rada by som sa opytala na nazor mamiciek, ci som zbyt9cne nastvana, alebo by to bralo viacero mamiciek tak ako ja!
Moj syn je druhacik na madarskej skole. Uci sa dobre, je velmi inteligentny, bezproblemovy, zivy, nema pevne priatelske vazby so spoluziakmi- cize este nema naj kamosa, bavi sa s kazdym. Sedi s dievcatom, pomahaju si, doplnuju sa, ucenie im ide fakt dobre, hlavne matika. Do druziny nech0di od prvej triedy- tusim decembre. Vybrali sme ho koli tomu, ze proste malo chodili von, napriek tomu, ze si 1,5 hodiny robili ulohy, doma si to vyzadovalo este ucit-cize ziadne detstvo, len skola- najma v zime! Maju dost narocnu skolu, celkove ta ZS ma povest narocnej skoly. Po case sme si spravili rezim, chodime von, plavat, chodi na sach! Proste sme si pochvalovali, ze je spokojnejsi, menej vystaveny.Teraz v druhej na vianocne predstavenie nam druzinarska trosku skodoradostne vyhlasila,ze syn nevystupuje, nema ani slavnost, lebo nechodi do druziny, nech si ponho prideme. Trosku chladny pristup, ale kedze maleho tonemrzelo, tak ok! Potom posledny den pred vianocnymi sviatkami, mali 6 hodin, nikde nevypisali ze mame prenho dojst skor, tak sme ponho sli ako zvycajne.Druzinarska sa tvarila ak9by zhltla citron, tak som sa spytala co je.. Vraj som mala dojst o 11,30! Nechapala som, ale nemala som chut sa hadat.. No a dnes..... Maju v triede 2 cigancata, v rocniku 4! Nie su zle, ale proste mama vybera smet9aky, u druheho -prepada! Cize povahovo-da sa, inteligencne- klasika! Nezvyknem na ne nadavat, lebo nie je preco, maly je k nim slusny, aj oni! Ale trochu sa od nich odtahuje lebo sa zle ucia- nebavili sme sa o tom, lebo nebolo preco! Len on sa taha k pokojnejsim detom, co sa ucia ako on, d9bre vychadza s dievcatami. Dnes som sa ho pytala aky mal obed a co bolo.. Nejako sa rec dostala k teme, kde sedi. Povedal, ze pred troma dnami no druzinarska- brava ich o 11,30 na obed- presadila do spolocnosti 4 ciganceniec z r9cnika a este jednou spoluziackou, ktora sa s cigancencami kamarati!Ukamenujte ma, ale nasrala som sa!!!! Nechapte ma zle, obaja s muzom podnikame, mame VS, cize fakt nenachadzam suvislost s tymt9 usporiadanim! Ako to vidite? Co by ste spravili? PS- ak mate pocit, ze som nejaky rasista, nemajte- som slusna ku kazdemu, kto je slusny ku mne, detom kamaratov nevyberam, v rodine mame ciganku, ktora sa privydala- sesternica ma VS, cize v pohode! Ale nechcem aby deti syna supli do jedneho vreca s prepadajucimi!!

veronikapodolska
21. jan 2016

mne by to vadilo rovnako ako tebe, asi by som sa išla porozprávať s vychovávateľkou, ak by nepomohlo tak rovno s riaditeľkou 😉 príde mi to akoby mu robila naschvál pretože nechodí do družiny 😒

veronikapodolska
21. jan 2016

inak tiež nie som rasistka, v detstve som sa hrávala s detmi romskeho pôvodu zo susedstva aj do školy som s nimi chodila a všetko bolo OK.

nyusika
21. jan 2016

@nika251 kolko deti nechpdi do druziny ? ak len tito, co ich dala k jednemu stolu, neviem, asi preto, aby mala system.
ale straaaasne by ma to sralo, vazne...ak viac, hned by som sa sla stazovat

moni244
21. jan 2016

Ani nie ze rasistka, skor ti dost zalezi na postaveni v spolocnosti a na priateleni zo seberovnymi, pozor na to.
Pytala si sa, preco ho presadili? Ci klasika ani sa neopytat a len robit zaver?

