Šikana v školskej družine

jakubik
10. mar 2019
Dobry den,prosim vas ma niekto skusenost, ide o sikanu v druzine, chlapcek,ktory sikanuje je synom druzinarky z vedlajsej triedy a ta je s druzinarkou v danej triede chlapceka kamaratka, uz vela krat sa chlapcek vyjadril,ze nic sa mu nestane lebo ma tam mamku, ide o sikanu dievcata,spoluziacky,je nonstop urazana,prezyvana,skryvaju jej veci lebo je silnejsia, uz z toho zacina mat psych. problemy, podotykam triedna ucitelka sa vyjadrila,ze o nicom nevie
jakubik
autor
10. mar 2019
@jakubik tento chlapcek vela vyvadza aj inym,ale je vzdy kryty,hodi to na spoluziakov a vie,ze sa mu nic nestane
pribinak
10. mar 2019
Dievčatko by mu malo vyťať poriadne zaucho a bude kľud.
jamimka
10. mar 2019
Je smutne, ze nikto nic nevidi, nerieši. Pekne by som požiadala vychovávateľky o pozorovanie deti a vyvodiť dôsledky, alebo sa obratit na riaditela skoly. Netreba to nechat tak.
jakubik
autor
10. mar 2019
@jamimka druzinarky to vedia,ved pisem,ze su kamaratky
jakubik
autor
10. mar 2019
Rozmyslala som ci neposlat list priamo riaditelovi
hlinka77
10. mar 2019
Ja viem o dvoch sikanach v nasej skole. Sikanovali mojho synovca - vzdy v satni, aby ucitelky nic nevideli. Normalne ho spoluziak kopal hlava nehlava. U triednej nepochodil - nic podozrive si nevsimla, riaditelka detto. Tak sa moj bracho nastval, odchytil si sopliaka rano v satni a len mu povedal, ze sa este raz dotkne jeho syna, tak to len potom sa budu diat veci. Chlapec to hned nabonzoval riaditelke, ze sa mu vyhrazal. Brata si predvolali, ze takto sa veci neriesia, ze chlapec je cely roztraseny z toho. Tak teda sa pytal ako, ked mu skola vobec nepomohla... no synovec mal odvtedy pokoj (len moj brat ma vyhodu, ze je chlap ako hora - ale ani muche by neublizil).
Druha sikana nedopadla tak dobre. DIEVČATÁ sikanovali dceru jednej ucitelky- samozrejme zas skola nic neriesila -ze cez hodinu si nic nevsimli. Preboha ale vsak ju sikanovali cez prestavku - stuchance, otvaranie dveri na zachode, posmesky, kradnutie desiaty...take banalnosti by sa zdalo, ale to dievca skoncilo ako tretiacka na antidepresivach!!! Ked s nou isli k psychologicke, ta sa vyjadrila, ze nedokaze pomoc, ze to je uz na psychiatra. Skoncilo to tak, ze ju dali na inu skolu a jej matka - ucitelka odisla, lebo na nu vsetci utocili, ziadna kolegyna ju nepodrzala. Ja by som odporucala ist rovno za riaditelkou a domahat sa stretnutia s rodicmi. Ale po skusenostiach brata aj tej ucky viem, ze oni to moc nechcu riesit - lebo ak by sa to potvrdilo, je to velmi zly obraz pre tu danu skolu.
mojemenojekika
10. mar 2019
Skús vybaviť jej preloženie do inej triedy
miriam11
10. mar 2019
Rovno ist za riaditelom skoly, zaroven ist aj za tym chlapcom a osobne mu povedat, ze este raz sa nieco stane, tak to len uvidi ako sa ty postaras o odplatu. Ked sa nic neporiesi, preklad na inu skolu. Alebo dohodnut s riaditelom skrytu kameru. Vlastne to by som aj povedala tomu chalanovi, co sikanuje, ze mas vsetko nahrate a este raz ublizi, to len ividi ake veci sa mu mozu stat.
jamimka
10. mar 2019
@jakubik preco poslat? Chod osobne. Je to tvoje dieťa.
