Prváčikom/kou od septembra 2014

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂
bublinkajasminka
16. okt 2014
@dasenkaaa my mame tento
http://www.martinus.sk/?uItem=92488
a yasmi mi uz cita cele slova....ale ja som trenovala uz cez prazdniny lahke slovicka, to je len o treningu, pomalicky na to pride, stale a stale vysvetlovat 🙂
babulina
16. okt 2014
@dasenkaaa nasi sa to ucili takto - rozdelit slovo na slabiky, a rozoberali slabiku po slabiku napr TATO - rozdelili TA - TO, a kazdu slabiku natiahli TAAAAAAAAA , TOOOOOOOOOOO a takto sa da lahsie pocut druhe pismenko zo kazdej slabiky
nelita02
17. okt 2014
Baby a teraz pol 1,5mes v škole - kolko hodín v noci spavaju vaše deti? Moja aj 10, 11 hod, občas potiahne aj 12 hod. A je dosť živá, až moc, potom vyrusuje 😃 nie je to veľa?
babulina
17. okt 2014
u nas prve dva tyzdne boli pre ninku velmi unavne, ze chodila o hodinu skorej spat nez normalne, ale znova sa sme ustali na rezime 20 - 06.30, s tym ze zaspi niekedy do 15minut inokedy do polhodinky, takze nejakych 10hodin potiahne
bubelko
17. okt 2014
@nelita02 nasi chodia uz od skolky o 19.00 do postele, mladsi spi hned, starsi väcsinou zaspi do tej pol osmej, najneskor o osmej. Vstavaju medzi 6.30-7.00. Takze spia tych 11-12h.
zuzkagu
18. okt 2014
@dasenkaaa odpovedam neskoro, Tomáš sa učí zo šlabíkara od Štefekovej, v pondelok idu na písmeno Aa, a do knihy dostal už znamku ale so šlabíkara do žiackej ešte nie a a no znamkuje ich už dostal 2x z matematiky, telesna z nástupu, z hudobnej že zaspieval pesničku, nejaka výtvarna 2x, + znamky nejake do zošitov ale nie do žiackej
zuzkagu
18. okt 2014
@dasenkaaa ešte ma napadlo u nas problém s hlaskami nebol, kedže on je nabifleny ked som učila dceru dyslektičku 🙂, on to počuje, ale poviem ti u dcéry to bol bohovský problém. Ale spravila som si kartičky s hlaskami nap. "MA" a ideš čo vidiš M A -a skúste to akoby zaspievať MMMM AAAAAAA a opýtaj sa jej čo počuješ?, bude to boj treba mať trpezlivosť tu nič ine nepomôže len trpezlivosť, viem o čom hovorím
zuzkagu
18. okt 2014
@dasenkaaa ja som mala taketo kartičky porobene http://ojarovi.blogspot.sk/2014/05/logopedie-sl...
janulkama
28. okt 2014
Mamicky ja som na nervy z Matkovej ucky,to co robi je pritiahnute za vlasy. Najprv mu v matike napisala,ze si ma trenovat priklady do a stlpcov,teraz ho zas upozornila na upravu,boze len zacinaju,na miesto toho,aby sa sustredila na to,ci rata spravne,tak pozera na upravu. Ja som to odfotila,prve a su zo vcera,tretia je dnesna. Zda sa vam,ze by to napísal skaredo? A to ze cislice niesu uplne pod seba,ak jej toto vadi,tak je vadna cela ona. Stale nachadza nejake chyby. Ozvali by ste sa? Keby bol nejaky lajdak,ale aj pekne pise.
lujzina
28. okt 2014
@janulkama ,,Pani učiteľka, dotrénovať písanie tlačeného písma.,, 😃 😃 😃
janulkama
28. okt 2014
@lujzina podla toho,ako co robi by to nepochopila. Horsie je to,ze Matka skor demotivuje,nechape,preco dostal zasa poznamku. Stale mi opakoval-"maminka,ja som sa snazil,naozaj". Ved sama vidim,ze je to pekne a spravne vyratane,len nie podla pravitka.
