Prváčik od septembra 2015

beatrix1985
2. jan 2015

Ahojte od septembra môj jediny syn ide do prvej triedy a trosku sa toho obavam ako to zvládne .

bonaqa2013
2. jan 2015

@katka1981 závisí to od riaditeľky. Syn na ZŠ mal v každom ročníku inú triednu učiteľku. - do základnej školy chodil len 4 roky, potom odišiel na osemročné gymn. A vrchol bol v 2 triede, kde mal triednu čo ho učila len výtvarnú a nevedela nám povedať nič o deťoch.

katka1981
2. jan 2015

@bonaqa2013, ved to

bonaqa2013
2. jan 2015

@nikawero12 prečo si tak blbo zareagovala - to som teda nepochopila. Asi podľa hesla : Útok je najlepšia obrana.

bonaqa2013
2. jan 2015

@katka1981 moja dcéra je teraz prváčka a tiež sme nevychytali neviem akú učiteľku. Tiež ma svojimi metódami a známkovaním vytáča -- ale so synom sa len zasmejeme, povieme dobre pani učiteľku treba poslúchať a jednoducho hádam vie čo robí. najnovšie sa dala prvákom učiť poéziu, alebo prózu na Hviezdoslavov Kubín. Neviem kde to nabrala, ale dobre, naučíme sa....

adka12
2. jan 2015

Ahojte baby, moja má v júny 6 a tiež ju chcem dať do školy tak ako jej ročky vychádzajú. Ale v škôlke všetky takéto "mladšie" deti chcú rodičia nechať. Čo si o tom myslíte? Lebo argument "chcem svojmu dieťatu predlžiť detstvo" u mna neobstojí.... V nasich casoch nikto toto neriešiel, ked sme mali 6, išli sme do školy a hotovo, žiadny odklad... Ostala som trošku v šoku z tohto prístupu... Čo si o tom myslíte? Koľko rokov budú mať vaše deti v septembri?
Ďakujem

tamulik
2. jan 2015

Ahojte, aj my mame doma buduceho prvaka. Tiez sa obavam ako tam obsedi , kedže je hyperaktivny 😒 . Davame ho do skoly ktora je k nam najblizsie , a kde chodi aj starsi syn. V skole budu dve prvacke triedy , v jednej ma byt ucitelka a v tej druhej ucitel. Tak rozmyslame ku komu. Ci k ucitelke typu babka, ktora ho pomazna ( co si on vyzaduje) , alebo k chlapovi pred ktorym bude mat respekt.

@beatrix1985 my sme boli dolne zubky trhat u zubara , aj ked sa este velmi nekyvali ale v vzadu za nimi mu uz vyrastli trvale zuby. Kym budu celkom von tak by sa mu mali pekne vyrovnat.

bianca
2. jan 2015

pripajam sa do klubu.Aj nas caka zapis a mam velke obavy.Mala je ADHD ,neaky basnicky a podobne veci ju vobec nezaujimaju,skor je pohybovo zdatna.

hausknechtova
2. jan 2015

@drakvak boli sme u psychologičky ta povedala ze mala je hrva ako ostatne deti v jej veku zo školysom ju zobrala kvoli tomu že som nechcela aby učitelka na nej sedela a nakoniec ju nechala prepadnut ono sa to zacalo hned od druheho dna co boli deticky v škole stale sa stažovala len na tu moju ale nevadi pojdeme v septembry bude mat urcite inu a dufam že bude lepšia

tamulik
2. jan 2015

@bianca a to jej uz v skolke diagnostikovali ADHD ? My mame potvrdenu hyperaktivitu a dufam ze nic ine nam k tomu nedodaju 😝

hausknechtova
2. jan 2015

@bonaqa2013
@katka1981 ved bude mat druhu tak dufam že to bude lepšie

beatrix1985
autor
2. jan 2015

@adka12 mala je septembrova, nesla v 6 ale az v 7, mala o rok prazdniny viac. Teraz je to trosku cudne, ved ma 14 a podla rovesnikov, ma uz koncit 9 triedu, ale takto je len 8. Teraz ide syn do prvej a bude mat 6,5 roka, kedze teraz vo februári bude mat 6.

