Škola v Kubrej - nadané deti

ivetakris
15. júl 2020

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti so školou v Kubrej pre nadané deti. Ďakujem

fliacik
15. júl 2020

Známa tam mala dve deti, druhá tiež jedno, čo presne Ťa zaujíma?

ivetakris
autor
15. júl 2020

@fliacik ako boli spokojní s vyučovaním, s atmosférou v triede a v skole. Celkovo, ci by odporúčali 🙂 ďakujem

fliacik
15. júl 2020

@ivetakris Ona bola veľmi spokojná, deti sa neučia "štandardne", predmety sa navzájom prelínajú, veľa sa učia skúsenosťou, zážitkovo, interaktívne, deti robili veľa individuálnych projektov zodpovedajúcich veku, prístup bol individuálnejší, triedy sú tam menšie, rozhodne to odporúčala. Kamoška tam dieťa chcela dať, ale neprešlo testom. Bola som sa v tej triede pozrieť, keď mali deň otvorených dverí, dojem som nemala zlý, aj učiteľka bola veľmi sympatická. Napokon sme zvolili bežnú triedu, pretože moje dieťa potrebuje režim a pravidlá, obávala som sa, že by neskôr malo problém zaradiť sa do bežného školského režimu s pevnou vyučovacou hodinou. Od inej maminky viem jediné negatívum, a to, že výnimočne nadané deti majú často problém sa prispôsobiť, tým, že sú nadpriemerné v niečom, obvykle zaostávajú v sociálnej oblasti. V triede, kde mala syna, bolo dosť šikany, bolo tam viac silných indivíduí, ktoré sa presadzovali na úkor slabšieho spolužiaka. Ale to nemusí platiť všeobecne, to len aby si mala aj opačný pohľad 🙂 Poznám maminku, ktorá sa s celou rodinou presťahovala z iného kúta Slovenska iba preto, aby sem dieťa mohli umiestniť. Proste bol veľmi šikovný, ale "iný" a potrebovali individuálny prístup, aby mu bežná škola neuškodila. Tu sú spokojní a syn tiež. Takže asi je to silne individuálne a naozaj záleží od osobnosti dieťaťa, čo potrebuje a čo mu vyhovuje.