Šikovná druháčka

nelinka2009
9. okt 2017

Ahojte nemam problem, len taku otazku. Dcerka je druhacka, ide jej to skvele. Len velmi tuzi po takej ozajstnej naj kamoske, ktora by bola len jej. Velmi chce k niektorej spoluziacke prilupnut. Maju vase deti v tomto veku v triede naj kamosov? Moc sa jej nedari najst ju... A uprimne to dievcatko co si teraz vybrala sa mne moc nepozdava, ina vychova, ale nestaram sa, nech si kazdy vychovava ako chce. Ci mam sa jej do toho pliest? Stale chce, aby sme sa s nejakou rodinkou jej spoluziacky stretavali aj mimo skoly. Ja tych rodicov nepoznam, len zo skoly...no neviem... Myslite, ze sa treba s niekym takto zoznamit???
A druha otazka: robievate vasim skolakom narodeninove oslavy, kde pozyvate celu triedu, alebo len par vyvolenych kamaratov, alebo oslavujete len s rodinou? Je ich 15 v triede..
Prosim super mudre, aby komentovali k veci, nehodnotili a neodsudzovali.
Vdaka

nelinka2009
autor
13. okt 2017

No dievcata, tak po dnesnom rozhovore s triednou ucitelkou mam hlavu v smutku a srdce mi trha od bolesti.
Dnes tieto kamosky triedna rozsadi. Dcera sa zhorsila v uceni aj v spravani. Sobotu rusim, lebo mi dcerka zatajila,a to prvy krat v zivote, ze chce so mnou triedna hovorit o jej prospechu a spravani. Isla som tam sama, lebo aj doma badam velmi velke negativne zmeny. Dcera odmieta pracovat na hodibach, je drza a odmiwta,s ucitelkou komunikovat bulharsky, aj ked chodi na bulh skolu a vie. Kamaratstvo zakazovat nechcen, ale ani som netusila, ze je dcerka takto lahko ovplyvnitelne spravanim inych. Som neuveritelne sklamana. Poradte ako vyriesit, to, ze aj triedna mi povedala, ze toto nove dievcatko je velmi rozmaznane a komunikacia s rodicmi je velmi zloxita, lebo matka tej kocky neustale opakuje, ze su este malicke a maju cas na ozajstne ucenie. Z najlepsej ziacky v troede, ktora bola sikivna na kazdom predmete sa mi stava priemerny trojkar.. Ucitelka ju uz radsrj ani neznamkuje, len jej vsade dava poznamku na podpis rodica... Poradte co robit, ked viem na 100%, ze vie, ale ona nechce, lebo ani tato kamaratka na hodinach nepracuje... Srdce mi v sobotu pukbe, ale nemam inu moznost..

ivana11155
13. okt 2017

...velmi velka snaha zo strany tvojej dcerky mat najlepsiu kamaratku. Tu ide o to, co je pre teba ako matku dolezitejsie, aby mala dcerka dobre znamky ako predtym, alebo najlepsia kamaratka. Dcerke sa da uz v tomto veku vysvetlit, ze sedenie v lavici s tymto dievcatkom jej neprospieva...atd. pani ucitelka povedala to a to...kamaratstvo nezakazujes...atd. Bola by skoda, aby sa sikovne dieta ako pises nechalo stiahnut resp. ovplyvnit takymto dievcatkom. Urcite sa v triede najde aj ine dievcatko s ktoreho maminou sa mozes zoznamit a pozvat ich k vam domov...

nelinka2009
autor
13. okt 2017

@ivana11155 dakujem si ma trosku upokojila, som tam stala,ako obarena. Je fakt, ze v poslednych dnoch nespoznavam vlastnu dceru. Znamky niesu vsetko, ale je to jej jedina povinnost a kedze viem, ze na to ma, tak na zlepseni prospechu trvam.

siska53
13. okt 2017

@nelinka2009 Nuz hadam sa to vyriesi,ved si pisala,ze mate vybornu spolupracu skoly s rodicmi,tak by si mali poradit aj s takou situaciou.

nelinka2009
autor
13. okt 2017

@siska53 jasne uz,som dnes hovotila,s pani ucitelkou a riesime to aj v skole a aj doma.

alaguema
13. okt 2017

@nelinka2009 porozprávaj sa s dcérkou. Niečo jej chýba. Ocenenie doma, alebo tvoje, alebo otca. Alebo proste niekde u vás je problém. Nie v spolužiačke. Nie je normálne v tomto veku, aby šla ako stroj podľa kamošky.

