Šikana v druhom ročníku

ivus85
17. jan 2014

AHOJTE BABY ,,,,,MAM SYNA PATRIKA DRUHAKA....NENI JEDNEHO DNA ABY NEPRISIEL ZE MU NIEKTO ROBIL ZLE, BUD HO NIEKTO SKRTI, ALEBO HO DALSI POTKNE A PODUPE SI PO NOM, ALEBO HO SACAJU, STRKAJU URAZAJU....UCITELKA POVEDALA ZE ON JE TAKY MALY ZLATY, KAMARATKA MOJA ZE ON JE TAKY TYP NA TO ZE VIDIA ZE SA NEVIE BRANIT....ON UZ O TOM AJ NERAD HOVORI. RIESILA SOM S TRIEDNOU POVEDALA ZE BUDE SLEDOVAT DALA POZNAMKY HOVORILA S RODICMI ALE ODVTEDY DETI PRIBUDA VIAC A VIAC CO MU ROBIA ZLE POMALY AJ CELA TRIEDA A UZ AJ Z INYCH TRIED CHODIA A ROBIA ZLE , UZ MI TAM NECHCE CHODIT, MAVA BOLEST BRUCHA VRAJ JE TO PSYCHICKEHO CHARAKTERU...IDE MA SLAHNUT, UCITELKE SOM HOVORILA TRI KRAT VRAJ VYSTRIEHNE ALE ON A VSETKO NEVIDI A KED NIECO JE TAK MU NEVERI, VRAJ TO NEVIDELA ZE TAZKO NIECO TAKE RIESIT.....DNES IDE MOJA MAMKA ZA RIADITELKOU LEBO MNE SA Z ROBOTY NEDA.....DAM VEDIET CO VYRIESILA ....PRESTUP NA SKOLU NEUVAZUJEME ANI ON NECHCE CHCE LEN ABY TO SKONCILO.....V OKOLI SU SKOLY NA TOM VRAJ ESTE HORSIE.....STALO SA VAM NIECO TAKE AKO STE TO RIESILI?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivus85
autor
17. jan 2014

dakujem krasne za radu ale on to razne odmieta....citala som o sikane vela neni dobre menit skolu nikdy problem treba riesit kde je,... uvidim co povie riaditelka....poviem to podla seba ja som presla pravdu povediac styri skoly kvoli tomuto a vsade to bolo horsie a horsie....stale som len plakala.....treba s krpcami narobit poriadky a bude pokoj....

izabelkas
17. jan 2014

Ach je mi to maleho velmi luto, moze ho to velmi ovplyvnit do buducnosti a nikto si nezasluzi taketo detstvo. Mala by si sa s nim porozpravat, aby chcel ist do inej skoly. Povedz mu ze tem su lepsie deticky a nebudu mu robit zle. Snad teda dufam, ze nebudu. Nemohla by som svoje dieta do takej skoly posielat a osobne by som si pred skolou kazdeho toho pankharta pockala na koho by ukazal ze mu robi zle, by som mu riadne povedala. Ved sa s nimi musi dat nejako si poradit nie? Bud pekne im povedat, ake je to od nich skarede a ze sa to nesmie, a ked to nepomoze, tak potom ja neviem, zorganizovat rodicovske a kazdemu rodicovi povedat nech si to doma s detmi riesi. Vzdy som neznasala taketo decka, podla mna su menej inteligentne tie co robia zle, nikdy z nich nic nebude.

