Školáci od septembra 2013

andrea.m
15. okt 2012

Milé maminky budúcich prváčikov.Je tu veľa tém špeciálne pre prvákov druhákov a pod.Ja dúfam že sa tu stretneme skupina mamičiek z rovnako starými detičkami a spoločne s našími ratolesťami sa na školu budeme tešiť a deliť sa o radosti a starosti zo školou spojené.

andrea.m
autor
28. mar 2015

tak mi máme za sebou veľmi perný týždeň. tamarka už od novembra chorľavie a tento týždeň to vyvrcholilo hospitalizáciou v nemocnici ☹ skončili sme z diagnozou astma čože teraz ešte neviem presne určiť ako dopadnu naše výlety, tábory a švp 😖

arama
13. sep 2015

Ahoojte....ako to máte teraz v škole s AJ?..... lebo mi sme nabehli hneď 1 hodinu a frázy .... máme do bud. hodiny vedieť písať, čítat a vyslovať frázy ako sa máš? , koľko máš rokov?....aaj odpovede na ne....bez toho aby sme vedeli abecedu, teda vyslovnosť jednotlivých hlások, aj ut Vás to je tak alebo ste najprv prebrali abecedu, farby,....či? sa mi to zdá na hlavu....učiť ich písať niečo čo sa inak vyslovuje bez toho aby vedeli abecedu.....

mima595
13. sep 2015

nsdi ich maju len vediet vyslovovat a citat...ale pisat nie....abecedu si mali odpisat, zajtra sa spytam, ci sa aj ucili citat pismena....farby sa ucili este v 2. rocniku....

arama
15. sep 2015

No som zvedava ako dopadneme my s tou abecedou 😒 😒

daneso
18. sep 2015

Ahojte mam otázku velmi dolezitu pre mna . Nosite si domov pracovne zosity zo SLJ a MAT??? Alebo musia byť vylučne v skole. Vopred dakujem za kazdu odpoved.

daneso
18. sep 2015

@arama No mi mame to iste ale ked nova pani učitelka zistila ze sa neucili ani abecedu s predoslou pani ucitelkou a ani pomaly pisat slova tak ide s nimi dobrat aj toto 🤐

mima595
18. sep 2015

@daneso - ale to sa ani nasi neucili..pisat slova, ani abecedu...
a k prac. zositom...to si riadi pani ucitelka..ked majú ulohu, da im ho domov, ak nie, ostava v skole....

daneso
18. sep 2015

@mima595 ale niekde sa ucili v druhom rocniku abecedu podla toho aku ucebnicu mali 😒 vdaka tak sme to mali aj my len novy pan ucitel prisne strazi aby nebrali pracovne zosity domov, myslim ze raz do tyzdna v piatok mam pravo vidiet co sa ucia

luvika
18. sep 2015

Aj moja dcera sa tak ucia, zakladne veci ako farby, cisla, dni musia vediet pismom aj vyslovnost, mavaju anglinu 3 dni v tyzdni, ale oni su anglicka trieda a aj triednu maju anglictinarku. Podla mna ale v tretom rocniku uz od deti zas tak vela nechcu, aj tak sa to musia raz naucit.Abecedu sa ucili uz v prvom.

luvika
18. sep 2015

Ja mam vsak inu otazku...maju aj na vasich skolach zakazane mobily??lebo na vyucovani chapem, ale pocas prvych 2 rokov mohli deti mat mobil v druzine,samozrejme nie hrat sa,ale rodicia to pouzivali na to, ze aspon zavolali dietatu,ze uz idu a nech sa pobali...prip.ak nebolo kde zaparkovat,ze su na parkovisku a mozu vyjst von (dali sme vediet aj vychovavatelke) a tiez dcerka aj mnohe ine deti maju kruzky v priestoroch blizko skoly - nepatria k skole, a tak som len na tieto dni treningov napisala ucitelke priepustku s tym,ze ked tam dcera dosla,zavolala mi,ze je tam a vsetko v poriadku. A teraz sa to vsetkym tymto skomplikovalo, treba osobne chodit po dieta a ked nestiha clovek,musi si to zariadit inak, nehovoriac o tom,ze niekedy aj 10minut clovek nevie zaparkovat... Tak ma len zaujima, ci to je platne pre vsetky skoly, ci len na nasej si to tak vymysleli :/

mima595
18. sep 2015

@luvika - u nas tiez deti v skole nemozu mat mobily..iba zamknute v skrinke, a ked idu domov, tak si ho zoberu..ale vdruzine nesmu...a odchody su v SKD riesene tak, ze bud ich vychovavatelka odvedie ku vchodu o 14.,15, alebo 16...jedna vychoskoa vodi deti zo vsetkych druzin a caka, kym nepride rodic...ak nepride do 10 min..tak ho bud berie hore, alebo caka u upratovacky, ale toto velmi nechcu...
a inak sa to riesi zapisom do zrkadielka..ze dieta ma uvolnit z druziny napr. o 14.30...ale musi sa napísať bez doprovodu a vtedy je vychovavatelka kryta....

arama
20. sep 2015

Baby a čo tie frázy z AJ? Whatś your name? How are you? How old are you? a odpovede k nim? Vaše detičky vedia aj písať? či len odpovedať a rozumieť tým vetám? Lebo mi máme mať tento týždeň previerku z týchto viet, čo sa mi zdá prehnané, keďže AJ ešte vôbec nemali...a nevedia ani abecedu, ani slovíčka....:0(

luvika
20. sep 2015

@arama nasi to uz musia vediet slovom aj pismom...pisali z toho minuly tyzden previerku.

mima595
20. sep 2015

@arama - nasi zatial len maju vediet odpovedat..ucili sa pisat cisla do 10...

arama
20. sep 2015

fuuuha.....takže idú na to rýchlo..... 😝 .... no m číslovky, farby vieme slovom aj písmom.....len tie otázky robia problém.....keďže sa to musia naučiť jedine naspamäť, keďže nepoznajú tvorbu otázok, slovíčka v nich.....

arama
20. sep 2015

a k pracov. zošitom.....z MAT aj zo SJ nosí synátor domov iba vtedy keď im dá úlohu na doma, inak ho nemáme doma....a vstupné previerky z MAT a SJ už máte za sebou?

arama
15. okt 2016

Ahojte....prosím Vás pomôže mi niekto nascanovať stranu zo SLJ prac. zošit a z MAt. prac. zošit zo 4. ročníka?