Problémy s 8 ročnou dcérou

adamko2014
6. okt 2015

Ahojte mamičky, dcérka má 8 rokov a problém začal pravdepodobne narodením nášho syna, ktorý má teraz 1,5 roka. U dcéry sa zhoršilo správanie, doma aj v škole, pani učiteľka si ma po rodičovskom pravidelne necháva v triede a pýta sa ma, čo sa s ňou deje, často je smutná, nechce sa kamarátiť so spolužiačkami, je zanovitá, tvrdohlavá...má pocit krivdy...pravdou je, že to má aj v povahe (zdedené). snaží sa byť najlepšia, so všetkými súperí (vrátane mňa ako rodiča) a keď sa jej niečo nepodarí, veľmi tým trpí, trápi sa...musím podotknúť, že sa učí na jednotky, s učením zatiaľ problémy nemá...skôr so spracovaním toho, že je niekto lepší ako ona...je to veľmi náročné niečo jej dohovoriť, pretože nechce počúvať...často sa pýta, či ju máme radi, preto si myslím, že by to mohlo mať súvislosť s narodením syna, keďže predtým jej bola venovaná všetka pozornosť. nechcem, aby sa trápila...prosím o radu, či máte podobné skúsenosti a čo s tým.....

sammy
8. okt 2015

@moni73 Nie, v pohode, boli sme u klinickej psychogicky v 3 a v 5 rokoch, no okrem nadpriemernej inteligencie nediagnostikovala nic. Keby som dostala odporucenie na fakt dobreho detskeho psychologa, aj by som s nou sla, no len tak hocikomu neverim...