Škola v Záhorskej Bystrici

santal
27. dec 2012

Ahojte maminy,tie,ktore tam mate deti,mozete mi prosim napisat vase skusenosti s uved. ZS? Pripadne,ktoru skolu,v okoli by ste odporucili?za prispevky budem vdacna 🙂

ellit
22. jan 2015

my sa stahujeme do Zahorskej, ved aj tu sme....len trvaly pobyt bude az po zapise. Tak to blbo vyslo

katka008
26. jan 2015

@syslica @ellit neviete ako je to spočtom prijatych prvákov? je mozne ze aj niekoho nevezmu kvoli kapacite ako v skolke, alebo je to inak na ZS? a este aj nemame TP v zahorskej, budeme mat az od 11/2015.dikes 😉

syslica
27. jan 2015

@katka008 Ahoj Katka, už som vyššie napísala, že sa ešte nestalo, že by niekoho nevzali
. Treba do dotazníka, ktorý vyplňas k zápisu, jasne uviesť , že budete mať tp v ZB. Od toho novembra by syna aj tak museli prijať z dôvodu spádovej školy a takto je to pre všetkych lepšie. Môžes sa opýtať priamo riaditeľky na DoD, ak chceš...
Čo sa týka prijatých prvákov, situáciu vidím podobne ako minulý rok, na tri triedy. Vlani mi zástupkyňa nechcela veriť, teraz radšej dopredu nič nehovorim. Rátaju s dvoma triedami predškolákov z mš, ale príde zas aj mnoho deti "zvonka".... takže zrejme budú musieť zrušiť zborovnu. 😉

majkapatko
27. jan 2015

@ellit Ahoj Ivi, aj my ideme do tejto skoly na zapis 🙂

katka008
27. jan 2015

@syslica dakujem za odpoved🙂

ellit
31. jan 2015

@majkapatko mne uz je teraz z toho zle 🙂

ellit
6. feb 2015

@katka008 ahoj, tak ako ste dopadli? ako to dalej pokracovalo? ja som musela odist, ale zlate pani ucitelky mi dali pre neho to potvrdenie o zapise 🙂

syslica
6. apr 2015

Ahojte, veselú Veľkú noc všetkým... dostala som nejaké otázky, tak odpovedám, pretože hoci nie som oficiálnym zástupcom ani hovorcom školy, nejedná sa o tajné info:
Bolo zapísaných 82 budúcich prvákov, 39 chlapcov, 43 dievčat (čo je omnoho lepší pomer ako u terajších prvákov), z čoho je asi 8 odkladov, takže to vychádza na 3 plnohodnotné prvácke triedy, ktoré aj v druhom roku zostanú zachované a nebudú sa zlučovať. Z učiteľov vidím reálne pre prváčikov Beatku Hricovú a Marcelku Suroviakovú - obidve majú dlhoročné skúsenosti práve s najmladšími žiakmi. A áno, popri angličtine International house ponúknem aj ja kurz Happy English pre prvákov. Tohtoročným prvákom sa koncept veľmi páči, budú pokračovať ďalej, už sa teším. 🙂

syslica
3. sep 2015

@ellit
@katka008

Ako sa deťom páči škola? Pozerala som chvíľu nástup prvákov, keď sa presúvali od škôlky do 1. pavilónu... Je to každý rok super, vidieť tie rozžiarené tváričky. Tak nech sa im darí, prvácke pani učiteľky boli tento rok vybraté skvelo: pani učiteľka Straková je taká perfektná, že minulý rok ju dokonca starosta verejne ocenil a jej vlaňajší druháci sú nešťastní, že ich opustila... Beatka Hricová je už roky druhou mamou prvákom... a Katku Bočkayovú osobne nepoznám, ale učila v cirkevnej škôlke a tam si ju veľmi vážili, rodičia aj deti.

Aha: a nezabudnite mrknúť na web, napríklad sekcia Krúžky 😉 je toho tam habadej a tie, ktoré sú navrhnuté pre najmenších, sú aj pre nich určené, teda žiadne preťažovanie, či už mentálne alebo fyzické, hlavne hra.
Trošku mi v tejto súvislosti vadilo, že pohybové hry sú pre celý prvý stupeň... v praxi to vyzerá tak, že je to síce rozvíjanie všestrannej pohybovej zdatnosti, ale väčší malkáčov jednoducho prevalcujú... a preto môj nepriebojný stredný syslík volí tento rok radšej florbal, kde bude len s rovesníkmi.

venita
1. sep 2016

@syslica Ahoj, prepac, ze vyrusujem... vies mi podat info k uceniu nabozenstva/etiky na ZS Hargasovej v Zahorskej? teda, ci nahodou nabozenstvo neuci nejaky stary zakoplexovany farar, prip. mniska, ktora deti dreziruje uplne.... ci dat radsej dieta na etiku... Vdaka

syslica
3. sep 2016

Ahoj, naši chodia na etiku, ale pokiaľ viem, sestrička uciaca náboženstvo je veľmi milá, deckam často púšťa animované filmy o živote svätých a potom spolu diskutujú a hľadajú ponaučenie a tak. Tunajší pán farár je zlatý človek ani toho sa netreba báť. Ak chceš ešte niečo vediet, pokojne sa spýtaj. Aha... a ozaj veľa detí chodí na náboženstvo a ešte som od nikoho nepočula sťažnosť ak ťa to upokojí
@venita

venita
3. sep 2016

@syslica dakujem krasne za odpoved 🙂)) upokojilo ma to... radsej ju chcem dat na nabozenstvo, aby si ziskala nejaky obraz aj z oblasti nabozenstva, takze si ma potesila, ze tam nebude nejaka drezura 🙂 dakujem

lucretia7
27. apr 2019

Ahojte, chcela by som obnovit diskusiu, nakolko nas maly pravdepodobne nastupuje v septembri do tejto skoly. Mate nejake info ako to vyzera s prvacikmi? Kolko deti byva v triede?
Ja som prave zvazovala aj skolu v Marianke, kedze tam je vraj deti v triedach malo a maju viac casu sa detom venovat. Ale vela ludi z Marianky naopak hlasi do ZB, takze neviem. Ak mate info, budem vdacna.

girlspower
9. apr 2020

@lucretia7 ahoj, išli ste do školy nakoniec? Páči sa Vám ? Odporučila by si ju ďalej? Tiež zvažujem tuto skolu. Ďakujem pekne

svietlanka826
5. máj 2021

Nejaké aktuálne informácie o škole? Dočítala som sa dosť zle informácie spred niekoľkých rokov. Zmenila sa už situácia na škole? Rieši sa prípadná šikana? Ďakujem pekne