nika251
autor
21. jan 2016

Len dve- moj syn a to druhe dieta, ktore je s nimi!

pribinak
21. jan 2016

Tvojmu synovi to vadi? No lebo ak nie, nechala by som to tak

nika251
autor
21. jan 2016

Nie, nepytala-este! Dozvedela som sa to dnes! Zajtra maju len 4 hodiny, idem ponho tak, ze budu na obede. Ak bude sediet znovu tam, tak mienim zakrocit! Dnes je rodicko, ale chcem tomu dat este den, ci nejde o nahodu. Malemu som povedala, nech si zajtra skusi presadnut. Ak to pojde, tak ok, ak nie tak narobim skrabot.. Len som chcela vediet, ci nie je moja reakcia neprimerana!

lubiss
21. jan 2016

to ze deti co nechodia do druziny tak sa nezucastnuju vystupeni z toho si nic nerob ani moj syn nemal a nesiel na karneval lebo nechodi do druziny co sa cudovali vsetci ze preco takto distancuju ostatne deti hold...kasleme na to...a co sa tyka toho druhého asi by mi to tiez vadilo...a mozno druzinarka zmysla tak ze cigancence nechce distancovat a aby deti videli ze sedia aj s "normálnymi ziakmi"...aby neboli odstrkane ze su cigani bohvie no ..a posledna vec osobne mne pride divne ze vam neoznamili ze deti pred vianocami koncia skor je to pravidlom a nam to aj mailom poslali pre istotu aj do ziackej knizky napisali...

sardinka335
21. jan 2016

@nika251...dieťa, ktore nenavštevuje školsky klub proste nemame na starosti, zazvoni a do škd idu len deti, ktore su prihlasene. ostatne domov ..takze trošku tam nechapem ze prečo družinarka rieši tvoje dieťa....ked škd nenavštevuje.Aj akcie v ramci škd sa tykaju len deti, ktore navštevuju škd...to sa tyka aj besiedok, karnevalu atd... Čo sa tyka tých cigančeniec neviem....mozno inde nebolo miesto a tak ho musela niekde posadiť, neviem tažko sudiť...

nika251
autor
21. jan 2016

@pribinak maly nepovedal nic, ale uz to ze to spomenul znamena, zemu to vrta v hlave! Ako som pisala, v triede ich spolocnost nevyhladava. Nechat to tak nechcem, oeby to boli jeho kamarati- este chapem, ale aby ine deti nechali, posadili ich spolu a k nim syna!

nika251
autor
21. jan 2016

@sardinka335 na obed chodia o 11,30 po 4 hodine. 4 dni v tyzdni maju 5 h9din, cize po 0bede sa vratia na vyucovanie..

sophieeee
21. jan 2016

@nika251 u nas v skole to tiez tak fungovalo ze slabsich ziakov davali k tym lepsim a asi si mysleli ze si budu navzajom pomahat.. na vasom mieste by som sa opytala syna ze aky je medzi nimi vztah ci spolu dobre vychadzaju lebo to je hlavne ze ci je syn spokojny.. a ked nie tak povedzte ucitelke ze synovi sa darilo lepsie ked sedel s tou jeho kamoskou lebo je proste rad s dievcatami

nika251
autor
21. jan 2016

@lubiss tie besiedkysu ok,popisovala som skor sposob ako to druzinarska podala! Samozrejme, je ok ak sa nezucastni, len nam to podala akoby bol tym potrestany!

