Prváčka a náučné hry na počítači

Potrebujem poradiť, máme doma prváčku, ktorá by sa chcela učiť aj na PC napr. matematiku, slovenčinu alebo aj iné predmety. Celkom ju to zaujíma, ale neviem kde a ako si stiahnuť nejaký program, alebo kúpiť nejaké cd??? Môžete mi poradiť?? Alebo aj nejaké diktaty kde by doplňala chýbajúce písmená
Ďakujem
jaduska
25. mar 2012
Robila som na podobnú tému bakalársku prácu a poviem ti, je to bieda s týmito programami. Robila som prieskum v školských kluboch detí, že čo používajú na precvičenie učiva tam, tak najobľúbenejší bol Detský kútik (to je edícia 5 CD), potom Alík (3 CD), Cirkus šaša Tomáša (to skôr na matematické predstavy), Baltík (programovací jazyk pre deti), rôzne výučbové CD od firiem Terasoft a Didakta a Škola hrou (www.skolahrou.sk).

Potom som hľadala ja nejaké programy na nete a našla som toto (kopírujem z bakalárky aj s popisom), možno si niečo vyberieš:
http://www.infovek.sk/predmety.php - stránka vznikla ako podpora projektu Infovek. Na stránke sa nachádza množstvo námetov k práci pre učiteľov a vychovávateľov. Tieto námety sú prehľadne rozdelené do skupín podľa jednotlivých predmetov.
http://www.zive.cz/clanky/nejlepsi-programy-pro... - článok ponúka nielen zoznam zaujímavých programov pre deti, ale aj odkazy, odkiaľ je možné programy stiahnuť, alebo si ich zakúpiť,
http://www.orieskydetom.szm.com/ - stránka obsahuje rôzne aktivity pre deti v mladšom školskom veku, rôzne hlavolamy, tajničky, testy z matematiky a prírodovedy,
http://ententyky.cz/hrajeme - stránka obsahuje hry vhodné hlavne pre deti predškolského veku, ale tiež zábavnú matematiku pre školákov,
http://pertoldova.webzdarma.cz/ - na stránke je zoznam odkazov na rôzne hry a aktivity – matematika, anglický jazyk, prírodné vedy a pod.,
http://www.naucsepocitat.cz/ - matematika pre 1. a 2. ročník ZŠ,
http://www.hryonlinezdarma.com/ - stránka obsahuje veľké množstvo online hier, medzi ktorými sú hry vhodné pre výučbu – napr. zemepis, matematika, angličtina, je však potrebné, aby túto hru vyhľadala dospelá osoba,
http://www.1000hier.sk/logicke.php - stránka, kde je možné hrať hry online, medzi logickými hrami sú aj hry zamerané na matematiku,
http://www.komen1.estranky.cz/clanky/krizovky/p... - stránka ponúka mnoho testov na precvičenie učiva, je písaná v češtine a prispôsobená českým osnovám, testy z matematiky však možno využiť aj v našich podmienkach,
http://www.testpark.cz/testy/matematika - testy na precvičenie matematiky rôznych stupňov škôl,
http://www.thekidzpage.com/learninggames/math/i... - hry na precvičenie matematiky v angličtine.
http://www.wstranka.szm.com/index.htm - stránka ponúka množstvo odkazov na internetové stránky s rôznymi aktivitami pre mladší školský vek, niektoré sú však v angličtine,