lubmar
28. okt 2014
Normalne neverim vlastnym ociam, ze sa este najdu takeho "kvaziucitelky", nepoviem, keby mal v zosite kazde druhe cislo poskrtane alebo co, ale dieta pise krasne, uhladne, keby si to tu neodfotila, ani by som neverila, ze je nieco take vobec mozne u prvakov....Ved tam sa hladi v prvom rade na spravnost, aby cisla nepisali zrkadlovo naopak, alebo priblizne rovnako vysoke...Fakt neuveritelne.......By som to isla ukazat riaditelke skoly, ci si mysli, ze je to spravny pristup....
strociatka
28. okt 2014
@janulkama no paaani, pise naozaj krasne, vazne je to krasne, nechapem o co ucitelke ide???
bublinkajasminka
28. okt 2014
kks som hotova, ma to krajsie ako moja mala a to nepise skaredo ani ona...ta ucka je totalka mimo
janulkama
28. okt 2014
@lubmar
@bublinkajasminka
@strociatka dakujem za odpovede. Celkovy pristup k pracam deti je cudna,vadi jej kazda chyba,i malilinka. Pisanie ma pekne,nakolko je lavak,velmi ma prekvapuje,ale aj tak si chybu najde. Len premyslam,ci sa ozvat,alebo pockat do ZR,mame ho o 2 tyzdne.
Pripajam pisanie,viem,niekde pociarkla ,ze to nieje ok,co poviete? Potrebujem nazor aj vas,uz si pripadam,ze to ja nevidim chyby. Hlavne male ma,nechapem,trocha vyjde z riadku,podciarkne ze zle. A hnak,zelena hviezda je,ze ma chyby,cervena je ako 1.
zuuzuu
29. okt 2014
@janulkama na ľaváka toto, veď je to nádherné, maminka teš sa, že máš tak šikovné dieťa- pekne ho doma chváľ a sp ani učiteľkou sa slušne porozprávaj- trebárs potom rodičku - aj tá matematika je super, náš malý píše celkom pekne,ale ten tvoj dokonca ešte aj v riadkov začína každú slabiku pomaly v tom istom mieste- čo je - o tom, že má cit pre úpravu - nie?
janulkama
29. okt 2014
@zuuzuu ja sa teším,je šikulka,do školy sa teší,len ho začína trápiť,prečo má poznámky,čo urobil zle....chcela som vedieť váš názor,nech sa viem zariadiť. 😉
elenita
29. okt 2014
@janulkama Tak ja si potom neviem predstaviť, ako píšu a akú majú úpravu ostatné deti....Pochybujem, že niektoré píše krajšie alebo každé jedno číslo ako vojačik...veď potom musí rozdávať poznámky takmer každému! A to jej nie je divné? =-)
elenita
29. okt 2014
@bublinkajasminka A inak, trochu od veci, pamätáš, ako som sa tu pochválila, že ešte sme nemali tú črevnú virózu...Tak na ďalšie ráno Luci vracala 13x :-p
Nabudúce sa už k žiadnym chorobám asi nevyjadrujem, nech to nezakríknem 😃
roxana280
29. okt 2014
@janulkama hlavne by ma zaujímalo prečo v riadku MI nepodčiarkla zle napísané MN, nakoniec veď mu dala hviezdičku, pripájanie písmen nie je vzorové, ale kto dnes bude riešiť krasopis, keď je doba PC? Podľa mňa je to celkom pekné, z toho sklonu je cítiť ľaváka. Niektoré deti sa ani nenaučia krajšie písať aj keby ich rezali..Matematika je veľmi pekná, som bývala učiteľka 1-4, už sa teším keď môj syn bude prvák...niektoré učiteľky bazírujú na takých maličkostiach...dôležité je, že sa snažil a nerobí chyby!!!
stankapk
29. okt 2014
@janulkama pise krasne!!! moja je pravacka a pise ovela horsie. ta ucitelka nie je normalna 😞 ale neviem ci by som sa ozvala, zase aby si na neho nesadla ]-(
stankapk
29. okt 2014
Takto pise moja... a to jej dava jednotky a dokonca niekedy aj s hviezdickou. Do krasopisu jej dala uz aj dvojky ale ona naozaj nepise pekne...
janulkama
29. okt 2014
@elenita tak ma napadla jedna vec,maju dost uloh kazdy den,v skole praveze robia v poslednej dobe malo. Na miesto ucenia asi fakt pise poznamky jednu celu hodinu,uz sme 3 maminky,co ich deti takto nosia poznamky domov.

