Prváčikom/kou od septembra 2014

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂
henas
10. dec 2013
@kristinaanna sorry uz viem do prípravky uz chodi..
My to máme tak v škôlke rozdelené na dve triedy malý a veľky...no a ona uz chodi k predškolskom. Blba som...somyslela že je este nejaká iná pripravia🙂
henas
10. dec 2013
@kristinaanna sorry uz viem do prípravky uz chodi..
My to máme tak v škôlke rozdelené na dve triedy malý a veľky...no a ona uz chodi k predškolskom. Blba som...somyslela že je este nejaká iná pripravka🙂
shaga
10. dec 2013
Ahojte, pridavam sa aj my budeme mat prvacku 🙂 nemame este tasku, dostane ju na narodeniny v maji 🙂 si ju vyberie sama.Pisat vie vsetky pismenka z abecedy, spaja si slova a pise ich, snazi sa pocitat a odpocitavat a teraz ponovom chce robit kazdy den domacu ulohu ako keby uz chodila do skoly 🙂 velmi sa tesi do skoly.
alenkafanti
10. dec 2013
@henas pripravka je posledna trieda v skolke, nasa mala v septembri 6, vie uz citat velke aj male tlacene pismena, spaja ich do slov a tak. pisat tlacene pismenka sa zacala ucit sama od seba pred 2 rokmi a uz vie celu abecedu. uz iba pisane sa naucit... teraz je v pripravke, alebo predskolskej, ako kto chce. nic nestratila a nic jej neujde. len dufam ze dostane chapavu ucitelku, ktora ju nejako zamestna 🙂
tasku este nemame kupenu, budeme hladat po zapise... dostane na meniny...
dadia
10. dec 2013
Aj my v septembri ideme, tašku prinesie Ježiško http://www.ramina.sk/eshop/action/productdetail..., tak sa celkom tešíme, len uvidíme, ako zvládneme jeho tvrdohlavosť :-p
babulina
10. dec 2013
@dadia aj my sme kupili belmil 😉
kristinaanna
10. dec 2013
@henas aj moja tak chodila, ale je ešte aj nultý ročník v škole, treba zistiť či taký máte a či tam nie sú len sociálne prípady 😉
henas
10. dec 2013
@kristinaanna Jaj to som nevedela..a prečo myslíš sociálne prípady....to potom chodi ako keby do školy?
kristinaanna
10. dec 2013
áno, to je prípravmý ročník, u nás sú tam väčšinou deti ktoré nechodili do škôlky do prípravky a musia sa naučiť zvládať základné veci, ale všade je to iné
snehovavlocka
10. dec 2013
tato tema mi prisla vhod.... tiez sa uz pripravujem na buduceho prvacika 😃 on sa do skoly velmi tesi, len ja mam z toho trosku strach- strach z neznama :-N ale tak zvykneme si.
janulkama
11. dec 2013
Ahojte,pridávam sa k Vám,aj ja mám doma budúceho prváčika 🙂
horana
11. dec 2013
Ahojte, aj my mame buducu prvacku, tak sa pripadavam.
Mali sme uz aj v skolke testy zrelosti, dopadli sme dobre: vraj je pripravena na skolu 😎
Pre tych co sa zaujimali co je na takych testoch, tak my sme mali napr.:
Mali kreslit svoju rodinu, vsetkych jej clenov, hodnotila sa celkova uroven - vyspelost kresby.
Povedat kde byvaju, celu presnu adresu.
Potom bol napisany kus textu pisanym pismom a mali ho co najvernejsie prepisat nizsie na harku do volneho miesta bez linajky.
Potom bodky v priestore a nakreslit - prekreslit tak isto, na tie iste pozicie.
Potom tvary obreslit hore bol vzor pod to mali nakreslit tak isto velke, kruh, stvorec, trojuholnik, prekrizene ciary atd. dokonca dva vnorene trojuholniky - zidovsku hviezdu akoby ci chapu tu vnorenost.
Povedla im dve dlhe vety a mali ich zopakovat co najpresnejsie.
Logopedicka cast - skusala cistu vyslovnost slov.
Vyznacit co je kolke v rade, napr. urcit piaty predmet v rade.
V slovach co im diktovala mali zachytit sluchom a povedat prve a posledne pismeno.
To je co si narychlo spomeniem, testy boli dost dhle, viackrat mali nieco kreslit.
babulina
11. dec 2013
@horana dik za popis, som bola dost zvedava co tam skusaju, u nas bude depistaz az v januari lebo teraz mali kurz plavania a korculovania tak nestihaju a ako vam prezentovali vysledky? To kazdeho rodica zavolali zvlast? A pytali si podpis predtym?
horana
12. dec 2013
@babulina My to mame presne naopak, testy uz boli a korculiarsky a plavecky mame od januara 🙂