nikawero12
2. jan 2015

@bonaqa2013 to, že si nepochopila čo som písala je tvoj problém, ja to už tretí krát vysvetľovať nebudem 🙂

bohjelaska
2. jan 2015

@bonaqa2013 Kubína sa už od minulého roku zúčastňujú aj prváci, je to v propozíciách

brunkova
2. jan 2015

@adka12 Ahoj, moja dcera ma na konci jula 6 rokov.Zucastnime sa zapisu a uvidime co povedia pri zapise. U nas buducich prvacikov bude 21, pokial viem, nikto nedava odklad. Mame este nedostatky, sama som zvedava ako to dopadne.

beatrix1985
autor
2. jan 2015

ja sa aj obavam, ako to ja zvládnem

mirkakab
2. jan 2015

@adka12 ahoj, moja staršia je augustová a dala som ju riadne do školy. záleží na dieťati, mne odklad neodporúčali. chodia s nou 2 dievčatá, ktoré sú o 14 mesiacov staršie a učia sa horšie. (teraz sú tretiačky). Dcera je jednotkárka a dokonca iba ona a ešte jedna (zhodou okolností tiež augustová) postúpili na pytagoriáde. Ty si svoje dieťa najlepšie poznáš, ale osobne by som asi odklad neriešila, pokial ťa vyslovene učitelka na to neupozorní. Druhá dcera je májová, tá ide teraz do školy.

emilia25
2. jan 2015

Ahojte tak aj ja budem mat prvacika doma.druhy bude predskolak a treti pojde prvy krat do skolky.a ja po vyse 7 rokoch do prace.tak sa moc tesim ale aj bojim zaroven.

bianca
2. jan 2015

@tamulik ano v 3 rokoch a potom v 5

katka1981
2. jan 2015

@bonaqa2013, vies co, ale uz v skolke sa deti ucia basnicky naspamat, tak asi je to ok. Dnes som v Panta Rhei videla knizku, ze by mal vediet predskolak a boli tam normalne priklady scitavanie, odcitavania, ja verim, ze su deti, kt. vedia citat, pisat, pocitat ako 5 rocne, kamoskina 4 rocna pekne pise, ale ked to dieta nmebavi, tak ja neviem priklady ratat pred nastupom do skoly, no neviem......

katka1981
2. jan 2015

@bianca, ten problem s basnickami s diagnozou ani nemusi suvisiet. MOja je zdrava, inteligentna ale ked nacvicovali na besiedku tak to bolo pre nu otrasvne a rovnako aj pre jej spoluziacky. Inak teraz to neber prosim ta osobne, ale citala som nejeden clanok ze najnovsie sa vymyslaju diagnozy, len aby farmaceuticky priemysel zarabal. Nejdem spochybnovat, ze tvoje dieta nema ADHD, len ti chcem dodast optimizmus, ze sa to moze zlepsit a nebude mat ziadne problemy. Kamoska ma syna, kt. sa sam 4 rocny naucil ciutat, a je druhak a stale sa s nim musi ucit, lebo sa mu nechce, na vsetko zabuda, vzdy musi volat jeho spoluziacke, ze co si maju priniest, stale meska, lebo sa suchce.... ale zlaty chlapec, sikovny. Uvidime ako bude, ale stres nikomu nepomoze, treba dufat, ze to bude dobre.

bonaqa2013
3. jan 2015

@katka1981 samozrejme že existujú. syn pred prvou triedou vedel čítať, písať, počítať aspoň do 500, vedel všetky hlavné mestá Európy.... prvú triedu presedel. Učiteľka nevedela čo s ním. Potom odišiel na 8 ročné gymn. - tam sa mu veľmi páčilo, sú tam troška vyššie nároky. V súčasnosti chodí na VŠ.

bonaqa2013
3. jan 2015

@nikawero12 neviem načo sa pripájaš do diskusie, keď reaguješ agresívne, útočne. Na také reakcie tu nie je nik zvedaví. Skús tam rozprávať s najbližšími a uvidíš akí budú nadšení.