http://alik.idnes.cz/ - táto stránka predstavuje online doplnok edukačného balíka „Alík“. Obsahuje množstvo rôznych zaujímavých článkov, súťaže, možnosť písať si s kamarátmi, ale aj rôzne hry, hádanky, maľovanky, rozprávky a pod.
http://www.volny.cz/kozdera/ - na tejto stránke je možné stiahnuť si voľne šíriteľný program (freeware) „Matematika“, ktorý je určený na precvičovanie násobilky.
http://www.instaluj.cz/razdvatri
http://pauzicka.zoznam.sk/ - stránka ponúka veľké množstvo rôznych hier, ktoré sú zotriedené do kategórií podľa obsahu hry, čo uľahčuje možnosť vyhľadať vhodnú hru pre deti,
http://rexik.zoznam.sk/ - zábavný portál určený iba pre deti. Obsahuje hry, rozprávky, maľovanky, námety na voľnočasové aktivity, program kín a divadiel s predstaveniami pre deti a tiež rôzne zaujímavé informácie z celého sveta.
http://www.pripravy.estranky.cz/ - na tejto stránke je možné nájsť rôzne námety na zábavné precvičovanie učiva, zameriava sa hlavne na 1. ročník ZŠ. Stránka je v českom jazyku.
http://rozpravky.wz.cz/ - stránka obsahuje množstvo rozprávok, básničiek, námety na výtvarné a pracovné aktivity, maľovanky. Texty sú v slovenskom jazyku.
http://www.videorozpravky.sk/ - okrem videorozprávok sa na stránke nachádzajú aj vystrihovačky, maľovanky, pesničky, rozprávky na čítanie, hádanky a riekanky.
http://www.bublina.sk/index.html - stránka ponúka rôzne aktivity – maľovanky, hry, hádanky, príslovia, pranostiky, osemsmerovky, rébusy, tajničky atď.
http://www.helpkidzlearn.com/creative.html - na tejto stránke sa nachádzajú iba také hry, ktoré sú určené pre deti, sú však v anglickom jazyku.
http://www.dobrenapady.info/news.php - na stránke sa okrem rôznych námetov na výtvarné práce nachádza aj sekcia „Pre školákov“, ktorá obsahuje veľké množstvo pracovných listov určených na precvičovanie písania, čítania, či matematiky.
http://cpr.ii.fmph.uniba.sk/citanka/zoznam_pris... - multimediálna čítanka, ktorej obsah tvoria príbehy písané deťmi 1. stupňa ZŠ.
http://tlsbooks.com/kidspagearchive.htm - stránka ponúka možnosť tlače pracovných listov určených pre rôzne vekové kategórie. Aj keď je stránka v angličtine, mnohé z pracovných listov je možné použiť aj v našich podmienkach.
ivett1
26. mar 2012
@jaduska ahoj, perfektná odpoveď🙂...aj my to určite využijeme x-) len to musím najskôr "prelúskať" ja... 😃
jaduska
26. mar 2012
@ivett1 no dúfam, že sú tie stránky ešte aktuálne, robila som to cca pred rokom a pol.... 🙂
ivett1
26. mar 2012
@jaduska veď pozriem a uvidím, hádam bude z čoho vyberať...🙂
majuska85autor
26. mar 2012
@jaduska Ďakujem veľmi pekne 🙂 🙂 🙂 aj ja som niečo teraz našla www.pastelka.sk 😃
akeber362007
26. mar 2012
super !!!

jaduska 🙂 aj my to určite využijeme 🙂 🙂 🙂
mirka414
26. mar 2012
@majuska85 trosku poradim kupila som pre dcerku notebook totalny nezaujem!tak som patrala dalej co by ju tak mohlo zaujimat az padla volba na ipad.a nelutujem ani cent co som do toho vrazila.super tema tu ako su ceske maminky popredu co sa tyka vyucby na ipad.dokonca je vhodny aj pre deti s autizmom.
http://www.i-sen.cz/
jaduska
26. mar 2012
@mirka414 a koľko rokov má tvoja dcérka? Je prváčka?
monhla
26. mar 2012
@jaduska Vďaka. Mám 3 netere /1 tretiačka a 2 idú do prvej/ a hneď aj to ukladám. Som rada, že si sa podelila o svoju prácu.
zvedavamt
26. mar 2012
@majuska85
Naša Ľaľa fičala od cca 3 r na Detskom kutiku. Dostali sme dve casti v poradni. Ak najdem ,mozem hodit na ulozto,dam link na stiahnutie. A najnovsie mame Pernikovu chalupku,je tam aj anglina. A este kdesik Anglictina s krtkom , zadarmo.
http://www.ulozto.cz/x1omj6Z/anglictina-s-krtko...

Na stranke dobrenapady.sk su kadejake hry a testiky pre deti,aj prvakov.
🙂
mirka414
26. mar 2012
@jaduska moja bude mat v septembri 6rokov.zijeme v zahranici a tak som jej kupila komplet hry na pc od terasoft ale vobec ju to nelakalo.ipad sa mi zda byt lepsia pomocka pre deti.
jaduska
26. mar 2012
@mirka414 ja som síce dosť zorientovaná vo svete techniky, ale ipad-y ma nejako neoslovili, tak možno blbá otázka, ale čo všetko sa v tom dá robiť????
jaduska
26. mar 2012
@monhla no konečne aspoň na niečo je tá moja práca užitočná 😃 😃 😃 Inak je založená niekde v archíve a obhrýzajú ju myšky :-p
mirka414
26. mar 2012
@jaduska prave ze ani ja dokonca som nevedela ani odblokovat klavesnicu a dcera na to hned prisla 😃 volne sa tam daju stahovat rozne hry,naucne,kresliace,doplnovacie ale su tam aj hry,kde mozes nahrat svoj hlas napriklad na cudzie slova a ucit deti podla obrazkov jazyky.ja som tam nasla super podrobne navody na origami,co vyuzivam hlavne s detmi.
dana33
26. mar 2012
@majuska85 Ďakujeme za super stranku pre mojho drobca ,zabavi sa a aj sa nauči vela veci do školy 😉
dana33
26. mar 2012
@jaduska klobuk dole,to chcelo kopec času,toto všetko najsť 😉
majuska85autor
26. mar 2012
@mirka414 vyzerá to celkom fajn 😃 celkom zaujímavé kreslenie
mirka414
26. mar 2012
@jaduska super linky mozem si ich skopirovat na moj blog?
http://tageskinder.blogspot.com/2011/06/tipp-de...
mirka414
26. mar 2012
@majuska85 no je to este trosku drahy spas ale vyhody oproti pc ze je super dotykova obrazovka a napr.ta prva fotka to si moze podla toho kreslit aj na papier,origami su krasne zrozumitelne opisane,ja som kupila mnoho dvd do pc kde ma mala Slovencinu ale nepaci sa jej to. 😞 tu je napr.taka vec ze zvieratka su tam pekne obrazky nahram jej tam nazov v slovencine,nemcine anglictine klikne si na to a ide jej to .pikoska hladala som,ze ako sa prelozi sliepka do nemciny,anglictiny a prelozilo mi to,na Google ze sliepka-Slovenka 😃
jaduska
26. mar 2012
@mirka414 no vyzerá to dobre na tých fotkách, ešte aj starý "socialistický" vlk sa tam dá hrať - to nemá chybu.....
a čo sa týka tvojho blogu, môžeš to kľudne skopírovať, ak ma uvedieš ako autora 😃 😃 😃 😃 😃 (srandujem, samozrejme)

@dana33 no písala som tú bakalárku dosť dlho, ale najviac času som strávila prelúskaním sa všetkými Detskými kútikmi, Alíkmi a neviem čím všetkým.... Mám dopodrobna rozpísané funkcie týchto programov, aj s obrázkami....možno by som tú časť bakalárky mohla aj niekam hodiť na web, nech je z toho aspoň dáky úžitok =-)
raza
26. mar 2012
u nás v škole majú deti najradšej Detský kútik a Alíka ( pracujem ako učiteľka) 😉
ani3012
26. mar 2012
@majuska85
aj tu máš na precvičovanie interaktívne cvičenia http://www.pozaskolu.sk/content/otestuj-sa
nájdeš tam potom aj klasické diktáty 😉

asi otvorím ten článok - diktáty,čo tu mám...
ani3012
26. mar 2012
http://www.modrykonik.sk/fotoblog/ani3012/clano...
je to síce pre druhákov,ale do budúcna sa zídu 😉
mima1311
26. mar 2012
super tema , idem vas prestudovat 🙂
ani3012
26. mar 2012
@mima1311 čo bol link vyššie...odporúčam stiahnuť 😉 sú tam pesničky,abeceda,samohlásky,stromy,vybrané slová... je tam toho veľa 🙂
http://www.ulozto.cz/xv2F8R5/detsky-kutik-skola...
ani3012
26. mar 2012
@zvedavamt super pesničky 🙂 ďakujem za link ! x-)
matisd
27. mar 2012
no super tak toto určite využijeme veľké vďaka 🙂
mirka414
28. mar 2012
ja som si prave do ipadu stiahla obrazok hlavy barbie a ucim dcerku casti tvare oci,usi usta nos,hlava...da sa spravit aj nemecka ,anglicka verzia a potom len na cast klikne a moj hlas jej to povie a ona zopakuje.takto sa ucime zvieratka,a vdaka mag.pismenkam skladame slova a obrazky.

Začni písať odpoveď...

Odošli