Šikanovanie

7. sep 2022

Zdravím, potrebujem nestranný názor...Mam 7r syna ,taky kľudný ,nekonfliktný...v škôlke mal problem s jedným spolužiakom"Samkom" ,ten zakazoval ostatnym hrat sa s mojim synom, proste odkedy boli spolu v triede(od 2r vkuse robil mojmu zle) jasne ucitelky sa ho snažili krotit.Syn je uz 2hak chvalabohu nieje opat v jednej triede s tamtym "super" problem ale nastava ,ze Samko v druzine zakazuje synovym spoluziakom aby sa s nim kamaratili( uz 2ja mi to potvrdili) , sama som toho bola svedkom na ihrisku.Cez leto si syn nasiel kamaratov kazdy den spolu travili, od kedy zacala skola s zahadne vonku chodi Samko tak sa s mojim synom nikto nehra 😶 uvidia mojho hned zakričia Peto ide a utekaju na opacny koniec ulice ...minuly rok som to riesila s rodicmi Samka tak to bolo haha hihi však su to deti ...🤷‍♀️ Najhoršie na tom je ,ze o par dni nastupuje moj syn do druziny a v skupine bude so Samkom uz si viem predstaviť co ho tam caka🤦‍♀️ Presne týmto som si presla ja ako mala, doteraz neviem co som komu urobila odrazu sa so mnou kazdy prestal hrat a rozpravat...stale utekali ked som dosla vonku...v 2rocniku sa so mnou nikto uz nebavil, celu zakladku som bola sikanovana ...nechcem taky zivot pre syna 😩😩😩

pribinak
7. sep 2022

Tak chod za vedúcou družiny a povrdzbprevo do neurlas aby Samo bol v skupine s tvojim synom

Asi je na čase aby si bola trochu viac asertivna. A porozprávala sa s učiteľkou a rodičmi v tvrdším tone

autor
7. sep 2022

@pribinak kazdy rocnik ma iba 1 skupinu ...bude s nim stále

janage
7. sep 2022

A vychovávateľka nevidí čo sa deje? Čo hovorí ona?

autor
7. sep 2022

@janage moj nastupi az buduci tyzden...

autor
7. sep 2022

@janage jasne,ze mam v plane ist za vychovavatelkou nech vie aky mame problem ale to aj tak nevyriesi problem vonku 😶

summer23456
7. sep 2022

Neporadim,len držím palce,aby ste to nejako vyriešili 💗

janage
7. sep 2022

Tak upozornila by som vychovavatelku vopred či by mohla odsledovat vztahy medzi detmi a popísala problém. Poznáš rodičov tých detí čo sa s nimi tvoj kamaráti? Co tak zobrať jedného dvoch s tvojim na výlet? Nech sa utužia vzťahy s inými deťmi a budú odolnejšie voči Samkovi.
Ak vychovávateľka potvrdí, že Samkove chovanie je problém, riešila by som stretnutie rodičov už na pôde školy.

autor
7. sep 2022

@janage za vychovatelkou pojdem urcite, ale ked ti 7r chlspec povie ze Petko budes to mat v druzine tazke, Samko zakazal Hugovi aj mne sa s tebou hrat (obaja všetci spoluziaci od skolky) ja som len pozerala 🤦‍♀️ ja neviem ci to rodicia nevidia alebo im to robi dobre ako ich synovi ...ale ak to bude pokracovat natvrdo aj dalej tak idem aj za riaditelom to je jasne ...

janage
7. sep 2022

Chodila by som dočasne na iné ihrisko. V zime, v daždi už ihriska väčšinou zivaju prázdnotou.

tykat
7. sep 2022

Uprimne? Prelozila by som ho na inu skolu. Toto sa bude tahat, nikto nic nevyriesi, kto na to doplati bude tvoj syn.
Alebo keby si to syn so Samkom vybavil strucne rucne, teda ak sa neboji. Mne to poradili rodicia ked som chodila do skolky. Bola tam taka Zanetka ktora si ma tiez vytipovala. Ja domov s placom, do skolky s placom. Vzdy len nevsimaj si ju, ona je hlupa, tak sa s nou nebav... ale nic nepomahalo. Tak ma oco jeden vikend zobral a do vankusa som bila Zanetku. V pondelok este ani usta neotvorila uz bola na zemi, isla som na polhodku "do kuta" za trest ale mala som pokoj do konca skolky, nadaleko ma obchadzala. Nikdy predtym ani potom som sa nebila.