bianca
3. jan 2015

@katka1981 ja som nenapisala ze to ma neaky suvis.A prosim ta,ako moze na to farma biznis prosperovat ked sa to niako nelieci?Teda ak niesu deti umiestnene pre tuto poruchu v neakom zariadeni,no to uz musi byt velmi tazky stupen.
Nam naopak psychologicka odporucala po testoch malu predcasne zaskolit .Ale nebola zrela podla mna no teraz sa meni kazdym dnom.Tie basnicky som spomenula len preto,ze kazdy tvrdi ze vramci zapisu ma dieta povedat neaku basnicku.Ona ziadnu zrejme nevie.Nebavi ju to vrcholne,Pesnicky ano no basen je totalny kamen urazu.

drakvak
3. jan 2015

@adka12 Mam v triede 3 augustove dievcatka,vsetky velmi sikovne,ziadny odklad nepotrebovali,jedna ma trochu pomalsie tempo hlavne pri pisani,ale inak super. Zbytocne odklad netreba davat ani letnym detom a dievcatam uz vobec nie, nevidim dovod,ak je dieta na skolu pripravene... a detstvo maju stale, k detstvu patri aj skolska dochadzka 🙂

beatrix1985
autor
3. jan 2015

mozem sa opitat kedy sa robia tie testy, ci je zrely do skoly

klya
3. jan 2015

@beatrix1985 Testy nám robili v škôlke asi týždeň pred zimnymi prázdninami. Sledovala sa čistota reči, slovná zásoba a schopnosť plniť úlohy podľa slovných pokynov. Podľa výsledkov je malá pripravená. No napríklad ja mám aj tak trochu obavy. Oproti ostatným deťom, ktoré sú o rok aj viac staršie, je ešte taká detsky naivná. A zdá sa mi, ze niektoré deti z triedy si to aj patrične užívajú. Niečo jej nakukaju a slečna im na všetko skočí ☹ No a toto veru žiadne jednodňové testy neukazu 😉

katka1981
3. jan 2015

@bianca, pretoze sa vymyslaju nove psychiatricke diagnozy, len aby do ludi cpali lieky. Ja nehovorim, ze to je prave vas pripad. A osobne si myslim, ze ak dieta neznasa basnicky, nemusi mat ziadnu diagnozu, neber to osobne. Mne len vadi, ako sa vyzaduje od deti aby boli take a hentake. Ako som sa ja trapila, ze kamosky maju deti a zboznuju puzzle a v tom veku to moju vobec nezaujimalo, alebo ako miluju odrazadlo a moja nie.... Na deti su kladene neskutocne naroky v dnesnej dobe. Ja som tiez na malu narocna, ale nie v tejto oblasti, snad mi necvakne ked nastupi do skoly.

katka1981
3. jan 2015

@bonaqa2013, beriem, su rozne deti, my mame vysku cela rodina a nikto taky genialny nebol. Moj muz ma dve a neviem o tom ze by vedel citat skor ako nastupil do skoly. Pre mna toto meritko nie je. Su deti, kt. bavi ucit sa, je to pre nich hra. Ak to dieta nebavi, rodic s tym nic nenarobi.

bianca
3. jan 2015

@katka1981 ale ved ja nepisem ze by malo ADHD neaku suvislost s basnickami.Len to ze ich nema rada a ze sa ich nechce ucit.A na druhej strane si myslim ze je tu skor tlak zo strany pedagogov.To martirium co sme si presli neprajem nikomu.Za kazdu cenu urobit s dietata neprisposobive.Neviem kolko krat som pocula ze potebuju posudok o tom ze je dieta ADHD a ze je nutne ho integrovat.A to treba potom znizit pocet deti v triede viete pani.....a treba jej lieky na ukludnenie......... no proste bludny kruh.Jedna psychologicka sa smiala v troch rokoch ze co su to za odbornicky a druha v 5 rokoch gulala ocami,spravila testy a poslala nas predcasne do skoly.Vraj jej skolka nic nedava len ju obmedzuje vecami ktore vyslovene neznasa ako je poobedny nuteny spanok a jedla ktore nechce.Potom je upistana a vzdorovita.Proste kto nieje podla tabuliek je hned vycleneny

katka1981
3. jan 2015

@bianca, presne tak, presne o tom hovorim, len ty si to lepsie napisala. Vezmi si tu vec, ze mna ako decko nevzali na tanecnu, lebo som nosila okuliare. To uz je aka haluz. A keby sa bali ze sa mi rozbiju, akoze aj bez nich by som to odtancovala.