Prváčikom/kou od septembra 2014

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂
zuzana8
22. nov 2013
@babul83 a prečo chodíte do CPPP-P???ak sa smiem spýtať🙂
babul83
22. nov 2013
Máme ADHD. Zistilo sa to, keď mali pred dvoma rokmi jednu učiteľku, s ktorou si nesadol. Začali problémy a tak som ho zobrala do CPPP-P. Odtiaľ nás poslali na neurologiu a diagnostikovali mu ADHD. Ale to je komplikované, sama mám z toho zmiešané pocity....
elenita
25. nov 2013
No tam my sme dnes boli po dlhej dobe v škôlke, som zvedavá, dokedy :-N Ale ráno mi už malý zahlásil, že ho bolí hrdlo :-S
Čo je ale pozitívne, že návštevu psychologičky sme zatiaľ nepremeškali, má prísť až o pár dní, tak som zvedaVá 🙂
drdolka
27. nov 2013
Ahojte, náš je tiež septembrový, takže začíname až 2014. Viete mi poradiť kde kúpiť školskú tašku? nejaký kamenný obchod v BA s veľkým výberom. Sestra má tretiaka a radila čo najväčšiu a najľahšiu tašku. Naživo som zatiaľ videla túto u nás v Modre stojí 45 eur, je výborná ale synovi by sa asi nepáčil motív futbalistu
http://www.apollostore.sk/sk/brasnarstvo-aktovk...

naopak z tejto by bol vo vytržení koôli motívu, ale nieje až tak veľká a je ťažšia
http://www.apollostore.sk/sk/brasnarstvo-aktovk...

a ešte uvažujem o tomto sete za výbornú cenu ale tiež menšia taška
http://www.amazon.de/Herlitz-11280187-Schulranz...

no a toto je drahšie ale super kvalita a všetko čo bude potrebovať
http://www.amazon.de/BBM-11073-Construction-Act...

