Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

lucinka1212
8. okt 2014

@adkaw U nás si tiež deti značia úlohu červenou hviezdičkou ale aj učiteľka nám každý deň napíše email čo v daný deň robili a čo majú za domácu úlohu.Som jej za to veľmi vďačná,že si urobí čas na to.Veľmi mi to pomáha hlavne pri čítaní ako a čo ho mám učiť.
@libka1 Čo sa týka známkovania u nás deti známkujú jednotkou (keď vedia na 100-90%) ,dvojkou (keď vedia na 89-75%).Ak to vedia horšie ako na tých 75% dostanú len podpis.Ja si myslím,že je to objektívne a aspoň viem,že kde ma náhodou nedostatky.No zatiaľ máme len samé jednotky niektoré aj s hviezdičkou 🙂

babulina
8. okt 2014

@libka1 u nas je len slovne hdnotenie ale ani tym moc neplytva, za odmenu dostavaju iba peciatky a ked je neco uplne super tak nam napise, teraz som nasla ze velmi pekne cita tak sa vytesujeme 🙂
U nas problem s ulohami je len taky ze kazdy dostane inu podla toho co nezvladol na hodine tak moc volat si so spoluziakmi nema zmysel, ale zase tym padom v nasom pripade mame uloh minimum

vulka
8. okt 2014

@adkaw U nás má pani učiteľka pečiatku s textom DOMACA ULOHA a tam kde ju dá, to treba doma urobiť. je to prehľadné.

vulka
8. okt 2014

@libka1 U nás dostávajú aj známky aj pestrofarebné malinké nálepky do žiackej knižky. Ale určite nemajú všetci len motivačné jednotky, lebo syn mi hlásil, že on dostal 1 a spolužiačka 3 a i ná 2. Inak tých známok už má v žiackej knižke takmer celú stranu.

gretkab
8. okt 2014

Nasi zatial nemaju znamky ziadne a pani ucitelka je uz druhy tyzden PN ☹ - takze sa kazdy den ucia s niekym inym, supluju vychovavatelky a asi kto moze.

babulina
9. okt 2014

Tak prave som zistila, ze sme odignorovali ulohy z anglictiny bohvie odkedy, nakolko ma si zopakovat slovicka z dvoch lekcii, mame co dohanat

adkaw
10. okt 2014

Ďakujem za informácie 🙂 v podstate je to všade skoro rovnaké, budem musieť dotrénovať Miška aby si lepšie značil 😉 a u nich zatial známky nie su, iba včeličky a do slovníčka dáva pani učitelka hodnotenie iba za správanie (netuším vôbec prečo nie za písanie a čítanie) buď usmiaty smajlík alebo smutný (takže Michal ma prevahu tých smutných ) keďže je hyperko 😎 snáď sa to časom zlepší keďže za smutného ide tablet do vytrínky 😎

elenita
13. okt 2014

Ahojte, no u nás fungujú tiež len pečiatky...a že to tak bude do konca školského roka.
Do žiackej tiež dostávajú iba pečiatky - väčšinou včielky.
Ale napríklad z písania majú slniečka, a to viac druhov - usmiate, "rovné" a smutné....doteraz sme dostávali len usmiate slniečka a včielky + plus véčka (videla), ale Luci minulý týždeň doniesla už aj "rovné" slnko s pečiatkou Dbaj na úpravu 😅

mmacca
13. okt 2014

U nás je hodnotenie vo všetkých formách: známky, pečiatky, nálepky, komentáre, pochvaly. Strieda sa to. 🙂

zdenuska1
13. okt 2014

Naši majú už v žiackej známky.. A v zošite písanie im dáva buď hviezdičky, alebo vytlačky.. A Du si deti značia sami červenou cerúzkou,...už píšu perom, doteraz cerúzkou písali

elenita
14. okt 2014

@zdenuska1 To ste dobrí, že perom už 😅 . To všetky detičky už píšu perom? U nás zatiaľ chvalabohu len ceruzkou - aj to každú chvíľu gumujeme 😝

Inak, čo sa týka domácich úloh, nám dáva pani učiteľka pečiatku domáca úloha k zodpovedajúcemu cvičeniu.
Čiže každý deň prelistujem všetky písanky a zošity a hľadám pečiatku - čo je ale normálne, aj tak ma zaujíma, čo preberali, ako to deťom išlo, a či to majú dobre urobené...príp. či nepotrebujú niečo dovysvetľovať 😉

bublinkajasminka
14. okt 2014

my piseme stale ceruzkou a som rada lebo dost gumujem, chcemaby to bolo uhladne
🙂 🙂

elenita
14. okt 2014

ahoj @bublinkajasminka No my tiež dosť gumujeme ale teda, čím viac gumujeme, tým je to otrasnejšie 😅 ja im aj poviem, nech to už nechajú tak, ale oni sú dosť perfekcionisti - čo teda na tom písme až tak nevidno 😅 veľmi sa snažia, ale bohviečo to nie je 😅 . A minule malý tak gumoval (ale tou gumou, čo je na konci ceruzky, ktorá je tak na dve veci 😝), až sa predral na druhú stranu 😀 Bál sa, čo mu na to povie pani učiteľka, ale povedal mi, že sa len na neho usmiala a povedala, nech na budúce toľko negumuje 🙂 Dieru mu zakrúžkovala a nad to napísala červeným negumovať 😀
A úplne že najväčší problém nám robí veľké a malé tlačené O 😀 všetky lastovičky, horné, dolné super, aj malé a veľké písané "A" celkom v pohode, ale to O.... 😅