Podpis si pytali na formulari ktorym akoze rodic sam poziada o vysetrenie. Rozdali to vsetkym ako nieco dobrovolne - povinne, teda ked rodic chce nech si dieta na testovanie prihlasi, ale v style ze je snad jasne ze chce....
Ten papier je zaroven anamnesticky dotaznik, kde rodic vyplni zakladne veci o dietati, take tie vaha a velkost pri narodeni, ako sa vyvijalo, kedy zacalo sediet, chodit ci rodic vnima na nom nejake nezrovnalosti pre ktore by mohlo mat problemy v 1. triede, z tam uvedeneho zoznamu pridavnych mien ma zaskrtnut tie ktore najviac charakterizuju jeho dieta atd...ale mam dojem ze to je len formalita. zaroven mal rodic zaskrtnut ci suhlasi aby vysledky vysetreni boli dostupne ucitelkam a tie mohli s dietatom v tom zmysle dalej pracovat (akoze ked nieco ide dietatu menej tak oni to s nim budu dalej preberat aby sa v tom zlepsilo, to nam vysvetlovali ucitelky ze sa nemame toho bat ze to ma len tento ucel pomoci) Po samotnych vysetreniach uz nebolo treba ziadny podpis.
Skusali ich cele doobedie, nieco aj samych, nieco v mensich skupinkach. Potom poobede mali rodicia chodit pri vyberani dietata zo skolky za psychologickou postupne, na kazdeho mala cca 10 min, vlastne kazdemu rodicovi ukazala tie testy a dala k nim komentar ako to dieta zvladlo. Aj vyvody typu ci sa ukazuje ze bude mat lepsiu kratkodobu ci dlhodobu pamat a pod. Celkovo som mala dojem ze sa to neberie az tak uplne prisne, aj ked dieta urobilo nieco len pomerne dost priblizne tak uz sa to ratalo ze super a chvalila. zaroven som mala dojem ako sme sa rozpravali mamicky vtedy na dvore ze aj prihliadala k nazoru uciteliek, ako oni vnimaju ktore dieta a ze sa s nimi - ucitelkami, urcite predtym o nich rozpravala.

Teraz ma este napadlo mali aj zaspievat pesnicku, napocitat do desat a zoradit kocky podla poctu bodiek.
Najvacsiu vahu som mala dojem davala pritom kresbe postavy a napodobeniu konkretnych pisanych pismen.
babulina
12. dec 2013
@horana dakujem za popis,aspon vieme ako to prebieha, lebo sme aj zvazovali ze na co jej tie testy dat robit, ved je aprilova a ani nerozmyslame ze by sme ju nedali do skoly, ale vyzera to cele formou hry a nenarocne tak nech si to vyskusa, dakujem este raz 🙂
jani74
12. dec 2013
Ahojte, aj my máme predškoláka ale zvažujeme či ho dať do školy alebo nie. Je nar. 03.09. takže mal 5r. Do predškolskej triedy išiel aj na základe rozhodnutia učiteliek aj vedenia škôlky, že je veľmi šikovný a je ho škoda v strednej triede. Zatiaľ sa drží ale horšie je to po sociál. stránke - keď im učiteľka niečo zadá robiť tak zostane naplašený a tiež sa nevie sám hrať - ak mu niekto povie, že sa s ním nechce hrať zosmutnie a máva aj slzyčky 😞Neviem ako na neho ako mu pomôcť.
sammy
12. dec 2013
@horana To ste mali nejake velmi podrobne testy =-) Na nasej skolke boli tiez, no od dcery som sa vela o tom nedozvedela, ale urcite to az takto podrobne nerobili, lebo ani my ako rodicia sme nic nevyplnali, stacil im jeden podpis, ze suhlasim s depistazou. A vysledok mi psychologicka zhrnula jednou vetou do telefonu, kedze som nemohla ist osobne do skolky vtedy.
horana
13. dec 2013
@sammy Nam povedali ze vraj su to tie standartne testy co sa davaju "vsade" (my sme BA IV napr.),ono to dieta ani nezaznamenalo ako nieco narocne, nakolko jednak ani moja mi potom sama od seba nebola schopna povedat co tam mali za ulohy, a rozsah co ja ked som to potom videla mi oci skoro vypadli kolko toho porobila cele strany uloh, tak dcera mi zhrnula ze ved nic sme mami nerobili, lahucke to bolo. Oni to s nimi robia v takej uvolnenej atmoske a zaroven so spoluziakmi na ktorych su zvyknuti v takom hravom tempe ze temer nevnimaju rozdiel oproti beznemu skolkarskemu dnu.
erzebet2
26. dec 2013
ahojte, mozem sa pridat do temy? 🙂 neviem ci sa mi to zda, ze to ide z dobou,ale my sme ziadne taketo testy v skolke nemavali, vzdy sa nieco spytali pocas zapisu...mne sa to zda prehnane, aby deti vedeli napr.pisat...ja mam skor strach kvoli tomu,cze syn si mysli,vze tam bude nuda, tak sa ho snazim motivovat, lebo aj ked je sikovny tak hranie ho stale bavi najviac 😃
hausknechtova
29. dec 2013
Chcem sa spytat kedy byvyju zapisy do školy ešte v january?A neviete ako je to s odkladom keby som chcela dat ja to mam povedat na zapise alebo sa škola vyjadruje?A vysledky su hned alebo casom dakujem
babulina
29. dec 2013
Zapisy su standardne od 15 januara do 15 februara, treba sa informovat kedy presne. Odklad nahlasujes ty ako rodic ci uz pri zapise alebo pripadne neskor, vyjadrenie skoly o prijati/neprijati by malo prijst ofic do 31.maja, pokial ides ale do spadovej skoly tak ti ze vraj nemusia lebo sa berie ze dieta je automaticky prijate
@hausknechtova
z_u_z_a_n_a
31. dec 2013
My tiez mame doma buduceho prvacika, rozhodujeme sa medzi dvoma skolami, obe v zhruba rovnakej vzdialenosti od nas. Neviem, pre ktoru skolu sa rozhodnut, nepoznam rodinu v mojom okoli s detmi ktore by do jednej z tych dvoch chodili. Jasne, napadlo by ma ist na DOD no v tom case (aj v case zapisov) sme mimo SVK na dovolenke, tak zapis budeme riesit v inom termine po dohode. Len neviem, ktoru skolu kontaktovat kedze sme sa s manzelom nedohodli. Jedna sa o ZS Benovskeho a ZS Sokolikova v bratislavskej Dubravke. Syn sa tak premenlivo na skolu aj tesi, ze uz bude velky chlap vo velkej skole, aj netesi, ze tam nemaju hracky, nehraju sa a nespinkaju... Dufam, ze prechod do skoly uspesne zvladneme, aj ked este nevieme do ktorej konkretne 🙂
horana
31. dec 2013
Po case nakukam. My mame akurat nove ze dcera dostala skolsku tasku na Vianoce. Najprv sme jej ju chceli dat k zapisu, alebo "len tak", ale nevydrzala som to, nakolko som ju uz mala doma a tak bol este jeden velky darcek naviac. Dostala taku co si zelala, ruzovu s bielym konom. Radost bola velikanska. Aj ju casto nosi hocikedy su ju da na chrbat a chodi s nou alebo obzera sa s nou v zrkadle. Ake je to zlate, toto prvotne nadsenie 🙂
winona24
5. jan 2014
@babulina ahoj ... ak sa nemýlim ty si z Petržalky.... ak áno ,chcela som sa opýtať pre ktorú ZŠ ste sa rozhodli? ďakujem