Čo myslíte?
lubikan
27. nov 2013
@drdolka syn mal Herlitz a bola som spokojna....treba lahunku.....
drdolka
27. nov 2013
@lubikan
Vďaka za odpoveď, a mal tú herlitz midi? nebola príliš malá? pomestili ste sa do nej?
lubikan
27. nov 2013
mam ju myslim v albume-bazari...nie som si ista...uplne vyhovovala....ano,pomestili..pre prvaka staci
alenkafanti
5. dec 2013
@babulina vidim ze viacere sme take co mame doma spagetu... ja mam obavy ze ju ta taska zlomi na polovicu... inac velmi sa tesim tejto teme, vyberame skolu v Liptovskom Mikulasi, tak budem rada ak niekto poradi
babulina
6. dec 2013
@alenkafanti snad tie tasky nebudu privela vlacit 🙂 baby ja uz normalne zacinam byt nervozna zo zapisu, klasika matka hysterka 😃 skoro kazdy den obkukvam internetovu stranku skoly, kedy tam zavesia oznam ohladom DOD pripadne termin zapisu a nic 8-(
alenkafanti
6. dec 2013
ja sa chystam napisat mail ze kedy a ci vobec budu mat DOD... tak uvidim... 🙂
elenita
6. dec 2013
Ahojte! No moji sa uz boli zo skolky pozriet v 2 ZS a boli nadseni 🙂 Akurat, ze ani jedna z nich nebola ta, ktoru mame predbezne vybratu :-N
A prave dnes ich testovala v skolke psychologicka - bola tam 2.krat, a zakazdym testuje len par deti, berie si ich po jednom a pracuje s nimi a vraj to trva dost dlho - ale to su len informacie, ktore mam od deti :-N
Davala im matematicke priklady typu - ked maju 7 cukrikov a zoberu im 6, kolko im zostane, mala karticky s obrazkami, ktore si najprv pozerali, potom ich zakryla a mali povedat, co bolo na obrazkoch...mali nakreslit samych seba a potom este mali obrazky, trebars 7 kniziek, a k tomu mali nakreslit 7 bodiek....proste pocet bodiek podla poctu predmetov...
Ale ako vravim, vsetky tieto info mam len od deti, takze neviem, nakolko su objektivne 😃
camelotka
6. dec 2013
@bzuco my mame presne ten isty problem
kari55
6. dec 2013
Ahojte, tiež mám doma budúcu prváčku. Chcem sa opýtať ako je to so zápisom, je nutné hlásiť dieťa do školy podľa spádu? Myslím tým či je povinnosť hlásiť sa podľa bydliska ktorá ulica ku ktorej škole patrí alebo je to jedno?? Inak a může sa hlásiť na viac škůl súčasne? =-)
babulina
6. dec 2013
@kari55 nemusis podla spadovej oblasti, ani my nebudeme davat a pocet prihlasok to som na pochybach ale nenasla sa ze by bol problem ak das na viacere skoly
kari55
6. dec 2013
@babulina No to je super, už som sa zľakla lebo sa chystáme na zápis mimo spádu 🙂
alenkafanti
9. dec 2013
@babulina my tiez ideme na zapis do skoly mimo spadu... vlastne do ineho mesta... 🙂
babulina
9. dec 2013
@alenkafanti a nevies ako to je so zapisom na viacere skoly? mame vybrate dve mimo spadu a na obe je pretlak a spadova sa nam moc nepozda tak nerada by som keby me tam skoncili
alenkafanti
9. dec 2013
@babulina to este neviem, potesim sa ak niekto poradi, kto vie ako to je...
billam
9. dec 2013
Ak zapisujete dieťa mimo spadovej školy, je to riziko, že Vam ho nezoberu. Najprv naplnaju triedy s detmi z príslušných obvodov, ktore patria do tej školy...az potom doplnia voľné miesta....ktore v 99% nie sú. Dokonca sa veľakrát stane, že nevezmu ani dieťa z príslušného obvodu, lebo je plno. Vtedy riaditeľ/riaditeľka musia nájsť pre dieťa najblizsiu volnu školu.
babulina
9. dec 2013
@billam ved preto som si to chcela poistit dvomi skolami a tym zvacsit sance, zatial sa riaditelia tvarili ok, ze ved sa uvii potom, takze tazko povedat 😉
babulina
9. dec 2013
som objavila termin zapisu- 24 a 25 januara, fuuu baby ved to je mesiac a pol, som nejaka zaskocena, ked to nadobuda realne kontury a to sme si princeznicku nasu ledva priniesli z porodnice, ale tesim sa za nu na druhej strane lebo ninka o nicom inom nehovori len o skole a taske 🙂
jaja28
9. dec 2013
ahojte baby pridavam sa, my budeme mat na rok prvacku 🙂
henas
9. dec 2013
Baby.moja dcéra bude mať tento mesiac 5...myslíte si,že je dobré ju dať pd septembra do školy?pôvodne ju chcem dať až o rok...ale neviem..rada sa učí.vyrába veci.. dokze sa sústredit....no na druhej strane este asi nie je fozreta psychická stránka...keďže ma malého braceka je dosť naladova,a placliva
kristinaanna
9. dec 2013
@henas ja si myslím, že asi nie, si predstav, že keď pôjde do školy nebude mať ani 6 a budú tam, deti ktoré úž hne´d prvý mesiac budú mať sedem, to je veľmi veľký rozdiel. Aj medzi tými detičkami, čo idú do školy tak ako majú je veľkú rodiel medzi takými septembrovými a takými augustovými. ak máte možnosť skúste ju dať prípravke aj na nejaký krúžok, naša chodí už druhý rok (od štyroch rokov) na výtvarnú a teraz na tanečnú cez ZUŠ, veľmi chcela tú tanečnú ale mám pocit , že je to na ňu veľa.
a k tomu aby ste ju mohli dať do škôlky skôr, potrebujete odporúčanie od psychologicko-pedagogicko poradenského centra, tam vám poradia či áno alebo nie
a tým že dieťa je dlhšie v škôle nič nestratí 😉 podľa mňa iba získa 😉
a chodí už do prípravky?
kristinaanna
9. dec 2013
a podľa čoho vyberáte školu? ja som bola dnes vo dvoch, mali dni otvorených dverí a vôbec netuším :-|
kristinaanna
9. dec 2013
a ešte, že u nás je zápis vo februári 😉
babulina
10. dec 2013
@kristinaanna nase kriteria na skolu - primarne sme vyberali podla toho aku maju uspesnost prijatych deti na osemrocne a 5 rocne bilingvalne gymnazia, pre nas je dolezita zvysena dotacia hodin jazyka od prvej triedy a pre druhy stupen moznost vyberu dalsieho, uprednostnili sme malu skolu pred velkou resp ta nasa vybrana je spojena s ms a maju jednu budovu pre prvy stupen a ms a zvlast budovu pre druhy stupen, co dalej - aka je spolupraca s rodicmi a urcite referencie dobrych znamych 🙂
lenka386
10. dec 2013
Ahojte, aj my sa hlásime.
Syn bude mať 6 rokov až v júni a mám z toho trošku obavy. Bude medzi najmladšími v ročníku, aj keď za posledných pár týždňov dosť "dospel". 😉 Tak to snáď zvládneme..
Mimochodom, neviem ako u Vás, ale tašku nám donesie Ježiško, ale mali sme dosť problém. Cez internet som nechcela riskovať, už sa nám to raz nevyplatilo..
henas
10. dec 2013
@kristinaanna no veru aj ja si myslím že nič jej neujde..vsak som zvedavá ked budú mať testy od psychlogicky..inak chodi tiež na výtvarnú a tanečný...zatiaľ v pohode..uvidíme...veru ani mne sa este nechce moc učiť s nou.ked ma menšieho brachu.🙂)
henas
10. dec 2013
@kristinaanna inak v prípravné este neni...to sa ako tam dá zahlasit?je to v škole ci este v ramci škôlky...no ja sa v tomto nevyznam..tak neviem...

Začni písať odpoveď...

Odošli