natallys
10. mar 2019
Treba to riešiť osobne a normálne by som to priamo riešila s vedením školy. Ako poviem ti to tak, bolo by možno aj lepšie , ak poznáš deti, ktorým tiež takto ubližuje, aby sa ich rodičia k tebe pridal. čím viac vás bude tak tým podľa mňa lepšie, no istotne to treba riešiť čím najskôr. Budem ti moc držať palce
jakubik
autor
10. mar 2019
@miriam11 je to komplikovane,pretoze je to syn jeho kolegine
janette321
10. mar 2019
Jedna mamina raz pisala ze si pomohla az ked dieta vzala k lekarovi . Asi by som dievcatko vzala k psychologicke a vsetko jej povedala ze ma problemy kvoli sikane v druzine aj vsetko popisala . A toto vsetko bude v tej lekarskej sprave z vysetrenia . No a s tym uz sa potom budu diat ine zmeny ked im tam tu lekarsku spravu donesiete ...
eeffka
11. mar 2019
@jakubik syn jeho kolegyne? akoze on uci na tej skole a si nevie pomoct sam?
zuzi0911
11. mar 2019
Ísť priamo za riaditeľom, aj s tým, že všetci to vidia aj personál a tvária sa, že nič len koli tomu, že maminka tam pracuje...
zuzana909
11. mar 2019
Po mojich skúsenostiach určite nie je správne odchytiť si dieťa a niečo mu povedať, pretože sa to všetko otočí proti dospelému. Ak si dieťa odchytiť tak len bez svedkov buď na ceste do školy alebo zo školy, čo u detí z družiny nie je možné.
Treba ísť za riaditeľkou, vysvetliť situáciu a žiadať nápravu, ak sa to nezmení tak je tu zriaďovateľ školy a následne inšpekcia.
Je to beh na dlhé trate a väčšinou to končí prestupom dieťaťa na inú školu, kde je spokojný.
kika52621
11. mar 2019
pre mňa je neuveriteľne zaražajúce ako nikto nič nerieši všetci sa tvária, že nič nevidia hlavne učitelia lebo chcu mať od toho pokoj. chodte za riaditeľom dajte si zavolať učiteľku a vysvetlite jej, že nech svojmu synčekovi vysvetliť ako sa má správať k spolužiakom.
kika52621
11. mar 2019
@jakubik nech je to aj syn prezidenta taká šikana dokáže narobiť veľké problémi len pre to, že sa jeden zmrd nevie vpratať do kože
kukucka100
11. mar 2019
@jakubik ono smutné je to že to slušnou cestou nijako nevyrieši. Nijako. Dieťa bude mať traumu do konca života a ten terorista z neho vyrastie kreten ktorý sa nebude vedieť v živote uplatniť.
Čo by som urobila ja.
Išla by som priamo za jeho matkou učiteľkou pekne a rázne by som povedala svoj názor a keby to nepomohlo nastavila by som jej zrkadlo. Jedna sťažnosť za druhou riaditeľovi, že si neplní povinnosti (lebo píla kávu, lebo nemali športovú časť hodiny aj keď ju mali mať, lebo nemali tvorivú časť) a podobne garantujem že už teraz by si našla tak zo desať pochybení pani učiteľky.
To dieťa sa správa ako jeho rodič a cudzie dieťa prevychovat nemôžeš a nesmieš, ale sťažovať sa na neplnenie povinnosti pedagóga môžeš.
Je to čistá hra. A buď sa matka preberie a začne vychovávať dieťa alebo nepreberie.
Nič neporušís budeš s čistým štítom a kľudne na teba môžu zavolať koho chcú.
bykaterina
11. mar 2019
@jakubik určite to nenechaj tak tu nájdeš návod ako postupovať http://www.prevenciasikanovania.sk/?mod=deti-a-...