sissy27
21. jan 2016

@nika251 ak dobre rozumiem - tak pri obede sedel / sedí tvoj syn s cigánčatami - a v čom je problém? ak teda ako tvrdíš - nie si rasistka - tak ti môže byť srdečne jedno, ako im ide učivo, veď sedeli pri obede... robili synovi zle? nechutilo mu v ich spoločnosti jesť? družinárka len pretrhla nejaké kastovanie na premiantov a "tých druhých" ... možno dúfa, že na "tých druhých" sa nalepí niečo z tvojho syna, že budú chcieť byť ako on a zlepšia sa... ako ja neviem, aké máte usporiadanie v šk. jedálni, ale zrejme to vychádza tak, že niekto s nimi sedieť musel, tak holt vyšlo to na tvojho syna a ešte iné dieťa... dnes sa budeš sťažovať ty, zajtra ich posadia s inými, tí sa tiež budú sťažovať a takto to pôjde dookola a keď sa konečne všetci prestriedajú a posťažujú, tak cigánčatám dajú misky na dvor a bude pokoj, že?
btw. - to, že tvoj syn nevystupoval na vianočnom večierku, asi má svoje opodstatnenie - ak nechodil do družiny, kde to deti nacvičovali, tak asi nemal veľmi čo predviesť...

nika251
autor
21. jan 2016

@sophieeee v triede sedi s dievcatom- to je ok. To neprijemne usporiadanie je v jedalni. Mam pocit, ze je separovany od ostatnych, akoby patril medzi prepadajucich, co je strasne, lebo je fakt dobry ziak!

sardinka335
21. jan 2016

@lubiss lubiss prepáč, ale ako ze dištancujeme ostatne deti? Ty tiež prideš niekde na akciu alebo neviem sedenie, kurz proste niečo kde nie si prihlásená alebo si sa aspon neohlasila či mozeš prisť? Asi tažko...
na tých akciách sa často davaju aj nejake lizatka, neviem pera...proste potrebujeme vedieť priblizný počet ziakov plus minus a koho tam vlastne mame - za tie deti nesieme zodpovednost a preto nemozu len tak sa tam zjaviť. Ale ak sa niekto ohlasi ze ma zaujem a chce tak nie je problém prist. Samozrejme na kazdej škole je iný ,,uzus,, ako to robia....ale to ze pošlem dieťa domov, ktore jednak nechodi do škd a jednak ju nema ani zaplatenu mi pride uplne normalne.

sophieeee
21. jan 2016

@nika251 ahaa asi som to zle pochopila prepac.. a v tej jedalni to je taky problem? Ved tam travia max pol hodinu nie?

sardinka335
21. jan 2016

@nika251 a nebolo to len v ten den ze tak sedeli? či je to na furt?

nika251
autor
21. jan 2016

@sissy27 ak by chcela fakt spravodlivo zaclenovat, vprvom rade by nesedeli cigancence same, ale rozhadzane po zvysnych stoloch! To by bolo fer! Oni su zvlast a medzi n9mi moj! Ako by sa to pacilo tebe? Skus sa vzit!

nika251
autor
21. jan 2016

@sardinka335 ak maly dobre vravel, je to uz cely tyzden, ale prave koli tomu, ze si chcem byt ista, to zajtra chcem aj vidiet.

majulka0509
21. jan 2016

No v nasej skole mozu na karneval, besiedky, chodit aj deti,ktore nenavstevuju skd, takze to asi zavisi od pani vychovavatelky..a napr.moja dcera chodi s nimi na obedy, a potom ide hned domov, pretoze nechce chodit sama..asi mame uzasnu pani vychovavatelku 🙂

nika251
autor
21. jan 2016

@sophieeee ano, pol hodinku pocas ktorej si zvysok rocniku urobi nazor kto kam patri... Deti su krute a robia rychle za ery, najma ak daktorym doma hovoria ze cigani su taky a taky. Poto samozrejme, kazdy kto sa s nimi kamarati, patri k nim! Tieto cigancence fakt nie su divoke, len zial, uz sa roznieslo ze sa zle ucia a prepadnu...

sissy27
21. jan 2016

@nika251 no vieš, ja naozaj rasistka nie som, takže by mi to absolútne nevadilo a ako si poznám dcéru, tak jej tiež nie... nehraj sa na chrumkavú, proste vadí ti, že tvoj dokonalý syn musí sedieť pri jednom stole s cigánčatami, aj keď teda žiadne konkrétne problémy s nimi nespomínaš... len si niekoľkokrát vyzdvihla, že oni sú cigáni, majú horší prospech, mama vyberá kontajnery (ako keby za to deti mohli), ale zato tvoj syn sa výborne učí a vy máte vš vzdelanie... lebo pri tom tanieri polievky je fakt podstatné, kto ako napísal písomku z matiky... keby cigánčatá sedeli pri stole s niekým iným, tak ťa vôbec nebude trápiť nejaké spravodlivé začlenenie v kolektíve... ozaj ako keby to malo tvojmu synovi ubrať na kráse alebo čo...