bublinkajasminka
14. okt 2014

@elenita a do ktorej skoly chodite?? vy ste z nitry ze? moja O tiez pisane mala najskaredsie, hlavne ze mi hovorila ake je lahke, ale tu slucku hore na nom pisala nizsie - pomaly ako A by to bolo, tak sme gumovali 😀 😀

elenita
14. okt 2014

@bublinkajasminka Predtým som mala asi v profile NR? dobre si pamätáš 😉 ale sme presťahovaní...bývame v Šali 🙂 Tam aj deti chodia do školy a ja som zatiaľ veľmi spokojná 🙂
Inak a čo črevná viróza, obišlo Vás to?
Nám v škole tiež šarapatilo niečo podobné, ale našťastie nie v takej miere, a nás to zatiaľ, klop klop, obchádza.

babulina
14. okt 2014

my uz piseme tiez perom, ako prisli prve pismenka tak presli, velka radost bola ale chceme zmenit pero len tazka dilema ake, mame teraz herlitz tornado, ake mate od uciteliek odporucanie na pera, u nas je jedina podmienka ze musi byt atramentove 😒

elenita
14. okt 2014

No u nás žiadne odporúčania nie sú.
My máme tie ergonomické stabilá easy original, pravácke aj ľavácke, dosť veľa detí to má v škole - vidím to v družine, keď prídem.
Inak nemáme žiadne odporúčania.
Nosia v taške aj tie tornáda s ovocnou vôňou, ale deťom sa veľmi páči dizajnovo aj úchopom to stabilo, hoci zatiaľ len na hry alebo zápisky v dužine teda...lebo môj malý nekreslí, ale píše mi výpočty a tabuľky v družine 😀
Včera mi priniesol taký celý papier popísaný číslami, tam nadpis "Počítanka do 20 a je to ľahké a je to na ZNÁMKI, vyplňiť prosím 😀"

lucinka1212
14. okt 2014

@babulina Aj my používame stabilo easy originál a s tým sa mu píše nájlepšie.Máme aj to tornádo herlitz ktorý máte aj vy ale to používa veľmi málo.

babulina
14. okt 2014

stabilo sa pani ucitelke nepaci, inak by som po nom tiez siahla, lebo sa mi paci ako vyzera kvoli uchopu, ninka ma velmi rada hrube trojhranne ceruzky a velmi mi ich stabilo pripomina
nejake ine tipy?

bublinkajasminka
14. okt 2014

my piseme ceruzkou ale kupene mam stabilo, odporucania som mala nan takze s nim budeme pisat 🙂
@elenita aha takze sala 🙂 🙂 črevnu nedostali len traja z triedy a yasmi bola medzi nimi - nechcem to zakriknut aby daco nedolapila

sasasx
14. okt 2014

@babulina, my piseme Pilotom - da sa aj gumovat (v nudzi), Risko je spokojny.... Kupili sme aj Tornado, pise o dost ostrejsie ako Pilot, ale ked troska pritlacil, tak to bolo velmi vidno na dalsej strane.

lucinka1212
15. okt 2014

@babulina to by ma zaujímalo prečo??Aj to nejako odôvodnila?Ak má dcéra rada hrubé ceruzky tak potom stabilo by bolo pre ňu ako stvorené.Škoda lebo ostatné perá sú skvor tenšie.

sue
15. okt 2014

My piseme perom uz vyse tyzdna a u nas v skole je to tak,ze sme vsetci dali pani ucitelke peniaze a ona nakupila vsetkym vsetko. My len skolsku tasku,ubor a prezuvky 🙂 super 🙂 Neznamkuje sa u nas,len rozne peciatky + odkazy v zrkadielku. Hodne s nami komunikuju emailom,co je bajecne... No a pisat pisali tlacenych 13pismeniek zatial a pisane len A a S 🙂 @lucinka1212 nasa pani ucitelka je tiez proti stabilu u prvacikov - ze pise stale rovnako bez ohladu na to,ako dieta tlaci na pero a nenauci sa potom pisat lahkou rukou ;)

lucinka1212
15. okt 2014

@sue máme aj to pierkové a keď s ním píše tak píše súvislou čiarou,takže myslím,že úchop aj sklon má správny.

babulina
15. okt 2014

@lucinka1212 zdovodnila nam to tym, ze atramentove pero sa rozpija a roztrasenost pisma nezrelej ruky sa tym straca a vyzera zosit vraj uhladnejsie a deti maju lepsi pocit z dobrej odvedenej prace

dasenkaaa
15. okt 2014

baby .... co ste este tu a mate prvaka/prvacku.... potrebujem poradit

yanielka
15. okt 2014

@dasenkaaa co treba?

vulka
15. okt 2014

@dasenkaaa A čo treba?

zuzkagu
15. okt 2014

@dasenkaaa ja mam prváka, si davala odkaz aj na mimibazare?

dasenkaaa
15. okt 2014

ide o to aky slabikar pouzivate, ci sa znamkuje , kde ste a ci beriet uz hlasky ... ja som zufala ako ju naucit 2. pismeno zo slova.... fakt.... ano pisla som aj na mmb...