Prváčka v škole plače

lili1000
9. sep 2015

Pekný den prajem
Dcérka začala chodiť do 1 triedy...velmi sa tesila no dnes sa mi rozplakala ked som ju odprevadila do triedy...bolo mi jej velmi lúto...starsia dcéra ktora navštevuje tú istú školu ju bola pozriet a tiež sa jej rozplakala😢nechce sa s nikým zoznámit v družine je len s pani vychovávatelkou....prejde to?

zkad
9. sep 2015

určite to prejde, aj ked nateraz je to velmi sklučujúci pocit. 😉

siska53
9. sep 2015

@lili1000 prejde..aj ja som plakavala...ak nepocitam daky polrok v jasliach, tak prva trieda bol moj prvy pobyt v kolektive... Bolo to tazke,ale netrvalo to dlho a prestala som plakat. Akurat nemm dobre spomienky na prvacku ucitelku...ale to uz je o inom...
Skus sa s nou porozpravat..mozno ide len o smutok za skolkarskym kolektivom mozno ju tazi nieco ine..

sakura77
9. sep 2015

Ajajaj. .najprv zistí čo je vo veci,či jej niekto neubližuje ,ale skôr je len smutná A vystrašená Z nového prostredia, plačucich prvacikov vidavam každý rok na začiatku 😊potom si zvyknu😊

dominika6
9. sep 2015

@lili1000
určite to prejde,len si musí zvyknúť na nové prostredie,ľudí,režim v škole,spolužiakov...

lili1000
autor
9. sep 2015

Strašne ma to mrzí ked plače😢a vobec nerozumiem prečo sa nechce s nikým kamaratit ved s detmi vychadza velmi dobre

simsalabim
9. sep 2015

@lili1000 snad to prejde cim skor...kamoska ma teraz prvacika a hoci je v triede s polovicou deti zo skolky a sedi s najlepsim kamaratom, od 1. dna v skole nezje ani nevypije vobec nic. Od rana sa naje a napije az doma okolo 4. Tiez nevie preco, nikto mu neublizuje, v skole neplace, zapaja sa...asi je to prenho trosku sok, taka zmena.

dominika6
9. sep 2015

to je to isté ako ked nastúpia deti do škôlky...daj jej mesiac dva a bude pohoda..ked sa skamaráti so spolužiačkou,s ktorou sedí v lavici,alebo v družine,bude všetko ok

gabrielasofia
9. sep 2015

si mi pripomenula naše začiatky, moja malá sa strašne tešila do školy.. hneď na začiatku jej to pokazila jedna super spolužiačka, ktorá zrejme vycítila svoju nadvládu a robila jej zle.. moja malá sa po pár dňoch od začiatku dotešila, začala plakať a každé ráno ju bolel žalúdok... skoro ma porazilo, mne to bolo tak strašne lúto... učitelka no comment, slepá, nič si nikdy nevšimla , lebo dotyčná malá mala v škole tetu učitelku, takže asi tak.. keď to riešili, tak tá druhá to všetko poprela a moju malú označili pomaly za klamárku.. prežili sme, je to ok.. ale vtedy mi bolo do plaču, uvažovala som o preložení normálne.. tak ale ja som vedela kde je príčina. ale môže to byť skrátka len tým, že je inde, všetko nové, deti aj učitelky a hlavne velká zmena... jaj malinké, dúfam že ju to čoskoro prejde..

lili1000
autor
9. sep 2015

Ďakujem ste zlaté😊dcérka mi tvrdí že jej je len smutno tak dúfam že to tak je...všerky dnešne zažitky mi porozpravala s usmevom na tváričke tak ja dúfam že naozaj jej príde len smutno😊😊😊

mawka
9. sep 2015

to je este dobre, u mojej malej v triede je dievcatko, ktore reve a to doslova kazde rano, uz sa aj hodila o zem, totalny amok, no ja som pozerala. a to je dieta, ktore malo navyse odklad. tak tam iste nebude nieco v poriadku. place len za mamkou a stale mama mama mama ako verklik.

milota164
9. sep 2015

chce to cas , maju to tazke, ale musia si zvyknut.

briketa
9. sep 2015

@lili1000 Lili, u mojej dcery place doslova tretina triedy (mojej malej sa naopak, strasne v skole paci). Zajdeme za roh (rodicia), potom po piatich minutach nakukneme cez okno a nikto uz nema ani slzu na tvari 😉 takych 5 tyzdnov a vsetci budu OK.