ivus85
autor
17. jan 2014

@izabelkas ja som presla 4skoly a bolo to len horsie ....on odist nechce.....a uz som s tymi krpcami hovorila boli milunky nebudu nebudu a len co som odisla spustili rehot vyfackala by som to strasne

malapepka
17. jan 2014

chlapca mi je úprimne ľúto, poznám to, ale z pozície učiteľky. Ja som to vtedy riešila takto: najčastejšie mu robili zle vonku, keď odchádzali zo školy. Tak som celú triedu nechala po vyučovaní v škole (samozrejme som rodičom písala, o čo ide) a iba jeho nechala odísť. Potom som to zredukovala, že kto s ním je kamarát, môže chodiť s ním. A nakoniec mi zostali iba tí nespratníci v škole a po týždni večného vysedávania po škole s tým už prestali 😀 iný prípad - dieťa, čo robilo v triede zle cez prestávky, stávalo na chodbe pri mne, mohol si zobrať jesť, piť, ale nebol v triede... on vedel prečo, na čo, za čo 🙂
čiže by som povedala, že šikana je aj o zvládnutí vyučujúcej - triednej ☹

a k tvojmu synovi... sestra raz urobila tak, že keď jej dcéru šikanovali, chytila pod krk (aby ju niekto nevidel) jedného z nich a tak ním zatriasla, že sa chalan skoro počúral. Ja by som k tomu ešte dala koment, že ak ho uvidím samého, tak ho riadne zmastím a urobila by som to so všetkými, nech si zacítia ten pocit, keď sú sami proti väčšiemu 😀

ivus85
autor
17. jan 2014

dakujem ti krasne vyucujuca je asi labilna sa mi vidi vsetko riesi poznamockami a podobne....preto chceme ist za riaditelkou....vyborna metoda inak chvalim ta velmi prevelmi chlapec bol iste stastny ze to prestalo bodaj by bolo viac takych ucitlou ako ty....a vies co ? uz som skusala nieco take....ze podchytiti si ho ale dohovarala som a ten zasran potom siel za patkom ked som odisla a povedal mu ze jeho otec je velky kapo, a jeho ujo policajt a pridu do skoly a patko z nich bude kocky v lufte srat....takto to prebieha....boze ja by som to fakt strasne zmlatila tie decka....ale ked ma niekto povie tak si to zas nechcem odsediet ☹

izabelkas
17. jan 2014

@ivus85 Ja neviem cim to je, ze niekoho sikanuju. Asi je syn taky tichucky? Ja som bola tiez ticha, nerobili mi deti zle v nasej triede, aj ked kamaratky som tam nemala lebo ja som bola introvert, ale skor z druhej triedy na telesnej mi zvykli sem tam robit trochu zle, ale nie moc. Raz som bola na v tabore a tam mi praveze robili strasne zle, tak som sa dala prepisat do inej chatky do ineho oddielu po tyzdni. Tam boli normalne deti. Tak neviem Ti v tomto poradit, ale ked ma bolesti brucha tak to nie je dobre. Ja som vzdy mala nervy len z telesnej a to som sa tiez kvoli tomu dost trapila. Odratavala som len dni a hodiny po telesnej a do telesnej. A nemala som rada prestavky. Ja som v skole skor trpela da sa povedat. Co sa tyka kolektivu deti. Ale moj muz to mal lepsie chodil do skoly pre nadane deti a tam nikto nebol ako z besnych vajec ako tie bezne hlupe decka. Hoci mam skusenosti, ze mnoho deti sa uci zle a pritom su to uzasni ludia, aj ako deti boli a aj teraz ked pozriem ako ziju.

izabelkas
17. jan 2014

@malapepka to si teda krasne zvladla a vyriesila, skoda ze ine ucitelky nie su take ematicke. Ja si pamatam na situaciu ked ma jedna baba co sme sa nemali radi a vzdy mi robila zle obliala vodou a isla som to nazalovat ucitelke cela roztrasena a ona sa mi este vysmiala, ze ci ma chcela osviezit. ☹

malapepka
17. jan 2014

@ivus85 ja by som zas prepleskla niektorých učiteľov, že to neriešia radikálne. Toto nie je sranda, tie decká vedia fakt ublížiť!!!
čo by som ti poradila ja z praxe:
- u riaditeľky dôrazne žiadaš nápravu chlapcov a zmenu prístupu učiteľky, že ak treba, dáš to aj písomne. Počkala by som 3 dni a naozaj by som napísala list riaditeľke - písaným sťažnostiam sa musia venovať prednostne a dokladovať, ako to riešili.
- trvala by som na tom, že chceš posedenie u riaditeľky s rodičmi tých chlapcov (ak chceš byť prítomná, tak aj to povedať)
- ide polrok, trvať na 2 zo správania, prípadne pokarhanie riaditeľom
- ak nič z toho nezaberie, vyhroziť sa oznámením na školskom úrade a zriadovateľovi - ktorým je mesto, obec

malapepka
17. jan 2014

@izabelkas ďakujem 🙂 ja som odmalička zástanca slabších 🙂 už v 6. triede som zmlátila chalana, ktorý robil zle jednej zo spolužiačok 😀 to mám asi po otcovi, taký besný výraz, keď sa niekomu ubližuje 😀
vždy by toto mal riešiť učiteľ, lebo sa to deje v budove školy, tam majú kompetencie a páky učitelia, rodič to môže riešiť pred domom, na ihrisku... je mi ľúto tých slušných, citlivých detí ☹

sashabb
17. jan 2014

@ivus85 ešte by som zapojila manžela. Pokiaľ teba tie decka nerešpektovali, tak chlapa budu určite. Treba vyskúšať a samozrejme súhlasím čo píše @malapepka

ivus85
autor
17. jan 2014

@sashabb dakujem krasne vsetkym a manzela nezapojim maleho ma na haku vola mu raz za cas a berie ho len na letne prazdniny alebo ked tam idu svokrovci na navstevu vtedy je skvely ocko....a byva daleko....maly je myslim aj preto taky lebo je zo zenami.....chlapa nemam davam si az taky pozor az je to chore moja odpoved je vzdy nejdem na rande niekoho mam...cele zle....a idem toto cele radikalne riesit baby dakujem krasne....lebo podla mna prestup na inu skolu to neriesi ja som mala kravy ako som pisala na 4skolach a to bolo peklo.....a ked tie decka nenapravia teraz vyrastu z nich malí vrahovia.....ste zlate fakt dakujem za podporu dam vediet ako to dnes dopadlo ide tam mamka ....

dadia
17. jan 2014

určite to riešte, dubte po nich-nenechajte sa.Ale aj ak sa problém bude riešiť, treba zmeniť školu.Inak to bude celé zbytočné a on bude mať zlú nálepku na sebe.Veľa šťastia

izabelkas
17. jan 2014

@malapepka Ked to tu tak citam, zacinam sa v Tebe nachadzat, normalne mi je luto, ze som nesla za ucitelku tiez. ☹ A pritom som chcela. Nevies co by som potrebovala na to byt ucitelkou na prvom stupni ZS? 🙂 Mam VS chemicku a titul Mgr. aj RNDr. Ja chcem byt ucitelkaaaa. 🙂

lubinkam
17. jan 2014

Ahojte, ja by som požiadala riaditeľa aby pozval detskú psychologičku na konzultáciu s celou triedou. Učiteľka to mala zatrhnúť ešte v zárodku, inak si myslím že v školstve nemá čo robiť. A samozrejme súhlasím s kočkou - malapepka, písomne sa sťažovať aj na krajský školský úrad. Nechápem že toto toleruješ. Je to neprípustné jednak zo strany pedagógov a tiež zo strany rodičov tých zlých deciek. Nedaj sa a rieš to! Držím palce moja.

ivus85
autor
17. jan 2014

dakujem vsetkym nebojte nedame sa ....ked to tam aj bombu hodim ja to tak nenecham 🙂

malapepka
17. jan 2014

@izabelkas to netuším, možno by mohlo pedagogické minimum stačiť. Ale... majú problém zamestnať sa učitelia s vyštudovanou VŠ 1.stupňa, takže tí budú uprednostnení. Jedine vychodiť ďalšiu, aspoň externe

malapepka
17. jan 2014

@ivus85 ešte by som ti poradila, rieš to ty, nie mama. Viem, že rodič tiež nie je na špagátiku, ale toto je závažná vec a u riaditeľa si to musíš vydupať sama, ako rodič. Môžete tam ísť spolu s mamou, ale buď tam aj ty!
Prajem, nech sa vám situácia zlepší a syn môže chodiť spokojne do školy 🙂

mimikas
17. jan 2014

@ivus85 tak ja by som to osobne riesila s matkami tych ziakov, plus by som maleho dala na bojove umenie aby si zvysil sebavedomie a vedel sa branit, dva x niekomu vrati a cela sikana sa skonci, a ta ucitelka co nic neriesi, tak stou by som si to osobne tiey vyriesila, naco tam je? Ries to cim skor aby to na malom nezanechalo nasledky. Kolegyna to riesila s malou pred 2 rokmi a nie je to lahke ale deti vedia byt hnusne hlavne ak vidia slabsieho. Drzim palce

diablica1984
17. jan 2014

Sestrin syn má podobné zážitky. Takisto to ale učiteľka nejak nevedela vyriešiť, tak to sestra zobrala do vlastných rúk a jednala priamo s rodičmi tých detí. Facebook je skvelá vec :D Tam si ich totiž našla.

stanislavao
17. jan 2014

@ivus85 vas postoj, ze nechcete menit skolu ma zaraza. jednoznacne, ze treba zmenit skolu. to si radsej nechate dieta otlkat. zmente skolu a s dietatom navstevujte pravidelne psychologicku poradnu, lebo z toho moze mat celozivotne psychicke nasledky.

ivus85
autor
17. jan 2014

@malapepka sla by som bez problemou ale z roboty mam dost velke problemy sef ma alergiu ked chybam a riesila som to doteraz len ja a dopis na skolu tiez napisem len ja.....a isto tam pojdem aj ja ....mamina je viac menej na vyzistenie situacie a podobne ale viem ze to budem riesit sama dakujem

ivus85
autor
17. jan 2014

@stanislavao zbytocne vas bude zarazat moj postoj ze nechcem zmenit skolu, informovala som sa ako to je na ostatnych skolach a prve co pocujete ze je to sto krat horsie pisala som uz niekolko krat ze ja som skoly taktiez menila ale asi nemate sajnu ako to na skolach chodi nedam ho este do horsej skoly radsej budem riesit problem tu a teraz. ja som presla 4 skoly a vsade boli decka hnusne a cim viac som ich presla tym boli hnusnejsie.....sikanu treba riesit , a nechcem aby prezil to iste co ja , somnou sa to tahalo az po maturitu na vsetkych skolach len co som otvorila dvere.....a s tymi co prestupia a pridu ako noví do neznameno kolektivu chuliganou je to este horsie ....ale dakujem za radu

mimikas
17. jan 2014

@ivus85 tiez som chcela ppoedat ze co kamoska riesila sikanu tak tiez priamo kontaktovala rodicov deti, ty povacsine ani netusili ze v skole je taky problem a narobili si doma poriadky a vsetko je OK odvtedy. inak nelisi sa tvoj maly niecim od ostatnych? Vyskou, vzhladom, okuliarmi, inteligenciou?

stanislavao
17. jan 2014

@ivus85 samozrejme, treba to riesit. len neviem si predstavit, ako to aj riaditelka bude riesit. dohovara detom, ale oni si aj tak robia po svojom. ked predvola rodicov, tak este rodic vynada riaditelke, ze co si to dovoluje sa stazovat na jej dieta. nezazila som sikanu, ale vidim, co sa na skole deje. ke su deti a aky hnusni a povysenecki su ich rodicia. ale prajem vam, aby sa to vyriesilo a aby mal vas syn aj pekne spomienky na skolu. cely svet je uz na hlavu postaveni. vsetko, co sa deje, je otrasne.

malapepka
17. jan 2014

@stanislavao zmena školy nie je vždy riešenie. V meste, kde učím ja, je niekoľko škôl, no iba tá naša má dobré meno. Na ostatných školách je to horšie, prestupujú do nich "naše" deti, ktoré majú problém so správaním a tam skvele zapadnú. Neraz tam boli policajti, počula som prípade, že žiak kopol riaditeľa do nohy, učiteľke vynadali do pi...e... atď. Ak by som mala dieťa v tom meste, tiež by som zmenu školy nezvažovala, lebo by to bolo z kaluže do blata.

prasiatko30
17. jan 2014

Mna teda vyslovene zaraza ze skola, a hlavne triedna ucitelka, nepodnika ziadne kroky aby zabranila tomu aby si cela trieda a este aj spoluziaci z vedlajsich tried prisli kopnut do "mileho zlatuckeho" chlapca - ta ucitelka je asi trochu mimo. Ty ako matka musis zakrocit a razne nie s milym usmevom na tvari - aj ked je to tvoja kamaratla ziadaj napravu ak to triedna nie je schopna uskutocnit ist za riaditelkou a razne ziadat nech problem riesia toto nemozes nechat tak pokial teda nechces. Menit skolu a tiez by som zvazila navstevu psychologicky aby pracovala na chlapcovom sebavedomi a vystupovani pred pripadnymi utokmi zasranov

stanislavao
17. jan 2014

@malapepka no ved to, otrasne je to, co si deti dovolia k ucitelovi. nadavaju im, biju ich, hresia, no otras. vidim to aj u nas, co riaditelka na rade rodicov zvykne hovorit. sa divim, ze to este ucitelia nezavesili na klinec a deti su sproste, lebo sa im ani ucit uz nechce, prepadaju a ucitel si nepomoze. bohuzial, realita. nastastie u nas na skole taketo veci zatial nemusim riesit. a difam, ze ani nebudem musiet.

prasiatko30
17. jan 2014

Ale aj tak sa mi zda ze ta amosfera celkovo v tej skole je jemne povedana zvlastna 😨 To som teda este fakt nepocula

ewca
17. jan 2014

ahoj, ak mozem, napisala by som svoju skusenost zo zakladnej... ja som byvala vzdy outsider, mozno preto ze som vyrastala medzi samymi dospelymi, s rodicmi som mala otvoreny vztah, hovorili sme o vsetkov vratane financii, ale aj sexe a takych veciach, skrata o vsetko, a preto som bola v niektorych veciach vyspelejsia a zodpovednejsia ako moji rovesnici...taktiez som ale bola viac kamoska s ucitelkami ako so ziakmi a samozrejme to bol prblem, nikto sa so mnou nebavil, robili si zo mna srandu, roili mi zle, vyclenovali ma z kolektivu... ked sme boli raz v skole v prirode, tak to bola jedna katastrofa, bola som s tymi deckami denno denne 24 hodin, plakala som mame do telefonu, ze mi orbia zle, ze chcem ist doov...ked rodicia prisli na navstevu, sadli sme si vsetci moji spoluziaci, ja ucitelky a moja mama a otvorene sme sa rozravali o tom, co komu vadi...je tazke pocut na seba kritiku, ale vtedy som si uvedomila, ze ked vsetci svorne tvrdili tie iste veci, co im na mne vadia, tak som si uvedomila, ze asi naozaj bude niekde problem vomne a nie len v nich, vtedy sme sa dohodli, vsetci spolu, ze ja zmenim niektore vei a oni pristup ku mne... potom to uz bolo lepsie, ale aj tak so mnou neboli velki kamosi, ale ja som si vstupila do seba, urobila radikalny obrat sama v sebe, akura ze to uz oni neprijali, lebo uz ma mali zaskatulkovanu, preto som aj na srednu skolu isla do uplne noveho prostredia, s cistym stitom (teda takmer, lebo par ludi od nas tam islo tiez) alebolo to ovela lepsie... mzno by pomohla naozaj konfrontacia so vsetkymi spoluziami, mozno rodicmi, ja viem, ze su to este male deti, my sme boli vtedy uz nadruhom stupni...ale za pokus to stoji... drzim palce, viem ake to je a v dnesnej dobe su deti ovela horsie ako kedysi