autor
7. sep 2022

@summer23456 dakujem 😊

janage
7. sep 2022

V tom prípade by som začala na rodicku a najlepšie ak by situáciu popísala aj vychovávateľka a potvrdila, že tento problém naozaj je. Aby to druhá strana nezľahčovala

autor
7. sep 2022

@tykat priznam sa,ze som mu to hovorila 🤦‍♀️ nech mu jednu tresne a hned sa chlapec uvedomi ...ale moj syn nieje taky on by ani muche neublizil

janage
7. sep 2022

Ešte by som skúsila školskú psychologicku. Ak nič nepomôže naozaj presun na inú školu

taga
7. sep 2022

Ja asi nemam spravne riesenie ale mna by toto tak nasralo, ze by som si to so Samkom vyriesila asi ja sama... ked jeho rodicia nemaju zaujem riesit tak potom co... proste, naozaj sa neda nechat vsetko na deti, nech si poriesia...

autor
7. sep 2022

@janage tak sa mam cely zivot skrývať , toto urobili rodicia mne od 8r do 15 som sedela doma nikde som nemohla ist....bola som ta divna co nikde nechodí a uz duplom so mnou nikto nechcel mat nic spolocne

tykat
7. sep 2022

Vankus a natrenovat, a najlepsie s muzom, nech mu da odvahu...ja som bola vzdy ticha, poslusna, neudrela by som ani keby ma bili. Ale toto som urobila. Nasi tusim aj na koberceku boli, ze to treba riesit inak, ze to mam povedat ked mi robi zle (vzdy ma uc.otocila ze nemam zalovat), nasi povedali ze mi dohovoria, doma ma pochvalili a ze este keby daco tak jej mam nalozit znovu.

pribinak
7. sep 2022

Mna tu ukameňujú, ale nevadí

Ja by som si milého Sama odchytila na ihrisku a bol by cirkus, ale taký že ten by v živote na mna nezabudol

A jeho rodičia? Mam v paži

Nirmalne by som tomu sopliakovi dala po zadku a hotovo

autor
7. sep 2022

@tykat ja toto vidim tiez ako jediné riesenie, lenze moj to neurobi lebo je to neslusne 🙈 on fakt na kazdom vidi nieco dobre 100% slusak 🤦‍♀️

taga
7. sep 2022

@pribinak uplne ze po riti by som so nedovolila, ale teda hubovu by dostal riadnu!
Kedysi vychovavala deti cela dedina, mali sme respekt voci vswtkym dospelym, neexistuje, ze by sme si toto dovolili.. teraz krpec ide takto robit problemy a nokto z dospelycj mu nic nema pravo povedat?

korylan
7. sep 2022

Ja Vám poviem z čerstvej skúsenosti-dohovaranie,behanie po riaditeloch a úradoch práce nepomáha. Sama uradnicka mi povedala,že som decko mala odchytit a poriešiť tak aby nikto nevidel. Takže ako rodič zasiahni proti hlupakovi.

pribinak
7. sep 2022

@taga vieš čo? Ja by som si trúfla. Keď už konflikt tak poriadny a môžu sa jeho rodičia aj poskladať

Kde sme prišli aby jedno dieťa toto robilo? Keď to dieťa nedostane hranice teraz, tak čo bude robiť v 15tich?
Takéto deti treba usmerniť čím skôr, lebo vekom naberajú na sile a odvahe a doslova udupu svoju obeť

pribinak
7. sep 2022

@korylan tak !

nwnw
7. sep 2022

@pribinak to si povies. Takyto incident som mala na ihrisku pred tyzdnom. Zdrapila som toho smrada, ze si nezelam aby ublizoval zakerne mojmu anech sa ospravedlni. Tak sa do mna pustila jeho mater, muz asi 200kg bulo, babka, dedko, a este dalsie dve zeny.. ze co robim dramu ved su to deti. Ja deti vychovavam, nie len obliekam, alev dnesnej dobe asi robim chybu. Moji by si to nedovolili nikdy.