Inak co poviete na toto. TV mali za 2 mesiace 4-5 krat,inak nie,vraj boli niektore deti zle,tak ostali v triede sediet a pisali,ratali,alebo si kreslili.
janulkama
29. okt 2014
@roxana280 to som si vsimla,taka detailistka a taku chybu urobi 😃
janulkama
29. okt 2014
@stankapk ale ved to ma pekne,naozaj. Ale my sme za takto napisane boli zle ohodnoteni,lebo vraj nedodrzoval medzeru ]-(
janulkama
29. okt 2014
@roxana280 este som chcela,ze je naozaj taky,ze sa snazi,ale trapia ho tie poznamky. Uz vyse 2t. chodi pre maleho mama,alebo muz,lebo mam zapal pluc,tak si pockam do rodicka,ci sa to zmeni.
stankapk
29. okt 2014
@janulkama prve styri riadky pisu v skole, spodne styri riadky doma. v skole to napise vacsinou hrozne, a doma sa trapime aj hodinu aby to spravila lepsie... ona ma velky problem dodrzat velkost pismen, na konci riadku ma vsetko mensie. E-cka jej nejdu, casto ide pod riadok, no proste dlho cvicime.
Mali sme s ucitelkou konzultacne hodiny, t.j. nie rodicko, ale ucitelka+rodic kde kazdej mamine povie o svojom dietati. Natalku pochvalila, ze vie aj citat, aj matematiku, len sa vobec nehlasi, je ticha a nepriebojna. Na to pisanie len podotkla ze nic moc, co som bola rada ze na to az taky velky doraz nedava... Proste ked to nejde tak to nejde 😃
janulkama
29. okt 2014
@stankapk paci sa mi pristup ucitelky,nieco podobne som cakala aj u nas. A presne,ked to nejde,tak to nejde,ale ak to ide,naco tie deti podhodnocovat.
roxana280
29. okt 2014
@janulkama podľa mňa sa nad tým až tak nezamýšľa, berie to ako rutinu, vidí zlý spoj na to sa upriami, mimochodom každý deň musí opraviť veľké množstvo zošitov plus predpísať nácvičné písmená atď. Nie je škola ako škola a nie je učiteľka ako učiteľka. Učiteľka v prvej triede musí byť výnimočná, podporiť deti, nie demotivovať.Učiť prvákov je tá najťažšia práca na základej škole. Keďže som učila všetky ročníky aj na 2. st., tak viem porovnať.
Mala by porovnávať dieťa so sebou samým, resp. ak to dieťa robí ako najlepšie vie a dokáže, malo by byť hodnotené povzbudivo, ak to dieťa odflákne, zistiť prečo je tomu tak, ak je to bez príčiny, tak vtedy môže písať demotivujúce poznámky, že sa má zlepšiť. Podľa mňa to odfláknuté určite nebolo. Mala by mu vysvetliť, že robí chybu v spoji a rátať to ako jednu chybu, lebo sa opakuje stále tá istá. Dať mu to na dú docvičiť, ale pochváliť čo urobil pekne..že ak docvicí tento spoj, bude to ukážkové..To by pani učiteľka musela mať cit pre pedagogiku, keby to bolo moje dieťa, veľmi rýchlo by som jej to vysvetlila ...ak má rezervy v hodnotení detí, mala by si zopakovať štátnu skúšku.
janulkama
29. okt 2014
@roxana280 dakujem za tvoje slova,do rodicka 2 tyzdne,aspon si dobre premyslim,co poviem.

Začni písať odpoveď...

Odošli