moja Naty je septembrová ..14.9 a my sme sa rozhodli že ju dáme do školy už tento rok....
babulina
5. jan 2014
@winona24 ano som z petrzalky ale ninku dame do mesta ak to teda vyjde, petrzalske skoly nas moc neoslovili :-|
wighy
6. jan 2014
Ahojte. Pridavam sa aj ja do klubu. Od septembra mame doma tiez skolacku. Zatial sa tam tesi. Tak dufam ze jej to vydrzi 😃
Stale jej dokola vysvetlujem ze to nebude uz len o hrani ale ze bude mat uz aj ine povinnosti. Lebo teraz len minimax. tablet a hranie. Tak snad to zvladneme.
nelita02
7. jan 2014
Ahojte, tak aj ja sa pridavam k vám s mojou predškoláčkou 🙂 Je augustova, tak roky by sedeli 🙂 Zatial nam Jezisko priniesol tasku s prislusenstvom, nejake dosky, pera a ceruzky, ktore nam len medzi recou odporucila jej buduca pani ucitelka, tak na kompletny zoznam si pockame...
No my mame problem, ze obcas ked skusame pisat, alebo robime Šikovníčka, tak ju chytí panika, ze ona do skoly nepojde, lebo ona este nevie poriadne pisat a pocitat... 🙂 Pritom ju nenutime, pise sama - len tlacene a par pisanych, sčítavat do 10 na prstoch sa naucila za polhodinu, je celkom sikovna, ale mam pocit, ze tam neobsedi... A chytam stres uz teraz z toho 🙂 a asi bude riadna trémistka, hanbí sa, ale pritom je doma drza ako opica. ]-(
bubelko
7. jan 2014
ahojte, viete mi poradit, kde sa daju v bratislave zohnat dobre skolske tasky? =-)
stipec
7. jan 2014
@bubelko www.topgal.sk, inak fyzicky v predajni to je o tomto case problem tiez sme si tym presli minuly rok vsade mi povedali "skolsku tasku teraz? to dostaneme az v juni" Teraz maju vsade iba take zbytky co sa im nepredali k septembru 2013 aj nove kolekcie zo vsetkych znaciek budu az najskor v maji (herlitz, P+P, Samsonite, topgal, Bell).
bubelko
7. jan 2014
@stipec dik za info. to ma teda prekvapuje, ze fyzicky v predajni je problem. Topgal ma nejak neoslovil. Herlitz som uz pozerala. ideme na svk teraz vo februari, tak som chcela pozriet v ba, ze ci nieco nie je. skoda. budem musiet pozriet tu. okrem herlitzu mam vybrate este 2 znacky - spiegelburg a ergobag, tak uvidim, co nam najlepsie sadne. spiegelburg skusal u kamosky, bola fajn. ergobag ma zas druha kamoska, ale este ho neskusal. a herlitz mozem jedine objednat na slepo, nedostat ho v predajniach, tak to ma trocha odradza. :-|

Začni písať odpoveď...

Odošli