Prvák. Nezvládam to s ním. Čo mám spraviť?

kburgerin
5. nov 2010

mam prvaka doma a nezvladam to snim dneska dostal dve 4 matematiky a diktaty som stoho smutna doma sa ucima ale volako to nepomaha co mam spravit

beatricer
5. nov 2010

@kburgerin a doma vám to ide ako? A čo ostatné deti v triede?

mata35
5. nov 2010

Fúha, to už Vám dávajú 4? A diktáty, aké píšu? slabiky? či slová?
Ja mám prváka, ale zatiaľ im p. uč. dáva 1 a sem tam dvojku, keď to je horšie, vraj povie, že by to bola 3, ale tú vraj nedala zatiaľ nikomu.
Poznám triedy, kde dávajú len 1, aby deti motivovali do učenia. Tak toto u Vás nie je žiadna motivácia, Chúďa malé, snaží sa a má 4... len ho povzbudzuj, a pochváľ za každý malý úspech, potrebuje to... 😉

kburgerin
autor
5. nov 2010

doma to vie a niektore deti maju aj 5 aj viac a niektori su jednotkari

kburgerin
autor
5. nov 2010

moja mama si vsimla ze asi na nom sedi tak neviem

kaja73
5. nov 2010

@kburgerin U nas sa v 1 ročniku hodnotilo len slovne a obrazkom.Ziadne znamky.A bolo to dobre.Deti si lahšie zvykli,nestresovali sa.Nechystaju u vas otvorenu hodinu? Mohli by ste to navrhnut.Tam by si videla, ako tvoj maly funguje.Bolo by to trochu skreslene, ale predsa by ti to ako tak pomohlo sa zorientovať.

beatricer
5. nov 2010

@kburgerin Môj malý bol vlani prvák a tiež boli problémy so známkami. Jedna mamička aj zobrala dieťa zo školy, teda pani riaditeľka navrhla prestup do vedľajšej triedy. Pani učiteľka mala aj dva x kontrolu a potom ich prestala tak známkovať. Treba sa ohlásiť inak to bude robiť stále. Nemá právo prváka hodnotiť známkou horšou ako 3.

beatricer
5. nov 2010

@kburgerin Ja som mala aj tú výhodu, že švagriná práve učila prvákov a vedela mi povedať ako mu to ide. Ona bola tiež prekvapená ako ich hodnotila a pritom to on vedel na 1. Bolo by dobré keby ste poznali nejakú pani učiteľku /alebo navštívili psychológa/ ktorá by ho preskúšala už len kvôli malému, aby ste vedeli na čom ste. Takto by ste sa mohli ohradiť voči pani učiteľke.

silvia07
6. nov 2010

ja len ziram...to co je za motivacny pristup? 😠 😠 ....aj nasi pisu diktaty, ale do ziackej sa davaju iba 1...ostatni nic...a co mu nejde?...ak to vie doma, tak ja by som urcite zasla za ucitellkou, ze kde je problem...

katka1191
6. nov 2010

môj je už tretiak, ale motivácia nula bodov. Od prvého ročníka nosí zlé známky. Doma to vie perfektne. Učím sa s ním každý deň, ale škola ako keby uťal ☹ . Je pravda aj to že malý je poriadny " salámista" On má proste na háku či dostane 5 alebo 1. To je tým, že od prvého ročníka stále nosil za všetko poznámky, 5,.... . Inak dostáva 5 aj za domácu úlohu, aj keď si zabudne zošit doma.

kburgerin
autor
6. nov 2010

katka a na vysveceni co mal ked bol prvak

dafy
6. nov 2010

no ja mam tiez doma prvacku,ale este ziadne diktaty nepisu 😕

benne
6. nov 2010

ja mám teraz krátkodobo pri sebe sesternicu - prváčku a tá v piatok doniesla zo školy z diktátu 3, mala tam chyby ako že I naopak, alebo M, namiesto U, ale v písanej forme 😀

mimkao
6. nov 2010

Ako je to možné, že v prvej triede sa píšu diktáty? Teda v prvom polroku? Tiež mám doma prváčku. Ale diktáty nepíšu. A ani známky nedostávajú 😕 😨 Dostavajú len pečiatky a aj to len včeličky. Ak to bolo vynikajúce, tak im dá 3, ak to bole veľmi dobre, tak im dá 2 a ak dobré, tak 1.. A ak to bolo zle napísané, prečítané, tak im nedá nič. Pretože učiteľka povedala, že ich nechce hneď na začiatku stresovať s nejakými škaredými pečiatkami, typu "prasiatko", ako sme to mali za naších čias...

benne
6. nov 2010

@mimkao aj ja som bola prekvapená, ale malá mi povedala, že do žiackej jej to napísala len ako "malú" trojku. Keď som s ňou dnes čítala a dala jej napísať pár písmenok, tak sa už tej 3 ani nečudujem, len fakt škoda tých stresov.

mimkao
6. nov 2010

@benne, no to o tom potom, že ja by som mojej dcére aj 5 dala 😀 lebo fakt jej to čítanie ide strašne.
Ale to známkovanie v prvej triede ma úplne prekvapuje. Keď som chodila do školy ja, tak sme známky nedostávali. Ešte aj na vysvedčení sme mali iba ústne hodnotenie.

benne
6. nov 2010

@mimkao no, viem, ja tiež ešte pamätám na včielky a negatívne nič 😉 a oni to aj žiacke knižky majú, ved aj z matematiky predvčerom jednotku dostala za moju vrtuľu 😀 😀

mimkao
6. nov 2010

@benne aj si sa pod vrtuľu podpísala...? 😀 😀

benne
6. nov 2010

@mimkao néé, ved ona pomáhala, pekne nastrihla kde som jej nakreslila, a moje výtvory aj tak väčšinou sedia tak na prvácke ruky, ale potešilo ma dostať po dlhom čase 1. lOna len zahlásila o 5-tej večer, že nestihli urobiť vrtuľu a na zajtra potrebuje, ale že nevadí ked nebude... no a ja, že vadí, úlohy sa robiť musia. A potom som nemohla nájsť paličku, tak som skúšala pripevniť na drôt .... z toho skúšania sa mi stále hojí rezná ranka na ukazováku a zle sa mi píše 😉 ešte aj manžel bol v tom čase mimo domu, tak som nemala koho zapojiť do strúhania paličky. Variech mám len 3ks, to som obetovať nemohla 😀 nakoniec som našla špeciálnu plastovu paličku, ale tam sa zas tá vrtula netočila, tak som to vzdala, nech to berie aké to je, že snaha bola 🙂 Najväčší gol je, že tá vrtuľa sa robila preto, že v smere ako sa točí mali postupne vpísať 1,2,3,4, tak k tomu sme sa vôbec nedostali 😅

mata35
6. nov 2010

@mimkao ty máš toľko detí? bože 5 či viac? ako to zvládaš?

mimkao
7. nov 2010

@mata35 Iba 5 deti mám. 😀 Zvládam, zvládam, vďaka Bohu. 🙂

katecameron
7. nov 2010

@mimkao na podobne aj u nas ani moj syn nemaju znamky iba slniecka ak ma dostat smutne slniecko nedostane ziadne diktaty sa pisu len tak ze ucka diktuje pismenka a oni pisu tlacene

mata35
7. nov 2010

@mimkao wauz, tak klobúk dolu .... ja mám "iba" tri a mám toho bárs len koľko a to mám väčšie vekové rozdilely. To si vždy chcela mať toľko detí? alebo to tak priniesol život a ešte chcete aj viac?
Držím ti palce.... pa pa

mimkao
7. nov 2010

@mata35, mati, plán bol sedem detí. Ale tie dve posledné trošku neskôr. Takže an teraz chcem dlhú pauzu.
Aj ja držim palce tebe. 🙂 A ďakujem. 🙂

mata35
7. nov 2010

Tak to je super, hlavne buďte všetci zdravučkí..... to je najdôležitejšie. 🙂

kburgerin
autor
19. nov 2010

ako to zvladate 5 deti ja mam 2 a stale som nervozna a ten moj prvak hrozne ani ucit sa nechce a ucitelka stale vypisuje kazdy den ze neposlucha a tak uz sa normalne aj bojim ked ho idem ho zobrat do skoly poradte mi som uz vycerpana a smutna zo znamok a tak zo vsetkeho aj jeho otec mu stale hovori ze sneho nic nebude len pri lopate bude robit.................................a td ps ani citanie mu nejde dobre dostal 3 z citania a neviem ako to bude dalej citat maju toho vela a neposlucha ma neviem ako dalej nebavi ma to uz................prosim ôporadte dakujem

00vladka00
19. nov 2010

@kburgerin ahoj.aj ja mam doma prvacku.a aj moja ma problemy v skole hlavne s pismenkama a citanim. minule som bola za ucitelkou a pitala som sa jej ze preco jej nedava znamky ako ostatnim a ona mi povedala ze jej nechce davat zle znamky.a tak jej nedava ziadne

kburgerin
autor
19. nov 2010

no mojmu uz dala aj 5 s diktatu a pisomky dneska dostal s diktatu 3 a z citania ties 3 no aj sme pisali dneska on si tie pismena nepameta idu strasne rychlo a este aj dost casto byva cory aj teraz kasle ale doktorke som povedala ab y ho pustila do skoy lebo sa nic nenauci a ucitelka sa uz stazovala ze vela kasle.............................

katecameron
19. nov 2010

@kburgerin hlavne dieta netrba ponizovat ze z neho nic nebude to keby povedal moj muz mojmu synovi tak 😠 😠 😠 neboj on sa este nauci aj my sa trapime a tiez sme casto chory uz mam dojem ze je viac doma ako v skole 😒 dieta treba chvalit aj za snahu a este moj mal len jednu 1 a ine znamky nema lebo zle sa nedavaju a vies aky je nestastny place v skole ucka nas poslala na psychologicke vysetrenie lenze maly mi povedal ze on place lebo sa jej boji ona v kuse ziape po detoch tak ja sa chystam za nou ist ze nech stlmi zvuk a nech neziape tolko ona tam nieje nato aby deti strasila ale aby ich nieco naucila

kburgerin
autor
19. nov 2010

no aj mi ideme psychologicke 1 decemba tak uvidim ale ja som stoho taka bez zivota a tak

katecameron
19. nov 2010

@kburgerin ja teda nie lebo poznam svojho syna aky je vytrvaly niektore veci mu nejdu celkom dobre ale ved len nedavno mal 6rokov a do skolky nechodil tak asi aj koli tomu take problemy a mozem sa opytat aky ziaci ste boli vy s manzelom?