Držím palce
sugi81
11. mar 2019
Maleho si ako rodic (najlepsie otec) odchytit na chodbe, razne mu dohovorit, ze este raz sa to zopakuje, ze si ho podas. ak bude maly zalovat - popriet. ak ucky nevidia sikanu cez prestavky/v druzine, potom aj maleho slovo je proti slovu dospeleho. na tvrdo by som popierala ze som si maleho odchytila. ak to nejde po dobrom, holt, zdravie vlastneho dietata mi je prednejsie nez nejaky rozmaznany hajzlik co sa nevie vpratat do koze.
matussara
11. mar 2019
Na kazdej skole je aj vychovny poradca na ktoreho je potrebne sa obratit.
mami111
11. mar 2019
@jamimka tiež mi začali raz šikanovať
dismonika
11. mar 2019
@jakubik ahoj, choď osobne za riaditeľkou. A trvala by som na tom aby tam boli aj obidve družinárky kamarátky a ten "chlapček". Ja som učila na strednej škole a tam bola už šikana iných rozmerov. Vždy som to riešila tak, že boli všetci žiaci a rodičia v pozore. Neznesiem šikanu a riešim to vždy ostro. Všetko ide z rodiny. Boli aj takí rodičia, čo nad tým kývli rukou, ale len dovtedy kým nehrozilo, že ich syna/dcéru vyhodia zo školy. Mali sme 1 dosť otrasný prípad na škole, kde chalan šikanoval babu a letel zo školy ako špinavé prádlo. Potom mohol ľutovať.
mami111
11. mar 2019
@mami111 ...syna, chytila som chlapcov, a povedala som im, že ešte raz niečo počujem a zavolám políciu. A bol pokoj.
bianka532
11. mar 2019
@jakubik a ked nejde o tvoje dieta co chces s tym robit? ja som bola sikanovana na zakladnej skole a je to narocne na psychiku. urcite to dieta poznaci. treba zmenit triedu lebo sikana sa neskonci... budu ju sikanovat tajne
pekaska
11. mar 2019
@jakubik mini kamera v pere,kúpiš za pár eur
marmura
11. mar 2019
u nas v skole bolo podobne, riesilo sa to s psychologickou , riaditelkou a nakoniec sa to vyriesilo tak, ze dieta dali do inej triedy
vasica
11. mar 2019
@jakubik Zdravim, mna len napadlo ist na to uradne, z toho ma kazdy strach - v zmysle, chod za nimi, ze chces zapis o tom, ze to riaditel preveril sikanu a na nic nedosiel. Ak ti to daju na papier (co podla mna nebudu chciet, a radsej to naozaj preveria, dufajme) tak by som to riesila s obcou alebo mestom - lebo oni su zriadovatelia...A nie su hadam az tak personalne zainteresovani. Na Vasom mieste by som tiez zohnala nejakych svedkov - ved ostatne deti to tiez musia vidiet...ich rodicov ukecajte a vytvorte tlak. Samozrejme, toto je idealne a uradnicke riesenie...otazkou ostava, aka je realita v zmysle, ci sa Vam nepomstia a pod...Pre mna nie je riesenie prelozenie do inej triedy, lebo mam za to, ze ten kto sikanuje ma byt potrestany, nie jeho obet.
nanulka24
11. mar 2019
Tiež som riešila niečo podobné s mojou dcérou, spolužiak ju v družine tak skopal, že mala modriny od kolien dole. Nikto samozrejme nič nevidel. Po dobrom som nevyriesila nic, tak som si zasrana ráno chytila v šatni a povedala som mu že ak nechce mať zlamane hnaty viac sa k dcére nepriblíži. Odvtedy je pokoj. Niesom na seba hrdá, že som sa vyhrážala dieťaťu, ale šikana je na školách veľmi ututlavana. A čo si nespravis sama nemáš.
janette321
11. mar 2019
Ono ja by som sa na svedkov moc nespoliehala lebo opacna strana tiez bude mat urcite svojich svedkov ako to byva . Ak to neporiesi skola na moju ziadost tak ten zaznam od psychologa je najvacsia zbran . Ide o zdravie dietata . Objednat sa na sedenie vyroxpravat a psychologicka to vyhodnoti a da do zaznamu . A isla by som tam pravidelne raz za mesiac alebo ako ona objedna . Ked bude mat dieta tu spravu ze ma psychicke problemy kvoli sikane v skole a preto musi pravidelne navstevovat psychologicku s tym si musite na 100% pomoct ak skola nechce problemy ...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli