Školáci, ktorí navštevujú školu hocikde v zahraničí

anjelicek26
22. sep 2011

Vitam maminky, ktorych deticky chodia do skoly kdekolvek v zahranici, aby si vymenili skusenosti a starosti ;) A nejake tie radosti 🙂

sisaka
17. okt 2011

@blanblan no ako vidis, vsetko je mozne a potom tu fnukaju, ake su deti tucne, no ani sa necudujem, cely den sa poriadne nenajedia, mnohi rodicia zabalia detom, len kadejake krekry a syr, kompoty, chipsy, dzusy .... vecer skocia do mcdonald, pripadne sa zastavia niekde zobrat pizzu, kedze nie je cas varit normalnu veceru a pekny den je za nami 😀

vroni
18. okt 2011

u nas je to vesele, moje dieta chodi do francuzskej skoly v Rakusku (rakusky system skolskej vychovy je skoro taky kvalitny ako slovensky, takze dakujem, neprosim), mne zasa pripadaju francuzsky rodicia taki uzavreti, len medzi sebou (dlho som z toho vinila moju biednu francuzstinu, ale vsimla som si, ze aj pylnulo rozpravajuci nefrancuzski rodicia su "pod ich uroven"), ale mala je v skole nadsena, strasne sa tam tesi a tak si vravim, ze co ma po snoboch, myslim si o nich svoje (oni o mne urcite tiez 😀 ) Mne sa zdaju Rakusania otvoreni a fajn (no, nie vsetci 😠 ), oni su len od prirody ufrflani a az ked si svoje odhundru, tak sa da s nimi normalne komunikovat...
@blanblan, ja som tiez zirala, ked som sa dozvedela, ze vacsina skolok vo Viedni nema jedalen, obedy pre deti im nosia z inych institucii (neviem preco, ale casto z domova dochodcov) alebo si rodicia pocas roka delia sluzby a cely tyzden varia pre celu skolku. A ti uplne "pokrokovi" vyzaduju nosenie (studenych) obedov.... Skoly su kapitola sama o sebe, skoda pisat.... Do skoly sa na narodeniny nosia torty (boli sme poziadani na zaciatku roka o pecene a nie z cokolady a cukrikov). V skolke (ta bola este miesana rakusko - francuzska) mali super system, ze vsetkym oslavencom z daneho mesiaca 15. vzdy ostatne deti v skolke (spolu s ucitelkami) upiekli tortu, rodicia len doniesli dzusy na pripitok (inak deti pili vodu) a deti si urobili hostinu....