saskarisko
21. jan 2016

@nika251 - a nedala ho sediet ku nim len kvôli tomu, ze tak ako tvoj syn ani tieto deti nechodia do SKD?

maslenka47
21. jan 2016

@nika251 osobne si myslim, ze tvoja reakcia JE neprimerana. Ani nie tak to, ze ti "vadi" s kym sedi dieta pri obede, ale reakcie na druzinarku. A nie len tato, ale celkova tvoja reakcia na druzinarku. (Naozaj, deti v druzine nie su na to, aby ich tam niekto vzdelaval a pomahal im s ulohami, ale na to, aby pod dozorom pockali na rodicov kym pridu z prace! -- A je ocakavatelne ,ze tvoje dieta na nejakej akcii vystupovat nebude, ked sa nezucastnovalo pripravy. Nechapem, cakala si snad nieco insie? A ak ano, tak si sa predsa mohla s druzinarkou dohodnut, nech ho zaradi do programu...) Ty SAMA si si ju posadila do role nepriatela.

Zvazila si moznost, ze ho proste posadila kde bolo miesto, lebo ostatne deti si vybrali kolektiv u stola sami podla kamaratstiev? Sama si pisala, ze tvoje dieta sa nejak extra nekamarati s nikym.... Navyse nechodi do druziny, takze je pravdepodobne, ze ho decka (aj s tym dievcatkom) nepriamo vylucili z kolektivu; tak isto, ako tie romcata.

lubiss
21. jan 2016

@sardinka335 ked je raz skolsky karneval co ja viem pre prvakov tak by podla mna mali byt pozvaní vsetci a to ci uz niekto chce prist alebo nechce je na kazdom vzlast....ale nie ze vy mozete a vy nie! mna to napríklad mrzelo a mrzelo to aj kamosku ktorej syn do druziny chodi a mohol ist....cukriky pera?? a to je taky problem vyzbierat predtým po 3 eura ci co ? :D ty to beries zo svojho pohladu ja zo svojho...

agnes9
21. jan 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

pokial nie su s nimi nejake problemy tak si myslim ze to zbytocne riesis. Mozno ani ta druzinarka sa nad tym nezamyslala ako ich dala sediet..

pribinak
21. jan 2016

No a ublizuju mu tie ciganske deti nejako? Ak to synovi nevadi, neriesil to nejak extra, tak Ja by som to tak nechala
Mozno nieco aj od nich pochyti a v buducnosti vyzivne
Popisujes ho, ze nema extra kamosov, inklinuje skor k dievcatam, takyto chlap I su casto tercom posmechu ci Sikany, ale ked sedi s ciganmi a este s vacsimi, tak to si Len tak hocikto netrufne

nika251
autor
21. jan 2016

@saskarisko nie, jedno je z inej triedy, dve chodia do druziny

nika251
autor
21. jan 2016

@maslenka47 ako som pisala, vadilo mi ucenie od 8.00 rano,do 15.00 a pol hodina pohybu plus ucenie doma! Vyhovuje nam to tak, ze dojde po vyucovani, nauci sa a ideme von. Je to moja volba, nehnevala som sa, takze tvoje podozrenie na mieste nie je 🙂. Je to o volbe toho co nam viac vyhovovalo a na co mam pravo🙂.
@pribinak
@pribinak nie tak🙂🙂🙂 Len rad kurizuje, dievcata homzas maju radi, ale nemyslela som to tak ze je podievceny🙂. Len ho proste holky radi rozmaznavaju🙂 Tercom vysmechu nie je. Myslela som to tak, ze este nema naj kamarata, berie ich len ako spoluziakov