Prvák v súkromnej škole - výhody a nevýhody

janinah
5. feb 2012

Má niekto dieťa v súkromnej zákl.škole?Aké výhody/nevýhody vidíte?Uvažujeme aj o takej,z počutia je výhodou hlavne malý počet žiačikov v triede a nevýhodou názor,že veď rodičia si platia,tak dieťa "musí" mať dobré známky....Ďakujem za názory.

sisaha
5. feb 2012

@janinah mozno by bolo dobre napisat o ktoru skolu sa jedna a potom sa mozu rodicia vyjadrit aka je jej uroven.. 😉

jaduska
6. feb 2012

@janinah To, či je škola súkromná, štátna, cirkevná alebo neviemaká ešte nesvedčí o jej kvalite... Najzákladnejším kritériom pre mňa osobne je učiteľka, ktorá bude s mojim dieťaťom najbližšie štyri roky v denno-dennom kontakte. Takže si skôr pozisťuj, ktoré učiteľky budú mať budúcich prvákov a pýtaj sa ostatných rodičov, aké s nimi mali skúsenosti. Všetko je o ľuďoch....
Niektoré školy majú prezentácie svojej práce aj na webe, takže niečo zistíš možno aj tam...

jaduska
6. feb 2012

A vlastne aby som pridala názor aj k téme - mám dieťa v súkromnej ZŠ, ale sme v malom meste, takže jediné, čo platíme, je trošku vyšší príspevok rodičov škole, ale je fakt, že s tými deťmi robia dosť mimoškolských aktivít.
A čo sa týka známok - v prvom a druhom ročníku mali väčšinou všetci samé jednotky, ale teraz, v treťom ročníku, už na polroka boli aj horšie známky.
čo sa týka počtu deti v triedach - u nás aj na štátnej škole je ich v triedach málo, ale to asi závisí od lokality a sily populačného ročníka....

anjelicek26
6. feb 2012

Saska tiez pojde do sukromnej skoly, teda sukromnej, plati sa tam, ale nie je to take hrozne, minuly rok mali 400 prihlasok na 20 miest... vyhody vidim v individualnom pristupe, vyuke v anglictine, prisposobuju sa detom mimoriadne nadanym a jazykovo zdatnym - venuju sa, teda skola je celkovo zamerana na deti, co sa prave vratili zo zahranicia a ich cielom je sklbit viacere skolske systemy. Umoznia dcerke ist normalne do prvej triedy, matematiku a niektore ine predmety ale bude moct navstevovat s druhakmi ci tretiakmi. Je to fajn, lebo dcerka uz plynule cita, skvele pocita, dost by sa v normalnej skole nudila... mimoriadne nadana nie je, normalne dieta, ale po dvoch rokoch skoly v anglicku si ju neviem predstavit dat do beznej skoly, kde sa bude nudit a nezohladnia to. A preskocit triedu neprichadza pri mojej 105cm konco junovej dcerke pre mna vobec do uvahy.

jaaty
6. feb 2012

Uvítala by som nejaké informácie k súkromným ZŠ v Bratislave, prípadne v Petržalke. Ktorú odporúčate a prečo? Samozrejme ma zaujíma aj cena. ďakujééém

littlekitten
6. feb 2012

Me se libi QSI - je v Karlovke