Problémový prváčik. Ako to riešiť?

andrebeka
14. apr 2008

Ak mate podobnu skusenost akoby ste to riesili vy.Syn je prvak doma je velmi dobry ale v skole cez vyucko neustale vykrikuje,blazni sa snazi sa byt stredobod pozornosti som stoho zufala lebo inak sa mu celkom dari.Nebijeme ho neuznavam to.My s manz.sa vela hadame a ked sa nahodou nehadame je u nas tazky vzduch.Mam len 1dieta a hladam priciny jeho spravania.Je to nasim vstahom alebo tym ze je sam.

rinuska
14. apr 2008

Ahoj andre , možno by ti vedela poradiť detská psychologička , ale myslím , že by to mohlo byť vašim vzťahom . Ak je u Vá s dusno , dieťa to cíti a nechce prilievať olej do ohňa , aby sa to nezhoršilo , tak je radšej ticho a utiahnutý . A v škole sa uvoľní a je sám sebou. Môže to byť tým .
Náš malý bol v škole tiež poriadne živý , ale to bol aj doma. Skús to riešiť s manželom , alebo najlepšie , keby ste sa so synom porozprávali obaja a skúsili prísť nato , čo ho trápi. Dieťa veľmi trpí zlým vzťahom svojich rodičov.

andrebeka
autor
14. apr 2008

Dakujem rinuska.Uz som snim u psychologicky bola ale nejako nam nepomohla rozpravala len otom ako sa mame s muzom lubit a nehadat sa.Nepripustala nic ine len si hudla svoje o uplnej rodine ze aj ked je to zle ale ze je. A vzdy je to lepsie ako neuplna.Neviem co mam robit lebo uz mam tych hadok dost a najviac mi zalezi na synovom stasti.My s manz.sme obaja divoky a bez hadok to u nas nejde.

rinuska
14. apr 2008

No neviem , či zlá rodina je lepšia ako neúplná ☹ A je to medzi vami naozaj až také zlé? V čom je Váš najväčší problém? Ak sa má dieťa stále stresovať , asi to nie je dobré pre jeho vývoj. Ak nemáte nádej na zlepšenie , tak sa nejako rozumne dohodnúť , aby to bolo pre malého čo najmenej bolestivé. A čo hovorí na správanie malého muž?Chce to vôbec nejako riešiť? Videla som , že i založila aj tému o rozvode , tak to asi medzi vami bude vážne.

liana
14. apr 2008

chlapček zjavne vníma celé správanie rodičov a tak sa vybíja v škole. v inej téme si písala že máš problém s manželou aj s vlastnou neverou, tak sa nečuduj, že synček to vníma a dáva to takto navonok. V prvom rade je usporiadanie vzťahov, tie deti vnímajú oveľa citlivejšie než dospelí, ktorým je častokrát všetko jedno, hlavne že oni sa majú dobre. Psychologička dobre radila, aby ste to riešili najskôr medzi sebou a tým pomôžete synovi najviac. Nie chlapec má problém, ale jeho rodičia 😒 ak to vo vašej rodine nejde predsa len nijako usporiadať ( vyhľadali ste aj vy sami lekára, poradňu, prebrali si všetky možnosti) tak sa naozaj rozveďte, lebo je lepšia rodina neúplná, ako tá, kde sa dieťa bojí vracať.

andrebeka
autor
15. apr 2008

Ahojte asi vas vsetky sklamem ale tema o nevere nebola moja vlastna skusenost.Bol to problem mojej kamosky ktorej mamzel sem-tam zabludi na tuto stranku.A tak som to zobrala na seba.Problem s prvacikom je moj a ja dakujem vsetkym ktory sa mi snazili poradit.

tajga
26. jan 2013

@andrebeka jasné že sa problémy v rodine odzrkadlia na správaní dieťaťa, druhá vec je aj školská zrelosť a postupné navykanie si krpca na školský systém .