nelinka2009
autor
14. okt 2017

@alaguema no ja sbe, ze sa porozpravame. Niesom si vedoma, ze by u nas nieco nefungovalo. Triedna mi povedala, ze to je tym pohybom, ze ona velmi nevie utekat a tak... Ze ked hraju nieco take, tak sa citi strasne sama no a tayo kocka je ochotna sa s nou hrat inak, aj ked ostatni hraju nahanacku. Dcerka ju brani, pred ucitelkou pred vsetkymi, lebo kocke moc ucenie nejde. Velmi jej pomaha na hodinach no a potom uz nestiha to svoje. Ved kocka mala v diktate len tri chyby, za to nasa rychlo dipisovala svoj potom a mala ich 13... 😁😂 ako nic vazne sa nedeje, vceta som jej zatrhla bowling a zda sa, ze sa drobca vracia do normalu... Uz aspon nieje drza, neodvrava... No uvifine od pondelka. Dnes sa pojdeme prrjst po lese, mala to miluhe a poriafne celu situaciu predebatujeme. Vzdy sa s nou dalo komunikovat ako s velkackou 😁😂, tak dufam, ze to aj tento krat zaberie. Samozrejme, ze sa velmi tesom, ze uz ma kamosku tu naj... Len zas nemoze byt toto dievcatko strefobod vesmiru pre dcerku...

svetlanka111
20. jan 2022

@nelinka2009 ahoj,presiel nejaky ten rocik a zaujima ma ako to cele dopadlo

nelinka2009
autor
8. feb 2022

@svetlanka111 ahoj, dobre... Dcéra vyrástla dospelá a pochopila, už si dáva veľký pozor, a kamarátky si dokonca až vyberá... Niekedy je až moc prieberciva... Školu sme minulý rok zmenili, mala sama chcela... Teraz mi to začína robiť syn...😂🤣už to tak neprežíval,snáď z toho tiež vyrastie... Obaja sú veľmi inteligentní, no citliví... Hľadajú uznanie u rovesníkov... Musia pochopiť tie deti...

nelinka2009
autor
8. feb 2022

@svetlanka111 ale upokojim ťa, ako mala vyrástla, tak si tak nejak vytvára kamarátstvo v novom kolektíve s každým, no s nikým také to naj... A syn tiež nemá problém s kamošmi, vidí to u sestry, no sem tam sa až nechá zneužívať... Snáď to prejde

svetlanka111
8. feb 2022

@nelinka2009 jej ani som necakala ze odpises predsa tema stara...tiez dcera 10r piatacka by chccela k sebe partacku ale akosi nema neda da sa..snad najde neskor i ked tomu nejak neverim v tomto zoskupeni v ich triede.😕

nelinka2009
autor
14. feb 2022

@svetlanka111 a odkiaľ ste?

kittykat22
14. feb 2022

@svetlanka111 za seba ti mozem napisat, ze velmi zalezi od zlozenia triedy. Syn bol v pripravke a ta bola marna. Divna zostava, chlapci zvlastni a nevedel si najst kamosa. Koli zlozeniu triedy som ho do prveho rocnika prelozila na spadovu skolu, kde je v triede vela deti, aby bolo mozne si vybrat. Je tam citelny rozdiel. Kamarat jeden, druhy, treti, piaty. Ziadny problem. Lenze je z coho vyberat. Akonahle je ten kolektiv marny, tak sa mozes aj na hlavu postavit.

svetlanka111
19. feb 2022

@kittykat22 ano tiez som si vsimla ze ak je zly kolektiv tak je proste smola.ona si aj pozve domov spoluziacky ale niektore vidim ze fskt to nema vyznam nebavila by som ss s nima ja.jedna len diablov vyhana z triedy🙈druha sa hambi a nehcce rozpravat pred dievcatami,akoze su tam aj fajn baby ale napr mamicky im nedovolia sa nejsk casto navstevovat.pritom ked su naucene ja nevidim problem kazdy den sa stretnut na 2hodky.len niekohre ani nedovolia aby tam idla alebo oni k nam pricom nemma problem uch v zime a tme dobiez domov autom.paradoxne ma vedla seba o par domov dlaej spoluziacku ale tej je dobra len iny neni po ruke.:coz je tak 1x za dva tyzdne aj to musi moja inuciovat stretnutie takze ju to omrzleo.