@autorka drzim Ti palce. Kazdopadne by somsla za riaditelom a toto netolerovala. Nuz a treba asi oSamkovi roztrubit ze sa vnoci pocikava alebo nieco podobne 😀

pribinak
7. sep 2022

@nwnw vieš čo? Môže jeho mater do mna skákať koľko chce.
Možno by som odchytila toho Sama keď bude sám.

denuska999
7. sep 2022

Napisem moj nazor ako rodic ale aj ako vychovna poradkyna a ucitelka. Urcite o tom povedz vychovavatelke, idealne cim skor,este aj triednej ucitelke by som to povedala. Aby tuto temu v triede alebo SKD otvorili, aby si vysvetlili co sa robit nema, dat jasne pravidla. Pripadne ako bolo vyssie spomenute, zapojit skolsku psychologicku alebo vychovnu poradkynu. Takto zacina (alebo to mozno uz aj je?) sikanovanie, ktore ma zdrvujuce nasledky. Aby "Samkovi" vysvetlili ake nasledky moze mat jeho spravanie a poriadne ho nastrasili, aby to viac nerobil. Ked budes vidiet ze to nechcu riesit, tak ist za vedenim. Aspon u nas v skole sa vzdy vsetko objektivne preveri a riesi. Mali sme podobny pripad, rodic sa triednej ucitelke stazoval co robia jeho synovi, ten co robil zle a jeho rodicia tvrdili ze sa nic nedeje, ze to je sranda.. hned na druhy den som prisla do triedy, dala vsetkym detom anonymne dotazniky(otazky v zmysle nahovaral ta niekedy niekto aby si ublizil tomu a tomu.. Atd) a nasledne riesila, a uz je tam klud (aspon zatial). Co sa tyka rodicov Samka- hihihahah vsak to su deti? Neviem ako by sa oni tvarili, keby niekto robil toto ich synovi. Hlavne sa nedaj odbit, trvaj na tom aby to v skole riesili. Mysli na to, ze to robis pre svojho syna. Drzim palce! Daj vediet, ako to dopadlo.

nwnw
7. sep 2022

@pribinak ja by som uz v tomto stadiu poprosila riaditela skoly o riesenie pisomne. Ked neodpise alebo nebude uspokojive riesenie, tak by som a zanim akeby som nepochodila este je aj zriadovatel. Nech toho Sama vylucia z druziny koli sikane. Dovi dopo
Ked ho bude mat mater doma,mozno jej docvakne a dohovori mu.

pribinak
7. sep 2022

@nwnw vieš čo? Problém je, že škola nebude riešiť co sa deje mimo školu. Väčšinou povedia že ich právomoc a kompetencie končia školskou bránou

katuskamala1
7. sep 2022

Akurát to dnes riesila moja kamaratka. Nieco podobné ale v skolke. Bola velmi razna voci tomu dietatu. Nasledne i voci ucitelke a mama agresora sa jej nakoniec i ospravedlnila.
Takze moja rada znie - bud razna! Bojuj za svoje dieta!!! Sak isto ti srdce puka ked toto vidis. Odchytila by som si to dieta, naklonila by som sa k nemu, zoci voci a velmi prisne mu povedala, ze ked sa este raz dozvies, ze niekomu nieco zakazal alebo povedal o tvojom dietati, alebo staci ze sa na neho krivo pozrie, tak nabuduce posles svojho manzela aby sa s nim porozpraval. Velmi velmi razne.

A teraz ma prosim neukamenujte ine mamky, ale proste niektori rodicia ani ucitelia si nevedia dat rady s deckom, ktore je proste agresor a iba toto pomoze.

Drzim palce.

nwnw
7. sep 2022

@pribinak hrozne. Toto sa moze stat kazdemu dietatu 😭.