yidaky
11. sep 2015

@lili1000 Ahoj, ja myslím, že to prejde, chce to len čas a podporu. Ak viete, že je to len preto, že jej je smutno. U našej, keď nastúpila do 1tr., tiež nastala veľká zmena. Zrazu som musela čakať kým zazvoní, kým príde p. učiteľka...no pre nás to bol naozaj šok, pretože predtým nemala absolútne problém v kolektíve, ani medzi cudzími ľuďmi. Bola schopná ísť k hocikomu spať, s hocikým sa rozprávať, úplne cudzí ľudia. Zrazu bola proste veľmi úzkostlivá. Zrazu sa potrebovala donekonečna uisťovať, či viem, kde je družina, či prídem pre ňu, či som povedala p. učiteľke....viem, že v škole nemala žiadne problémy. A to isté ďalšia jej spolužiačka. A prešlo to postupne obe 😉.

ajuska80
11. sep 2015

Ahojte,
ja mám iný problém s prváčkou, s ktorým si neviem rady. Moja dcéra sa do školy teší, všetko sa jej tam páči. Problém nastane po príchode domov, prípadne už v čase, keď ju beriem zo školy. Vtedy na mňa kričí, hnevá sa z akejkoľvek príčiny. Raz, že som prišla skoro, potom že neskoro, že som jej dala desiatu, z ktorej jej kvaplo na tričko, že som jej neskontrolovala, či má zastrúhané ceruzky, že som jej dala silonky, ktoré sa jej zatrhli o stoličku.... Proste ma obviní z čohokoľvek si práve zmyslí...

Včera to vyvrcholilo tým, že som prišla pre ňu ja a nie babka, pretože som skončila v práci skôr. Myslela som si, že sa poteší a ona sa rozzúrila. Nepomohlo nič, až sme sa navzájom tak vytočili, že hodila na zem tašku, prezuvky, bundu a kopla do toho. Zaujímavé je, že ostatným to nerobí, ale keď príde domov ku mne, zase sa to zopakuje.

Samozrejme, všetci sú presvedčení, že by pár výchovných, alebo jeden riadny výprask docielil, aby mala rešpekt - že som na ňu mäkká. Až si začínam myslieť, že majú pravdu. Čo s tým? Poraďte, prosím.

briketa
11. sep 2015

@ajuska80 podla mna to nie je az taky "problem" Ona je skratka poobede uz tak unavena, ze nazvlada samu seba a svoje spravanie. na to najlepsie pomoze zachovat klud a neutralnost. akoze urcite ju v tom nepodporovat a nehyckat ju, ale na druhej strane to vobec nebrat osobne. Nechat ju doma odpocinut si, pripadne na taketo,stavy je vyborne plavanie a potom cestou domov v aute uz zalomi 🙂 . O take dve mesiace ked si uz decka zvyknu na tu zataz tak sa urcite napravi

kofa77
11. sep 2015

@ajuska80 nieco podobne robil syn v skolke na zaciatku, je to nieco ako frustracia, v skole musi sediet, pocuvat, sustredit sa, vsetko nove... a potom sa vyventiluje na kom? no na mame najlepsie, ze? 🙂
cize skus si nevsimat, skus zmenit temy, ked zacne hundrat, tak odklon temu a pod.
vychovne nepomozu, prave naopak, vyhecuju este viac

monise
11. sep 2015

@lili1000 Presne aj ja to doma riesim ta ista reakcia ako vy popisujete,mam prvacku a tak isto sa sprava,je smutna vidim ze preziva stres..Verim za bude dobre,musime tym prejst.Drzim palce

akvi
11. sep 2015

@ajuska80 dcera sa len potrebuje vyventilovat. Je to pre nu velka zmena a stres. Bud rada, ze dokaze vypustit paru, aj ked sposob, ktorym to robi, sa ti pochopitelne nepaci. Nekric na nu, nezakazuj jej to, zachovaj klud. Ak je ochotna komunikovat, opytaj sa jej na pocity, mozno sa vyrozprava a zisti, ze aj takto sa jej moze ulavit. Nezabudaj, ze stres moze byt aj pozitivny -tesenie sa do skoly, radost z ucenia, poznavania, ale ventil musi obcas pustit aj tak. Potvrd jej pocity, ze je to vsetko ok. A potom jej kludne povedz, ze jej pocity su sice ok, ale nechces, aby po tebe vrieskala. Skuste najst iny sposob, kludne nech smari tasku o zem a kopne donej 🙂 a postupne najdete nieco "prijatelne" pre obe strany. Nedovolit dietatu vypustit paru = zarabat muna neskorsie ovela vacsie problemy. Dieta robi vzdy to najlepsie v danej situacii, aj ked nam dospelym sa to nievzdy paci.

katka1981
11. sep 2015

@lili1000, vcera nam na rodicku hovorili, ze v druzine su dievcatka ktore placu. Je to urcite bezne a ucitelky aj vychovavatelky s tym rataju a deticky utisuju. Ja som bola prekvapena z nasej triednej (dcerkas je prvacka) ze berie na deti velkky ohlad, aby sme este nenosili telocvik, lebo deticky kt. ho este nemaju su vystresovane, aby sme netrhali listy z pracovnych zositov, negumovali, nestresovali deti, naozaj je skvela. S tym placom uricte rataju, pre deti je to velka zmena, nove prostredie, nove tvare, nove povinnosti....

gabrielasofia
11. sep 2015

@katka1981 tak to je super, u nás napríklad ani učitelka ani vychovávatelka (tá obzvlášť.. je tam od doby keď ja som bola dieťa) neberú ohlad na to, že je to velká zmena..

katka1981
11. sep 2015

@gabrielasofia, to mi je luto. Ja som sa pocas prveho dna pytala malej, ze aka je pani ucitellka, ze dobra, ze jedno dievcatko plakalo, tak ju mojkala a ukludnovala. A potom ako mali imatrikulacky tak ja som s malou utekala aby sme to stihli lebo ju vyhlasovali a malu som nejak stiahla a padla na zem, tak plakala. Vacsina ludi nevedela ze padla, postavila som ju chudatko tam a vychovavatelka ju utesovala. A dcerka bola spokojna, ze p., vychovavatelka si myslela ze placem za maminkou, nevedela ze som spadla, ale m,ne to nevadilo, hlavne ze ma lutovala 🙂

charity
11. sep 2015

@ajuska80 U nas toto byva pravidelne v tu istu dennu dobu. U nas je to podrazdenost z nedostatku cukru. Staci lizatko do pusy a je zase mily.

akvi
11. sep 2015

@charity je mozne, ze potrebuje aj takto doplnit energiu, ale preboha, nie lizatkom. Inzulinova rezistencia a cukrovka, precitaj si nieco o tom.

zuzana8
12. sep 2015

aj moja je prváčka a plače zo stresu z veľkej prestávky...oni ich vypustia na dvor a nejde s nimi ich učiteľka, tak sú tam stratení...no a keď nevie na koho sa obrátiť, a nevidí známu tvár, tak plače...aj bruško ju bolelo, tak som letela do školy...ale to všetko zo stresu...musia si deťúrence len zvyknúť...verím, že ešte dva týždne a už bude aj ona na veľkej prestávke behať po dvore ako srnka🙂

lenkove
15. sep 2015

@ajuska80 Podobné veci robí moja dcérka. Viem, že je to zlaté decko, len zmeny ťažko znáša odmala... A už dávno nie je bábätko, čo mi reve na rukách, lebo prišla znenazdajky návšteva, je to "veľká" školáčka a je toho na ňu veľa... Na mňa sa včera podobne vyrútila, lebo nebola prezutá a ja som sa jej zvesela opýtala kde má topánky (zabúda sa prezúvať už bežne 😝 😀 ) Takže ti rozumiem... Zachovaj kľud a rozvahu, nabudúce sa pokús dostať sa do jej zorného uhla a vážne s účasťou povedať "Muselo sa stať niečo vážne, keď sa takto správaš." Mne vtedy tá moja padne do náručia a povie skoro s plačom, čo vážne sa stalo 😉 Fľašu nevedela zatvoriť, včeličku nedostala, spolužiačka jej čosi povedala, no samé svetoborné veci 🙂 a ešte pomáha dať jej chytro niečo jesť a piť 😉 Toto funguje u nás, držím palce u vás!

lenkove
15. sep 2015

@zuzana8 až mi srdce stislo, keď som si ju tam predstavila... nech si čím skôr nájde kamarátku/kamaráta a teší sa z prestávok...

mimik79
15. sep 2015

je to zase nove prostredie, tak ako ked ide do skolky prvykrat tak aj do skoly, nemozme od nich ocakavat ze budu vsetci hned odvazni, nicoho sa nebudu bat...treba len respektovat to ako to dcerka vnima, rozpravat sa s nou o tom co sa jej tam pacilo, chce to len cas a prejde to aj ked ma rada deticky vsetko je tam zase NOVE ja ludia aj prostredie, niektori su taki niektorym to je vsetko jedno 🙂