Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

najjulinka
20. jan 2014

postrehy zo zápisu v škole:
Rodičia: "Nebehaj"... "Pod sem!" ... .... ....
Vrátnička: "Vsak ich nechajte."

o chvílu:
Vratnička: "No to ale nesmieš, to nam tu zhodiš."

o chvilu:
Vratnička "musiš behať trošku dalej od toho"

o chvilu:
Vrátnička: "Musíte mať doma veselo."
otecko: "Od septembra aj vy budete mať."

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

sammy
21. jan 2014

Co tu citam, vsetky mate skor mensie deticky, to len moja bude prvacka - obryna? 😝 Uz teraz ma 130 cm 😅

elenita
21. jan 2014

No tak aj my uz mame po 😉 V podstate ani neviem, co vsetko chceli, ja som zatial vyplnovala tlaciva pre 2 deti 😝 Len ma pani ucitelka troska zarazila, ked ako uplne prve vyblafla na deti: What ´s your name??? Tak na nu hladim, ze co to...ale neva....inak nic moc, hlavne ten pristup 😝 . dlhe to nebolo, a mame uz aj potvrdenie o prijati....len mi este stihla povedat, ze nooo, vidim, ze mala je prvacka, to teda budete mat problemy 😝

elenita
22. jan 2014

Az teraz to po sebe citam...malo tam byt, že malá je ľaváčka...😉 😝

b.bardyova
22. jan 2014

Chcem Vás pozvať 🙂

elenita
22. jan 2014

@b.bardyova Toto je krásne, škoda, že u nás niečo podobné nebolo 😒

gretkab
23. jan 2014

@b.bardyova Tak to je super, ani u nas take nie je - ale boli sa vcera pozriet v skole zo skolky, takze si celkom uzila aj to 🙂.

babulina
23. jan 2014

@gretkab nasa ide dneska zo skolky do skoly a straaaaasne sa tesila

sammy
23. jan 2014

@babulina Aj nasa dnes bola pozriet v skole s triedou. To co bol dnes nejaky den skolkarov v skole? 😕 😀

babulina
23. jan 2014

@sammy a boli sa pozriet na zs tupolevova?

sammy
23. jan 2014

@babulina Nie, na Pankuchovej.

babulina
23. jan 2014

@sammy ze by sa v petrzalke dohodli? 😀

Baby co ste boli na zapise, staci prefoteny rodny list ci notarsky overeny? V sobotu mame zapis a neviem sa do skoly dovolat a zacinam mat stresssss hlavne ze mala sa este stale tesi 😉

alusha
23. jan 2014

@babulina uplne staci prefoteny, to len kvôli overeniu udajov potrebuju...

gretkab
24. jan 2014

Tak aj my uz mame zapisanu buducu prvacku 🙂. Ela zhodnotila, ze to bolo kratke a lahke.
@sammy Ja som mala so sebou original rodny list, ale oni si z neho len vypisali udaje, nenechavala som ho tam (aj ked vraj v septembri budu potrebovat kopiu).

babulina
25. jan 2014

Tak uspesne zapis za nami, ninka tiez zhodila ze lahke a v pohode 😉

libka1
25. jan 2014

my ideme na zapis vo stvrtok, je to tazky vyber ze do ktorej skoly dat 😅

vulka
25. jan 2014

@gretkab Páni, to už aj Elinka ide do školy? Ale ten čas leti.

kkatka73
25. jan 2014

ahojte aj naš Matej ide do prvého ročníka, ale ešte nič nemám nakúpené, myslím , že je ešte čas, ale teším sa 🙂

mariana_m
25. jan 2014

@sue akurát čítam, že v ružomberskej pôrodnici sa rodia veľkí chlapci 🙂 Moja Aninka ide v septembri tiež do školy a výšku má 128 a hmotnosť 24kg. Tiež ružomberské dieťa 🙂 Sú odtiaľ zdravé a statné deti :D

gretkab
25. jan 2014

@vulka Hej, hej, uz je z nej velka baba. Dnes ma donutila objednat jej skolsku tasku - tak ale aspon si vybrala z tych lacnejsich (mne sa pacila o dost drahsia 😉).

hausknechtova
25. jan 2014

toto je naša taška krsna nam kupila mala o nej ešte nevie tešíme sa na zapis mame ho 28.1

lubica7
28. jan 2014

Ahojte mozem sa pridat?Tuto temu som nasla len teraz a trosku lutujem ale aj tak:
Nas je tiez z ruzomberskej porodnice ale je asi najmensi okolo 120 cm a 21 kg 🙂 NAs caka zapis az 11.2. A som z toho na nervy Dnes sme mali pohovor s ucitelkou v skolke a moc ma nepotesila, vraj je jedine dieta o ktorom nevie jednoznacne povedat ci sa hodi do skolky alebo radsej odklad.Ukazala mi pracovne zosity a pisanie nadhera a matematika no uzas:Prosto ho to nebavi.TAk mam trochu obavu lebo ja si myslim ,ze dalsi rok v skolke by pren nebol moc prospesny. 🙄

babulina
29. jan 2014

@lubica7 a ty ako rodic ho ako vnimas? lebo nam na zaciatku roka strasne tvrdili ucitelky ze ako to bude na odklad, v novembri zacali menit retoriku a nakoniec na zapise ucitelky povedali, ze uplne v pohode, ziaden problem a nad odkladom nemame ani uvazovat, stale este do zaciatku skolskeho roka je vela casu

lubica7
29. jan 2014

@babulina ja ako rodic mam pocit,ze dalsi rok v skolke by bol pren to horsie riesenie ale pravdu povediac neviem,ked sa jedna o pisanie kreslenie tak to ho zaujima,pocitanie a cisla to je horsie ale vie co ma, no dava jasne najavo ,ze to robi akoby z donutenia.Ale do septembra ako hovoris je daleko.

hausknechtova
29. jan 2014

@lubica7 my sme na tom rovnako tiez sa jej nechce moc pisat,kreslit ale asi ju do školy dam nakolko mam rovnake pocity ako ty do septembra daleko a mne učitelka v školke povedala že si to možem rozmyslet ešte aj 1.9

gretkab
29. jan 2014

@lubica7 Treba zvazit individualne (ja za plosne odklady nie som), ale ja som davala odklad mojmu starsiemu a nelutujem ani trosku, teraz je z neho stastny sikovny bezproblemovy prvacik. A mam pocit, ze nepoznam nikoho, kto by lutoval, ze dal dietatu odklad (skor som sa stretla s opacnymi pripadmi - ze deti sli do skoly a rodicia lutovali, ze im odklad nedali). Tak drzim palce k spravnemu rozhodnutiu.

lubica7
29. jan 2014

@gretkab Nevviem sice kedy je narodeny tvoj syncek, ale nas je narodeny 9. maja a podla mna si to potrbuje on len v tej hlavicke trochu usporiadat.On cita knizky podla obrzkov, pise, pyta sa na pismenka pocita do 20 vie pripocitat a ocitat len ked proste nema naladu spolupracovat tak trpe hluposti .Ved keby bol nejaky augustovy tak by to bolo asi ine no neviem.Uvidime 11. 2.

gretkab
30. jan 2014

@lubica7 Marek (moj starsi) je narodeny 15. aprila (ale je predcasne narodeny, t.j. povodny termin by bol 3. jula) - ale on bol na tom inteligencne super uz ked ma ist do skoly povodne, v prvom momente aj ucitelky v skolke reagovali prekvapene - ale jemu vtedy este chybali take veci ako sustredenost, spolupraca, socialne vztahy... on mal vtedy skolu v podstate na haku (ja som tomu hovorila, ze chcem, aby mal moznost "zazit pocit uspechu" a po mojich argumentoch uznali aj ucitelky v skolke, ze v tomto ohlade mam pravdu). A ten rok naviac mu v tychto veciach fakt pomohol, po tom roku bol uz ozaj pripraveny ist do skoly. Ale ako hovorim, je to velmi individualne a ty si poznas dieta najlepsie.

lubica7
30. jan 2014

@gretkab a jemu bolo ijedno aj ked si sa snim o skole rozpravala? Alebo ako reagoval,ked si povedala,ze pojde este rok do skolky.Lebo ked som sa ja s nasim Petkom o tom bavila tak nechcel o tom ani pocut,ze este rok do skolky.

dadulkadanulka
30. jan 2014

@najjulinka zbytocne je taska lahka,ked jej ju riadne v skole naplnia ☹ mojej dcere vzdy zo skoly nesiem tasku ja alebo manzel a aj mne je tazka